Bir bebek aldırma hikayesine şahit olmak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın dayanamıcam pardonda sizin çocuğunuzun olmaması sizi bağlar başkalarını değil. Yok günah işledi yok şunu yaptı bla blaaa. Ben burdan kıskanç birinin konusunu okudum. Mutlu diye de hasetleniyorsun. Hayır karar mercii sen misin ? Ona bu kadar laf derken günah işlemiyorsun dimi? Sağda solda da şunu şunu yaptı evlendi mutlu diyede konuştuğuna eminim ama kanıtlayamam

İlk paragrafta üzülmüştüm de. Sonra gittikçe sıvamışınız cidden. Kadının günahından sevabından size de. Nerden biliyorsunuz onun neyle imtihan olduğunu. O bebeğini aldırırken siz perişan oldunuz da o hiç mi üzülmedi sanki güle oynaya aldırdı.belki de böyle kötü düşüncelerinizi değiştirmeniz gerekiyordur ha ne dersiniz ??

En azından pişmanlık içindesiniz

Ama ama ama o sevgilisyle sevişti konu sahibi öyle kötü kaka şeyler yapmadı, namusuyla kocasına gitti. O çocuk aldırdı büyük günah işledi konu sahibi pür pak. Normal şartlarda barajı konu sahibinin geçip hamile kalması gerekirdi. Bu kötü kaka kadın nasıl geçti o barajı? Nasıl olur?

İlla bir neden ariyorsaniz siz cook kotu kalpli bir insansiniz bunu bilin.

Herkes için demiyorum ama şu cocugu olmayip devamli birilerine hasetlenen, devamli birilerine suç bulan, kiyas yapanlardan, buluttan nem kapanlardan bıkkınlık geldi.
Forumda da aynilar bi cocuklu, bebekli konu olsun hemen doluşurlar "biiizzz o kadar istiyoruzzzz, şöyle iyiyiz boyle iyiyiz, rabbim sizin gibilere veriyor.....bla bla" şeklinde.

Yani mantığınız çok saçma. Arkadaşınız bir birey, yasal olan bir şekilde hamileliğimi sonlandırmak istemiş ve sonlandırmış. Günahı sevabı onu ilgilendirir. Masumdu değildi, cana kıydı falan bunları yargılamak size düşmez. Bir arkadaş olarak en doğrusunu yapmış zor anında yanında olmuş yalnız bırakmamışsınız. Sonuçta aldırmasını engelleyemezdiniz değil mi? Zaten neden engelleyesiniz doğsa siz mi bakacaktınız çocuğa?
Çocuğunuzun olmama sebebi, zamanında arkadaşınızın zor anında yanında olmuş olmanız değildir bence. Başkalarının da dediği gibi bebekler ortak bir havuzdan gelmiyor. Herkesin bebeği kendisine. Bu kadar içselleştirmeyin. Arkadaşınız ne güzel olayı çoktan aşmış geçmiş. Ne güzel vakti geldiğinde anne de olmuş bebeğini kucağına almış. Düşünmeyin bu kadar hasta olursunuz.

Burda başkasının özelini anlatma yargılama haddini bulamaz. Kendisi karar mercii değil. Şimdi bir laf var onu diyecemde değmez. Zaten çocuğu olmayıp sağa sola hasetlenen tiplerede irite oluyorum.

Günahsa aldırana günah. Belki inanmıyor, belki cennet cehennem umurunda değil. Biri de yasaklansın diyor, sanki hamile kadınları kaçırıp zorla kürtaj yapıyorlar.
Yasak olmasını isterdim diye ben dedim. Tabi bunun mantıklı olmadığını biliyorum. Duygusal olarak yasaklanmasını istiyorum diyorum. Çünkü her ne kadar belli bir haftaya kadar yasal olsa da, o bir canlı. Hücre topluluğu değil. 4 hafta 5 günlükken kalp atışlarını duydum oğlumun. Şimdi yanımdaki beşikte yatıyor. Korunmak gibi bir yöntem varken, kürtaj olmak bana normal gelmiyor. Evli yada değil cinsellik yaşıyorsa korunmayı da öğrenmeli. Gerçekten korunarak hamile kaldı ve hiçbir şekilde doğurma şansı yoksa daha erken haftalarda aldırabilir. Adeti geçtiği gün eczanelerde satılan 5 TLlik testler sonucu veriyor.

Yanlışlıkla hamile kalınmaz dediğimde bana saldıran kadınlar şimdi korunsaymış diyor, çok ilginç. Ne şekilde hamile kaldığı hiç önemli değil, yasal süre içinde bebeğin doğup doğmayacağına kadın karar verir. İsterse her ay hamile kalır aldırır. Kürtajı korunma yöntemi olarak kullanır. Bize ne, size ne, kime ne?

Allahın işine karışma bence .Bazen bende dusunuyorum neden ben diye.Sonra dusunuorum ki evet demekki allahın yazdıgı kader bu .İsyan etme.

Hapla ve kondomla korunurken hamile kaldığını söyleyenler vardı forumda. Ben hiçbir zaman korunurken hamile kalmadım o yüzden bilemem doğru yada yanlış. Kürtajı korunma yöntemi olarak uygulayan önce kendine zarar verir. Her ameliyat gibi o da bir risk içerir. Kolay bir şey değil. Beni de başkasını da ilgilendirmez, kınamak yaftalamak için yazmadım. Ben keşke kürtaj hiç olmasa, insanlar bunu yapmak zorunda olmasa diye düşünüyorum bu benim fikrim. Yapana da canisin demiyorum, herkesin şartları farklı. Mesela bir tanıdığımız eşi 3. çocuğu kesinlikle istemedi, ekonomik sebeplerle, kadın aldırmak zorunda kaldı. Bu tür konularda ahkam kesmek doğru değil.

Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol,
Şefkat ve merhamette güneş gibi ol,
Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol,
Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,
Tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol,
Hoşgörülükte deniz gibi ol,
Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
Mevlana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…