Bir "kayınaile ve bebek arabası" konusu da benden

Kayınvalidenin derdi araba almak değil kendi lafını dinletmek. İlla bebek eşyası olması şart değil o mağazadan ihtiyacıniz olan birşeyler alıp parayı kurtarın, arabayı da gidip istediğiniz yerden alın. Milletede bebek arabasını dedesi aldı dersiniz, aynı kapıya çıkıyor neticede.

Sen ikna edersin kayınvalideyi. Bir kez daha konuşursun. Her bebek arabasının bir olmadığını, önemli olanın dış görünüşü değil de kullanım kolaylığı olduğunu falan anlatırsın. Anlayacaktır.
Bunun kolay olmadığı konusunda herkes hemfikir de kolay olanlar var diyor ama yok bence bu markadakileri sevmedim ben

Valla annene bu kadar güzel davranıp düşünüyorlar bence kırma almışlar bikere kirilana kadar kullan sonra başka al nolcak
Selamlar canlar, birkaç kere profilde de paylaştım gören bilen vardır illaki ama darlandım artık ne yapsam nasıl doğrudur bilemediğimden bi konu açtım.

Kayınpederim bebek arabası hediye aldı bize. Çok nakit bütçesi yok o yüzden evkurdan taksitle almış. Aldığı arabayı biz sevmedik, yani illaki kullanan seven vardır yorumlara da baktım ama benim istediğim türde bi araba değildi, ben kullanırken çok zorluk çekerim. Ben neredeyse gebeliği öğrendiğimden beri araba araştırıyorum, bu şekilde bana sorulmadan alınması da üzmüştü.

Biz değiştirelim başka gerekli bi şey alalım dedik. Kayınpederim tamam diyor kayınvalidem kayınpederimle ayrı gibi o yüzden sürekli didişiyorlar, "o zaman sen hiçbir şey almamış olacaksın" deyip adama kızıyor. İlla arabayı değiştirelim başka model alalım aynı mağazadan diyorlar. Eşim biz baktık o mağazada hep bu modelden var diyor, kayınvalidem inat etti yok güzel modeller var diye.

Ha bu arada bu arabalar Trendyolda vs yarı fiyatına. Adama da yazık beğenmediğimiz bi arabaya 2 kat para ödeyecek taksitle olsa da. Bi süre kullanalım, sonra biz kendi istediğimizi alalım desek ev zaten küçücük 2 araba koyamayız.

Özetle şu an kayınpeder başka bi ürünle değiştirmeye okey. Kayınvalidem asla değil :)) benim annem de alsın üzülüyor hiçbir şey alamadı diye diyorum bi bahaneyle (annem hasta biliyorsunuzdur belki o yüzden ona bi şey aldırmamaya özellikle gayret ediyorlar) almayıversin diyor.

Bu arabanın taksitli fiyatına bu arada benim istediğim arabalar nakit alınabiliyor. Biz nakit alsak sen bize taksitle ver falan desek adama o da ayıp olacak mı bilmiyorum hani illa alacaksa. Napayım bişi deyin araba bana ben arabaya bakıyorum

Bunun kolay olmadığı konusunda herkes hemfikir de kolay olanlar var diyor ama yok bence bu markadakileri sevmedim ben
Sevmediğini söylemelisin o zaman. Beğendiğin bir şeyi almak istediğini söyle. Sormadan etmeden alınması can sıkıcı, ne renk olsun diye bile sorsalar biz şunu almayı düşünüyoruz alacaksanız onu alın diyebilirdiniz en azından.

İade oluyorsa iade ettirin siz kazıklanmıssınız bu sitede yarı fiyatına satılıyor paraya yazık bu bebegin sırtı ıcın uygun degil yamulur falan bisi olur korkuyorum de gec illa ki biseyi uydurulur bacım onun yerine altın alsın gı🙈😂

Bebek arabası gibi birçok kriter barındıran demirbaş bir ürünün size sorulmadan alınması çok saçma. Biz uzun uzun araştırarak aldık içimize sinerek. Bize sorulmadan alınmış olsa kabul etmezdim ben. Kayınbabanız bilememiş iyi niyetinden yapmış bence ama uygun dille anlatabilirsiniz. Kayınvalideniz de sussun bir zahmet.

Selamlar canlar, birkaç kere profilde de paylaştım gören bilen vardır illaki ama darlandım artık ne yapsam nasıl doğrudur bilemediğimden bi konu açtım.

Kayınpederim bebek arabası hediye aldı bize. Çok nakit bütçesi yok o yüzden evkurdan taksitle almış. Aldığı arabayı biz sevmedik, yani illaki kullanan seven vardır yorumlara da baktım ama benim istediğim türde bi araba değildi, ben kullanırken çok zorluk çekerim. Ben neredeyse gebeliği öğrendiğimden beri araba araştırıyorum, bu şekilde bana sorulmadan alınması da üzmüştü.

Biz değiştirelim başka gerekli bi şey alalım dedik. Kayınpederim tamam diyor kayınvalidem kayınpederimle ayrı gibi o yüzden sürekli didişiyorlar, "o zaman sen hiçbir şey almamış olacaksın" deyip adama kızıyor. İlla arabayı değiştirelim başka model alalım aynı mağazadan diyorlar. Eşim biz baktık o mağazada hep bu modelden var diyor, kayınvalidem inat etti yok güzel modeller var diye.

Ha bu arada bu arabalar Trendyolda vs yarı fiyatına. Adama da yazık beğenmediğimiz bi arabaya 2 kat para ödeyecek taksitle olsa da. Bi süre kullanalım, sonra biz kendi istediğimizi alalım desek ev zaten küçücük 2 araba koyamayız.

Özetle şu an kayınpeder başka bi ürünle değiştirmeye okey. Kayınvalidem asla değil :)) benim annem de alsın üzülüyor hiçbir şey alamadı diye diyorum bi bahaneyle (annem hasta biliyorsunuzdur belki o yüzden ona bi şey aldırmamaya özellikle gayret ediyorlar) almayıversin diyor.

Bu arabanın taksitli fiyatına bu arada benim istediğim arabalar nakit alınabiliyor. Biz nakit alsak sen bize taksitle ver falan desek adama o da ayıp olacak mı bilmiyorum hani illa alacaksa. Napayım bişi deyin araba bana ben arabaya bakıyorum 😅
Hediye işini bu yüzden sevmiyorum. Her hediye işe yaramıyor maalesef. Önce size sorup alsalarmış iyiymiş

Yarın gidicez geri götürmeye, farklı bi mağaza alır mı bilmiyorum da. Eşim işte olacak 2'ye karşı 1'im şans dileyin 😅

Niye kırılsın araba yav 🥲 6 aydan sonra çok zor kullanması bence
Niye kırılmasın yahu ben ilk su pusetli falan olanlardan aldım Maxi cosi markası hemde 2 sene kullandim sonra arabaya sığmıyor diye sattım baston araba aldım Chicco marka kırıldı çok kullandım çünkü geçen haftalarda daha düşük marka ucuz bişey aldık oda kırılırsa daha almam 3bucuk yaşına geldi

Niye kırılmasın yahu ben ilk su pusetli falan olanlardan aldım Maxi cosi markası hemde 2 sene kullandim sonra arabaya sığmıyor diye sattım baston araba aldım Chicco marka kırıldı çok kullandım çünkü geçen haftalarda daha düşük marka ucuz bişey aldık oda kırılırsa daha almam 3bucuk yaşına geldi
E tamam 2 sene kullanmışsınız çocuk 2 yaşına gelmiş kilosu artmış, ben bunu max 6 ay kullanırım sonrası benim için zor kendimi tanıyosam

E tamam 2 sene kullanmışsınız çocuk 2 yaşına gelmiş kilosu artmış, ben bunu max 6 ay kullanırım sonrası benim için zor kendimi tanıyosam
Analataamdim sanırım ilk aldigim değişebilen oturma alanı var onu büyüklüğünden kullanamadim yani arabanın bagajına digmiyordu Chicco olanda 20 kiloya kadardi ama benim çocuğum hala 15 kilo🤣 yani kullanima bağlı kırılıyor emin ol,dandik aldım bakalım o nekadar gidecek

Son paragrafa ıthafen yazıyorum
Kayınpeder

Bu arabanın taksitli fiyatına bu arada benim istediğim arabalar nakit alınabiliyor. Biz nakit alsak sen bize taksitle ver falan desek adama o da ayıp olacak mı bilmiyorum hani illa alacaksa. Napayım bişi deyin araba bana ben arabaya bakıyorum 😅
Arabayı iade edebilecek mı ki aldıgı yere

Elden taksit nedeniyle oradan alıyordur. Kredi kartı ile siz alın. Taksidi onlar ödesin olmuyor mu öyle 🫣

Son paragrafa ıthafen yazıyorum
Kayınpeder

Arabayı iade edebilecek mı ki aldıgı yere
Aradı aldığı yeri. Biz farklı ildeyiz bi de aldığı yere iade etme şansı yok ama alırız falan demişler oradaki yere götürün demişler bakcaz
Elden taksit nedeniyle oradan alıyordur. Kredi kartı ile siz alın. Taksidi onlar ödesin olmuyor mu öyle 🫣
Şu anki plan bunu değiştirip dolap falan almak. Bakalım🥲

X