Bir helallik meselesi

Bana sırt çevirip arkasını döndüğü an ağladığını anlatmıştı insanlar. Bir bihter ziyagil repliği yapışmıştı dilime. Aptal,herşey çok farklı olabilirdi
Üzüldüm çocuğa, fedakârlık yapmış. Takıldığınız o kısa dönemde bu konuyu hiç konuşmuş muydunuz peki? Seni neden terk ettiğini itiraf etmiş miydi?

Adamla konuşmak için bahane arıyor namuslu gadın tabi "ben senlen konuşmak istiyorum" diyemiyor da "helallik istiyorum" diyecekmiş

Aynen gözümü o niyetime başka yakıştırmalar yapanlar açtı zaten. Sonuçta karısını tanımıyorum ve o da böyle bir yakıştırmada bulunabilir.

Ya saçma saçma şey yapmayın yuva mı yıkacaksınız kaç yıl sonra tabi ki eşi rahatsız olur. Evli barklı insansınız ne ahı her ilişki başlar biter

Adamla konuşmak için bahane arıyor namuslu gadın tabi "ben senlen konuşmak istiyorum" diyemiyor da "helallik istiyorum" diyecekmiş
Tanımıyorsunuz etmiyorsunuz yanlis yorumlamaya okeyim de cümledeki namuslu kadın kinayesini yapacak hakkı kim verdi şimdi size. O kadar da değil bence kendinize gelin. İnsan gibi bişey sorduk. Beni anlayan da gayet güzel anladı.

Her başımıza geleni birinin ahı sonucu yaşadığımızı düşünürsek yandık. Gerçekten hayatın böyle işlediğini mi düşünüyorsunuz yoksa kendinize bile itiraf edemediğiniz bir şey mi var? Ben bunu evli bir kadının çok da saf bir niyetle yapacağına inanamıyorum malesef. Hele ki karşıdaki kişi de evliyse ne alaka?

Üzüldüm çocuğa, fedakârlık yapmış. Takıldığınız o kısa dönemde bu konuyu hiç konuşmuş muydunuz peki? Seni neden terk ettiğini itiraf etmiş miydi?
Evet etti. Salakca bir düşünceye kapılmış,pişman olmuş ama iş işten geçmiş vs. Kendinden soğutmak için yapabileceği tüm pislikleri yapmıştı sağolsun. Başarmıştı da. O kadar sogumusum ki her şeyin kurgu olduğunu öğrenmek bile yumusatmamisti beni

Normalde ah işlerine o kadar takilmam evet ama kendime hiç yakistiramamistim o dönem öyle bir şeyi ve çok sitem etmişti,etkilemiş beni o yüzden. Üstüne de tabiri caizse burnum b.ktan kurtulmayinca emin oldum ahını aldığıma

Şaka gibisiniz.
Herşeyi bilerek isteyerek yapıyorsunuz ama roman tadında sanki başkası yapmış gibi yazıyorsunuz.
Olan olmuş biten bitmiş.
Eşinizle herşey iyi olsaydı aklınıza bile gelmeyecekti.
Şimdi mutsuz olduğunuz için heyecan arıyorsunuz ve el altında o olduğu için tekrar kurcalayıp iletişime geçmek istiyorsunuz.
Hikayenin devamı ne olacak?
Ben sadece helallik almak istedim, kafasına esmiş gelmiş istemeden görüştük felanmı?
Aklınızı başınıza alın.

Ben şuna takıldım. Şimdiki eşiniz biliyor mu ayrı kaldığınız evredeki bu eski sevgiliye dönme mevzusunu? Siz barıştığınızda o an aslında eski sevgilinizle görüşüyor olduğunuzu?
Sonradan öğrendi evet. Dönme gibi değildi zaten adı yoktu,bide farklı sehirlerdeydik. O da konuşuyorduk diye biliyor.

Evli kadınsın ne alaka helallik istemek eski sevgiliden. Geçmişte bi ona bi buna yapmışsın. Helallik istedikten sonra gönlünün kalmayacağı ne malum ??

Kendinize yakıştırmamanız gereken asıl şey şu açtığınız konu olmalı.

Aramayın sizde karşı tarafta evli yanlış anlaşılma olabilir .Dua edin, sadaka verin inşaAllah ferahlarsınız.Bu arada ne kadar iğrenç düşünceli insanlar var adamla konuşmak istiyorsun ,bu durumu bahane ediyorsun yazanlar olmuş kendi iç dünyalarını yazmışlar heralde.

Dışardan öyle göründüğünün farkına vardım ve o yüzden yazmaktan kesin olarak vazgeçtim. Kurcalamak,iletişime geçmek zaten kötü giden hayatıma anlamsız bir risk şu anda. Durduk yere niye böyle birşey istiyim. Kendimden herşeyi bekleyebilirim ama ihanet kesinlikle hayır. Kırmızıdan da öte cizgim. Hiç o kafada değilim.

Helallik istemek eşittir iletişim kurmaya çalışmaktır. Tıpkı eski sevgilinizin rüyamda gördüm bahanesi gibi. Sizin boşlukta, kötü anda gelmiş bu helallik mevzusu aklınıza neden acaba? Farklı şeyler düşünmüyor olduğunuzu sansaniz da aslında içten içe öyle değil mesele. Mesaj falan atmayın tabi ki.

Iyi niyetli de yapılmış olsa büyük saçmalamış, yöntemi çok yanlış olmuş. Gerçi o da o dönemde sizi çok üzmüş ve yıpratmış ödeşmişsiniz gibi de düşünebilirsiniz. Hayattinizdaki olumsuzlukları da direkt ona bağlamayın, belki alakası yoktur. Eğer çok eminseniz ve illa iletişim kurmaya niyetliyseniz de özelden mesajla fln risk almayın, numarası varsa direkt arayıp konuya girin.

Yok kesin son kararım iletişime geçmeyeceğim. O düşüncedeki insanlar çok da sasirtmadilar çünkü her yerdeler. Namusa kadar uzanan oldu pes diyorum.

Sakin yazmayın karşıdaki kadına yazık eşinizin eski sevgilisi yazsa ne hissederdiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…