Bir Başsağlığı Bile Vermeyen Aile Olabilir Mi?

Bi başsağlığı dilemeye yerinecek kadar iletişiminizin yara alması uzun bir süreç, bir günde bu hale gelinmedi onu anlatmaya çalışıyorum. Tabi bu yaptıkları normal değil o ayrı bir olay.

Ev alınca bu evden de elinizi çekesiniz gelmeyecek sonuçta, yani ev almanız bir şey ifade etmiyor. Yarın bir konu da buna açarsınız evi satcam ama yanaşmıyorlar diye.

Çok da emin di mi, sanki insanlar ev yağdırmak zorunda hanımefendinin eşine.

Anneniz "dobrayım"a sığınıp ağzına gelen lafı seçmeden ortaya ortaya atan biri ise çok normal yani sevmemeleri. Her doğru her yerde söylenmez. Senin doğrun herkesin doğrusu olacak diye bir şey de yok. Dilinizin acısını çekmişsiniz belli ki.

Öncelikle basınız sağolsun ama
Şu cenazesi hastası varken, acı içinde (dediğiniz gibiyse su dışında gıda almayıp yerlerde surunecek raddede iken) hala arayan aramayan cetelesi Tutan insanlara gıcık oluyorum. Sanki tüm Türkiye sizi arasa, TBMMden arayıp taziye verseler acınız dinecek. Yaşayın içinizde acinizi, okuyun duanızı, tutun yasinızı.
Elalemden size ne?
Vefat eden ne kadar kardeşiniz gibi olsa da en nihayetinde kardesiniz degil. Bir insanın kuzen/amca/dayı/dede/nene kaybı için telefon acmak yeterli bence. Daha çekirdek aile olur, Allah korusun, tabii ki desteğin dozunu arttırmali.
Benim de kuzenim daha kırk olmadan öldü, dedem öldü. Hiç kimseden taziyeye gelmesinu beklemedim, zaten duyan öyle bir aradi, o kadar. Ölüm Allah'ın emri , o ne zaman isterse o zaman ölüyoruz. Dogdugumuz gün annemiz bizi bir gün öleceğimizi bilerek doğuruyor, ölümsüzlük diye bir şey yok. Hemen yarin siz - biz de ölebiliriz.
Bu dünyanın en doğal şeyi, bazen bir felaket olur şehirler dolusu insan bir anda vefat eder. Bazen bir hastalık gelir tüm ülkeye kıran girer.
Ölüm, dünyanın en doğal şeyi .
Demek ki kuzeninizin vadesi bu kadarmış.
Umarım güzel bir hayat yaşamıştır, mutlu günleri olmuştur, geride çoluğu çocuğu kalmamıştır.
Allah rahmet eylesin tekrar. Siz de enerjinizi su aramadı/ bu aramadı diye kin tutmaya değil kuzeninizin hayrına sevap işlemeye, dua okumaya/ okutmaya falan harcayın. Yaptıklarında çok da bir şey yok.. gelseler de gitseler de ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz mesela kaç sene geçti, kuzeni de unuttuk - dedeyi de unuttuk . Anısı olunca gülerek yadediyoruz, dua okuyoruz.
Ama ananem, annem dedemi hala atlatamadilar, konusu geçse bile gözleri doluyor, ananem beraber iş yapan - köyde baştan aşağı yürüyen kimi görse bir Karadeniz ağıdı yakıyor şarkı söyler gibi 'biz de çıkardik köy yollarini,benim canım,beni bıraktın , yaktın, gittin' diye. Kuzenimin ailesinin evi anıt gibi, her tarafta kziin büyük boy fotoları, her bayram sırf mezarıni ziyarete neredeyse bir günlük yol gidip dua okur, çiçeklere bakarlar
Sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. Gelen elti kaynana size on gün gelsin, ah vah desin. Kapıdan çıktığı gibi evde ne pişirsem telaşına düşecek.
O yüzden kimseden böyle beklentilere girmeyin

Yapılacak bir şey yok. Esin de haklı. Hepten konuşmamak olmaz. Madem bu kadar çok sorun yaşadınız elinde cayinla gitmezsin artık. Sen de bı mesajla geçmiş olsun der geçersin. Bayramda kutlar geçersin. Kuş değil barışık da değil. He de selam ver gec. Eşinle Arabi iyi tut. Kendi ailene bak gerisini salla gitsin.

tamamen insanları gaza getirmeye çalışan kötü insanlardan birisin onunla bu bir mi vicdansız. bir grup olmuşsunuz insanları kötüleyip alkış isteyenlerdensiniz konumdan uzak durun istemiyorum sizin yorumunuzu

Ailene zamanında yapılan bunca saygısızlığa rağmen hala ailece peşlerinde koşmuşsunuz. Bu “biz yaptığınız saygısızlıklara layıkız hiç gocunmuyoruz devam edebilirsiniz biz yine her durumda yanınızdayız bizim bir gururumuz yok “ demek.
Şimdi şikayetiniz neden ?
Başınız sağolsun

çok haklısınız ben de hep öyle derdim. Acı anında zaten kimseyi görmedi gözüm ama sonra arayanlar artınca iş yerindekiler arkadaşlarım izin alıp geldiler sonra evime geçince fark ettim ki aa bunlar yok bunlar aramadı. Tabii başınız sağ olsun lafından da nefret ettim kimse demesin istedim. Sonra insan kötü günümde bir telefonu çok gördüler ben insanların neden yanımdayım diye sorduladı. Kin duyuyor muyum yook dünya hali diyorum abim sağ olsaydı da bir kere yüzlerini görmeseydim diyorum ama yüz yüze bakmanı isteyen bir eş var. Yarın babalar günü kutla diyecek eş var haftaya bayram kutla diyecek eş var. İstemiyorum istemiyorum

ailem peşinde koşmadı hastalıkta da Allah rızası dediler damadın hatrı dediler. Hastalığın dışında düğünden sonra bayram oldu eşimin ailesi büyüktü arayıp etmediler hatta bana annen baban aramadı bizi dediler direkt evet yaptıklarınızdan sonra aramalarını mı bekliyordunuz dedim. Ailem koşmadı ailem kınada düğünde hoş geldiniz demedi görmedi onları misafirlerine bakmadılar. Oradan kinlendiler zannettiler ki yaptıkları yanlarına kalacak sonra hastalık olunca aradılar ama neymiş annem aramamış neymiş eve gelmemişler.

tamamen insanları gaza getirmeye çalışan kötü insanlardan birisin onunla bu bir mi vicdansız. bir grup olmuşsunuz insanları kötüleyip alkış isteyenlerdensiniz konumdan uzak durun istemiyorum sizin yorumunuzu

İnsanları kötülemekle ne alakası var?

Çok yakın zamanda açtığın konunda sen onların biricik kızlarıydın, eşinin ailesi evi oğullarına değil direkt sana vermişmiş öyle yazmıştın.
Şimdi gelmiş bu insanların olumsuz davranışları yazıyorsun.

E hani bu insanlar iyilerdi? Ya iyilerdir ya kötülerdir. Kusura bakma çok garip birisin.

işte istiyorum ki konuşmamak da seçenek olsun. İnsanlara bu kadarı bile fazla artık vefasızlığa aslaaa katlanamıyorum. Ama yok hasta mı oldular umrumda olmaz he geçmiş olsun derim dediğiniz gibi

bana davranışlarında hala kötüler demedim ne dedim çilekperiş çilekperiş diyip duruyor babası oğluyla değil benle güler bana espri yapar. Kusursuz mu dedim bu insanlar size. Ablaları senin de olmanı istiyoruz mesai bitimine ayarlayalım gel diyen ablaları bunları inkar mı ediyorum bunları yapanlar şimdi böyle yaptılar diyorum

işte istiyorum ki konuşmamak da seçenek olsun. İnsanlara bu kadarı bile fazla artık vefasızlığa aslaaa katlanamıyorum. Ama yok hasta mı oldular umrumda olmaz he geçmiş olsun derim dediğiniz gibi
Biraz yazdıklarınızı ve eski konuklarınıza yaşadıklarımıza baktım da ben kv niz olsam ben de sizden uzak dururdum. Burda bahsettiğiniz olaylarla geçmişte yazdiklariniz arasında bayağı farklılıklar var. En iyisi mesafeli olmak herkes için. Geçmiş olsun de gec.

Benim kaynanam da ağzı ile güzel sever. Ama bilen de biliyor burda negzel kavgalarımız var. Haz etmiyorlar işte, eşinizle evli olmanız mecbur hissettiriyor o kadar. Bi de elalem iyi demez, gelinle araları limoni mi diye didikler.

Siz saka misiniz ? Kavga, gurultu, kufur, siddet ne ararsan gecmis aranizda... ee daha ne bekliyorsunuz ? Salin su aileyihalen aramadi, etmedi diyorsunuz.
küfür şiddet derken öyle bir şey olmadı olamaz da! tartışma oldu sonrasında özür dilediler kaç kere sonrasında hatta baya baya iyi oldular

Kaybınız için başınız sagolsun.

Sizin konularınız bana tutarli gelmiyor. Evi bile bana verdiler dediğiniz, kızlarından önde beni tutuyorlar diyerek övündüğünüz ailenin böyle bir vefatta sizi hic aramamasi önceki yazdıklarınızla çelişiyor. Siz aileyle telefonda falan konuşmak istemiyordunuz, aslında hayatınızda var olsunlar,yakınlık içinde olmak istemiyorsunuz ama soyadı muhabbetine girmişsiniz simdi.
Ne istediğinize karar verseniz daha iyi olur.
Benim gördüğüm eş ailesinden kendini ve ailesini üstün görmesine rağmen ilgi bekleyen,istediği ilgiyi görmedikçe öfkesinden çıldıran biri olduğunuz. Sadece bu konudan değil diğer konu ve hatta diğer üyeliğinizden yola çıkarak böyle olduğunuzu düşünüyorum.

Son düzenleme:
küfür şiddet derken öyle bir şey olmadı olamaz da! tartışma oldu sonrasında özür dilediler kaç kere sonrasında hatta baya baya iyi oldular
gecmis konulari kim yazdi o zaman, ustume yuruduler, kb zor tuttu. Ablasi bana hakaret ediyor, esime mesaj atti vb. Bunlar soğukluk icin yeterli yani illa tekme/tokat olmasi gerekmiyor

gecmis konulari kim yazdi o zaman, ustume yuruduler, kb zor tuttu. Ablasi bana hakaret ediyor, esime mesaj atti vb. Bunlar soğukluk icin yeterli yani illa tekme/tokat olmasi gerekmiyor
Sevilmediği gerçeği ile yüzleşesi yok, birazdan insanları galeyana getirmekle suçlanacaksınız.

Ölen kuzenimin hatrına, asla ama asla konuşmazdım. Hiç saygı duyamamışlar acınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…