Beni bu evde tutan ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artk avazm çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Böyle zalim adamlara neden çocuk yapıyorsun. Ya kusura bakma ama kafayı mı yedin kardeşim. Zaten akraba evliliği diye bebeklerde sağlık sorunu oluo. Ayrıca borçla bebek yapılmaz. Seni sevmiyor saymıyor. Tembel ama para yemeyi biliyor. Yarn bebeğin oldgunda mama almicak bez almicak. Sen dilenci gibi herkesten yardım bekliceksin. Hatta buraya konu acicaksan. Ailem bu kadar yardım yaptı kaynanamlar bu yardım etmiyo. Yeter ama biraz akillanin artk. Arkanda ailen olmasa sahip cikcak kimsem yok diye aglardin. Boşan bu adamdan sonra akraba olmayan biriyle evlenirsin. Büyük ihtimalle sağlıklı doğum yapabilirsin. Bugün ailen arkandayken git sığın onlara. Bı daha evlenenem diyosun yaa. Oooo ne aşıklar gördük. Sonra bı güzel evlenip aile oldular.
Arkadaşlar çok bunaldım kaç gündür yazıp yazıp siliyorum, sadece birileriyle kendim gibi konuşmaya çok ihtiyacım var

Yakın akrabam ile evlilik yaptım 11 yıl önce,buna rağmen eşimin ailesi beni istemedi nedensizce,ama eşimi çok seviyodum onları önemsemedim direndim. Birçok olay yaşadık niaşndı düğündü bi şekilde yaptık. Evime geldiğimde hiçbir eşyam yoktu bi süre orda burda kaldık sonra eşya aldık, ve düğünden sonra öğrendimKi nişan düğün hepsi kredi ile borç ile yapılmış ve hiçbiri ödenmemiş, ev kira eşyalar taksit! Eşime ailesi onunla evleneceksen bizden bişey bekleme demiş oda hep borca girmiş,Bana ailem veriyo bilmem şu abi destek oluyo benim param var diye anlatıyodu düzgün bir işi yok mesleği yok, Bende öyle ikimizde lise mezunuyuz. Kolları sıvadık ikimizde işe girdik başladı çilem sustum.

Ne arayan ne soran, bilmediğim bir şehir ailemden uzak çalıştık çabaladık başlarda sorun yok gibi geldi. Sonra kira vermeyelim dedik kendi babamla ortak ev aldık, babam 45bin nakit verdi biz Kalan borçları bu nakitin bir kısmıyla kapadık ve Geri kalan kısma kredi çektik,10 yıllık Kredi ile 90 bin civarına bir ev aldık,Ama bütün borcumuz bitmişti sadece ev kredisini çift çift öder Hemen bitiririz dedik.biz krediyi bitirince satıp babamlarla paylaşacaktık boşuna kira vermemiş para biriktirmiş olacaktık. O 10 yıl bitmeden evin değerinde borcumuz oldu çünkü kısa yoldan zengin olmaya çalışan kocam iddia oynamış, borçlanmış evi ipotek ettirerek sayısız kredi çekmişti sonradan öğrendim hepsini. Ailesine söyledim duymazdan geldiler, orda burda kp ile ev alırken danıştımı napalım falan demişler Sustum.

8.yılında Evi babamlara sattık bize düşen parayla Eşimin borçlarının bir kısmını ödedik çünkü ev avukata gitmek üzereydi. Geri kalan kısmınıda Üzerime aldım(onun adına olan borcun hepsi ödenmezse avukata gidecekti Ve ev satışa çalacaktı) hala ödüyoruz.
Evi satınca eşyaları alıp gittim memlekete gelirsen gel gelmezsen sen bilirsin dedim. 5 ay boyunca iş aradım kendi düzenimi kuanilmek için çalmadığım kapı kalmadı, orada rızkımız yoktu sanki iş bulamadım.eşimde beni Asla aynı olmayacak dersimi aldım vs vs Diyerek ikna etti hoopp tekrar eşyaları aldım döndüm.

Bu arada hiç hamile kalamadım,Bu süre içerisinde o evi ödüyor sanarak ben tedavi oluyordum kendi kazandığım parayla, 3 tüp bebek tedavisi gördüm, borç altın aldım, belediyeden ilaç yardımı aldım ameliyat falan oldum tedavi için hiç Kendisinden hiç maddi Destek almadım desem yeridir, hatta arttırıp yaptığım bileziğimi Ve işyeimden aldığım tazminatımı Da ‘tedavi için bir dr buldum diye aldı Ve iddiaya yatırdı‘ yine sustum Ailem sürekli arkamdaydı ne zaman paraya ihtiyacım olsa miktarı önemsemeden verdiler ve eşim buna Alıştı.

Evi satmadan kısa bir süre önce hamile kaldım ama gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık,Eşim benim 9 sene sonra bulup kaybettiğim ölü bebeğimi doğum yaptığım gece bile iddia oynamıştı😢
İki sene sonra yine hamile kaldım ama ekim ayında yine sonlandı😢
Sorun akraba evliliği genetik benzerlik.
(Sonlandırma nedenimiz ise beyin gelişimi olmuyor ve bebek anormal gelişiyor)

Eşimle memlekete gidip döndükten sonra Hiç konuşamıyoruz,Yaklaşık 1.5 senedir. bişey sorarsam cevap veriyor o kadar, bu arada evide ailesiyle aynı mahalleden tuttu şehre gelene kadarda söylemedi bana sadece semti söyledi.

Şimdi biz neden bu adamla aynı evde yaşıyoruz beni buraya bağlayan ne?
Neden beni geri döndürdü. Değişmişti ya, evet değişmiş.
Konuşmaz,derdimi dinlemez, parası olsun Bazen haberim bile olmaz. Söylersem eksik alınır söylemezsem sormaz, 3ay çalışır 2 ay çalışmaz oda kiraya gider.ikinci doğumdan sonra karı kocalıkta kalmadı. Hiç birlikte olmadık (20 ekimde op. Oldum),çünkü Tekrar hamile kalmaMdan korkuyormuş.ailesi desen vardan yok haşa parayı allah sanar olmuşlar.
bizim çocugumuz tüp bebek genetik tarama ile olacak normal olmayacak,
bunca borcun kiranın içinde 50 bin civarı tutacak, şimdi birde Kredi çekip 10 seneDe bunamı çalışayım ben?
Güya Aileler bir araya gelip tedavimizi yaptıracaktı ama onun ailesi bin dereden su getirmeye başladı
Lütfen bana fikir verin, şimdi ikimizde çalışıyoruz ama hiç konuşmuyoruz Konuşmaya çalıştım kafanda kuruyosun, büyütüyosun diye geçiştiriyor dinlemiyor bile.
Sorsan beni çok seviyor hayatında yaptığı en doğru şey benimle evlenmek, ama hepsi laf güzel laf yapar ağzı
sabah gidiyor akşam geliyor yemek yiyoruz telefonda takılıyor yatıyorum bile demeden gidip yatıyor. Zaman zaman kavga ediyoruz gelme eve istemiyorum seni diyorum ama bir şekilde gelip giriyor. Kavgaları çok büyüttüğüm ailelere duyurduğum oluyor çünkü sabrım bitti, ama beni tutan bişey var işte burda. Benİm ailem ondan boşan demesine rağmen kılımı kıpırdatmaya mecalim yok. Ben ondan boşanırsam asla tekrar evlenmem Ama ben herşeye rağmen anne olmak istiyorum.O kadar yorgun,kırgınımki herşeye,Kalbimnsızlıyor ama o beni duymuyor😔 uyumak istiyorum sadece sonra herşey yoluna girmiş şekilde uyanmak, çok yorgunum...

Tek başına olsa yine iyi, bir de sırtında kumarbaz beş para etmez adamı taşıyor. Gerçekten çok yazık ediyor kendine haberi yok.
Böyle erkek bile diyemiyorum ama erkeklerin köklerinin kuruması lazım.. 😡

Kayınaile tedaviye destek olmuyorlar ama haksızlar mı? Baştan beri bu evliliğe karşılarmış, en doğru tavır onların. Belki uyuşamayacağınızı gördüler, belki oğullarının bir evlilik sorumluluğu taşıyamayacağının farkındalardı. Eşiniz borçlanıyor, siz ve aileniz borç ödüyorsunuz. Hayatınız böyle mi geçmeli?

Bosuna yazip ciziyorsunuz hanimlar konu sahibine bir anda bir aydinlanma gelmeyecek hatta bosan diyenlere ee ama borcumuz var bosanipta borcmu odeyeyim diyo sanki simdi o borcu kocasi oduyormus gibi en azindan aile evinde borc odese bile kafasi rahat olur ama olmaz o muhtesem koca kolay bulunmadi bir kere adamin ailesi karsi onlara karsi birakmamasi lazim siz evli kalin ama lutfen cocuk yapmayin

önündeki yılları çalıp durmuşsun hemde yalancı kumarbaz beş para etmez biri için.
anne olmak istiyorsun da hakkın var mı evladını sorumsuz bir adamın çocuğu yapmaya. seni sömürdüğü yetmemiş büyüdüğünde çocuğunu da sömürecek. anne olmak istemek sizin şartlarınızda bencillik. kimse asalak birinin çocuğu olmak istemez. kendi hayatını kurtarmaya yeniden kurmaya çalışmak yerine ama ben anne olmak istiyorum deme lüksüne sahip değilsiniz. ben olsam ne bu adamla ne ailesiyle bağım kalsın istemem. çok geç olmadan boşanın. 10 seneniz çöp olmuş kalanı da çöp etmeyin.

Her şeyi geçtim eşinle yakın akrabaymışsın, karnındaki 2 bebek de engelli olacak diye aldırmışsın, hala nasıl çocuk yapmaya uğraşıyorsun?
Yarın doğacak çocuğunun göz göre göre engelli olsa ne olacak? Kim verecek onun zorlu ömrünün hesabını?
Madem ille de çocuk istiyorsun bu işsiz güçsüz sorumsuz adamdan zaten boşan ve git akraban olmayan birisiyle evlen bir zahmet.

Arkadaşlar çok bunaldım kaç gündür yazıp yazıp siliyorum, sadece birileriyle kendim gibi konuşmaya çok ihtiyacım var

Yakın akrabam ile evlilik yaptım 11 yıl önce,buna rağmen eşimin ailesi beni istemedi nedensizce,ama eşimi çok seviyodum onları önemsemedim direndim. Birçok olay yaşadık niaşndı düğündü bi şekilde yaptık. Evime geldiğimde hiçbir eşyam yoktu bi süre orda burda kaldık sonra eşya aldık, ve düğünden sonra öğrendimKi nişan düğün hepsi kredi ile borç ile yapılmış ve hiçbiri ödenmemiş, ev kira eşyalar taksit! Eşime ailesi onunla evleneceksen bizden bişey bekleme demiş oda hep borca girmiş,Bana ailem veriyo bilmem şu abi destek oluyo benim param var diye anlatıyodu düzgün bir işi yok mesleği yok, Bende öyle ikimizde lise mezunuyuz. Kolları sıvadık ikimizde işe girdik başladı çilem sustum.

Ne arayan ne soran, bilmediğim bir şehir ailemden uzak çalıştık çabaladık başlarda sorun yok gibi geldi. Sonra kira vermeyelim dedik kendi babamla ortak ev aldık, babam 45bin nakit verdi biz Kalan borçları bu nakitin bir kısmıyla kapadık ve Geri kalan kısma kredi çektik,10 yıllık Kredi ile 90 bin civarına bir ev aldık,Ama bütün borcumuz bitmişti sadece ev kredisini çift çift öder Hemen bitiririz dedik.biz krediyi bitirince satıp babamlarla paylaşacaktık boşuna kira vermemiş para biriktirmiş olacaktık. O 10 yıl bitmeden evin değerinde borcumuz oldu çünkü kısa yoldan zengin olmaya çalışan kocam iddia oynamış, borçlanmış evi ipotek ettirerek sayısız kredi çekmişti sonradan öğrendim hepsini. Ailesine söyledim duymazdan geldiler, orda burda kp ile ev alırken danıştımı napalım falan demişler Sustum.

8.yılında Evi babamlara sattık bize düşen parayla Eşimin borçlarının bir kısmını ödedik çünkü ev avukata gitmek üzereydi. Geri kalan kısmınıda Üzerime aldım(onun adına olan borcun hepsi ödenmezse avukata gidecekti Ve ev satışa çalacaktı) hala ödüyoruz.
Evi satınca eşyaları alıp gittim memlekete gelirsen gel gelmezsen sen bilirsin dedim. 5 ay boyunca iş aradım kendi düzenimi kuanilmek için çalmadığım kapı kalmadı, orada rızkımız yoktu sanki iş bulamadım.eşimde beni Asla aynı olmayacak dersimi aldım vs vs Diyerek ikna etti hoopp tekrar eşyaları aldım döndüm.

Bu arada hiç hamile kalamadım,Bu süre içerisinde o evi ödüyor sanarak ben tedavi oluyordum kendi kazandığım parayla, 3 tüp bebek tedavisi gördüm, borç altın aldım, belediyeden ilaç yardımı aldım ameliyat falan oldum tedavi için hiç Kendisinden hiç maddi Destek almadım desem yeridir, hatta arttırıp yaptığım bileziğimi Ve işyeimden aldığım tazminatımı Da ‘tedavi için bir dr buldum diye aldı Ve iddiaya yatırdı‘ yine sustum Ailem sürekli arkamdaydı ne zaman paraya ihtiyacım olsa miktarı önemsemeden verdiler ve eşim buna Alıştı.

Evi satmadan kısa bir süre önce hamile kaldım ama gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık,Eşim benim 9 sene sonra bulup kaybettiğim ölü bebeğimi doğum yaptığım gece bile iddia oynamıştı😢

Eşimle memlekete gidip döndükten sonra Hiç konuşamıyoruz,Yaklaşık 1.5 senedir. bişey sorarsam cevap veriyor o kadar, bu arada evide ailesiyle aynı mahalleden tuttu şehre gelene kadarda söylemedi bana sadece semti söyledi.

Konuşmaz,derdimi dinlemez, parası olsun Bazen haberim bile olmaz. Söylersem eksik alınır söylemezsem sormaz, 3ay çalışır 2 ay çalışmaz oda kiraya gider.ikinci doğumdan sonra karı kocalıkta kalmadı. Hiç birlikte olmadık (20 ekimde op. Oldum),çünkü Tekrar hamile kalmaMdan korkuyormuş.ailesi desen vardan yok haşa parayı allah sanar olmuşlar.
bunca borcun kiranın içinde 50 bin civarı tutacak, şimdi birde Kredi çekip 10 seneDe bunamı çalışayım ben?
Güya Aileler bir araya gelip tedavimizi yaptıracaktı ama onun ailesi bin dereden su getirmeye başladı
Lütfen bana fikir verin, şimdi ikimizde çalışıyoruz ama hiç konuşmuyoruz Konuşmaya çalıştım kafanda kuruyosun, büyütüyosun diye geçiştiriyor dinlemiyor bile.
Sorsan beni çok seviyor hayatında yaptığı en doğru şey benimle evlenmek, ama hepsi laf güzel laf yapar ağzı
sabah gidiyor akşam geliyor yemek yiyoruz telefonda takılıyor yatıyorum bile demeden gidip yatıyor. Zaman zaman kavga ediyoruz gelme eve istemiyorum seni diyorum ama bir şekilde gelip giriyor. Kavgaları çok büyüttüğüm ailelere duyurduğum oluyor çünkü sabrım bitti, ama beni tutan bişey var işte burda. Benİm ailem ondan boşan demesine rağmen kılımı kıpırdatmaya mecalim yok. Ben ondan boşanırsam asla tekrar evlenmem Ama ben herşeye rağmen anne olmak istiyorum.O kadar yorgun,kırgınımki herşeye,Kalbimnsızlıyor ama o beni duymuyor😔 uyumak istiyorum sadece sonra herşey yoluna girmiş şekilde uyanmak, çok yorgunum...
Canım çok üzüldüm anlattıklarına. Bence mecalin olsun bu adamı baba yapma boşanın o da rahat etsin sende. Sonra iyi bir insan bulunca yuvan da güzel olur bebeğinde olur . Daha 32 sin ya. Bizim sülale 35 ten önce evlenmiyor hepsi 40 yaşında doğum yapıyor resmen. Birde bebekle mutsuzluğuna mutsuzluk katma. Çocuk güzel yuvayı taçlandırır. Güzel olmayan yuvayı daha da zorlaştırır.

O kadar çok hata var ki nereden başlanır...
Bunca sene bu adamın kahrını çekecek kadar mı nefret ettiniz hayattan..?
Adamın ne olduğunu göre göre çocuk yapmaya çalışmalarınız, adamın çocuk istememesi, iddia bağımlılığı, aile sizi istemiyor... Neydi yani bütün bunlara katlanmak için sebebiniz?
Evlilik diye bir şey hiç olmamış sizde şimdi çocuğu böyle bir ortama getirmek bencillik değil midir?
Ben sizin yerinizde olsaydım böyle bir adamdan çocuğum olmadığı için sevinir boşardım.
Sizin psikolojiniz normal değil şuan mantıklı düşünemiyorsunuz

Cevap veriyorum,
Seni o evde tutan kafanın içinde taşıdığın organı kullanmaman.

Sana tavsiyem, onu kullan.

Olmazı oldurmaya çalışırken harcadığın eforu yeni koca bulmak için harcasaydın şimdi mutlu mesut olabilirdin.

Zararın neresinden dönersen kardır ama sende o ışığı göremedim.
Umutsuz vakasın.

Borcu ben ödeyecem boşanırsam diyorsunuz, şuanda kim çalışıyor da ödüyor . Adam kumar bağımlısı, yalancı birisi çocuğunuzun babasi bu mu olsun? Siz sirf bir bebek istiyorsunuz diye bu sekilde olmamali. Değişmeyecek düşünceleriniz ama biraz düşünün en azindan bir bebeğin hayatını mahvetmemeyi. Inşallah doğru yola gelirsiniz

Hangi birinden başlasam, elle tutulur hiçbir şey yok. Zorla evlenmişsiniz muhtemelen o yaşlarda yakınındaki ilk erkekti, ilgisi hoşunuza gitti. Belki ailesi çocuklarını tanıyorlardı, işi gücü yok, ev geçindiremez diye evlendirmek istememişlerdir. Muhtemelen daha önce de iddia oynamıştır ailesi biliyordur. O yüzden karışmamışlardır.
Benim kardeşim de 26 yaşında, yeni mezun oldu, şimdiye kadar hiç çalışmadı, yeni işe girdi ama kendine bile yetmiyor parası, çünkü keyfince para harcamaya alışmış. Geçen sene evlenicem dedi, annem işe girmeden olmaz dedi. Kız da biz yaparız deseydi muhtemelen evlenirlerdi.
Sizdeki tek fark siz seviyormuşsunuz. Yoksa kimse bunca şeyi kabul etmez. Boşanın karşınıza daha iyileri çıkar.

Allah size sabırlar versin ama çocuğunuz olmaması bir lütuf. Siz bunu görmüyorsunuz.
Kardan adam olur, eşinizden olmaz.
Boşayın hayatınıza bakın.
Yine evlenir, anne bile olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X