Bir hediye meselesi

Niye bu kadar dagitiosunuz canim lord musunuz siz? Bi ev alsaniza kendinize. Bi de hep senin benim param mevzusu geciyor sanki. Butceniz niye ayri sizin. Evlisiniz siz yahu. Ve adam evlendiginin farkinda degil. Bekar gibi kafasina eseni yapiyor.

Bi yere gitmek istemiosan gitmeyeceksin. Gidip kaliyosan da elbet eli bos gitmezsin. Ama koydeki kadin vakko cantayi ne yapacak. Islevsel seyler alinmasi lazim. Yani kadin da yadirgar ben bunu napayim diye.
İşte şimdiye alırdı zaten dağıtmasaydı evi de olurdu herşeyi olurdu onun ayarındaki insanların hep var . Bütçemiz ayrı değil benim parama karışmıyor ev için harcama yapmıyorum ben ailesine hediyeyi benim almamı istedi . Onun annesi pek yadırgamaz sürekli eşime ağladığı için 😂 dükkan almış babasının üstüne yapmış e diyorum onlar ölünce ne olcak kardeşlerin var yok diyor onlar hak yemez ah ahhh bir gün çok pişman olacaksın kendim için demiyorum dedim ben çalışıp almadım senin paran sen üzüleceksin o gün haklı olucam ama iş işten geçecek dedim.

Niye bu kadar dagitiosunuz canim lord musunuz siz? Bi ev alsaniza kendinize. Bi de hep senin benim param mevzusu geciyor sanki. Butceniz niye ayri sizin. Evlisiniz siz yahu. Ve adam evlendiginin farkinda degil. Bekar gibi kafasina eseni yapiyor.

Bi yere gitmek istemiosan gitmeyeceksin. Gidip kaliyosan da elbet eli bos gitmezsin. Ama koydeki kadin vakko cantayi ne yapacak. Islevsel seyler alinmasi lazim. Yani kadin da yadirgar ben bunu napayim diye.
Elim boş gitmez de tatlı falan alınır yani ipekler deriler nedir

Merhabalar ,

Ben 1 senelik evliyim. Severek evlendik evlenirken eşimin ailesi bana takı yapmadı yani standart altın taktılar ama gelin için bir takı set vs yapılmadı ben de istemedim. Her neyse biz eşimin ailesini ziyarete gideceğiz farklı şehirdeler onlar. Eşim ısrarla oraya giderken elim boş gitmememi bütün ailesine hediye almamı istedi benden . Benim aklıma böyle bir hediye alma olayı gelmemişti giderken. Neyse tamam dedim ama gönülsüzdüm bana bi saçma geldi oraya gidiyorum diye herkese hediye götürmek almanyadan ziyarete gelen akrabalar bile anca çikolata getiriyor ne bileyim neyse Hediye standartlarını ise kendisi belirledi işte lüks markalardan kaliteli şeyler olsun ne bileyim v…ko dan falan deri olsun ipek olsun gibi gibi hediye almamı bekledi. Bu arada Durumumuz kötü değil ama çok süper de değil. Her neyse tüm ailesine almamı beklediği için totalde bir minimum 25 bin falan tutuyor . Avm ye gittik ben hediyeleri aldım bir tek bi hediye kaldı onu da beğenemedik sonraya bıraktım neyse ya dedim tamam aldık da her gidişte böyle hediye götürücez demezsin inşallah dedim. Yoo dedi götürücez. Ya dedim olur mu öyle şey her gidişte ailen kalabalık böyle herkese hediye mi götürülür ? Götürülür dedi. E dedim onlar bana doğru düzgün altın bohça vs bile yapmadı ben onlara aman deri olsun aman şu olsun bu olsun diyecem sürekli hediye götürücem eee madem onlara ayıp olur götürmek gerekir her zaman bana ayıp olmuyor mu ? Ben bir şey mi dedim bir şey mi istedim? Vay efendim lanet olsunmuş altın yaptırcakmış tamammış dedim yani ben bunun için demedim sen burda bir haksızlık yapıyorsun bu bana normal gelmiyor . Ben o söylemese hediye almayı bile düşünmezmişim bana bağırdı çağırdı sen benim ailemi sevmiyorsun şu bu . Ya bununla ne alakası var ki ? Sizce eşim haklı mı ya bilemedim bana çok saçma geldi ? Bu konuda gerçekten fikre ihtiyacım var bilemiyorum böyle şeylerle karşılaşmadım ben
İlk gidiş liktir bence seni yokluyor olabilir. Bu ay 25 bin 3 ay sonra 50 bin olacak. Alalım kocacım parayı ağaçtan topluyoruz de inadına fazla al. Hatta bunuda anneme alayım de harca acıma.

Harcadığım parayı şimdi geri veriyor bana kavga ettik ya yahu dedim ben bu hediyeye bir şey demedim ki zaten her gidişimizde alıcaz demene orda dur dedim bu haksızlık dedim onlar bana ne yapıyor da ben her gidişte onlara bir şeyler alıcam ki yapmasınlar da istemiyorum ben bir şey ya zorla mı . Hem gitmek ben zaten istemiyorum . Ben başkasının evinde uyuyamıyorum kalamıyorum zaten işkence çekiyorum.
Tamam, alın paranızı; yatırın banka hesabınıza. Eve de bir kuruş harcamayın bu saçma ısrar devam ettikçe.

Yok ya gelir mi bohça diye içine koydukları şeyde pazar yazması ve lif vardı sadece köyde yaşayan insanlara aldık bunları ya nerde giyecekler anlamadım ki bende bile yok bunlar
Gidin, iade edin o zaman. Yazık, günah. Eşiniz, ailesine normal şartlarda para yardımı yapıyorsa, lüks markadan kıyafet vermek yerine o tutarı harçlık olarak vermek dahi daha mantıklı.

Kolay değil 2. Evliliğim
Yani ? 2.evliliğiniz diye adamın istediği her saçmalığa tamam mı diyeceksiniz ? Ortak bir çocuğunuz olursa, çocuğunuz sefalet içinde yüzerken; eşinizin sürekli "o dükkanı aslında ben aldım, babam ölünce kardeşlerim de üstüne çöktü vb" demesini mi dinleyeceksiniz mesela ? Adam sizin evinizden kısıp, sağa sola para saçarken mutlu mu olacaksınız ?

Adam sizin şahsi gelirinizden 25 bin TL yi olmayacak yerlere harcatmış. Paranı vereyim o zaman diye sallamış. Yok demişsiniz. Siz iyi misiniz ? Aldığınız hediyelerin bir benzeri siz de yokken bu ne saçmalık ? Gidin, iade edebildiklerinizi iade edin; edemediklerinizin yerine de kendinize bir şeyler alın.

Bu adamdan da kurtulun. Elinde ne kadar geliri olduğu belirsiz ancak Kuran kursuna yardım edelim, şuraya da para verelim vs normal değil.

Yani ? 2.evliliğiniz diye adamın istediği her saçmalığa tamam mı diyeceksiniz ? Ortak bir çocuğunuz olursa, çocuğunuz sefalet içinde yüzerken; eşinizin sürekli "o dükkanı aslında ben aldım, babam ölünce kardeşlerim de üstüne çöktü vb" demesini mi dinleyeceksiniz mesela ? Adam sizin evinizden kısıp, sağa sola para saçarken mutlu mu olacaksınız ?

Adam sizin şahsi gelirinizden 25 bin TL yi olmayacak yerlere harcatmış. Paranı vereyim o zaman diye sallamış. Yok demişsiniz. Siz iyi misiniz ? Aldığınız hediyelerin bir benzeri siz de yokken bu ne saçmalık ? Gidin, iade edebildiklerinizi iade edin; edemediklerinizin yerine de kendinize bir şeyler alın.

Bu adamdan da kurtulun. Elinde ne kadar geliri olduğu belirsiz ancak Kuran kursuna yardım edelim, şuraya da para verelim vs normal değil.
Maalesef öyle bu sağa sola saçması çok rahatsız ediyor beni

Sadece o değil ki anlaşamadığımız her noktada hemen boşanalım lafı ağzına geliyor maalesef sık kavga ediyoruz
Ay nolur boşanın. Hediyeleri de derhal iade edin. Edemezseniz de parasını eşinizden alın. Şu an bir aksiyon almazsanız ilerde çoookk pişman olacaksınız

Nereden buldunuz bu varoşu ve nasıl seviyorum diyebiliyorsunuz? Görmemişin önde gideni. Bir de karısının parasıyla alıyor v..kko vs. Hem hain hem görgüsüz eğitimsiz. İlk lafı da hemen boşanırız. Demek ki iyi tanıyor biliyor sizi. Hala iki cümlenizden biri ama ben istemiyorum ama ben karşılık beklemiyorum. İsteyeceksiniz bekleyeceksiniz eşit olacaksınız. Sizin ailenize gelmiyorsa siz de gitmeyeceksiniz, kendi sülalesine en pahalı hediyeler mi aldırıyor, siz de bütün faturaların toplamı kadar kendi ailenize alacaksınız. Ha çanta ha altın, ödenen rakam aynıysa mık diyemez. En azından yatırım yapar siz de kazançlı çıkarsınız. O da heralde ailem için yapar diyorsunuz, hemen bundan emin olun yapar mı yapmaz mı. (Ben biliyorum da siz görün bilin isterim).

Evli erkek ailesinin yanına eşsiz gitmez ayıp demeyi biliyor ama karısına ödetip ailesine hediyeler aldırmak ayıp değil. Sanki Avrupa'dan memlekete gelen gurbetçi gibi her gidişte dolu dolu gidilecek. Tüm sülaleye v..kko bey..n giydirince sosyal statü falan mı atlayacaklarını sanıyor görmemiş?

Ben sizde bu adamdan ayrılacak ya da kendine getirecek havayı almadım. Kendinizi kullandırmaya devam edecek gibisiniz. Trip yapıyorsa hiç umurunuzda olmasın, keyfin bilir deyin çekilin kenara. Ya ben saç baş yoluyorum artık, böyle adamlarla niye evleniyorsunuz, nasıl sevebiliyorsunuz? Hadi kendini gizledi, görgüsüz varoş olduğu sonradan çıktı ortaya. Bir sesinizi yükseltin, bir had bildirin, bir ya düzelirsin ya yallah gidersin deyin şunlara. Kadının parasıyla hovardalık yapıp hava atacak sonra da erkeğim kocayım diye geçinecek ezik.

Bana bir gidişte de hepsine tek tek hediye götürmek saçma geldi hadi annesine babasına alsam tek neyse . Ya onu da kendi belirlediğim gibi yetmiyor eşarp alayım diyorum saf ipek olsun diyor yaşlı kadına ama saf ipek de olsa yetmez yok bir de çanta al diyor b.. menden falan en az normal çantaları da kabul etmiyor ailesi köyde yaşıyor yani ne yapacak o çantayı zaten anlamadım ki yaşlı kadın .

Eşinizin zekasında bir problem var sanırım. Benim eşimin aileside düğünde misafir gibiydi. Hiç Bir şeye karışmadı, maddi destekleri yoktu. Biz giderken ufak tefek hediyeler aldık. Ama piyasa malı ve markasız. Kp pijama filan aldık. Hediye almak sıkıntı değil ama yok marka olsun yok ipek olsun evet çok saçma. İçinizdeki dokmekle iyi yapmışsınız bence. Her gidişte ortalama 25 binlik hediye alınmaz.

Birde parayı kim verdi? Siz mi o mu? Umarım siz değildir.

Eşinizin zekasında bir problem var sanırım. Benim eşimin aileside düğünde misafir gibiydi. Hiç Bir şeye karışmadı, maddi destekleri yoktu. Biz giderken ufak tefek hediyeler aldık. Ama piyasa malı ve markasız. Kp pijama filan aldık. Hediye almak sıkıntı değil ama yok marka olsun yok ipek olsun evet çok saçma. İçinizdeki dokmekle iyi yapmışsınız bence. Her gidişte ortalama 25 binlik hediye alınmaz.

Birde parayı kim verdi? Siz mi o mu? Umarım siz değildir.
konu sahibi vermiş. erken kalktım geziyorum burda. adamın ağzına kürekle vurasım geldi. kiz da sabırlı vallahi.

X