Beni bu evde tutan ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anneliği her kadın tatmalı.Ama kadın sırf anneliği tadacak diye de bir bebeğin hayatı karartılmamalı.Kocan hayırsız,bir dünya borç var,senin psikolojin haklı olarak bitik.En kötüsü de genetik hastalık diyorsun.Dünyaya bir canlı getirirken on defa düşünmemiz gerekiyor.Bu şartlar altında o yavruya yazık olmaz mı?Üstelik boşanma şansın da varmış

Konu sahibi bosanma ayrilma kelimelerini dikkate almiyor arkadaslar
Sadece kizana cevap veriyor
Buraya konu acma sebebi de boşanmak değil adami nasil.duzeltirim de ustune cocuk yapar anne olurum
Ya da boşanirsam borclar var ne yapacagim diye düşünüyor
Borclar ödenir aileniz de arkanizdaymis zaten
Ama ömrün/sagligin telafisi yok
Anne olmayi istemeniz cok dogal bakin 34 yasindayim anne olmayi on sene once de isterdim vazgecmis degilim ama sirf anne olmak için ya da evli olayim.diye evlenmem belki anne olmak ya da evlilik kaderimde yoktur ne malum
Ille de olsun diye zorlamak neden?
Hayata bir kere geliyoruz ve cile çekmeye gelmedik
Susup oturup cekmek kader degil seçim oluyor
Esinizi sevebilirsiniz ama sevgi tek basina yetmez hani vardir ya filmde de, "sevgi neydi, sevgi emekti" esinizde emek yok iddia var kumar var borç var
Sizdeyse olmayanı oldurmak, 38 yasindaki kumarbazi adam etme cabasi var. Boyle devam ederseniz cocugunuz da olmazsa ben ne ettim keske bosansaydim diye pismanliklar yasarsiniz, bakin burada onca hemcinsiniz size neler neler yazmis azicik dikkate alin ailenize siginin emin olun onlara hizmet etmek bu sirtinizda yuk olan adamdan kat kat iyidir.

Ayrilin,bosu bosun neden bu kadar cirpiniyorsunuz ki ,adam tutarsiz umarsiz biri

Konuda hata hata üstüne maalesef insan çok şey söylemek istiyor ama neye fayda 🤷🏻‍♀️ boşanıp bir an önce kurtulmak yerine siz hala kendi cabalarinizla anne olma derdindesiniz. Önceki bebeklerde de eşinizin isteği ve çabası yok zaten. Ve çocuklar bile bilir akraba evliliğinden doğacak çocukların sağlıklı olmayacagini siz 22 yaşında evlenmişsiniz ama bilmiyormussunuz çok saçma değilmi?

Boşanıp başka biriyle kısmet olur evlenirseniz anca o zaman anne olabilirsiniz. Borçla vs anne olucam diye olup o masumu bu elle tutulur yani olmayan baba ve hayata mahkum etmeye hakkınız yok.
Şu ille anne olacak derdinide anlamıyorum anlamiycam Allah isterse hayirliysa verir zaten vermiyorsa elbet bildiği vardır

Bebeğiniz oldu diyelim bu adamla mutlu bir yuvası olacak mı? Kendinize yazık ediyorsunuz çocuğa bari etmeyin. Sizin ki aşk sevgi değil alışkanlık sadece.

Arkadaşlar çok bunaldım kaç gündür yazıp yazıp siliyorum, sadece birileriyle kendim gibi konuşmaya çok ihtiyacım var

Yakın akrabam ile evlilik yaptım 11 yıl önce,buna rağmen eşimin ailesi beni istemedi nedensizce,ama eşimi çok seviyodum onları önemsemedim direndim. Birçok olay yaşadık niaşndı düğündü bi şekilde yaptık. Evime geldiğimde hiçbir eşyam yoktu bi süre orda burda kaldık sonra eşya aldık, ve düğünden sonra öğrendimKi nişan düğün hepsi kredi ile borç ile yapılmış ve hiçbiri ödenmemiş, ev kira eşyalar taksit! Eşime ailesi onunla evleneceksen bizden bişey bekleme demiş oda hep borca girmiş,Bana ailem veriyo bilmem şu abi destek oluyo benim param var diye anlatıyodu düzgün bir işi yok mesleği yok, Bende öyle ikimizde lise mezunuyuz. Kolları sıvadık ikimizde işe girdik başladı çilem sustum.

Ne arayan ne soran, bilmediğim bir şehir ailemden uzak çalıştık çabaladık başlarda sorun yok gibi geldi. Sonra kira vermeyelim dedik kendi babamla ortak ev aldık, babam 45bin nakit verdi biz Kalan borçları bu nakitin bir kısmıyla kapadık ve Geri kalan kısma kredi çektik,10 yıllık Kredi ile 90 bin civarına bir ev aldık,Ama bütün borcumuz bitmişti sadece ev kredisini çift çift öder Hemen bitiririz dedik.biz krediyi bitirince satıp babamlarla paylaşacaktık boşuna kira vermemiş para biriktirmiş olacaktık. O 10 yıl bitmeden evin değerinde borcumuz oldu çünkü kısa yoldan zengin olmaya çalışan kocam iddia oynamış, borçlanmış evi ipotek ettirerek sayısız kredi çekmişti sonradan öğrendim hepsini. Ailesine söyledim duymazdan geldiler, orda burda kp ile ev alırken danıştımı napalım falan demişler Sustum.

8.yılında Evi babamlara sattık bize düşen parayla Eşimin borçlarının bir kısmını ödedik çünkü ev avukata gitmek üzereydi. Geri kalan kısmınıda Üzerime aldım(onun adına olan borcun hepsi ödenmezse avukata gidecekti Ve ev satışa çalacaktı) hala ödüyoruz.
Evi satınca eşyaları alıp gittim memlekete gelirsen gel gelmezsen sen bilirsin dedim. 5 ay boyunca iş aradım kendi düzenimi kuanilmek için çalmadığım kapı kalmadı, orada rızkımız yoktu sanki iş bulamadım.eşimde beni Asla aynı olmayacak dersimi aldım vs vs Diyerek ikna etti hoopp tekrar eşyaları aldım döndüm.

Bu arada hiç hamile kalamadım,Bu süre içerisinde o evi ödüyor sanarak ben tedavi oluyordum kendi kazandığım parayla, 3 tüp bebek tedavisi gördüm, borç altın aldım, belediyeden ilaç yardımı aldım ameliyat falan oldum tedavi için hiç Kendisinden hiç maddi Destek almadım desem yeridir, hatta arttırıp yaptığım bileziğimi Ve işyeimden aldığım tazminatımı Da ‘tedavi için bir dr buldum diye aldı Ve iddiaya yatırdı‘ yine sustum Ailem sürekli arkamdaydı ne zaman paraya ihtiyacım olsa miktarı önemsemeden verdiler ve eşim buna Alıştı.

Evi satmadan kısa bir süre önce hamile kaldım ama gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık,Eşim benim 9 sene sonra bulup kaybettiğim ölü bebeğimi doğum yaptığım gece bile iddia oynamıştı😢
İki sene sonra yine hamile kaldım ama ekim ayında yine sonlandı😢
Sorun akraba evliliği genetik benzerlik.
(Sonlandırma nedenimiz ise beyin gelişimi olmuyor ve bebek anormal gelişiyor)

Eşimle memlekete gidip döndükten sonra Hiç konuşamıyoruz,Yaklaşık 1.5 senedir. bişey sorarsam cevap veriyor o kadar, bu arada evide ailesiyle aynı mahalleden tuttu şehre gelene kadarda söylemedi bana sadece semti söyledi.

Şimdi biz neden bu adamla aynı evde yaşıyoruz beni buraya bağlayan ne?
Neden beni geri döndürdü. Değişmişti ya, evet değişmiş.
Konuşmaz,derdimi dinlemez, parası olsun Bazen haberim bile olmaz. Söylersem eksik alınır söylemezsem sormaz, 3ay çalışır 2 ay çalışmaz oda kiraya gider.ikinci doğumdan sonra karı kocalıkta kalmadı. Hiç birlikte olmadık (20 ekimde op. Oldum),çünkü Tekrar hamile kalmaMdan korkuyormuş.ailesi desen vardan yok haşa parayı allah sanar olmuşlar.
bizim çocugumuz tüp bebek genetik tarama ile olacak normal olmayacak,
bunca borcun kiranın içinde 50 bin civarı tutacak, şimdi birde Kredi çekip 10 seneDe bunamı çalışayım ben?
Güya Aileler bir araya gelip tedavimizi yaptıracaktı ama onun ailesi bin dereden su getirmeye başladı
Lütfen bana fikir verin, şimdi ikimizde çalışıyoruz ama hiç konuşmuyoruz Konuşmaya çalıştım kafanda kuruyosun, büyütüyosun diye geçiştiriyor dinlemiyor bile.
Sorsan beni çok seviyor hayatında yaptığı en doğru şey benimle evlenmek, ama hepsi laf güzel laf yapar ağzı
sabah gidiyor akşam geliyor yemek yiyoruz telefonda takılıyor yatıyorum bile demeden gidip yatıyor. Zaman zaman kavga ediyoruz gelme eve istemiyorum seni diyorum ama bir şekilde gelip giriyor. Kavgaları çok büyüttüğüm ailelere duyurduğum oluyor çünkü sabrım bitti, ama beni tutan bişey var işte burda. Benİm ailem ondan boşan demesine rağmen kılımı kıpırdatmaya mecalim yok. Ben ondan boşanırsam asla tekrar evlenmem Ama ben herşeye rağmen anne olmak istiyorum.O kadar yorgun,kırgınımki herşeye,Kalbimnsızlıyor ama o beni duymuyor😔 uyumak istiyorum sadece sonra herşey yoluna girmiş şekilde uyanmak, çok yorgunum...
Ne desek faydasız anladım...Ben de senin aklındakileri yazayım bari =
Sakkkınn boşanma bacım...bulmuşsun gül gibi emmioğlunu sen bırakırsan yabancıya gider maazallah, çocuk için de tevekkül et gerisini Allah'a bırak, genetik menetik dopler , bilim, doktor...vs hep şeytan işi şeyler zaten, boşa masraf, bilim herşeyi çok bilseydi akraba evliliği yapmayın demezdi zaten, bak sen bilimi dinlememişsin emmioğlunla evlenmişsin, gayet de olmuş yani...borç morç iddia filan hep bu mutluluğun bedeli işte, ödenir gider bir şekilde, hele boy boy çocukları diz önüne bak adam da düzelir, herşey yoluna girer, çocuk da kismetiyle gelir zaten herkes bilir bunu, niye durmayacaksın ki o evde, daha yapılacak çok iş var...
Evet duymak istediklerini yazdım, başka da ne desek okumayacaksın bile, anlamıyorsun çünkü, biliyorum, doğacak çocuklara şimdiden yazık, engelli veya engelsiz doğmamış olmayı dileyecekleri bir hayat bekliyor hepsini

Son düzenleme:
Sorunlu bir babaya sahip bir evlat olarak size çok ağır sözler söylemek istedim ama ceza almaya değmez! Söylesem de anlamazsınız o kadar şuurunuzu kaybetmişsiniz defalarca uğraşmışsınız hamile kalabilmek için. Ben çektim yetmedi anne babam da çeksin dediniz o da yetmemiş bir evlat dünyaya getirip o çocuğun vebalini alacaksınız! Sorunlu babaya sahip olan bireyler hiç çocuk olamaz hiç bir zaman tam mutlu olamaz bunu bilin. Ben anne babanızın yerinde olsam sizin gibi bir evladı siler yoluma bakardım yaşlı başlı insanlar rahat edecekleri zamanda evlatları onlara bakacağı yerde bir de damat beslemişler onun kumar borçlarını ödemişler.

Boşan başkasıni seversin korkma ben sevdiysem herkes sever..eskiden çok eskiden bu konularda çok geri kafaliydim ... sevilir sevilir bir güzel sevilir ...sonra sorunsuz çocuklar dünyaya gelir adam gibi babalardan ....çoluk çocuk yok ..ama hala cesaretin yoksa ölmeyi bekle ... ömür geçiyor...hayata bir kere geliyoruz..belki bosanirsan çok mutlu olacağın bir hayat yaşayacaksın ..ama bosanmazsan zorla bir çocuk sahibi olursun oda belki ama huzursuz gergin bir anne olursun mutsuz olursun ..çocuğunda mutsuz olur.. boşanmaya değer.

Arkadaşlar çok bunaldım kaç gündür yazıp yazıp siliyorum, sadece birileriyle kendim gibi konuşmaya çok ihtiyacım var

Yakın akrabam ile evlilik yaptım 11 yıl önce,buna rağmen eşimin ailesi beni istemedi nedensizce,ama eşimi çok seviyodum onları önemsemedim direndim. Birçok olay yaşadık niaşndı düğündü bi şekilde yaptık. Evime geldiğimde hiçbir eşyam yoktu bi süre orda burda kaldık sonra eşya aldık, ve düğünden sonra öğrendimKi nişan düğün hepsi kredi ile borç ile yapılmış ve hiçbiri ödenmemiş, ev kira eşyalar taksit! Eşime ailesi onunla evleneceksen bizden bişey bekleme demiş oda hep borca girmiş,Bana ailem veriyo bilmem şu abi destek oluyo benim param var diye anlatıyodu düzgün bir işi yok mesleği yok, Bende öyle ikimizde lise mezunuyuz. Kolları sıvadık ikimizde işe girdik başladı çilem sustum.

Ne arayan ne soran, bilmediğim bir şehir ailemden uzak çalıştık çabaladık başlarda sorun yok gibi geldi. Sonra kira vermeyelim dedik kendi babamla ortak ev aldık, babam 45bin nakit verdi biz Kalan borçları bu nakitin bir kısmıyla kapadık ve Geri kalan kısma kredi çektik,10 yıllık Kredi ile 90 bin civarına bir ev aldık,Ama bütün borcumuz bitmişti sadece ev kredisini çift çift öder Hemen bitiririz dedik.biz krediyi bitirince satıp babamlarla paylaşacaktık boşuna kira vermemiş para biriktirmiş olacaktık. O 10 yıl bitmeden evin değerinde borcumuz oldu çünkü kısa yoldan zengin olmaya çalışan kocam iddia oynamış, borçlanmış evi ipotek ettirerek sayısız kredi çekmişti sonradan öğrendim hepsini. Ailesine söyledim duymazdan geldiler, orda burda kp ile ev alırken danıştımı napalım falan demişler Sustum.

8.yılında Evi babamlara sattık bize düşen parayla Eşimin borçlarının bir kısmını ödedik çünkü ev avukata gitmek üzereydi. Geri kalan kısmınıda Üzerime aldım(onun adına olan borcun hepsi ödenmezse avukata gidecekti Ve ev satışa çalacaktı) hala ödüyoruz.
Evi satınca eşyaları alıp gittim memlekete gelirsen gel gelmezsen sen bilirsin dedim. 5 ay boyunca iş aradım kendi düzenimi kuanilmek için çalmadığım kapı kalmadı, orada rızkımız yoktu sanki iş bulamadım.eşimde beni Asla aynı olmayacak dersimi aldım vs vs Diyerek ikna etti hoopp tekrar eşyaları aldım döndüm.

Bu arada hiç hamile kalamadım,Bu süre içerisinde o evi ödüyor sanarak ben tedavi oluyordum kendi kazandığım parayla, 3 tüp bebek tedavisi gördüm, borç altın aldım, belediyeden ilaç yardımı aldım ameliyat falan oldum tedavi için hiç Kendisinden hiç maddi Destek almadım desem yeridir, hatta arttırıp yaptığım bileziğimi Ve işyeimden aldığım tazminatımı Da ‘tedavi için bir dr buldum diye aldı Ve iddiaya yatırdı‘ yine sustum Ailem sürekli arkamdaydı ne zaman paraya ihtiyacım olsa miktarı önemsemeden verdiler ve eşim buna Alıştı.

Evi satmadan kısa bir süre önce hamile kaldım ama gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık,Eşim benim 9 sene sonra bulup kaybettiğim ölü bebeğimi doğum yaptığım gece bile iddia oynamıştı😢

Eşimle memlekete gidip döndükten sonra Hiç konuşamıyoruz,Yaklaşık 1.5 senedir. bişey sorarsam cevap veriyor o kadar, bu arada evide ailesiyle aynı mahalleden tuttu şehre gelene kadarda söylemedi bana sadece semti söyledi.

Konuşmaz,derdimi dinlemez, parası olsun Bazen haberim bile olmaz. Söylersem eksik alınır söylemezsem sormaz, 3ay çalışır 2 ay çalışmaz oda kiraya gider.ikinci doğumdan sonra karı kocalıkta kalmadı. Hiç birlikte olmadık (20 ekimde op. Oldum),çünkü Tekrar hamile kalmaMdan korkuyormuş.ailesi desen vardan yok haşa parayı allah sanar olmuşlar.
bunca borcun kiranın içinde 50 bin civarı tutacak, şimdi birde Kredi çekip 10 seneDe bunamı çalışayım ben?
Güya Aileler bir araya gelip tedavimizi yaptıracaktı ama onun ailesi bin dereden su getirmeye başladı
Lütfen bana fikir verin, şimdi ikimizde çalışıyoruz ama hiç konuşmuyoruz Konuşmaya çalıştım kafanda kuruyosun, büyütüyosun diye geçiştiriyor dinlemiyor bile.
Sorsan beni çok seviyor hayatında yaptığı en doğru şey benimle evlenmek, ama hepsi laf güzel laf yapar ağzı
sabah gidiyor akşam geliyor yemek yiyoruz telefonda takılıyor yatıyorum bile demeden gidip yatıyor. Zaman zaman kavga ediyoruz gelme eve istemiyorum seni diyorum ama bir şekilde gelip giriyor. Kavgaları çok büyüttüğüm ailelere duyurduğum oluyor çünkü sabrım bitti, ama beni tutan bişey var işte burda. Benİm ailem ondan boşan demesine rağmen kılımı kıpırdatmaya mecalim yok. Ben ondan boşanırsam asla tekrar evlenmem Ama ben herşeye rağmen anne olmak istiyorum.O kadar yorgun,kırgınımki herşeye,Kalbimnsızlıyor ama o beni duymuyor😔 uyumak istiyorum sadece sonra herşey yoluna girmiş şekilde uyanmak, çok yorgunum...
Sizi o evde tutan alışkanlık .Sorumsuz bir adama çocuk yapma çabası .Her kadın anne olmak ister ,ancak sorumsuz bir adamdan değil .Bazı kadınlar herşeyi çocuğa bağlıyor .Çocuk olsa böyle olmazdı ,çocuk olsun düzelir .Yanlış düşünceler ,ondan sonra olan çocuğa oluyor .Bende yıllarca tüp bebek tedavisi ,genetik araştırma ,ameliyat vs çok uğraştım .Olmadı kolay şeyler değil .Ancak hayırlısı böyleymiş diyebiliyorum .Yaşadığınız kırgınlıklar sizi bir daha evlenemem düşüncesine kaptırmış .Mutlu olmadığınız bir Evliliğe bir çocuk dünyaya getirmek yerine .Bence ilk önce kendinize odaklanın .Bu psikolojiyle kendinize yazık ediyorsunuz.

Konu sahibi bosanma ayrilma kelimelerini dikkate almiyor arkadaslar
Sadece kizana cevap veriyor
Buraya konu acma sebebi de boşanmak değil adami nasil.duzeltirim de ustune cocuk yapar anne olurum
Ya da boşanirsam borclar var ne yapacagim diye düşünüyor
Borclar ödenir aileniz de arkanizdaymis zaten
Ama ömrün/sagligin telafisi yok
Anne olmayi istemeniz cok dogal bakin 34 yasindayim anne olmayi on sene once de isterdim vazgecmis degilim ama sirf anne olmak için ya da evli olayim.diye evlenmem belki anne olmak ya da evlilik kaderimde yoktur ne malum
Ille de olsun diye zorlamak neden?
Hayata bir kere geliyoruz ve cile çekmeye gelmedik
Susup oturup cekmek kader degil seçim oluyor
Esinizi sevebilirsiniz ama sevgi tek basina yetmez hani vardir ya filmde de, "sevgi neydi, sevgi emekti" esinizde emek yok iddia var kumar var borç var
Sizdeyse olmayanı oldurmak, 38 yasindaki kumarbazi adam etme cabasi var. Boyle devam ederseniz cocugunuz da olmazsa ben ne ettim keske bosansaydim diye pismanliklar yasarsiniz, bakin burada onca hemcinsiniz size neler neler yazmis azicik dikkate alin ailenize siginin emin olun onlara hizmet etmek bu sirtinizda yuk olan adamdan kat kat iyidir.
Nerden vardınız bu kanıya, tam aksine bütün yazılanları dikkate alıyorum her cümlesi tekrar tekrar düşündürdü yazılanların. Ben boşanmaya karar vermesem zaten bu konuyu açmazdım buraya, acaba benmi böyle düşünüyorum başkası olsa ne yapardı Öğrenmek istedim, bazı tavsiyeler çok iyi geldi mesela yumurta dondurmak gibi, cahil diyenede hak veriyorum salak diyenede çünkü ben düşürdüm kendimi bu duruma.

Ne cesaret evleniyorum, böyle genetik hastalkklı gebeliğim olacağını bilsem tabikide evlenmezdim bu konuda hiçbir fikrim yoktu. Eşimin kötü huyları sonradan ortaya çıktı tanikide baştan böyle olacağını bildiğin bir evlilik yapmazsın değilmi.Elalem ne der diye düşünecek biride değilim
Yakın akraba evliliklerin çocuklarında sorun çıkacağını evlendikten sonra mı öğrendiniz peki? Hani şu öğrencilere ortaokuldan itibaren anlatılan, televizyonlarda doktorların bas bas bağırarak söylediği 'akraba evliliklerinden olacak çocukların anomali olmasının yüksek olması' durumunu evlendikten sonra mı öğrendiniz yani.
Cahil diyene kızmayın o halde.

Yakın akraba evliliklerin çocuklarında sorun çıkacağını evlendikten sonra mı öğrendiniz peki? Hani şu öğrencilere ortaokuldan itibaren anlatılan, televizyonlarda doktorların bas bas bağırarak söylediği 'akraba evliliklerinden olacak çocukların anomali olmasının yüksek olması' durumunu evlendikten sonra mı öğrendiniz yani.
Cahil diyene kızmayın o halde.
Benim tanıdığım alraba evliliği yapan Çok kişi var hiçbirinin genetik hastalığı olan çocuğu yok, o zamanlarda üzerimdeki çevre baskısı ile yaşımında verdiği bir hata yaptım, benim tek sorunum çocuk değilki şuanda, kabul ediyorum çok hatalıyım 3 sene denedim 5 sene denedim olmuyordu zorladım değişirim dedi inandım, ve ben (Sebepsiz Hamile kalamıyordum) hiçbir doktor bana genetik benzerlikten çocugun olmuyor demedi. İki senedir bu durumu biliyorum

Ne cesaret evleniyorum, böyle genetik hastalkklı gebeliğim olacağını bilsem tabikide evlenmezdim bu konuda hiçbir fikrim yoktu. Eşimin kötü huyları sonradan ortaya çıktı tanikide baştan böyle olacağını bildiğin bir evlilik yapmazsın değilmi.Elalem ne der diye düşünecek biride değilim

Ya ben 26 yaşındayım 20 senedir gördüğüm en dandik haberlerde bile akraba evliliğinin doğurduğu sonuçlar anlatılıyor, türlü çeşitli gündüz kuşağı programlarda bahsediliyor, televizyon da mı izlemediniz evlendiğiniz yaşa kadar?

Ben bunca şeyden sonra ısrarınızı anlayamıyorum. Bebeğinizi kaybettiğiniz gün iddaa oynaması, sizi kandırıp paranızı alıp yine bu oyunlara yatırması. Belki de hayata karş kısmetinizi kapatan kişi o. Onu hayatınızdan çıkartırsanız düzene girecek sizin de hayatınız. 1,5 yıldır konuşmadığınız adamdan neden çocuk istiyorsunuz. Anne olduğunuz zaman maddi anlamda eliniz kolunuz daha çok bağlanacak. Evnizi geçindirme, çocuğunuza ve size bakması konusunda ona güvenebiliyor musunuz?

Yaşınız her şeyi yeni baştan kurmak için o kadar müsait ki. Yapmayın bunu kendinize, ailenizde arkanızdaymış ne güzel.
Bir iş bulursunuz belki o çevre size gerçek hayat arkadaşınızı verir.

En sevdiğim sözdür. "Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?"

Sizin yerinizde ben olsaydım bavulumu toplar arkama bakmadan yola düşerdim. Cesaretimin bana getireceği güzel yenilikleri ve mutluluğu hayal ederek.

Olan olmuş da bunca şeye rağmen nasıl hala tüp bebek gibi bir gündeminiz olabiliyor?

İnsan yaşadıklarından ders çıkarmali.

Siz ders falan çıkarmayip hala tüp bebek yapsam mı diyorsunuz.

Anlamak mümkün değil.

Sizi tutan şey major depresyon bence. Bir an önce bosanip aile evine dönün bu adami baba yaptiginiza değmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X