benim durumumda olan var mı

Ahhh canım inan çok zor bu şekilde ömür geçmez sen ona bağlanmışsın ve emin ol bu sevgi değil çok benzer bir durumu yasamistim çok önceden ayrılınca onsuz yaşayamacak gibi hissedersin ilk zamanlar da çok zorlanacaksin duygusal anlamda ama emin ol gececek sen dirayetli bitir ve irtibatı bir anda kes ayrilayim ama tlfnlarina cvp vereyim msjlarina karşılık vereyim bir kere yazayim deme sakın heryerden engelle. Kesinlikle alışması çok zor olacak ama geçecek ve geçtiğinde çok güzel bir hayat seni bekliyor olacak yıllar sonra geriye dönüp baktığında, yüksek ihtimalle soyadını bile hatırlamıyor olacaksın. İnan bana senden daha önemli değil hiç bişey, kendine saygıyla ve sevgiyle yaklaş ayrılma döneminde spora basla, yogaya ne bileyim farklı bi enstrüman kursuna falan git sana iyi gelecek kafanı meşgul edecek şeyler yap lütfen. Devam edip kendine bu kötülüğü yapma sana kocaman sariliyorum
gerçekten yorumunuz benim için çok değerli ve iyi geldi şuanda sevgi olmadığını bende biliyorum eminim hatta ama eski hatıralra resimlere videolara bakınca düşününce gülümsüyorum çoğunda bu his ne acaba onu bilemiyorum. sevmek mi bu bilmiyorum. bir insan nasıl sevilir onuda bilmiyorum.

herşey zaten çift terapisinde başladı. ben ısrarcı olmuştum gitmekle. yanlış uzman seçimi beni haksız bulup onu yüceltti. o günden beri hayatım alt üst oldu. şuanda da kime güveneceğimi bilmiyorum .yeni mezun bir arkadaşla 4 -5 seansımız oldu ama istediğim akıcılıkta olmadı bıraktım.

Geçen gün ayrıldığınızı yazmıştınız inşallah tekrar dönmediniz inşallah.

Geçen gün ayrıldığınızı yazmıştınız inşallah tekrar dönmediniz inşallah.
hayır dönmedik ama iletişim kesemiyorum bir türlü engelleyemiyorum. hafta sonu tatile gidecektim. ayrıldın tatile gittin der diye gitmedim yaktım herşeyi. bugünde akşam dışarı çıkmam lazım ama yine ayrıldın şunu bunu yaptın der düşünür ima eder diye yapamıyorum bu düşünceden kurtulamıyorum.

cahil bir insan değilim. ama yaşadığım toplumu göz önüde barındırırsak bir daha evlenemem çocuğum olmicak gibi düşüncelere kapılıyorum. bu bekarete öönem vermeyen insanlar birbirlerini nasıl buluyorlar

hayır dönmedik ama iletişim kesemiyorum bir türlü engelleyemiyorum. hafta sonu tatile gidecektim. ayrıldın tatile gittin der diye gitmedim yaktım herşeyi. bugünde akşam dışarı çıkmam lazım ama yine ayrıldın şunu bunu yaptın der düşünür ima eder diye yapamıyorum bu düşünceden kurtulamıyorum.

cahil bir insan değilim. ama yaşadığım toplumu göz önüde barındırırsak bir daha evlenemem çocuğum olmicak gibi düşüncelere kapılıyorum. bu bekarete öönem vermeyen insanlar birbirlerini nasıl buluyorlar

Bağımlılığın cahillikle alakası yok. Sizin uzun bir terapi almanız lazım yoksa kendi başınıza halledemesiniz.

Abimde boyle kangren olmus bir ilişkiyi devam ettirip evlendi kendisi ayrılmak istiyordu nisan dahi atıldı ama kadın abime yapmıstı asla ayrılıgı kabul etmiyordu..iki cocuk oldu, evliligi boyunca da kavga gurultu hiç eksik olmadı. Her sene bosanma davaları acılıp cocukların hatrına geri cekildi..Son dort yıl abim evden ayrıldı fakat bosanmaya yinede yaklasmıyordu. Boşanma oldu sonunda ama iki ay sonra abim yasadıgı onca uzuntu streslerden dolayı kanser hastalıgına yakalandı. Tanı aldıktan bir yıl sonra vefat etti. Abim cocukları icin boyle bir aile ortamında buyudukleri icin, ayrı kaldıkları icin cok acı cekti. Ayrı kaldıgı sure icinde surekli cocuklarla ilgileniyordu ama duygusal olarak ona yetmiyordu. Şimdi biz hem abimiz hemde cocukları icin yanıyoruz. Annem babam evlat acısı gordu. Babam uzuntuden dort ay sonra kanser tanısı aldı..
Demem o ki siz sadece kendinizi değil gelecekteki cocuklarınızında ailenizinde hayatını karartıyorsunuz ve bunu yapmaya hakkınız yok. Mutluysan evlenirsin ama sana mutsuzluktan baska birsey vermeyecek bir ilişki için bu risk niye. Kendinizden bu kadar mı nefret ediyorsunuz.. Hayata bir kere geliyoruz ve hayatta ki en onemli secimimiz es secimidir. Hala filmin sonunu değiştirebilme imkanınız varken radikal kararlar verip kendinize yepyeni bir yol cizmenizi öneririm.

Abimde boyle kangren olmus bir ilişkiyi devam ettirip evlendi kendisi ayrılmak istiyordu nisan dahi atıldı ama kadın abime yapmıstı asla ayrılıgı kabul etmiyordu..iki cocuk oldu, evliligi boyunca da kavga gurultu hiç eksik olmadı. Her sene bosanma davaları acılıp cocukların hatrına geri cekildi..Son dort yıl abim evden ayrıldı fakat bosanmaya yinede yaklasmıyordu. Boşanma oldu sonunda ama iki ay sonra abim yasadıgı onca uzuntu streslerden dolayı kanser hastalıgına yakalandı. Tanı aldıktan bir yıl sonra vefat etti. Abim cocukları icin boyle bir aile ortamında buyudukleri icin, ayrı kaldıkları icin cok acı cekti. Ayrı kaldıgı sure icinde surekli cocuklarla ilgileniyordu ama duygusal olarak ona yetmiyordu. Şimdi biz hem abimiz hemde cocukları icin yanıyoruz. Annem babam evlat acısı gordu. Babam uzuntuden dort ay sonra kanser tanısı aldı..
Demem o ki siz sadece kendinizi değil gelecekteki cocuklarınızında ailenizinde hayatını karartıyorsunuz ve bunu yapmaya hakkınız yok. Mutluysan evlenirsin ama sana mutsuzluktan baska birsey vermeyecek bir ilişki için bu risk niye. Kendinizden bu kadar mı nefret ediyorsunuz.. Hayata bir kere geliyoruz ve hayatta ki en onemli secimimiz es secimidir. Hala filmin sonunu değiştirebilme imkanınız varken radikal kararlar verip kendinize yepyeni bir yol cizmenizi öneririm.
Galiba evet kendimden bu kadar nefret ediyorum. kendime yaptığım bunca haksızlık için. her zaman sçenekleri değerlendirmeyipolayların unutulmasını konuşulmamasını sağladım. şunu yaparsan evlenmem senle dedi. yapmayacaksan ayrılalım dedi. bende yapmayacağım deyip gizliden yaptım. bunlar öyle zor şeylerde değildi zamanında. mesela oje sürme sevmiyorum derdi bende sevmem aslında ama sırf o dediği için sürerdim.

Evlenirsek katil olurum diyrum zaten ama yinede evlenseydik çocuğum olsaydı soonra boşanırdık kafasına bile girmiştim

gerçekten yorumunuz benim için çok değerli ve iyi geldi şuanda sevgi olmadığını bende biliyorum eminim hatta ama eski hatıralra resimlere videolara bakınca düşününce gülümsüyorum çoğunda bu his ne acaba onu bilemiyorum. sevmek mi bu bilmiyorum. bir insan nasıl sevilir onuda bilmiyorum.
Sen bu toksik ilişkiden kurtul hayat senin yoluna ne güzellikler sunacak bak gör önce kendini sevmeyi öğren sonrası zaten çok kolay olacak inan bana. Senin sevdiğin seni çok seven birisi olacak kendiliğinden olacak ama kendine değer verip bu ilişkiyi bitirip kendini seversen olacak

Sen bu toksik ilişkiden kurtul hayat senin yoluna ne güzellikler sunacak bak gör önce kendini sevmeyi öğren sonrası zaten çok kolay olacak inan bana. Senin sevdiğin seni çok seven birisi olacak kendiliğinden olacak ama kendine değer verip bu ilişkiyi bitirip kendini seversen olacak
kurtulmaya çalıştıkça aşağı çekiliyorum. sadece söyleniyor. söylenmese belki makul isteklerini yapardım. ama susmuyor asla ayrılmak istiyorum derken bile söyleniyor beynimin içine işledi bana kriz geçirtiyor konuşmaya başladıkça şuanda konuşuyoruz mesela kulaklık kulağımda asla dinlemek istemiyorum ama konuşmak zorundayım. nasıl kurtulurum bu ilişkiden bilmiyorum. birinin beni odaya hapsedip bütün iletişim araçlarını elimden alması lazım sürekli neden yapmadın neden yapamadın bıktım ölüp kurtulmak istiyorum. ben neden bitireimyorum bu ilişkiyi

önümde bir defter var kalın bir defter iş yerinde beni kontrol etmek için 6 -7 saate yakın telefonda konuşuyor beni dinliyor e sürekli söyleniyor. O deftere süreli nefret ediyorum öl geber nefret nefret sayfalarca nefret dolu sitemlerimi yazıyorum o söylenirken konuştukça sesinden iğreniyorum. Ama engelleyemiyorum. asla yapamıyorum.

önümde bir defter var kalın bir defter iş yerinde beni kontrol etmek için 6 -7 saate yakın telefonda konuşuyor beni dinliyor e sürekli söyleniyor. O deftere süreli nefret ediyorum öl geber nefret nefret sayfalarca nefret dolu sitemlerimi yazıyorum o söylenirken konuştukça sesinden iğreniyorum. Ama engelleyemiyorum. asla yapamıyorum.
Tatlım ben sana daha ne diyebilirim ki, yani sende yanlış olduğunun farkında herkes de sana bırak engelle ulasamasin diyor. Ben sana olacakları da söylüyorum gerçekten çok benzer şeyler yaşadım hatta 10 yıllık ilişkim demesen çocuğun ismini soracam yani o derece benzer. Evet çok zor olacak diyorum, ama kendine zaman vermen lazım, zamanla herşey yoluna girecek ve bir bakmışsın bir gün kelebekler ucuyor kalbinde. Ama sen daha böyle bunlara izin verdikçe, kendine bu yaşadıklarını reva gördükçe yapılacak bişey yok bir gün hem ruhsal hem fiziksel bir hastaliga yakalanirsin. Ben 6 yıl önce kurtuldum böyle bir ilişkiden 4 yıldır da evliyim. Resmen beni dinlerdi tlfnla iş yerindeyken müşteriye tlfnu aloooo diye uzattım mi sen diye kavga ederdi o kadar işimin gücümün arasında. Hakaretler iftiralar yani yaşadıklarının nerdeyse aynısı bir gün sinir krizi geçirdim onun yüzünden iş yerinde ve o gün dedim ki ben kendi canımdan olacam bu manyak yüzünden engelledim her yerden çok ulaşmaya çalıştı , hakaretler etti, sokagimda sürekli gittiğim bakkala notlar bıraktı , hemde pis pis hakaret dolu ama bakmadım arkama kurtulacam dedim zaman alacak ama başaracam dedim psikolojik destek aldım kısa süre arkadaslarimla daha çok zman gecirdim, yogaya başladım şimdi senin hikayen o kadar tanıdık geldi ki bana inanki soy ismini bile hatırlayamıyorum o kadar silmisim hafizamdan. Allah yardımcın olsun bırakmazsan karanlık günler seni bekliyor olacak emin ol

Resmen beni dinlerdi tlfnla iş yerindeyken müşteriye tlfnu aloooo diye uzattım mi sen diye kavga ederdi o kadar işimin gücümün arasında. Hakaretler iftiralar
aynı durumları defalarca yaşadım. benim gibi olan yoktur diyordum. bir insan bu kadar psikopatlık derecesine nasıl gelir. müşteriye nasılsınız dedim diye iş yerime yaptıklarını biliyorum. mahvetti işimi zorla istifa ettirdi. Başka yere başladım.burada da kimseyle muhattap olmadım başıma gelecekleri bildiğimden sevdiğim işimi bırakıp nefret ettiğim bir işte çalışıyorum.

merhabalar,

öncelikle belirtmeliyimki yazdıklarım tamamen gerçek uydurma hikayeler değil.

yorum yaparkende insanların piskolojisini düşünüp ona göre yapın lütfen kimse bileisteye kendine kötülük etmez.

konu 10 senelik bir ilişkim. Okadar çok yazacak şey varki çok kısa özetleyeceğim.
29yaşındayım 10 sene önce bile isteye hiç olmayacak biriyle sevgili oldum. kötü bir insan değil sadece fikir düşünce olarak tam zıttık.o dönemlerde kendimi çok yalnız ve kimse tarafındanbeğenilmeyen biri olarak görüyordum ki bu çocuğun peşinden koşarak kendime aşık ettim. arkadaşlarım asla bizi yakıştırmadılar çok şişman olduğunu bana yakışmadığı vs. Kimseye aldırış etmeden sevdim . sonra ilk senemizde aldattın suçlaması yaptı bana halbuki arkadaşımdı suçladığı kişi bende yediremedim sözler verdim bir daha hiçbir erkekle konuşmicam filan derken
seneler geçti..

geçen tüm senelerde de aldattın hayır aldatmadım kavgası. iş yerimde günaydın diyenlere cevap verdiğim için kavgalar.kuzenlerim eve gelirse eve göndermeme odadan çıkarmama. bir türlü ayrılamadım beraber olduk iftiralar o zaman başladı. başkasıyla aldattın beni kandırıp evlenmeye çalışıyorsun. hayatımı mahvettin diyerek sürekli savaş halindeyiz. Gerçekten asla onu aldatmadım. hakaret iftiralarına hep yenildim. binlerce kez ayrıldım yine ben gidip yalvardım. defalarca terapi aldım yine gidip yalvardım. şimdi gerçekten savaşamıyorum artık gücüm yok sevip sevmediğimden emin değilim. İstekleri çok fazla arttı. ailemin hiçbir şey den haberi yok ama bir şeylerin kötü gittiğinin farkındalar.

asla fiziksel bir şiddet yaşamadım. Ama duygusal psikolojik şiddeti her gün her dakika gece uykumdan uyandığımda bile yaşıyorum. sürekli ölmek isteyip hiçbir şey yapamıyorum. kendime sözler verip asla tutmuyorum.kimseye verdiğim sözü tutamıyorum ki. kendimden nefret ediyorum. karşımdaki kötüyü ben yaratmışım gibi geliyor. verdiğim sözleri tutmayıp ayrılmasına da izin vermediğim için.

yazarken bile kendimden nefret ettim. ben bu hayatımı nasıl düzelteceğim, nereden başlayacağım. öyle kültürsüz cahil biri de değilim ama konu 10 senelik ilişki olunca ruhum can çekişiyor

Bazı yorumlar çok acımasızca yazılmış.
Ben cümlelerinizden anladım ki sizin şefkate ihtiyacınız var. Suçlamalara iftiralara değil. Bir şekilde kendinizeen soğutun(ne bileyim yanında burnunuzu karıştırın falan ne bileyim.) kendinizden soğutun ki siz dönmek isteseniz bile onun dönmeyeceğini bilin. Terapi sizin şefkat ihtşyacınız gidermez, farkındalık sağlar. Evlilik sağlam temeller üzerine kurulmalı. Maalesef sevgilikte bir yapan evlenince 100 katını yapıyor. Neden böyle yaptındiye niyet okumaktan çok sizin ne yapmanız gerektiği önemli. Mesela istihareye yatın, siz olayın içinde olduğunuz için net göremeyebilirsiniz, çok güvendiğiniz birisi istihareye yatsın.

Aileniz belki de bu ilişkiyi onaylamayacak bir de o durum var. Bir kadının iffetine atılan iftira çok büyük bir günahtır. 10 yıldır bu durumu devam ettirmesi... karar sizin.

Bazı yorumlar çok acımasızca yazılmış.
Ben cümlelerinizden anladım ki sizin şefkate ihtiyacınız var. Suçlamalara iftiralara değil. Bir şekilde kendinizeen soğutun(ne bileyim yanında burnunuzu karıştırın falan ne bileyim.) kendinizden soğutun ki siz dönmek isteseniz bile onun dönmeyeceğini bilin. Terapi sizin şefkat ihtşyacınız gidermez, farkındalık sağlar. Evlilik sağlam temeller üzerine kurulmalı. Maalesef sevgilikte bir yapan evlenince 100 katını yapıyor. Neden böyle yaptındiye niyet okumaktan çok sizin ne yapmanız gerektiği önemli. Mesela istihareye yatın, siz olayın içinde olduğunuz için net göremeyebilirsiniz, çok güvendiğiniz birisi istihareye yatsın.

Aileniz belki de bu ilişkiyi onaylamayacak bir de o durum var. Bir kadının iffetine atılan iftira çok büyük bir günahtır. 10 yıldır bu durumu devam ettirmesi... karar sizin.
gerçekte acımasıca yorumlar var ama farkındalık sağlıyor. dışarıdan kendime bakınca bende nefret ediyorum kendimden. kafayı yemiş şimdide konuştuğun tüm erkekleri anlat diyor. burada kimseye yalan söyleyecek halimde yok kimseyle konuşmadım. 10 yıldır tek bir erkekle mesajlaşmadım birşey yapmadım. sadece ayrı olduğumuz zaman lisde hoslnadığım birini stalkladığım için inanmıyor asla konuştuklarını söyle isim isim yoksa neden gece instagrama girdin bir insan niye girer gece instagrama 5 dk durmuşum çıkmışım onu takip etmiş. uykum kaçmıştı girip bakınmıştım. bu hastalık mı grçeken psikoloji sınırlarım zorlanıyor.

merhabalar,

öncelikle belirtmeliyimki yazdıklarım tamamen gerçek uydurma hikayeler değil.

yorum yaparkende insanların piskolojisini düşünüp ona göre yapın lütfen kimse bileisteye kendine kötülük etmez.

konu 10 senelik bir ilişkim. Okadar çok yazacak şey varki çok kısa özetleyeceğim.
29yaşındayım 10 sene önce bile isteye hiç olmayacak biriyle sevgili oldum. kötü bir insan değil sadece fikir düşünce olarak tam zıttık.o dönemlerde kendimi çok yalnız ve kimse tarafındanbeğenilmeyen biri olarak görüyordum ki bu çocuğun peşinden koşarak kendime aşık ettim. arkadaşlarım asla bizi yakıştırmadılar çok şişman olduğunu bana yakışmadığı vs. Kimseye aldırış etmeden sevdim . sonra ilk senemizde aldattın suçlaması yaptı bana halbuki arkadaşımdı suçladığı kişi bende yediremedim sözler verdim bir daha hiçbir erkekle konuşmicam filan derken
seneler geçti..

geçen tüm senelerde de aldattın hayır aldatmadım kavgası. iş yerimde günaydın diyenlere cevap verdiğim için kavgalar.kuzenlerim eve gelirse eve göndermeme odadan çıkarmama. bir türlü ayrılamadım beraber olduk iftiralar o zaman başladı. başkasıyla aldattın beni kandırıp evlenmeye çalışıyorsun. hayatımı mahvettin diyerek sürekli savaş halindeyiz. Gerçekten asla onu aldatmadım. hakaret iftiralarına hep yenildim. binlerce kez ayrıldım yine ben gidip yalvardım. defalarca terapi aldım yine gidip yalvardım. şimdi gerçekten savaşamıyorum artık gücüm yok sevip sevmediğimden emin değilim. İstekleri çok fazla arttı. ailemin hiçbir şey den haberi yok ama bir şeylerin kötü gittiğinin farkındalar.

asla fiziksel bir şiddet yaşamadım. Ama duygusal psikolojik şiddeti her gün her dakika gece uykumdan uyandığımda bile yaşıyorum. sürekli ölmek isteyip hiçbir şey yapamıyorum. kendime sözler verip asla tutmuyorum.kimseye verdiğim sözü tutamıyorum ki. kendimden nefret ediyorum. karşımdaki kötüyü ben yaratmışım gibi geliyor. verdiğim sözleri tutmayıp ayrılmasına da izin vermediğim için.

yazarken bile kendimden nefret ettim. ben bu hayatımı nasıl düzelteceğim, nereden başlayacağım. öyle kültürsüz cahil biri de değilim ama konu 10 senelik ilişki olunca ruhum can çekişiyor.
Benzer bir ilişkiden geçtim. Birisi vardı, çok etkileniyordum ama kendime denk göremiyorum onu. Çok yakısıklı, başarılı bir adamdı. Bana şans verdiğinde kendimi resmen ona adamıştım. Gözüm baskasını görmüyordu.
Ben de ilk birlikteliğimi onunla yaşadım, çünkü aşıktım. Karşıma onun gibi birisi çıkmayacak biliyordum, onun kadar birini sevmeyeceğimi de biliyorum. İlgiliydi de, beni görmek için gelirdi, arardı, hiç sevilmemis hissetmedim. Bende ne buluyor ki diyordum.

Ama gittikçe o da bana bağlandı, her günümüz beraber geçiyordu.. Buna rağmen benden haber alamadığı her zaman beni onu aldatmakla suçlardı. İlişkinin sonunda da bana şiddet uyguladı. İlişkimiz bu nedenle bitti. Sizin gibiydim, durmadan ona onu asla aldatmadığımı kanıtlamaya çalışıyordum. Meğer hasta olan oymuş. Eski bir ilişkisinde aldatılmış ve bunu aşamamış.

Ayrılınca ilk aylar zor geçti. Çok üzüldüm, çok ağladım. Bazen düşündüm, bunu neden yaşıyorum ki dedim. Ortada hiçbir şey yok neden birbirimizi sucluyoruz ki dedim. Ama bugün anlıyorum. Asıl size güvenmeyen insana güvenmemelisiniz. Belki komik olacak ama "benim kocam yapmaz/ benim karım yapmaz" demeyi bilmek gerekiyor biraz ilişkide.

Diyelim siz bir gün ortadan kayboldunuz, bu onun için terk etmek olacak. Belki de başınıza kötü bir şey gelecek.. Ama o sizi "beni aldattı" diye suclayacak. Arkasını dönecek.
Sizden haber alamadığında sizi merak edecek birisiyle beraber olun, sizden şüphelenecek birisiyle değil. Nasıl görünürse görünsün. Ne kadar kazanırsa kazansın. Hayat kısa. Bir gün evleneceksiniz, birbirinizin en yakın arkadaşı olacaksınız. Sizin her zaman arkanızda durabilecek birisiyle olun.

kendi tecrübelerimle bir şeyler söylemek istiyorum bende şüpheci bi insanımdır ama sadece detaycıyimdir bukadar değil hani ince düşünürüm ama biriyle tanıştım uzun bi beraberliğim oldu zamanla tamamen güvendim ince düşünmüyordum o kadar kendimden çok güveniyordum ona ve ne oldu biliyor musunuz benden çok çirkin şeyler istedi ve bende yaptım çünkü onun hoşuna gitmek istedim hala daha ona güvendim ama bi gün her şey aklıma doluştu ve oturup sakince anlamaya çalışarak konuştum ama sorularım onu bunalttı ve kafamı sisiriyorsun demeye başladı yaptığı açıkça çok büyük bi hata olmasına rağmen sorulardan sıkıldığını söyledi hal böyle olunca şüphelerim daha da arttı ve sonunda beni terk eden o oldu o yüzden artık yanlış anlamayın karşı tarafta bana niye böyle davranıyor diye düşünmeli suçunuz olmayabilir ama neden böyle diye de düşünmenizi tavsiye ederim beni de delisin diye manipüle ediyordu inanın kendi aklımdan şüphe ettim yapayalnız hissettim en azından beni terk eden o ve ayrıldıktan sonra yaptığı ilk şey benleyken yapmasını istemediğim her şeydi :) hayırlısı

X