Ben mi paragözüm o mu cimri?

Herkesin fikri yorumu gayet belli bence 32 sayfa konuşmuşuz.
Herkese hayatta başarılar mutluluklar
Her kelimemden farklı anlam çıkarılması çok garibime gidiyor
Mune Mune konuyu kapatabilirsiniz kimse anlam çıkarmakla uğraşmasın

Hayır ayaküstü olmadı ki günler öncesinden kpnuşuldu mekan neresi olsun bildiğin yer var mı dedi ben de söyledim güzel orası olsun dedi yarın ararım ben dedi ve bu konuşmadan 4 gün sonra buluştuk gayet yemek daveti. Yolda geçerken oturmadık
Anladım ben diğer yorumda o şekilde anlamıştım. Ama hâlâ görüşüm aynı. Bana göre "erkekliği" kanitlamak bu yolla olmaz. Siz belli ki konuyu görüşlerinizi genişletmek adına acmamissiniz. O yüzden ne yazsam boş olacak kendi adıma.

Anladım ben diğer yorumda o şekilde anlamıştım. Ama hâlâ görüşüm aynı. Bana göre "erkekliği" kanitlamak bu yolla olmaz. Siz belli ki konuyu görüşlerinizi genişletmek adına acmamissiniz. O yüzden ne yazsam boş olacak kendi adıma.
Ben bu konuyu farklı görüşler için açtım.
Ama son sayfalarda nefret kusulmaya ve farklı anlamlar çıkarılmaya başlandı
Hiç hoş değil
Size yazdığım bu son yorumu da zaten düzenledim tekrar bakabilirsiniz her şey anlattığım gibiydi
Söylediklerimden farklı anlamlar çıkarılması sabredemeyeceğim tek konudur.

Ben bu konuyu farklı görüşler için açtım.
Ama son sayfalarda nefret kusulmaya ve farklı anlamlar çıkarılmaya başlandı
Hiç hoş değil
Size yazdığım bu son yorumu da zaten düzenledim tekrar bakabilirsiniz her şey anlattığım gibiydi
Söylediklerimden farklı anlamlar çıkarılmasını sabredemeyeceğim tek konudur.
Ben yazdığım cümlelerde üslubuma dikkat ettim. Nefret kusulan yorumlar derken üzerime alinmiyorum bunu o yüzden. Görüşlerimiz farklı olabilir önemli olan zaten güzel şekilde dile getirmek. Amacım farklı anlamlar çıkarmak değildi ayrıca.
Neyse belli ki anlasamayacagiz bari cümlelerle kırılma durumu olusmasin.

Forumda genel itibariyle yazarkenki cümlelerime dikkat ederim bu konuda da dikkat ettim. Ama az önceki yazdığıniz yorumlara karşılık içim rahat etsin diye yazmak istedim tekrardan. Amacım farklı anlam vb şeyler çıkarmak değildi. Düşüncelerimiz tamamıyla zıt bu konuda, sizin konuya sizden sonra en çok yorumu ben yapmışım. Son yorumum olacak zaten. Fakat yine de yazarken kirildiginiz bir nokta olmuşsa kusura bakmayın.

Bari şu konuda kimse bana erkekleri savunmasın ya. Erkekler olmuş yanar döner. Bakın ilişkilere, flörtlere. Ne halt ettiği ne istediği belirsiz erkek dolu. Fazla yüz verdik tepemize çıkardık hepsini toptan. Hesap ödemeye bile erinir oldular. 300 liranın hesabı yapılıyor 150 lira ile çok güzel kara geçti beyefendi. Konu sahibinin yerinde olsam tüm hesabı öder bir daha da tek satır yazmazdım. Usul nedir racon nedir herkes unutmuş. Yakında biz gideriz erkekleri istemeye bu gidişle. Kadınlar iş hayatına girip para kazandıkça iyice sırtlarını yasladı bunlar. Daha ikinci buluşmada size hesap kitleyen heriflerden kaçın kızlar. Bu yorumu da ister beğenin ister beğenmeyin. Çok meraklısı varsa savunmaya, bağış yapsın erkeklere. Bu ne arkadaş. Bu kız soğumakta haklı. Suratına bile bakma bundan sonra, salla.

Kimse gaza gelip yapmasın bunu. Sanıyor musunuz ki karşınızdaki kişi : ben ne yaptım ? diye düşünecek siz böyle yapınca.

Alman usulü hareket edip uzaklaşmak en sağlıklısı.
Ee adam kahveyi odemis zaten ilkinde.. ben yapardim gururum herseyden ustundur cogu zaman.. o herifide erkek diye yanimda dolastirmazdim🙄

Ee adam kahveyi odemis zaten ilkinde.. ben yapardim gururum herseyden ustundur cogu zaman.. o herifide erkek diye yanimda dolastirmazdim🙄

Zaten konu sahibesi sayfalar önce sormuştu ; yeniden aradı , nasıl kibarca yol versem diye . Görüşmeyi kesti zaten.

Sizin tavrınızı önemsemeyecek biri için boşa bütçenizi zorlamayın bence.

Yaşça çok küçük genç kızlar var , konuları okuyan. Harçlıklarıyla gurur yapmasınlar , kendine uymayan kimseyle de görüşmesinler .

Zaten konu sahibesi sayfalar önce sormuştu ; yeniden aradı , nasıl kibarca yol versem diye . Görüşmeyi kesti zaten.

Sizin tavrınızı önemsemeyecek biri için boşa bütçenizi zorlamayın bence.

Yaşça çok küçük genç kızlar var , konuları okuyan. Harçlıklarıyla gurur yapmasınlar , kendine uymayan kimseyle de görüşmesinler .
Oyle birine kibarca yol vermezdim zaten.. ne telefonuna cikmak ne baska birsey. Olay ortak hesap odemek degilde, hesabi gorup nasil yapsak demesi😐😂

Ben 20 yasindada ayni davranirdim hala
Ayni davranirim.. oder kalkardim

O filmi az çok hatırlıyorum genelde fakir zengin aşk filimlerinde öyle sahneler oluyor
arada sevgi olunca para zenginlik bir şey ifade etmiyor
Mesela layd diana bir prensesti ve kraliyete gelin gitti hiç bir zaman mutlu olmadı buna benzer bir dünya örnek olabilir
Sonuçta insan kendini kendi isteklerini bilir eğer arabası yok biriyle çıkıp sonra taksiye binseydik derse aMa ne bileyim şöyle olsaydı hanı böyle olsaydı demek laf bunlar

Sorucak işin ne araban varmı maaşın kaç
Bazıları olanla yetinmez daha fazla en fazlasını ister doymazlar hep bana ister
Sanki kendileri sarayda yaşadı sanki vehbi koçun kızı (buda komik ki zenginler konuşunca tv de bizim hayatımıza imrenmesinler diyorlar )

Hem arabası yok hem taksiye binmekten bahsediyor bence konu sahibi o adamdan derhal ayrılsın yazık o çocuğa valla kendine aşık falan eder inan o çocuğa yazık
İşte önce senin neyin var 27 yaşına kadar ne kadar para kazandım diye sorarlar

Yemeğe davet etti diyorsunuz ve bu konuda yazdığınız yorumlari okumadan sadece bunu okuyanlar evet adam ödemeli diyorlar. Fakat adamın "yemek daveti" tamamen spontane olmuş, size yemek yiyelim mi diye sormuş siz evet demişsiniz yerini de ayak üstü siz belirleyip bir zincir restaurant belirleyip geçip oturmussunuz, o da size uymuş. Öyle bir yemeğe davet etti diye yazıyorsunuz ki adam öncesinden sanki lüks bir yerde rezervasyon yaptırmış da bunu önceden size söylemiş seni yemeğe çıkaracağım diye ve buluştuğunuzda hesabı size kitlemiş gibi anlatıyorsunuz.
Aynen öyle adam görüşmek istediği için veya canı sıkıldığı için yemek yiyelim demis. Belki aklında dilim pizzacida oturmak vardı ya da ekmek arası yemek

Evet kadın erkek eşitliğinden yanayım ama bizim toplumumuzda hala kadınlar erkeklerden daha düşük ücretlerle daha düşük pozisyonlarda çalışıyor. Kadın istihdamı Avrupaya göre çok düşük. Durum böyleyken hesapları da eşit ödeyelim demek hele de henüz çalışmayan birine adalet değil yani. Kadın erkek eşitliğini de erkekler kendi avantajlarını çeviriverdiler maşallah. Ha bir de kadınların görünüşlerine çok daha masraf yapması bekleniyor zamanın ve toplumun güzellik yargılarına göre. Onu da hesaba katmak lazım.

Kızlar selam kısaca özetleyeceğim.
Ben 27 yaşındayım biriyle görüşüyorum kendisi de 29 yaşında. Ben henüz çalışmıyorum kendisi çalışıyor mühendis ve aylık yaklaşık 9bin tl maaşı var. Kirada tek başına oturuyor.

Ben de birkaç aya çalışmaya başlayacağım inşallah.

İlk buluşmamızda starbuckstan kahve alıp açık havada oturup konuşmuştuk. Kahveleri o ödemişti.

Tekrar buluştuk yemek yedik içecek çay falan hesap toplam 278 tl mi ne geldi ben onu kafamda 300 e yuvarladım. Hesabı açıp nasıl yapalım dedi ben de 150 tl koydum. Sen öde diyecek halim yoktu tabi ki. Ortam kızışmasın diye hepsini de ödemedim(içimden her ne kadar böyle yapıp kalkıp gitmek geçse de)Alman usulü yaptık yani o da üstünü koydu kalktık

Kızlar ben inanılmaz soğudum yani cimri erkek asla istemiyorum. Sizce normal mi? Benim 9bin tl gelirim olsa asla hesap ödetmem yani benim yediğim 150 tl nin hesabını yapmak normal mi? Ben şu an babaevindeyim ve içimden gelen şeylere kozmetik kıyafet yemek vs hep harcarım babam da sağolsun bana hiçbir zaman bir şey demez Allah ondan razı olsun. Biriktiremem harcarım hep.

Ben bir daha görüşmek istemiyorum sizce ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz kıymetli benim için.

Düzenleme:

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
Yanlız çoğu cimri kendini belli etmez. Benim eşim çok kazanırdı. Ama evde yumuşatıcısı 2 bidona ayırır su kattırır. Kışın güneş ısıtıcı ısıtmazdı suyu. Oılık su güneş enerjisindeki bitene kadar açtırmazdı kombide duşu. Önce o bitcek. Çatı katıydı ara kata doğalgaz 150 gelirdi kışın. Bize neden 160 geldi diye kıyaslandı. Ve bu adam inanılmaz para harcar dışarda . Yeme parası ödetmez falan filan. Yani anlamak zor. Buna bakarak.

X