Bir hediye meselesi

tabiki haklısın pazardan da alsan ne hediyeleşmesi durduk yereee???Haksız olduğunu bilince de bağırarak üste çıkmış, çocuklar gibi tamam sen beni sevmiyorsuna bağlamış. Ya valla toplu boşanalım bu adamlar hakkaten değiyor mu ömrümüzü harcamaya :KK55:

Ahh nerde köyde yaşıyolar yaa gidip v..konun en pahalı çantasını gösteriyor bana ben de dedim ya bu kadın köyde yaşıyor ne yapcak bunu uuu bana nasıl bağırıyo ne demek köylü diyo ne biçim laflar bunlar diyo ya dedim köylü demedim ki köyde yaşıyolar ne yapacaklar bu çantayı daha bende yok bu çanta
ya sanki sinir zıplatmak için özellikle açılmış bir konu gibi. Köyde yaşayan insanın vakko çantaya ne ihtiyacı olsun. Götürünce beğenmezler buna bide ne para vermişsindir derler. Yani garip geldi eşinizin gerçekten böyle dediğine neredeyse inanamayacağım..

Aaaaa ne münasebet sana takı yapacaklar okumuş oğlan vermişlerdir sana !!!!
Benim kaynanam öyle demişti beyinsiz.

Hiç alttan almaz kıyameti koparırım bana değer vermeyen insanlara hediye falan almam.

ya sanki sinir zıplatmak için özellikle açılmış bir konu gibi. Köyde yaşayan insanın vakko çantaya ne ihtiyacı olsun. Götürünce beğenmezler buna bide ne para vermişsindir derler. Yani garip geldi eşinizin gerçekten böyle dediğine neredeyse inanamayacağım..
Böyle bi adam şaka olmalı zaten ya gerçek değildir inşallah bu adamın varlığı

Hemen boşanırız biter bu iş aileme gelmezsen diyor
Olur verelim dilekçeyi anlaşmalı boşanalım deyin bakalım ne yaoacak?
Reste rest çekin görsün anasının örekesini.
Zorba herif.

Benim eş ailesiyle aram hep iyiydi.
Burada bazı arkadaşlar bilir hep güzel anlatırım eşimin ailesini.
Kv zengin ailenin kızı, görgülü biridir, eli de hep üzerimizdedir.
Bizim de maddi durumumuz ortalamanın üzerinde buna rağmen her ziyarete gittiğimizde tüm aile üyelerine pahalı hediyeler götürmüyoruz.

Üstelik benim kv Vakko eşarp örten, Mısırlı marka triko giyen bir kadın.

Bence kocanızda aşağılık kompleksi var.
Bunu da etrafına adamlık ederek, pahalı hediyeler vererek örtmeye çalışıyor.

Şimdiden önünü kesmezseniz artarak devam eder bu istekleri.

Bana bir gidişte de hepsine tek tek hediye götürmek saçma geldi hadi annesine babasına alsam tek neyse . Ya onu da kendi belirlediğim gibi yetmiyor eşarp alayım diyorum saf ipek olsun diyor yaşlı kadına ama saf ipek de olsa yetmez yok bir de çanta al diyor b.. menden falan en az normal çantaları da kabul etmiyor ailesi köyde yaşıyor yani ne yapacak o çantayı zaten anlamadım ki yaşlı kadın .
Kendi ailenize giderken ayni markalardan hediye almadan gitmeyin o zaman.
25 bin liraya anne babayı geçtim dıdısının dıdısına ne alaka hediye alacağım yani çok saçma.
Tabi ki hediye götürülür ama bunlar aşırı ve saçma.
Birde merak ettim kendiniz o markalardan alısveriş yapıyormusunuz? Kendinize de alıyormusunuz v.kko eşarp ne bileyim b.eymen çanta vs.

Henüz almadı alıcam diyor ama zaten ben istemiyorum ya kimse kimseyi hediye için zorlamasın bu çok saçma değil mi hem benim ailem sadece 2 kişi onunki kalabalık bana haksızlık olmuyor mu o alsa bile hepsine almak
Orada da şöyle yap 25 bin tuttu ya :KK70: sen de eşit olsun de 25 binlik bir şey al ikisine :KK70: seninki anca bundan anlar

Herkese alsak ne olur 2 kişi bende hem onun bir annesine alınan hediye 10 bin tutuyor
Aynı değerde bir takı alın giderken annenize,babanıza da kaliteli pahalı bir saat. Benim ailemde bunları sever diyin geçin.
Eşiniz kasiniyor bence ,cimri değilse ailenize almak koymasın paşaya.

Aaaaa ne münasebet sana takı yapacaklar okumuş oğlan vermişlerdir sana !!!!
Benim kaynanam öyle demişti beyinsiz.

Hiç alttan almaz kıyameti koparırım bana değer vermeyen insanlara hediye falan almam.
Bir de bu laf türedi okumuş oğlan??

Sizin oğlunuzla evlenen kız okumamış sanki maaşı yok, hatta çoğu kızın yatırımı evi arabası var, oğlanlar beş parasız sağda solda para yiycem diye tek kuruş yok

Ben bu oğlan evlendirirken huy değiştiren anaları çözemiyorum.

Ben oğlumu okuttum düğün yapamam :KK70: takı yapamam onu alamam bunu yapamam ama siz kapıda davullu zurnalı düğün yapın ben gelem düğüne oğlumun mürüvetini göreyim:KK70:

Bir de bu laf türedi okumuş oğlan??

Sizin oğlunuzla evlenen kız okumamış sanki maaşı yok, hatta çoğu kızın yatırımı evi arabası var, oğlanlar beş parasız sağda solda para yiycem diye tek kuruş yok

Ben bu oğlan evlendirirken huy değiştiren anaları çözemiyorum.

Ben oğlumu okuttum düğün yapamam :KK70: takı yapamam onu alamam bunu yapamam ama siz kapıda davullu zurnalı düğün yapın ben gelem düğüne oğlumun mürüvetini göreyim:KK70:
Aynen de öyle oldu biliyor musunuz.
Biz herşeyi yaptık o geldi oğlunun mürvetini gördü. Ne yaptınız diye soranlara da okumuş oğlan verdim dedi.
Benimde üniversite mezunu olduğumu bile bile.
Eşim liseden sonra çıkmış yanlarından üniversiteyi burslarla okumuş. (Aldığı bursları evlendikten sonra birlikte ödedik) Sonra hemen askere, askerdede maaş almış bir katkıları olmamış.
Eee düğününede olmadı.
Kendisinin okuttum dediğim liseye kadar yanlarında kalması.
Anne baba olmayı ne sanıyor hiç bilmiyorum.
Doğurduysan tabiki okutacaksın.

Bu iş bana epey tuhaf geldi..insan eşinin ailesine ziyarete giderken niye 25 binlik hediye,va..ko dan bilmem ne götürsün ki..bi paket çikolata falan olur,evde küçük çocuk varsa belki ona birşey alınır, yöresel birşey götürülebilir..eşiniz ıyice saçmalamış, ya art niyetli ya ne dediğini bilmiyor..ben olsam hayatta gitmem hatta boşanırım.. sizin de ,bana normal taktıkları dışında set yapmadılar demeniz doğru değil,1 gr altın 3bine dayanmış, adamlar bileziklerini takmışlar işte daha çok daha çok istemenin mantığı nedir..
Ya ben bir şey istemedim arkadaşım derdimi anlatamıyorum ben kimseden bir şey istememiş anlayışla karşılamışken benden istenenin haksızlık olduğunu anlatmaya çalıştım kendisine .

Eşiniz pahalı hediyeler almak için sizle evlenmeyi bekliyormuş sanırım. Hediye ve tutarından daha önemli olan size ve ailesine vermeye çalıştığı mesaj. Size ailesiyle ilgili konulara karışamayacağınızı, ailesine de evlense bile önceliğinin onlar olduğu mesajını veriyor.

Siz de ikisine toplam 25 bin TL tutacak hediyeler alırsınız. Saat, takı alabilirsiniz mesela. Sakın sakın almamazlık etmeyin. Asıl almazsanız haksızlık olur ve eşinizin önüne geçemezsiniz. Kendinizi yer durursunuz. Ben sizi fazla bile sabırlı buldum.
Evet ben de kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Eşimin bu konudaki tavrı evlense bile öncelik sizde mesajı maalesef ki 😞

Eşiniz sizin üzerinizden ailesine hava atmak istemiş.
Gidip iade edin tüm ürünleri.
Ayrıca hediye alınacaksa illa yaşadığınız şehirle ilgili ufak tefek hatıra şeyler alınır bir de yiyecek bir şey alırsınız herkes yer bitti gitti.
Ve o sizin ailenize yaptı mı böyle şeyler ?
Sevgi dediğimiz şey hediye ile ölçülmez ayrıca.
Eşiniz bilgisiz ve cahil bu konuda egitin kendisini.
Ya zaten yurtdışındaydık ordan yöresel bir şeyler götürüyoruz elimiz boş değil bu özel hediye 🤦🏻‍♀️

X