Bir helallik meselesi

Ee karşılıklı terketme olmuş zaten farklı zamanlarda.. Kimsenin ahi kimsede kalmamış yani.. Sistem kusursuz işlemiş, bitmiş.. Neyin draması bu..

Hiç bir yorumu okumadan cevap yazacağım.
Mesele helallik falan değil.
İstiyorsun ki seni teselli etsin.
Evliliğinle ilgili sorun yaşadığın anlarda aklına gelmesi de tam bu sebepten
Helallik bir yem gibi atılacak ortaya.
Sonra kendinden, eşinden, sorunlarından bahset. Bahset ki geçmişteki gibi sarsın yaralarını, ben buradayım desin.

Karşı tarafın eşi tabi ki sorun eder. Sizin eşiniz de eder. Etmeliler.

Yapmayın Allah aşkına ya. Konuyu bu kadar yumuşak yazınca anlamıyor muyuz neyi neden istediğinizi…

Ceren sen bu değilsin yani en azından bize yansıttığın kişi bu değil kendine gel…

Olan olmuş biten bitmiş ah vah kalmamış…

Evliliğinin bitmesine yada çatlak oluşturmasına sebep olma…

Herkes yerinde mutlu olsun.

Son düzenleme:
Böyle yorum yapmanız normal ama gerçekten derdim bu değil hatta yazsaydim cevap bile yazmamasini rica etcektim sadece özür dilemekti niyetim. Aklıma gelişi evliliğimde sorun olmasından değil. İlk günden beri huzursuzum,bana ve aramızdaki yaşanmışlıklara yakışmayan bir davranıştı. Üzerine herşey ters ve kötü gitmeye başlayınca ona bağladım. Burda bir çok insanın aklına gelen karakterde bir insan değilim. Zaten hiç bir hissim yok artık,evli olmasak bile olmaz.

geç kalınmış özrün bi anlamı var mı?
yazsan da seni affetmez. neden etsin ?
neden hakkını helal etsin?

Ah falan değil mutsuzluğunuzun sebebi.
Kendi tercihinizin sonuçlarını yaşıyorsunuz.

Dünyada milyonlarca kötülük yapanlar var ve saltanat içinde mutlu mesut yaşıyorlar. Ah vurmaya kalksa önce onlardan başlardı.

Eşinizin ne kadar tutucu, sıkıntılı bir karakterde olduğunu bile bile en başından razı geldiğiniz bir evlilik yapmak sizin tercihiniz. Ahın yönlendirmesi değil. Kendi irade, isteğiniz.

Durgun suyu bulandırmaya gerek yok. Eski sevgilinizin eşiyle belkide ortak kullandığı bir hesaba mesaj atmak demek, ben gözümü kararttım demek aslında sizin için. Çünkü dediğim gibi eşiniz tutucu biri ve yanlış hatırlamıyorsam kafanızı dinlemek için gittiğiniz yere bile yalan söylemek zorunda kalıp, tabiri caizse tutuşmuştunuz hamileyken. Bir düşünün bakalım attığınız mesaj eşinize iletilirse başınıza neler gelir.

Eski sevgiliye mesaj atmak yerine kendinize daha huzurlu bir hayat yaratma imkanlarını düşünün, onun için çabalayın. Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmayın.

Kocama eski sevgilisi mesaj atsa alnını karışlarım ikisininde

Ben inanmadım.
Biri eşime böyle mesaj atsa yemlemiş kadın diye düşünür karşı tarafı eleştiririm.
Keza eşim böyle mesaj atsa epey sorun çıkarırım.

Helallik işi bu kadar kolay mı yaa..
Ota tota helallik istemek moda oldu.
Bahsettiğin karma ise, karma böyle bir şey değil.
Ah et, etme yine de işler.

Benim eski sevgilim ne zaman iletişim kurmak istese bana; “çok mu beddua ettin, iki yakam bir araya gelmedi senden sonra” minvalinde mesajlar atardı. Bilmiyor ki aklımda bile değil.

Erkekler bizim gibi düşünmüyor her yaşta da bu böyle. Ben de lisedeki ayrılıkta onun bu kadar temiz ve sadece senin mutluluğunu düşünerek ayrıldığını düşünmüyorum. Bununla birlikte olayları olduğu zamanın şartlarına göre degerlendirmelisin bence. Şu açıdan bakalım evet sevgili gibi konuşulmuş ama sevgili olunmamış. Resmi Bi şekilde adı konmamış. O zaman o da adını koysaydi. Eskilerin tabiriyle çıkma teklifi falan etseydi sevgililik ismini net olarak koysaydı daha farklı olurdu diye düşünüyorum. O senden helallik alsin bu durumda.
Bir de şöyle Bi şey var insan olumsuz şeyler yaşadığında aklına diğer seçenekler nasıl olurdu acabası geliyor. Ona karşı duygun olmadığını da anlıyorum. Ama ne kadar zaman geçerse geçsin içinde duygun olmasa da unutulmuyor. Bi şekilde akla geliyor. Acaba deniyor. Ahını mi aldım mutsuzum diye düşünebilirsin ama bence iletişim kurma. Sadaka verebilirsin inançlı biriysen onun adına. Gerçekten de güzel olur onun için de. Ama içini rahat tut bence. Sorun yok ah yok. Onun sana ahı tutarsa senin de ona ahın tutar her şey karşılıklı.

Evet gerçekten duygum yok. Burda iletişim için yem atıyorsun,ihanete yol yapiyorsun tarzı yorumlar okuyunca çok yanlış bir zihniyette olduğumu farkettim. İnsanlara anlatamam tabi ama kötü bir niyetim yok. Onla olsa nasıl olurduyu bile aklıma getirmiyorum çünkü getirirsem hiç çıkamam o işin içinden. Saçma bir şekilde kafa yapima en uygun insan oyken ben bana taban tabana zıt olan eşimi seçtim. Kendimle ilgili tek sorguladigim bu aslında. Neden böyle bir seçim yaptım? Neden gözüme bu kadar perde indi? Ve o perde yıllar yıllar sonra yeni yeni kalkıyor. Kalkarken de canımı acıtıyor. Belki dedim en azından geç kalınmış bir özürle geçmişle ilgili hafiflemek iyi gelir ama yanlış düşündüğümü anladım.

Şeytan hiç bir zaman zaten git kocanı aldat, ihanet et demez direkt. Böyle böyle girer konuya. Helallik iste, ahını aldın vs vs diye. Bence siz kendi kendinizin mutluluğunu sabote etmeye yer arıyorsunuz.
3 yıllık evliyim neredeyse her Allah'ın günü sorun yaşıyorum aklıma hiç hangi eski sevgilimin ahını aldım diye bir soru gelmedi.

Bakın bu yazdığınız olayın helallikten bambaşka bir boyutta olduğunu gösteriyor. Onu üzdüm de mutsuz oldum değil derdiniz, o varken o bana uygunken ben başkasıyla oldum ve mutsuzum diyorsunuz. Duygum yok, aklım kalmadı deseniz de bu yazdıklarınız tam tersi olduğunu ispatlıyor

Asıl meselenin helallik olmadıgını bilecek yaşta ve zekada buradakiler

Bence yazma hiç hoş değil bu durum , akıl karıştırmaya gerek yok adam evli ...

Olayları fazla mı büyütüyorsunuz, yoksa eşinizle sorunlarınızdan dolayı bilinçaltınız size bir oyun mu oynuyor bilmiyorum. sizin yaptığınızdan beter bir şekilde 3-4 kişiyi hayatımdan çıkarmışımdır ve yaşadığım hiç bir problemi de bu arkadaşların ahına falan bağlamadım. siz ne yazarsanız yazın eski sevgili yem atmak olarak değerlendirecek ondan da haberiniz olsun. eğer eşi görürse de benim eşime yazılsa mesela ben kesin görürüm kıyamet kopabilir. üstelik eşime böyle bir şey yazıldığını düşünemiyorum bile bizzat kıyameti ben koparırım çünkü.

İşte şimdiki eşini seçmene de kader diyorum ben. Bi de zıtlıklar birbirini çekiyor bazen. O an o zıtlıkta bir ferahlık bulmuşsun. İnşallah daha da ferahlarsiniz. Birlikte çok çok mutlu olursunuz. Bir de mesela ben netlik severim. Belki de esin daha net geldi sana ilişki anlamında o yüzden onu tercih ettin. (Ben netlik konusuna taktım biraz galiba ) çünkü doğru olan netliktir bence. Zitliklariniz birbirinizi çeksin hep mutlu olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…