Beni bu evde tutan ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boşan kesinlikle boşan!! Ilımlı yaklaşacak hiçbir neden bulamadım. Yazık değilmi ömrüne neden heba ediyorsun bu adama?

Başınız sağolsun ama bence Allah vermediyse bir sebebi de vardır. Size bu eşten çocuk nasip etmemiş. Anlattığınıza göre zaten çocuğun da rızkını yermiş, yazık olurmuş. Bence boşanın çünkü anlattığınız şey evlilik değil. Bunu çekmek zorunda değilsiniz.
Şuanda oyun oynaması falan kalmadı.ha satacak birşeyimiz ödeyecek Durumu olsa yine oynarmı bilmem. olmuyorsa sebebi gerçekten varmış buna inanıyorum ama ben hala bu isteğimden neden vazgeçemiyorum😔

Söyleyeceğime kizmayin ama cocuk olmuyorsa da bu hayrinizadir
Belki ayrilmaniz ve kendinize daha iyi bir duzen kurmaniz gerekiyordur
Ben sorunun akrabalık olduğunu düşünmüyorum adam sorumsuz, ailesi de öyle. Yani esi cocugunu kaybederken iddia oynayacak kadar dusuncesiz birini baba etme istegi neden?
38 yaşına gelmiş ama 18 yasindan hallice
Siz daha gencsiniz, boşanıp psikolojik tedavi gorseniz tekrar evlenip anne olabilirsiniz. Cocuk icin israrcisiniz aslinda bazen kaderle inatlasmak da doğru değil hani derler ya su akar yolunu bulur. Bazen şer gorunende de vardir bir hayir bunu görüp kendinize bir yol cizin demek istedim. Bu adamin yukunu atin uzerinizden ne mutlu arkanizda dag gibi duran bir aileniz var.

Söyleyeceğime kizmayin ama cocuk olmuyorsa da bu hayrinizadir
Belki ayrilmaniz ve kendinize daha iyi bir duzen kurmaniz gerekiyordur
Ben sorunun akrabalık olduğunu düşünmüyorum adam sorumsuz, ailesi de öyle. Yani esi cocugunu kaybederken iddia oynayacak kadar dusuncesiz birini baba etme istegi neden?
38 yaşına gelmiş ama 18 yasindan hallice
Siz daha gencsiniz, boşanıp psikolojik tedavi gorseniz tekrar evlenip anne olabilirsiniz. Cocuk icin israrcisiniz aslinda bazen kaderle inatlasmak da doğru değil hani derler ya su akar yolunu bulur. Bazen şer gorunende de vardir bir hayir bunu görüp kendinize bir yol cizin demek istedim. Bu adamin yukunu atin uzerinizden ne mutlu arkanizda dag gibi duran bir aileniz var.
Onu baba etmek değil kendim anne olmak istiyorum, tedavilerden dolayı yumurtalarım çok azaldı. 2015 te yumurta sayım çok düşüktü 6 sene geçti üzerinden. Şimdi boşansam ondan,bidaha anne olma şansım kalmayabilir,
ama onunlada normal yolla sağlıklı Gebelik olmuyor (akraba olma burda sorun) böyle bir sıkışmışlık benimki

Onu baba etmek değil kendim anne olmak istiyorum, tedavilerden dolayı yumurtalarım çok azaldı. 2015 te yumurta sayım çok düşüktü 6 sene geçti üzerinden. Şimdi boşansam ondan,bidaha anne olma şansım kalmayabilir,
ama onunlada normal yolla sağlıklı Gebelik olmuyor (akraba olma burda sorun) böyle bir sıkışmışlık benimki
Yumurtalarınızı dondurabilirsiniz
Baskasiyla evlenirken de onlar kullanilabilir. Yani bu adami baba ailesini de torun sahibi yapıp ömür boyu somurulecek gelin olmayin diyorum

Konu sahibi ne cesaret yakin akraba ile evleniyorsunu? Bakin haberlerde goruyorsunuz sma hastasi bebekleri.Cogunlugu akraba evliligi sonucu bu hastaligi taşıyor o bebecikler..Muhtemel sizin cocugunuzda da cikacak bu tip genetik hastaliklar..Bakin adam zaten hayirsiz, size koca olmaz bu adamdan.Aile babası olamaz yani.Ailesi ayri dert, borcu bagimliligi ayri dert.Bir hata yaptim deyin ve dönün hatanizdan.Ele gune karsi mahcup olurum diye düsünmeyin. Kabul edin hatanizi.Bebek sahibi olmak istiyorsaniz da baska bir adamdan olun.

Gırtlağa kadar borcunuz var. Evlenmişsiniz hala ailenizden yardım alıyorsunuz. Bu evliliğe çocuk getirmek niye? Dünyada adam kalmamış gibi kuzenlr evlenip engelli çocuk doğurmamak için uğraşmak da saçma. Olmuyor iste gözünüzle gormussunuz daha ne zorluyorsunuz?

Bu evliliği bu kadar süre nasıl devam ettirebildiniz anlayamadım. Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Tamam anne olmak istiyorsunuz ama dünyaya gelecek çocuğun günahı ne? Böyle bir ortama böyle bir adama çocuk mu yapılır? Adam kumar da oynuyor. Bu evliliği devam ettirerek kendinize eziyet etmişsiniz.Madem bu kadar anne olmak istiyorsunuz, bitirip yolunuza baksaydınız. Bu adamdan birşey olmaz.

Çok gençsin.. daha iyi bir evlilik ve evlat sahibi olmana hiçbirşey engel değil.. Bu adamı çok lu aradın diyeceğim yakın akrabanmış aramamışsın bile ne diyeyim.. tek başına bir evlilik hayatı yaşamaya çalışıyorsun

22 yaşımda evlendim onunla hep hayal kırıklığı yaşadım. Evliliğe olan inancım bitti, düğün görünce bile gülesim geliyor, her evlilik mutsuz olur sanıyorum. Hayat dolu bir genç kızken hayata küsmüş bir kadın oldum. Neden boşanmaya cesaret edebilmişken tekrar bir erkeğe ömrümü harcatayım diyorum

O zaman evlenmezsiniz, bu kadar basit. Karşınıza biri çıkarsa evlenirsiniz. Tekrar evlenemem diye böyle kumarbaz, sorumsuz, yalancı ve dolandırıcı birine katlanmak neden? Çocuğunuz olmamış siz hala yapmaya çalışıyorsunuz. Hem kendinize hem doğacak bebeğe haksızlık ediyorsunuz ve bunun vebalini iki dünya bir araya gelse ödeyemezsiniz.

Anne olmak istiyorsanız doğru tercih yapacaktınız, daha en başında bilimin tersine hareket edip yakın akrabayla evlenip her türlü kumarını, yalanını, kötü huyunu kabullenip, ama ben anne olmak istiyoruuum diyemezsiniz. Derseniz başınıza gelen herşeyi haketmiş olursunuz ancak küçük bebek haketmez. Yapmayın sizden rica ediyorum hala şansınız varken kurtulun.

Arkadaşlar çok bunaldım kaç gündür yazıp yazıp siliyorum, sadece birileriyle kendim gibi konuşmaya çok ihtiyacım var

Yakın akrabam ile evlilik yaptım 11 yıl önce,buna rağmen eşimin ailesi beni istemedi nedensizce,ama eşimi çok seviyodum onları önemsemedim direndim. Birçok olay yaşadık niaşndı düğündü bi şekilde yaptık. Evime geldiğimde hiçbir eşyam yoktu bi süre orda burda kaldık sonra eşya aldık, ve düğünden sonra öğrendimKi nişan düğün hepsi kredi ile borç ile yapılmış ve hiçbiri ödenmemiş, ev kira eşyalar taksit! Eşime ailesi onunla evleneceksen bizden bişey bekleme demiş oda hep borca girmiş,Bana ailem veriyo bilmem şu abi destek oluyo benim param var diye anlatıyodu düzgün bir işi yok mesleği yok, Bende öyle ikimizde lise mezunuyuz. Kolları sıvadık ikimizde işe girdik başladı çilem sustum.

Ne arayan ne soran, bilmediğim bir şehir ailemden uzak çalıştık çabaladık başlarda sorun yok gibi geldi. Sonra kira vermeyelim dedik kendi babamla ortak ev aldık, babam 45bin nakit verdi biz Kalan borçları bu nakitin bir kısmıyla kapadık ve Geri kalan kısma kredi çektik,10 yıllık Kredi ile 90 bin civarına bir ev aldık,Ama bütün borcumuz bitmişti sadece ev kredisini çift çift öder Hemen bitiririz dedik.biz krediyi bitirince satıp babamlarla paylaşacaktık boşuna kira vermemiş para biriktirmiş olacaktık. O 10 yıl bitmeden evin değerinde borcumuz oldu çünkü kısa yoldan zengin olmaya çalışan kocam iddia oynamış, borçlanmış evi ipotek ettirerek sayısız kredi çekmişti sonradan öğrendim hepsini. Ailesine söyledim duymazdan geldiler, orda burda kp ile ev alırken danıştımı napalım falan demişler Sustum.

8.yılında Evi babamlara sattık bize düşen parayla Eşimin borçlarının bir kısmını ödedik çünkü ev avukata gitmek üzereydi. Geri kalan kısmınıda Üzerime aldım(onun adına olan borcun hepsi ödenmezse avukata gidecekti Ve ev satışa çalacaktı) hala ödüyoruz.
Evi satınca eşyaları alıp gittim memlekete gelirsen gel gelmezsen sen bilirsin dedim. 5 ay boyunca iş aradım kendi düzenimi kuanilmek için çalmadığım kapı kalmadı, orada rızkımız yoktu sanki iş bulamadım.eşimde beni Asla aynı olmayacak dersimi aldım vs vs Diyerek ikna etti hoopp tekrar eşyaları aldım döndüm.

Bu arada hiç hamile kalamadım,Bu süre içerisinde o evi ödüyor sanarak ben tedavi oluyordum kendi kazandığım parayla, 3 tüp bebek tedavisi gördüm, borç altın aldım, belediyeden ilaç yardımı aldım ameliyat falan oldum tedavi için hiç Kendisinden hiç maddi Destek almadım desem yeridir, hatta arttırıp yaptığım bileziğimi Ve işyeimden aldığım tazminatımı Da ‘tedavi için bir dr buldum diye aldı Ve iddiaya yatırdı‘ yine sustum Ailem sürekli arkamdaydı ne zaman paraya ihtiyacım olsa miktarı önemsemeden verdiler ve eşim buna Alıştı.

Evi satmadan kısa bir süre önce hamile kaldım ama gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık,Eşim benim 9 sene sonra bulup kaybettiğim ölü bebeğimi doğum yaptığım gece bile iddia oynamıştı😢
İki sene sonra yine hamile kaldım ama ekim ayında yine sonlandı😢
Sorun akraba evliliği genetik benzerlik.
(Sonlandırma nedenimiz ise beyin gelişimi olmuyor ve bebek anormal gelişiyor)

Eşimle memlekete gidip döndükten sonra Hiç konuşamıyoruz,Yaklaşık 1.5 senedir. bişey sorarsam cevap veriyor o kadar, bu arada evide ailesiyle aynı mahalleden tuttu şehre gelene kadarda söylemedi bana sadece semti söyledi.

Şimdi biz neden bu adamla aynı evde yaşıyoruz beni buraya bağlayan ne?
Neden beni geri döndürdü. Değişmişti ya, evet değişmiş.
Konuşmaz,derdimi dinlemez, parası olsun Bazen haberim bile olmaz. Söylersem eksik alınır söylemezsem sormaz, 3ay çalışır 2 ay çalışmaz oda kiraya gider.ikinci doğumdan sonra karı kocalıkta kalmadı. Hiç birlikte olmadık (20 ekimde op. Oldum),çünkü Tekrar hamile kalmaMdan korkuyormuş.ailesi desen vardan yok haşa parayı allah sanar olmuşlar.
bizim çocugumuz tüp bebek genetik tarama ile olacak normal olmayacak,
bunca borcun kiranın içinde 50 bin civarı tutacak, şimdi birde Kredi çekip 10 seneDe bunamı çalışayım ben?
Güya Aileler bir araya gelip tedavimizi yaptıracaktı ama onun ailesi bin dereden su getirmeye başladı
Lütfen bana fikir verin, şimdi ikimizde çalışıyoruz ama hiç konuşmuyoruz Konuşmaya çalıştım kafanda kuruyosun, büyütüyosun diye geçiştiriyor dinlemiyor bile.
Sorsan beni çok seviyor hayatında yaptığı en doğru şey benimle evlenmek, ama hepsi laf güzel laf yapar ağzı
sabah gidiyor akşam geliyor yemek yiyoruz telefonda takılıyor yatıyorum bile demeden gidip yatıyor. Zaman zaman kavga ediyoruz gelme eve istemiyorum seni diyorum ama bir şekilde gelip giriyor. Kavgaları çok büyüttüğüm ailelere duyurduğum oluyor çünkü sabrım bitti, ama beni tutan bişey var işte burda. Benİm ailem ondan boşan demesine rağmen kılımı kıpırdatmaya mecalim yok. Ben ondan boşanırsam asla tekrar evlenmem Ama ben herşeye rağmen anne olmak istiyorum.O kadar yorgun,kırgınımki herşeye,Kalbimnsızlıyor ama o beni duymuyor😔 uyumak istiyorum sadece sonra herşey yoluna girmiş şekilde uyanmak, çok yorgunum...
Ben bu cehennemde sıkıldım bir de bebek yapayım da onun da hayatı kaysın isyorsunuz değil mi? Farkındaysanız onca çileye borca şu adamı baba yapmak için katlanıyorsunuz. Ne vereceksiniz o bebeğe? Borçlu bir hayat? İşgisiz bir baba? Psikolojisi bozuk bir anne. Hangisi daha iyi bebek için seçemedim ben

Bu adam iddayi bırakmayı düşmüyor mu hayır

Eeee siz şu an sizin evin rızkını iddiaya yatıran adama okaysiniz de ileride çocuğun rızkını iddiaya yatıran adama okay olabilirsek mısınız bunu sorum kendinize

Bez alacam diye çıkacak iddaa
Mama alacam diye gidecek iddaaa

Çok gençsin.. daha iyi bir evlilik ve evlat sahibi olmana hiçbirşey engel değil.. Bu adamı çok lu aradın diyeceğim yakın akrabanmış aramamışsın bile ne diyeyim.. tek başına bir evlilik hayatı yaşamaya çalışıyorsun

Tek başına olsa yine iyi, bir de sırtında kumarbaz beş para etmez adamı taşıyor. Gerçekten çok yazık ediyor kendine haberi yok.

Bu adam iddayi bırakmayı düşmüyor mu hayır

Eeee siz şu an sizin evin rızkını iddiaya yatıran adama okaysiniz de ileride çocuğun rızkını iddiaya yatıran adama okay olabilirsek mısınız bunu sorum kendinize

Bez alacam diye çıkacak iddaa
Mama alacam diye gidecek iddaaa
Nasıl üzülüyorum. O çocuk hep eksik büyüyecek. Ne varsa borca gidecek. annesi babası için kredi çekip çekip ödeyecek. O da iddia borçları ile yaşayacak. İnsanlar ne bencil. Valla akşama kadar kocamın keyfi için çektiğim kredileri ödemek için didindiğimi düşünüyorum da. Aman Allah ım. Ben kendime aldığım evin borcu için bile söyleyip duruyordum. Adam da akıllı. Resmen sponsoru var. Bunca şeye rağmen ağzına bakıyor. Tabi sömürür

yahu sadece bu adamda yok sperm hatta dışarda daha iyileri var kardeş boşa gitsin bu adam baba olursa düşünemiyorum sorumsuzun teki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X