Bir arkadaş bunu yapar mı ?

ozlem24

henuz rutbeye daha var:)
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2007
413
2
degerli ablalarim veya kardeslerim bugun morelim cok bozuk sizlerle paylasmak istedim yoksa yere goge sigamiyorum ofkemden neyse uzatmadan konuya giriyorum.

ben cok arkadas canlisi bir insanim ne bileyim iyi veya kotu demeden goz yaslari yokmu sahte gozyaslari hemen kaniyorum yapim oyle ne yapayim karsimda biri aglayinca dayanamiyorum benim 6 senelik bir arkadasim vardi oyleki

yedigimiz ictigimiz ayri gitmez hatta geceleri beraber kalirdik eslerimiz ayni isyerinde calistigi icin o arkadasda yalniz kalamazdi bende kalirdi ben bu arkadasa cok deger verdim ama anlamaliydimki birkac kisiyide boyle arkadas olup

birakip hakkinda atip tuttu herneyse cogu kisi cevremden onu evine koyma yaramaz dedikce bana duygu somurusu yapti belkide yalnizim kimsem yok dedi icti hapi ilaci kendimi oldurcem diye vijdan azabi cekmek istemedim bu

arkadaslik 6 yil devam etti kocasiyla hic gecinemiyor bana gelir aglar anlatirdi bende dinlerdim tabi birgun cok hasta oldum arkadas ne aradi ne sordu ben yine olur boyle seyler dedim yalniz icten ice kizdim kendisine oda o ara bebek

deniyordu tup bebek koydurmus haliyle grip bulasmasin diye gelmedim dedi bende uzerinde durmadim hakli gordum benim 6 tane dusugum oldu bu bana dediki sakayla karisik sana gelmiyorum cunku senin cocuklarin dusuyor yaninda

duranin ya huyundan ya suyundan kaparsin dediler elinden yemek yiyip su iciyorum seninkiler dusuyor benimkide duser dedi basimdan asaya kaynar sular dokuldu hemde oyle cok agliyorumki arkadas sonradan sarildi ozur diledi iste oyle

demek istemedim falan neyse 2 gun sonrada ultrasonda bebegi gormeye gidecek tuaf birsey olmus bebek oldugu gibi kalmis yani donmus hicbirbelirti yok tesellisini veren ben oldum kimse sormadi bile bu gunleri atlatti yine ayni bebek

koydurdu yine ayni durum yine yaninda ben oldum.bu arkadas herseyde buyuklenir kimseyi begenmeyen birtip elestiren boyle birine arkadas dedim cok kotu bir yanlis yapti ve ben bunu uyardim sanane dedi e tamam oyleyse diyip sustum

sonra bu icmis zil zurna sarhos eline bicagi almis kocasini aramis iste oldurcem kendimi falan kocasi beni aradi ne olursun yetis delidir yapabilir diye gittim gece yarisi saat 1.30 bardaklar camlar heryerini kesmis bicagi elinden alirken

benimde elimi kesti neyse sen bu hatamdan dolayi uzaklasiyorsun benden pismanim falan dedi yalvardi yakardi iyi dedim bunu affettim cunku gercekten vijdan azabindan korktum aradan 1 yil gecti duydumki arkadas yine ayni yolda o

ara ben biraz okul falan derken uzak kaldim anca telefonla gorusur olduk yaptigi hata duyuldu ta esime kadar gelince esim konusmami istemedi geriden geriye merhaba de o kadar hakkinda iyi seyler duymadim dedi ben yine esimi

karsima alarak dedim o benim arkadasim dogru yolu gostermek dururken terketmek niye bunu kendine sordum arkadasimin dogru dedi bana karisma artik yollarimiz ayrildi ben kotu oldum kizim ya sen bana uyacaksin yada beni

unutacaksin dedi yemin ederim aynen boyle dedim defol mayyakmisin kafayimi yedin sen dedim olay bu oldu simdi ne konusuyoruz nede baska birsey hakkimda atip tutmaya baslamis simdi ben agzimi bir acsam etrafinda kimsesi

kalmicak diyorum allahindan bul benim yaptigimi kimse yapmadi ona boyle bir arkadasi siz olsaniz ne yapardiniz bu durumda allahindan bulmu derdiniz sonuna kadar sizde onumu kotulerdiniz?kusuruma bakmayin cok uzun yazdim ozur dilerim simdiden yorumlariniz icin tesekkurler.

Son düzenleme:
Yazin cok zor okunuyor , cok pes pese yazmisin, arkadasin kötülük olarak ne yaomis secemedeim yada sen yazmadin, yani kötü yolami gidiyor?

Öyle veya böyle bence uzak dur, bununla bas edemesin, nekadar agizini acsanda etrafa o daha fazlasini atar senin hakkinda, ama tabii senin hakkinda konustugu insanlara,
laf acildignda deki,
ben kimsenin özelini arkadasligimiz bittigi icin anlatmam sag da soldan, benim terbiyem buna müsade etmez, bende onun gibi mi olayim,aramizdaki fark ne olacak bende onun yaptiklarini etrafa söylesem?
Benim kibarligim buna müsade vermez, ayrica ben kendimi biliyorum esimde biliyr oda ne atarsa atsin bakalim de.
Ama agizimi acacak olursa o da kendine kacacak bir delik bulsun de, bunu etrafa yay sen .

Aslinda suratina tükürelecek bir insanmi gercekden hastaaa be bu kadin uzak dur.

ACIMA ACINACAK HALE DÜŞERSİN diye bi laf vardır güzelim...sen ona bütün iyi niyetini göstermişsin seninle düşüklerin için dalga geçmiş boynuna sarılınca unutmuşsun...ne biçim şaka bu böyle zaten dangalak insanlar ettikleri boş laftan sonra şaka der çıkar işin içinden.yok kendine zarar vermesi seni yaralaması üstüne üstlük de yaptığı ahlaksızlığa karsı sana,ya bana uy yada beni unut demesi....çokda TIN yani tabiri caizse
bence bu ilişkinin bitmesi senin açından çok iyi olmuş.insanlar yanlışı ve doğruyu bilecek yaştaysa eğer senin onu düzeltme çaban zayıf bi ihtimal bence...kendini mümkün merbete uzak tut derim sana canım...böyle insanlar senin evliliğinede zarar verir
sormuşsun allahından bulmu dersiniz yoksa etrafınızdakileremi kötülersiniz diye...ben ikisinide demem karşılaşırsam eğer ve konuşmak durumundaysam beni rahatsız etme bundan sonra derim o ne söylerse söylesin tek cümlem bu olur...
zaten allah kötülüğüde iyiliğide boş çıkarmaz....bu sana bundan sonra yasayacağın arkadaslıklarında tecrube olsun.... insanlara hak ettiği değeri ver bence.....CADIARZU

önce yazdıklarınızı anlamakta çok zorlandım. bazı yerlerini ,tam anlayamadım. anlayabildiğim kadarı ile ,size şunu söylemek isterim ki bu arkadaşınızın ruh hali, son derece bozukmuş. acil bir psikolojik tedaviye ihtiyacı var. kendini öldürmek istemesi,bıçaklar alması,heryeri aşağı indirmesi ,normal değil. ,
hata yapmış demişsiniz. eşini mi aldattı. hatta bunu devam ettirdi ,aynı yolda ,yazmışsınız çünkü.... yani hata yı 1 kere yapmıyor ,devam da ettiriyor.
böyle bir arkadaşın sizin hayatınız da yeri olmamalı bence. yarın öbür gün evliliğinizde de ,sorunlara yok açabilir..en doğrusunu yapıp ,arkadaşlığı bitirmişsiniz. sizle ilgili konuşmaya ,sizi kötülemeye devam ediyorsa ,hele bu iftiraya namusa, şerefe kadar uzanıyorsa, ben kendi adıma söyleyeyim, susmazdım... önce kendine baksın derdim. üzgünüm ama, suratıma tokat yediğimde ,öbür yanağımı çevirip, buna da at diyenlerden ,değilim. karşılığını veririm...

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaslarim yorumlariniz icin tesekkur ederim yazim biraz karisik olmus evet o sinirle nasil yazdigimi bilemedim biraz oldugu kadar duzelttim ama. bu bana ders oldu gercekten kendinden baskasina deger vermiceksin ben bunu anladim allahindan bulsun tesekkurler yorumlariniz icin.

önce yazdıklarınızı anlamakta çok zorlandım. bazı yerlerini ,tam anlayamadım. anlayabildiğim kadarı ile ,size şunu söylemek isterim ki bu arkadaşınızın ruh hali, son derece bozukmuş. acil bir psikolojik tedaviye ihtiyacı var. kendini öldürmek istemesi,bıçaklar alması,heryeri aşağı indirmesi ,normal değil. ,
hata yapmış demişsiniz. eşini mi aldattı. hatta bunu devam ettirdi ,aynı yolda ,yazmışsınız çünkü.... yani hata yı 1 kere yapmıyor ,devam da ettiriyor.
böyle bir arkadaşın sizin hayatınız da yeri olmamalı bence. yarın öbür gün evliliğinizde de ,sorunlara yok açabilir..en doğrusunu yapıp ,arkadaşlığı bitirmişsiniz. sizle ilgili konuşmaya ,sizi kötülemeye devam ediyorsa ,hele bu iftiraya namusa, şerefe kadar uzanıyorsa, ben kendi adıma söyleyeyim, susmazdım... önce kendine baksın derdim. üzgünüm ama, suratıma tokat yediğimde ,öbür yanağımı çevirip, buna da at diyenlerden ,değilim. karşılığını veririm...

evet arkadasim cok dogru anlamissin hatayi bir yapti uyardim cok pismanim dedi yalvardi yakardi hatta ilaclar icti oda yetmedi elini kolunu kesti uzuldum affettim affetmek buyukluktur dedim ve bana soz verdi yeminler etti hergun pismanligini dile getirdi ben uzun birsure 6 ay kadar falan okul ve tedavim suruyordu bebekler icin sadece telefonda konusur olduk haftada bir defa etraftan duyduklarimi sordum ona aynen duyduklarin dogru dedi sen ne yaptin diyince bana o yukarda yazdigim gibi cumleyi kullandi bende bitirdim defol dedim hayatimdan ve bitti simdi cenesi kapanmiyor tesekkur ederim yorumlariniz icin hepinize yazimi biraz duzeltmeye ara vermeye calistim ama ancak cok morelim bozuk cunku sagolun yorumlariniz icin

Sen insanlık arkadaşlık görevini fazlasıyla yerine getirmişsin zaten canım. Yeter artık hiç muhatap olma. Yıllardır onunla arkadaşlık etmemen için uyaranlar olmuş kıyamamamışsın. Demekki onun dengesiz kişiliğini başkaları farketmiş. Hakkında ileri geri konuşmasına kimse inanmaz. Bir süre konuşur muhatap bulamazsa susar kendi hayatına bakar. Duygu sömürülerine falanda artık inanma kendi huzurunu riske atma canım. İyilikten maraz doğar. Denize düşen kurtarıcısını da aşağıya çeker.

Sen insanlık arkadaşlık görevini fazlasıyla yerine getirmişsin zaten canım. Yeter artık hiç muhatap olma. Yıllardır onunla arkadaşlık etmemen için uyaranlar olmuş kıyamamamışsın. Demekki onun dengesiz kişiliğini başkaları farketmiş. Hakkında ileri geri konuşmasına kimse inanmaz. Bir süre konuşur muhatap bulamazsa susar kendi hayatına bakar. Duygu sömürülerine falanda artık inanma kendi huzurunu riske atma canım. İyilikten maraz doğar. Denize düşen kurtarıcısını da aşağıya çeker.

evet arkadasim hakkimda atip tuttugu namus konusu degil zaten dil uzatamaz yirtarim kendinide herseyi ayri sorun stresli arkadas oldugu icin biraktim ben onu ben gorusmuyorum benim gibi cilgin degil dusuk yasadim diyor cilgin arkadas ariyorum ben kendime benimle ayni olsun bana yol gostermesine kiziyorum demis iyilikten maraz dogar o benden buyuk ama akli kucukmus ben anne babasini tanidigim icin onlara uzuluyorum uyardim yapma dedim e kendi bilir artik ne yaparsa yapsin ben 6 ay onceden uzaklastim bunuda duyunca tam bitti ben diledigimi yaparim bana akil verme diyor ne yapabilirimki?

evet arkadasim hakkimda atip tuttugu namus konusu degil zaten dil uzatamaz yirtarim kendinide herseyi ayri sorun stresli arkadas oldugu icin biraktim ben onu ben gorusmuyorum benim gibi cilgin degil dusuk yasadim diyor cilgin arkadas ariyorum ben kendime benimle ayni olsun bana yol gostermesine kiziyorum demis iyilikten maraz dogar o benden buyuk ama akli kucukmus ben anne babasini tanidigim icin onlara uzuluyorum uyardim yapma dedim e kendi bilir artik ne yaparsa yapsin ben 6 ay onceden uzaklastim bunuda duyunca tam bitti ben diledigimi yaparim bana akil verme diyor ne yapabilirimki?

namus konusu yani böyle iftiralar değilse boşverin o zaman.hiç cevap vermeye değmez... o gitsin kendine ,abuk sabuk, çılgın, kocasını aldatan o hayatı seven arkadaşlar bulsun.. boşverin siz... doğru yolu göstermenize de kızıyormuş.... iyi,.. o çılgın arkadaşları ,ona yanlış yollar gösterirler... o bundan mutlu demek ki. bu arkadaşınızı unutun gitsin. değmez

Sana, yuvana, huzuruna zarar verecek insanlardan uzak durman lazim.:nazar:

Heleki bu insan ailenden biri bile degil, neticede kirk yillik yabanci...:kahve:

Tabiki insan birseyler paylastigi zaman yapilan haksizliklara nankörlüklere cok üzülüyor hayal kirikligi yasiyor fakat söyle düsün, o kadin senin hayatinda olsa ne olur olmazsa ne olur!!:1closedeyes:

Birak konusup dursun be güzelim bence allah cezasini vermis zaten...:nazar:

bencede sen görevini yapmışsın...ayrıca sen ne kadar iyi davransan iyi yola çevirmeye çalışsan da o bunu anlayacak kapasitede değil sanırım....galiba biraz sorunlu bir insan....böyle bir insan için kendini zora sokup sıkmana gerek yok....sonunda gene sen kötü olursun....
kendi haline bırak bence...yoluna gitsin...hiç uğraşma da bence kendi anlasın...
anladığım kadarıyla olgunluk ve insanlıktan nasibini almamış ve senin gibi birinin onun yanında olmasını haketmiyo artık....üzülme sen görevini yapmışsın...değişip değişmemek ona kalmış
.....:a015::1no2:

sen yapman gerekenleri fazlasıyla yapmışsın zaten bundan sonrası ona kalmış ne yaparsa yapsın siz hiç muhattap olmayın timsah gözyaşlarınada inanmayın artık bu küçük bişey değil namus onun yüzünden evliliğinize zarar gelmesine müsade etmeyin bu satten sonra bırakın ne hali varsa görsün çocuk değil ya a.s.a.s.

evet sen fazlasıyla iyi niyetli olmuşsun karşındaki yine aynı karakterse
bence kesinlikle birdaha görüşme derim sen üzülebilir zararlı çıkarsın
arkadaş seçimi çok önemli bence

walla yazını okudum dondum kaldım..şekerim hata sende eşine anlatman gerekirdi baştan beri hepsini ..en azından sen muallakta kalınca eşin doğru yolu gösteriri hatta eşini bahane edip görüşmezdin keser atardın.namus konusu benim için önemlidir öle bir insanın arkadaşı olmak bile beni rencide eder die düşünüyorum .tabi sizi anlıyorum fazlasıyla iyi niyetli davranmışsınız....
bende gebelikle alakalı problemler yaşadım ...
walla buna dil uzatanın dilini keserim tabiri caizse..
ne ayıp ne kadar kötü laflar ..
siz bu kelimeler üzerine tamamen bağlarınızı koparacaktınız...
fazlasıyla bahneneiz varmış...
illa karşındakine seni görmek istemiyorum demeniz gerekmiyor ..
eviniz barkınız ayrı değilmi kapat kapını çek fermuarını
oda ne hali warsa görsün...
eşin peki onun yaptığı kötü durumu biliyormu öğrendimi..
öğrendiyse ne tepki werdi sana
..ileride kötü bir şeyler karşılaşırsan önceden tedbirini al derim
insanlar çiğ süt emmiş
kime sırtını döneceğini şaşırıyorsun
seni anlıyorum sıkma canını derimm,geçmiş ola!!!...

canım bence sen böyle bi kadınla arkadaşlığını devam ettirmekle hata etmişsin çünkü bak bişeyi değiştiremedin ve sen üzüldün ve eşine de olan bitenleri anlatmalıydım neyse olan olmuş gitmiş üzülme sakın inşallah bundan sonra daha iyi arkadaşlara sahip olsun allaha emant olsun...

boyle bir kadindan ne kadar uzak durursaniz o kadar iyi edersiniz... bastan beri belliymis fayda degil zarar getirecegi...gecmis olsun

Yazdıklarını okudum ve çok şaşırdım bu devirde senin gibi arkadaş bulmak çok zor..Arkadaşına hep destek olmuşsun ama huylu huyundan vazgeçmezmiş.. Boşver arkadaşım sana zarar vermeden kurtulmuşsun ya gerisi boş.. Arkandan konuşsa bile eninde sonunda kendi kişiliğini belli eder ve kimse inanmaz ona. Ama sakın bir daha aynı hataya düşme uzak dur ondan...

walla yazını okudum dondum kaldım..şekerim hata sende eşine anlatman gerekirdi baştan beri hepsini ..en azından sen muallakta kalınca eşin doğru yolu gösteriri hatta eşini bahane edip görüşmezdin keser atardın.namus konusu benim için önemlidir öle bir insanın arkadaşı olmak bile beni rencide eder die düşünüyorum .tabi sizi anlıyorum fazlasıyla iyi niyetli davranmışsınız....
bende gebelikle alakalı problemler yaşadım ...
walla buna dil uzatanın dilini keserim tabiri caizse..
ne ayıp ne kadar kötü laflar ..
siz bu kelimeler üzerine tamamen bağlarınızı koparacaktınız...
fazlasıyla bahneneiz varmış...
illa karşındakine seni görmek istemiyorum demeniz gerekmiyor ..
eviniz barkınız ayrı değilmi kapat kapını çek fermuarını
oda ne hali warsa görsün...
eşin peki onun yaptığı kötü durumu biliyormu öğrendimi..
öğrendiyse ne tepki werdi sana
..ileride kötü bir şeyler karşılaşırsan önceden tedbirini al derim
insanlar çiğ süt emmiş
kime sırtını döneceğini şaşırıyorsun
seni anlıyorum sıkma canını derimm,geçmiş ola!!!...

canim esimden 2 yil sakladim arkadasimin olayi dedim kendide binpisman oldu gozlerimin onunde aglayisi yani siz olsaydinizda eminim inanirdiniz cok pisman oldugunu soyledi tihsah goz yaslariymis meger bende inandim kendini oldurmeye kalkti vijdan azabi cekmeyim dedim konustum anne ve babasinida tanidigim icin degerli insanlar onlarin hatrina bunu sakladim sonra ikinci defa yapipda ve ayri kisiyle ve ben sorunca artik biz arkadas olamayiz duyduklarin dogru bizim arkadas olmamiz icin ya sen benim gibi olcaksin yada ben kendime guvenip yapmicam diye sana soz veremem kizim ben pisligim benden sana pislik bulasir ya benimle ol yada bitsin arkadasligimiz dedi dusunun yani yemin ederim.

bende evden kovdum kendini zaten bu olay olmadan esim duymus tavri cok kotuydu bana guvencinin sonsuz oldugunu ama neden sakladigin diye sordu kizgin bir sekilde anlattim sana arkadasin cok kotu bosluktaydim bin pismanim dese sir verse bunu soylermisydin dedim yapamadim iste dedim ve esim bunu duydugunda bile ben esime karsi geldim ya kocami karsima aldim onun icin savundum taki kendi agzindan evet ben kocami aldatiyorum diyene kadar dondum kaldim banada ahlaksiz konusmayi yapinca evimden kovdum artik gorusmuyoruz numarasini msn,den sildim bana uzak olsun arkadaslikda biryere kadar huzurlu yuvam oncelikli gelir bu olaydan sonra esime anlattim artik bilmeyen kalmadi zaten duyuldu onda yalan cok kocasinada demiski canim bana iftira atiyorlar demis oda demiski seni kiskaniyorlar hayatim demis bu kismina guluyorum sadece bir bilse yinede soylemicem benden degil baskasindan gorsun duysun terbiyem musade etmez suan deseki kendimi olduruyorum asla diyorum yoksa ben ailemi kaybetcem.
gecen yillarima yaniyorum canim herkes soyledi cok ikiyuzlu inanma dediler kac arkadasi unuttu o dediler dogruymus insan arkadasini bile yilan oldugunu yillar sonra anliyormus.

seni durumunu ve düşünceni,içinde bulunduğun
ortamı zaten anladım..
şimdi herkezin evliliği tabiki
farklıdır .mesela ben eşimden birşeyimi saklamam
hele ki böle bir arkadaşın mevzusunu
çünkü benim eşim bunu sonradan duyduğunda çok büyük tepki verir..
eşim beni biliyor ama o insanla görüşmemen gerekiyordu die
beni kötü bir şerkilde uyarır .eşimi çok iyi tanıyorum çünkü
senin eşinle aranda ki diyoloğu tabiki bilemem
yani anlatmak istediğim eşlerinizde arkadaş değilmiydi..
olayların bu durma gelmesi erkeklerde farklı bir tepki yaratır
erkek siniri diye bişey var .
Allah esirgesin ama hayatta her türlü olay var görüyoruz.. başıma gelmez dediklerin bile geliyor
ki böle bir insanın arkadaşlaığını bırakın bir yana güvenirliği tartışılırdı
ve bunu bile bile devam ettirmeniz.
son bişey daha ben kendimi öldürürüm diyen kadın demogoji yapıyor
demektir bu denli kötü düşünce ve vicdanı rahatsız olan kadın
sessiz sedasız yapardı yapsaydı.
ayriyetten vicdan dedim vicdanı rahatsız olsaydı eğer sizi
dinlemiş ve şuan yanınızda olmuş olurdu ..
neyse bununla büyük geçmiş olsun
bundan sonrada umarım iyi tercihler yaparsınız..:)

Boyle biririnden ancak sana ve evliligine zarar verir...uzak dur tabiki
esinde zaten hos olmayan seyler duymus, oda istemior gorusmeni
zaten soyledigi son sozler o kadar urpetici ki "ya benim gibi olursun, yada çekip gidersin"...tovbe tovbe...
sen deger vermissin, yardimci olmussun.
o bunun kiymetini bilememis.
rabbim seni ve kalbini bilmiyor
sen uzak durmaya devam et...

X