Biletimi aldım. Buraya kadarmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana da fedakârlık yapar ve iyi davranır. Ama dışarıya yaranmak için de dolaylı yoldan beni harcar. Örnek: Iki günlük mini balayımızı hiç etti işte. Bu arada o gecenin sabahında görümce evden gitmemişti. Ben regl oldum ve çok ağır geçirdiğim için zaten hiçbir etkinlik yapamadım. Sonra eve döndük ve hiç konuşmadık. Çünkü ben adım atmıyorum.
Eşiniz herkesin babası olmuş. Sizi de anası yapmış. Tatil konunuzu şimdi gördüm. Millet keyfine bakarken parasını ödediğiniz tatilde bile çalışmışsınız. Siz hasta olmuşsunuz eşiniz kardeşine klima takmaya gitmiş sanki başka adam yok gibi. Kendi koca sülaleye koşar, onun işine bi tane koşan dahi olmamış demek ki. Hoş 40 tanesi de gelse eşiniz kendini zorla ortaya atar hepsiyle savaşır. Derdi kendi içinde çünkü, ihtiyaç anında koşmuyor ihtiyaç duyulan olmak istiyor.

Eşiniz herkesin babası olmuş. Sizi de anası yapmış. Tatil konunuzu şimdi gördüm. Millet keyfine bakarken parasını ödediğiniz tatilde bile çalışmışsınız. Siz hasta olmuşsunuz eşiniz kardeşine klima takmaya gitmiş sanki başka adam yok gibi. Kendi koca sülaleye koşar, onun işine bi tane koşan dahi olmamış demek ki. Hoş 40 tanesi de gelse eşiniz kendini zorla ortaya atar hepsiyle savaşır. Derdi kendi içinde çünkü, ihtiyaç anında koşmuyor ihtiyaç duyulan olmak istiyor.
O önceden planlanan tatile ben gitmedim. Çünkü ne alaka biz sponsor olalım millet eğlensin sizin de dediğiniz gibi. Sonra büyük kavga çıktı. Anlaşmada da eşim sözler verdi, vallahi bir dahaki seyahatte telefonumu kapatıcam, sadece sen ve ben. Peki sonuç? Yine hayır diyemediği bir görümce, görümcenin sabah gideceğini iddia edip gayet de benim eşimle ortak ödeme yaptığım evde yayılması, iş molalarında 5 dakika sıkıştırmaya çalışarak yıkadığım havluları kullanması. Içime oturuyor içime. İlk bahsettiğim gerçekleşmeyen seyahat 1 ay önce, son yaşanan geçen hafta oldu.

O önceden planlanan tatile ben gitmedim. Çünkü ne alaka biz sponsor olalım millet eğlensin sizin de dediğiniz gibi. Sonra büyük kavga çıktı. Anlaşmada da eşim sözler verdi, vallahi bir dahaki seyahatte telefonumu kapatıcam, sadece sen ve ben. Peki sonuç? Yine hayır diyemediği bir görümce, görümcenin sabah gideceğini iddia edip gayet de benim eşimle ortak ödeme yaptığım evde yayılması, iş molalarında 5 dakika sıkıştırmaya çalışarak yıkadığım havluları kullanması. Içime oturuyor içime. İlk bahsettiğim gerçekleşmeyen seyahat 1 ay önce, son yaşanan geçen hafta oldu.
E sonuçta o para ortak bütçenizden çıkıyor, sizin emeğinizin üstüne yayılınıyor ve sizin yaptığınız temizliğin de içine edilmiş. Yani eşim yapıyor benle alakası yok denecek bir durum değil. Eşiniz iyilik meleği oldu, siz hala kötü gelin, arsız, ara bozan, köy göçüren.

E sonuçta o para ortak bütçenizden çıkıyor, sizin emeğinizin üstüne yayılınıyor ve sizin yaptığınız temizliğin de içine edilmiş. Yani eşim yapıyor benle alakası yok denecek bir durum değil. Eşiniz iyilik meleği oldu, siz hala kötü gelin, arsız, ara bozan, köy göçüren.
Öyle. Ben ara bozan gelin etiketini alalı çok oldu zaten Katib. 😢

Eşim hiç bir şey söylemedş mi sabah gitmeyen görümceyle ilgili?

Öyle. Ben ara bozan gelin etiketini alalı çok oldu zaten Katib. 😢
Bunları düşünüp canınızı sıkmayın. Hayat çok kısa. Kıymetinizin bilinmediği haksızlığa uğradığınız her sn icin hesap vakti olacak. Allah a sığının ve bırakın kendinize onların baslattığı eziyeti de sürdürmeyin. Mutlu olmak bir Tercihtir unutmayın.

Ay ben sinir oldum ya. Bir insan eşinin mutluluğunu hiç mi önemsemez.

İyi niyetli biri değil eşin!
İyi niyetli olsa aynı yastığa baş koyduğu eşini yok saymazdı. Terapiye gelmiyor çünkü orda da bunlar yüzüne çarpacak.
O ailesine bağımlı, aşık, evliliğe alışamamış biri. Sen idare ettiğin için yürüyor bu evlilik. İdare etmediğin an bitecek. Ben önce aynı evi paylaştığım kişi Ya da kişileri düşünürüm. Diğerlerini de bana ve çekirdek aileme zarar vermeyecek yere kadar düşünürüm.
Adı gibi biliyordu ablasından rahatsız olacağını ve bir tercih yapması gerekiyordu. Ablasını tercih etti bu kadar basit

Napiyim küçük kardeşim (31 yaşında), ben de böyle planlamadim özür dilerim bi daha olmayacak, falan filan palavra işte.
Beş yıllık evliliği bitirmek üzereyim, sülalesinde düşkün olduğu iki hadsizi bana yeğlediği icin. Boynum ameliyatlı olduğu halde başıma şiddet uyguladığı icin, 3 yıldır yaptırdığımız eve tasınma öncesi dava acmaya hazırlanıyorum. Cok emegim vardı (hiç kabul edilmese de kücük görülse de) herseyde , tek dediğim şu oldu: şimdi o sülalenle o evde boğularak oturun ve belanı onlardan bul oldu. Bir an gözümün önüne geldi ve kardeşiyle amcasıyla boğulsun işte. Onlardan bulsunlar cezalarını tek duam bu, bu tür insancıklara.

Çok üzgün ve kırgınım kızlar. Daha önce de evliliğimle ilgili konular açmıştım. Tam her şey halloldu, bütün sorunlarımızı çözdük derken her şey başa sardı. Ben de artık kendi şehrime dönmek için biletimi aldım. Yazarken ağlayamıyorum bile.

Bizim en baştan beri tek bir sorunumuz vardı. Eşimin kendisini herkesin babası sanması. Geçen ay oturduk, çok uzun süre konuştuk, bir anlaşmaya vardık. "Senin ailen benim" dedim, anlar gibi oldu. Yalan yok, çabaladı, iyi de gitti bir ay. Ama yine başa döndük.

Geçen hafta eşim amcasının evini temizlemeye gitti ve 2 gün harcadı. Ev dediğime bakmayın, çöp ev arkadaşlar. Ocağın üstünde geçen seneden kalma bulaşıklar, duşta dağlarca kıyafet yığını, yatağın üzeri her tür eşyayla dolu. Neden sen temizliyorsun diyorum? Amcanın eli ayağı tutan 3 kardeşi, 5 tane yeğeni var diyorum. Ben yapmazsam kimse yapmaz diyor. Herkes para toplasın birini tutalım diyorum. Onu akıl edecek kapasiteleri yok diyor. Bunu misyon edindi, gitti, temizledi. Nolur kendini istismar ettirme bu kadar diyorum. Ben yardım etmeyi seviyorum diyor. Laf anlatamadım. O günden 1 gün sonra seyahat ettik.

Geldiğimiz yerde öteki amcasının yazlığı var. Daha önce de bu yazlık muhabbeti olduğu için katiyen başka bir yer kiralayalım dedim. Kiraladık. Amcasına biraz uzak. Birkaç gün başbaşa olacaktık. Peki ne oldu dersiniz? Görümcem amcasını ziyarete gelmiş, çünkü kuzeni yeni doğurdu. Ona hayırlı olsun demek için. Görümcemle aramda epeeeey bir mesafe var. Çünkü geçen sene bizi arabadan atmıştı. Ben o günden sonra onunla hiç konuşmamıştım. Anca bayramda seyranda denk geldik, o yüzüme güldü, ben sınırımı korudum.

Ta ki geçen gün amcasını ziyarete gelene kadar. Gece geri döneceğini düşünürken bir anda arabasıyla bizim kiraladığımız yere geldiğini gördüm. Eşime sordum, bu ne? Başbaşa olmayacak mıyız? Zaten 2 günümüz yok mu? "Sadece gece kalıp sabah gidecek, özür dilerim, hayır diyemedim" diyor. Orada bende kayış koptu. O günden beri konuşmuyoruz. Her şeyi saydım döktüm. Buradan artık bir dönüş olur mu, sanmam. Biletim birkaç gün sonraya. Gideceğim yer benim önceden yaşadığım bekar evim.

Sınır bilmeyen herkesten bıktım artık. Eyvallah kötü alışkanlığı yok, merhametli, aldatma şüphesi yok, yobaz değil, elinden her iş gelir, öfke kontrolü var. Ama ailesinin eteğinden kurtaramadım. İçim sıkışıyor. Fevri mi davranıyorum? Son bir defa konuşmaya değer mi?
gorumceye dıyecektınız burada kalamazsın dıye

neden Esınıze dediniz

Kaybedecek bir şeyim yok. Kalpten çok seviyorum ama mantığım salak olma diyor. Bu işler düzelsin diye çocuk bile yapmadım. Ya keşke aldatan, söven, kumarbaz bir tip olsaydı. Öyle iyi niyetli ki.
Boyle konusmayın
Evren dua niyetine alır
Ikıncı üçüncü eşleriniz bu dıledıgınız gıbı olur derken dikiş tutturamazsınız sınavınız olur.

Aç konularımı bak, protokol imzalamaya kadar geldik…
Şartlarımı sundum hepsini kabul etti barıştım çocuğa her şey oturunca karar verdim şimdi mutlu mesut gidiyoruz çok şükür….

Kaybedeceğini hissettirmedikçe böyle devam ediyorlar şimdi anladı beni kimseye koşturmaz telefon açmaz bir adam oldu.
Ah acıp ben okuyayım dedim profilin gızlı😂of ya

gorumceye dıyecektınız burada kalamazsın dıye

neden Esınıze dediniz
Çünkü eşi arkasında durmazdı. Orda iki kardeş bir olup kadını rezil ederdi. Arabadan kovmuş kardeşi yine de koşa koşa gitmiş. Yani öncelikleri farklı diye anlıyorum bu anlatımdan

Boyle konusmayın
Evren dua niyetine alır
Ikıncı üçüncü eşleriniz bu dıledıgınız gıbı olur derken dikiş tutturamazsınız sınavınız olur.
Ama anlattıklarınıza göre cok iyi niyetli de değil gibi ?? size uyguladığı emrivakiler, aslında saygısızlık ve manüplasyon içeriyor. Bununla lütfen yüzleşin.

Sizin konularınızı biliyorum. Burada boşanacagina emin olduğum birkaç üye var biri de sizsiniz demiştim bir arkadaşa, maalesef hakli çıktım 1 ay sürmedi boşanıyorum dedi. Onun eşi kızın ailesine para vereceği için uyarmıştım ailesi sonradan zorda kalmasin diye. Sizi de eşiniz için baska ulkedesiniz ve çok fedakarlık yaptığınız için daha fazla vakit kaybetmeyin diye uyarmak istiyorum, boşanacagina emin olduğum diğer üye de sizsiniz. Bu bundan yıllar sonra olup çok fazla şey kaybedeceginize bence salim kafayla düşünüp erkenden halledin yolunuza bakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X