Anlaşmalı boşanma için harekete geçtik

Allah korusun, inşallah olmaz tabi ama çocuğunuz bir sağlık problemi yaşasa, sağlık sisteminin durumu malum, parasız doğru düzgün hizmet alınamıyor. Yüklü bir harcama çıksa elini sürmez adam.

maaşın yüzde 10u az ama geri kalan her düşüncenizi çok mantıklı buldum. Hep memur kalmayacak belki, yarın öbür gün başka iş yapıp bir dünya para kazanırsa, resmi olarak üç kuruş gelir gösterdiği için kendi millete para yedirirken, siz üniversitede çocuk okutmaya çalışırsınız. Ayrıca anlaşsanız bile çocuk için yaptığınız her harcamanın fişini, faturasını saklayın, ne olur ne olmaz.
Fişleri teker teker fotoğraflasın hatta mürekkebi uçuyor onların.

Maasin yuzde 10'u cok az, bu adam 100 bin alsa 10 bin ki almiyordur.

Onu en az yuzde 25-30 yapin bana kalirsa, cocuk ortak cocugunuz, babanizin evinden getirip zorla nufusuna aldirmadiniz sonucta.

Tazminat bedeli ya da ortak mallardan vazgecmeyi bende normallestirirdim kafamda sirf cirkefe bulasmadan cabucak bitsin diye, ama cocugumun rizkindan vazgecmezdim.

Bence yanlış yapıyorsun. Artık sana para lazım şu aşamadan sonra. %10 diye bir nafaka hiç duymadım ben. Miktar belirt. Mesela maaşı 50 binse 10 bin de. Her yıl Ocak ayında üfe oranında artacak ilk artış da atıyorum 2025 Ocak ayı de. Altınlarının hepsini al. Aracında yarısını al. Bunlar zaten çekişmeli olsa da olmasa da mahkemede çıkacak miktarlardır. Sanıyorum seni bir şekilde püskürttüler. Ben korktuğunu düşündüm. Ben de boşandım yazmıştım daha önce de. Şimdi icraya verdim her ay maaşının 1/3 ünü alıyorum.

Bence yanlış yapıyorsun. Artık sana para lazım şu aşamadan sonra. %10 diye bir nafaka hiç duymadım ben. Miktar belirt. Mesela maaşı 50 binse 10 bin de. Her yıl Ocak ayında üfe oranında artacak ilk artış da atıyorum 2025 Ocak ayı de. Altınlarının hepsini al. Aracında yarısını al. Bunlar zaten çekişmeli olsa da olmasa da mahkemede çıkacak miktarlardır. Sanıyorum seni bir şekilde püskürttüler. Ben korktuğunu düşündüm. Ben de boşandım yazmıştım daha önce de. Şimdi icraya verdim her ay maaşının 1/3 ünü alıyorum.
Miktar düşündüm. Bide Türkiyenin halini düşündüm. En doğrusu yüzde oranında istemek dedim. Bilmiyorum böyle bir protokol oluyor mu ama Avukat okeylediğine göre olur galiba. Canım 11 yıllık eşi az çok tanırım. Bu şartlarda antalyada bide kiraya çıkacak daha fazla vermeyeceğinden
eminim o yüzden miktarı düşük ama çocuk için yeterli tuttum. Çünkü gerçekten artık tertemiz boşanmak istiyorum. Evet tazminat güzel olurdu ama lanet olsun defolsun gitsin. Bide senin eşinin durumu iyiydi diye hatırlıyorum bizimkinin biseyi yok ki maaş desen 40bin

Miktar düşündüm. Bide Türkiyenin halini düşündüm. En doğrusu yüzde oranında istemek dedim. Bilmiyorum böyle bir protokol oluyor mu ama Avukat okeylediğine göre olur galiba. Canım 11 yıllık eşi az çok tanırım. Bu şartlarda antalyada bide kiraya çıkacak daha fazla vermeyeceğinden
eminim o yüzden miktarı düşük ama çocuk için yeterli tuttum. Çünkü gerçekten artık tertemiz boşanmak istiyorum. Evet tazminat güzel olurdu ama lanet olsun defolsun gitsin. Bide senin eşinin durumu iyiydi diye hatırlıyorum bizimkinin biseyi yok ki maaş desen 40bin
Bendeki gırtlağa kadar borçluydu. Her gün eve icra kâğıtları geliyordu. Mecbur kaldı mesleki hayatı tehlikeye girebilirdi beni aldattığını galan sunsam. Zaten ödeyemedi de icraya verdim sıraya girdim icrası çok olduğu için. 2,5 yıl sonra sıra bana geldi ama geldi. Sonuçta çocuklarımın rızkı. He onun aracı bile yoktu. Ben de senin gibi ayrışacaktım arkadaşlarım çok uyardı neyseki dinlemişim onları

E egecell daha dişli bi avukat tutmanız konusunda uyarmıştı diye hatırlıyorum. Değiştirdiniz mi yoksa aynı avukatla mı devam ediyorsunuz?

Şu an 4bin civarı yapıyor. Bence yeter. Daha fazlasına zırlayabilir. Çok teşekkür ederim amin😍
Nafaka miktarı bence az. Anladığım kadarıyla ex İlçe MEB'de çalışıyor. Ek derdiyle birlikte tahminen 55 60 bin civarı geliri var. Aylık 6 veya 7 bin TL nafaka olması sizi rahatlatır ve nafaka yıllık enflasyon oranında artmalı. 4 bin TL az şu an için yeter gibi görünebilir ancak çocuk büyüdükçe giderler artar. Kişisel fikrim.

Metresler için, evi de arabayı da hak ediyor diyenleri nedense bu konularda göremiyoruz. Adamların ne kadar onursuz acımasız davrandıklarını görüyorsunuz değil mi metres hakkı savunucuları? Kadınlar çocukların nafakasını alabilsinler diye aldatılmalarına rağmen tazminat bile istemeden boşanıyorlar. Psikolojik yönden çökmemek için, akıl sağlıklarını korumak için bir an önce anlaşmalı boşanalım diye pes ediyorlar. Evet kadından çok erkek suçlu, erkeğin sadakat yükümlülüğü var. Var da, yıllarca evli kalmış evlat sahibi olmuş bir kadının bu durumlara düşmesini çekirdek çitleyip izleyeceğinize ben bu işte yokum deyin çekilin, ortak olmayın bu onursuzluğa.

Nafaka miktarı bence az. Anladığım kadarıyla ex İlçe MEB'de çalışıyor. Ek derdiyle birlikte tahminen 55 60 bin civarı geliri var. Aylık 6 veya 7 bin TL nafaka olması sizi rahatlatır ve nafaka yıllık enflasyon oranında artmalı. 4 bin TL az şu an için yeter gibi görünebilir ancak çocuk büyüdükçe giderler artar. Kişisel fikrim.
Ek ders yok düz memur kendisi. Herkes az diyor ama bilemiyorum ki bi an önce bitsin diye makul tuttum valla paradan puldan geçtim:KK43:

X