Bir helallik meselesi

Hiç doğru bir çözüm değil bu yaşadıklarınıza, lütfen böyle bir şey yapma sakın. Olan huzurundan da olursun ve karşı tarafıda gereksiz huzursuz edersin aman diyeyim.

Üniversite yıllarımda bir dönem bana çiçek gönderen biri vardı, hiç bir zaman umut vermedim, net konuştum, olmayacağını da söylerdim, sonunda ben eşim ile olunca vazgeçti. Üzülürdüm, öğrenci parasını çiçeğe harcıyor, yazık diye, ama çiçekleri de çöpe atardım. Yıllar önce Facebook'ta arkadaş önerisi olarak karşıma çıktı, evlenmiş, mutlu görünüyor, Allah arttırsın. İş yerimde tatlı alıp onun hayrına dağıttım, sadakaları olarak bir miktar yardım yaptım. Benim kendimi kötü hissettiğim bir dönemde, Allah, kim bilir onu neyi farketmem için karşıma çıkarmıştı. İlla bilmesi gerekmiyor, kendince hesabı kapatmak için.

Cevap vermezse helal edip etmediğini nerden bilebilirsiniz ki?
Ben keşke öyle yapmasaydim dediğim şeyin telafisini yapmış olurum gerisi ona kalmış. Tanıdığım kadarıyla ısrarla ahından vazgeçmeyecek türde bir insan değil zaten biraz ona güveniyordum.
Zitliklarla pek mutlu olunmuyormus malesef ama işte lisedekiyle de mutlu olur muydum onu da sanmıyorum nedense. Hep biseyler eksikti onlayken de. Evet tabiri caizse yaşardım bu hayatı ama yine de biseyler oturmazdi muhtemelen yerine. Zaten oturuyor olsaydı o gün simdikini değil onu seçerdim. Hiç tereddüt bile etmemiştim.

Kız Ceren evlenmiş yıllar geçmiş belki çocuğun var nereden aklına geldi bu adam merak ediyorum, hep mi vardı aklında acaba?

Duygum yok evet bunun sonuna kadar arkasındayım ama aklımın olası yasayabileceklerimde kalmış oldugunu inkar etmiyorum. Kişiden bağımsız olarak durumla alakalı sıkıntım var yani bir nevi. Yoksa lisede çok aşığım diye dolaştığım dönem bile hissettiğim şey eşime hissettigimin yakınından bile geçen bişey değil. Arada ciddi uçurum var.

Kız Ceren evlenmiş yıllar geçmiş belki çocuğun var nereden aklına geldi bu adam merak ediyorum, hep mi vardı aklında acaba?
Hep aklımda olan adamın kendisi değil. Tam istediğim gibi bir hayatım olurdu buna üzülüyorum. Aşık oldugum adamı seçerek hiç tarzım olmayan bir hayat yaşamayı seçmiş oldum. Diğerini secsem belki de his olarak çok eksik hissetcektim ama yasadigim hayat güzel olacaktı

Ne gibi güzel bir hayat mesela…

Saçmalama lütfen
İletişime geçme isteğin için mantığa bürüme savunma mekanizasını kullanıyosun

Ne gibi güzel bir hayat mesela…
Mesela eşim anı yaşamayı hiç sevmez. Bir yere mi gidicez oraya nasıl gidicez,kaçta gidicez,neyle gidicez,giderken yanımıza ne alicaz,orda ne yapcaz,kaçta doncez,dönünce evde ne yiceze kadar herşey planlı olmak zorunda. Geçmişte yaşadığı maddi zorluklardan kalma bir cimriligi de var. Gel bi kahve içmeye gidelim desem aldığım cevap "niye evde kahve mi yok,otur evinde iç" oluyor. Herşeyi aşırı derecede ciddiye alır amaaaan boşver demez hiç birşeye. En basiti az önce mutfakta yere su damlamis niye silmemisim diye horozlandi. Liste uzar gider. Lisedekine ben ne zaman hadi desem daha h demeden ayağa kalkar napiyoruz derdi,eğlenmeyi bilirdi,cimriligin c si yoktu,günleri dolu dolu geçirir ve gecirtirdi vs vs.

Böyle bir adama aşık oldun demekki…
Hepimiz işte tercihlerimizin karşılığını alıyoruz maalesef

Böyle bir adama aşık oldun demekki…
Hepimiz işte tercihlerimizin karşılığını alıyoruz maalesef
Gönlüm tam anlamıyla b.ka kondu ve ben mutsuzlugumla basbasayim. Bazen boğuluyor gibi hissediyorum. Ah aldım diye yorumlamam da bu yüzden aslında. Ama evet kendi tercihlerimi yaşıyorum.
Eskiden böyle değildi ama hele ilk zamanlar dünyanın en büyük en güzel aşkını yaşadığıma yemin edebilirim ama ispatlayamam çok özlüyorum o zamanlarımızı.

Herkes birbirinin hayatından geçip gidiyor iz bırakıyor…
O kısmına bakarsan çok iç çekersin…
En doğrusu o zamanlara geri dönebilmek için bir şeyler yapmak yada konuşmak..

Ben keşke öyle yapmasaydim dediğim şeyin telafisini yapmış olurum gerisi ona kalmış. Tanıdığım kadarıyla ısrarla ahından vazgeçmeyecek türde bir insan değil zaten biraz ona güveniyordum.
O zaman zaten helallik istemenize gerek yok affetmiştir bile

Düşünün ki konuda bahsettiğiniz adamla olsaydınız mutlu olacağınızı sanıyorsunuz ama onla da hayal kırıklığı yaşayabilirdiniz. Sonuçta eşinize çok aşık olmuşsunuz da evlenmişsiniz, şimdi böyle çıkacağını bilemezdiniz elbette. Onda da aynı şey geçerli. Yaşamadığınız için idealleştiriyorsunuz gözünüzde, oysa o adamın da şimdi dediğiniz özellikleri kalmamış olabilir

Siz evlisiniz adam evli neyin helalligi??
Kusura bakmayın ama evliliğiniz köyü gidiyor ve akliniza eski sevgiliniz düşmüş ve iletişime geçmeye çalışıyorsunuz resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…