Ben mi paragözüm o mu cimri?

Amacım zengin koca falan değil onların da beklentileri farklı oluyor sonuçta.

İnsanca yaşayabilmek istiyorum bahsettiğim şeyler lüks şeyler değil ayda yılda bir çıkılan yemek sonrası taksiye binmek gibi…(ki ortalama bir mesleğin kazancıyla bunlar yapılamıyor mu? Konumuzdaki kişininki gibi mesela? ) (ben varken yapmamayı sevmiyorum varsa var yoksa yok yani benim mottom)

Bir üye yazmıştı adam sürekli yemeklere çıkıyorsa ağzı mı artık yandı diye o mantıklı geldi ancak öyleyse anlayabilirim ama diğer türlüsü mantıklı gelmiyor :KK43:
Valla o insanca dedikleriniz epey bi lüks oldu artık, adamın aldığı 9 bin, arkasında sizin gibi babası yoksa o adam şimdiye ne biriktirdiyse onu koyacak önünüze. Belki tatmin edici bir birikimi yok, ne bileceksiniz? Sadece maaşı biliyorsunuz. Bizim eve daha fazlası giriyor ama geçinebilmek için kılı kırk yarıyoruz, öyle düşündüğünüz gibi değil o işler.

Valla o insanca dedikleriniz epey bi lüks oldu artık, adamın aldığı 9 bin, arkasında sizin gibi babası yoksa o adam şimdiye ne biriktirdiyse onu koyacak önünüze. Belki tatmin edici bir birikimi yok, ne bileceksiniz? Sadece maaşı biliyorsunuz. Bizim eve daha fazlası giriyor ama geçinebilmek için kılı kırk yarıyoruz, öyle düşündüğünüz gibi değil o işler.
Anladım peki gelecek için bu hep böyle mi sürecek sizce düzelecek mi?

Yani beni niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamadım ama abarttığınız gibi değilim.

Bunu söyleme sebebim şuydu o gün çok yağmur yağıyordu ve yürüdüğümüz otobüs durağı çok kalabalıktı (istanbuldayız) saat 10 olmuştu hava kapkaranlık mesela ben o an yemekten sonra eve taksiyle gitmek isterdim ama o da otobüse bineceği için birlikte durağa yürüdük. Samimi bir arkadaşımla olsaydık mesela taksiye binerdik gibi böyle noktalardan bahsediyorum.

Ben her gün işe taksiyle gitsin demiyorum tabi ki toplu taşımayla gidilir ama akşam yemeği buluşması sonrası o yağmurun altında taksiye binmek daha iyi olurdu (üstüm de şıktı)

Bu noktalar önemli bence. Sizce? Bu konuda bana hak veriyor musunuz?
E siz taksi cevirseydiniz,eve kadar taksiyle gitseydiniz. Zorla otobüse mi bindirdi ki?
Siz yani 'taksiye binelim, beni eve bıraksın, sonra onda evine geçsin' diyorsunuz anladığım kadariyla.
'Taksi parasını da o ödesin, cunku o erkek' de diyorsunuz aynı zamanda...
Bilmem,bana saçma geldi .
Eğer aynı mahallede oturmuyorsanız neden beraber taksiye binesiniz ki?
Hava kapkaranlikken dışarıda olmaya cekiniyorsaniz neden haftasonu gündüz buluşmadiniz?
Koronadan endişe ediyorsanız neden kendiniz taksi cevirmediniz duraktayken?
Ayrıca adamın evine otobüs varken ve saati de geçmemişken neden taksiye binsin ki?
Dün KK'dan bir arkadaşı tiyatroya davet etmiştim, on gibi bitti ve çıkışta yağmur başlamıştı. Metroya kadar beraber yürüdük, sonra o taksi cevirdi , ben metroya bindim.
Bu kadar basit bir şey aslında :) siz de durakta ayrılabilirdiniz taksiyle.
Bunun cimrilikle vs ne alakası var ki? Akbille beş TL gideceği yere taksiyle 55 TL vermenin (ki kızı birakip evine geçecekse daha fazla) ne anlamı var ki?
Bunca yıllık manitacilik geçmişim var, arabası olanın eve bırakması falan neyse de taksiyle beni eve birakma kibarligini(!) Bir kişi yapmıştı sadece, o da Katarlı ultra zengin bir bebeydi, lüks araba değerinde evcil hayvanı falan vardi. Çoook ısrar etmişti (ula ona bile yemek ısmarlamistim, fakir gibi şehir hatları vapuruyla Üsküdar'a geçip kız kulesinin karşısındaki taşa oturup çekirdek citleyip sahlep icmistik).
Yani hiç de elzem bir şey değil. Taksiye binmek isteyen taksiye biner. Otobüsle devam etmek isteyen otobüsle geçer. Bunun kibarlikla da ilgisi yok bence.
Böyleleri bir de evlenince bir ton sey bekler 'erkekten' sonra da 'su kadar maaşı var,onca sene çalışmış. Hiç mi birikim yapmamis' der 😅 her kıza her öğün yemek ismarlaya ismarlaya, sırf kızlara ayıp olmasın diye taksi çevire çevire adamın evde kızartma yapacak parası kalır mı acaba? Ki birikim yapsın

Yani beni niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamadım ama abarttığınız gibi değilim.

Bunu söyleme sebebim şuydu o gün çok yağmur yağıyordu ve yürüdüğümüz otobüs durağı çok kalabalıktı (istanbuldayız) saat 10 olmuştu hava kapkaranlık mesela ben o an yemekten sonra eve taksiyle gitmek isterdim ama o da otobüse bineceği için birlikte durağa yürüdük. Samimi bir arkadaşımla olsaydık mesela taksiye binerdik gibi böyle noktalardan bahsediyorum.

Ben her gün işe taksiyle gitsin demiyorum tabi ki toplu taşımayla gidilir ama akşam yemeği buluşması sonrası o yağmurun altında taksiye binmek daha iyi olurdu (üstüm de şıktı)

Bu noktalar önemli bence. Sizce? Bu konuda bana hak veriyor musunuz?

Insan herşey tam ister taksiyle değil kendi taksisiyle gitmek evine kadar bırakmasını ister
Ooo neler neler ama beklentiler bazen karşılık göremez

Hani meshur söz hayaller ve hayatlar

Sizin hayalleriniz öyledir yada beklentileriniz farklıdır o zaman o beklentileri dert etmeyecek kişilerle olmalısınız
Mesele kendi arabası olsun parası olsun buna benzer ozellikleri olan biri olmalı sizin hayatınız da bunları sorun yapan herşeyi yapar neden şu lokanta değilde bu mahalledeki bu lokanta yada şu marka değilde pazar malımı gibi
Sizin beklentilerinize cevap veremeyecek kişilerle olmayın bu bence sizin sorununuz adamın arabası yok belki taksiye para vericek parası yok belki yemek parasını arkadaşından borç aldı

Başkası olsa o yağmur da ıslanmak bile romantik gelir yada bir köfte ekmek

Fazla beklenti fazla üzüntü fazla hüsran getirir

Bazilari kişiliğe karaktere insanlığa bakar bazıları cebine
Bazıları cepte parayı bulur ama parayı nasıl harcayacağını bilmez bir hayvana denk gelir
Bazıları hepsini bulur ama burnundan gelir
Bazıları lüks yaşar aldatılır şiddete maruz kalır
Bazıları parayı sever
Bazıları bütün kalbiyle her ne olursa olsun o yagmurda ıslanır o otobüse biner gözlerine bakması yeter

Her kelimeye katılıyorum.
Durağın kalabalık olması da covid ve geç saat olmasından dolayı sevmiyorum açıkçası gündüz buluşma olsa tabi ki öyle yaparız ki yaptık da.
Hesap kısmında böyle iticilik olmasaydı bu gözüme belki batmazdı ama orada zaten buz gibi soğudum.
Evet haklısınız hayatı yaşamak istediğimiz şekil açısından denk değiliz.
Ve dediğiniz gibi ekonominin bunda çok büyük bir rolü var doğru.
zaten gözüne bu kadar batmasının sebebi de soğumuş olman.
ne olursa olsun daha ikinci buluşmada 300 lira hesap görünce nasıl yapalım diye sorulmaz kadına.
ha samimiyetin artar o zaman bölüşürsün ya da sen de ödersin, asla problem değil, olmamalı.
adam hatayı orada yapmış, ağzıyla kuş tutsa artık senin gözünde yok bence.
akıllı bir adam değilmiş bu kadar basit. akıllı adam ne öyle bir cümle kurar ne de bu konu yüzünden kendini güçsüz gösterir.
taksi olayı abartılacak bir durum değil. zaten hoşlanmış olsan dert etmezdin. birini beğenmediysen her şeyi gözüne batar. beğendiysen kusurları görmezden gelirsin.
benim karşıma zamanında sohbeti harika, akıllı, kibar, efendi, işi gücü düzgün biri çıktı. çok da hoşlandı benden, bayağı uğraştı etti. ama adamın tırnakları pisti biraz ve sırf bu yüzden çizdim üzerini. çünkü ben çok dikkat ederim temizliğe. kimisi de böyle senin gibi taksidir şudur budur tarzı şeylere dikkat eder. şimdi o adam beni taksilere bindirse, 1000 liralık hesabımı ödese ne fayda? soğumuşum, hoşlanmamışım. sonuçta hayatımıza birini alıyorsak daha iyi hissetmek için alıyoruz, dert etmek ya da kafaya takmak için değil. ve hoşnut olmadığın her şey için ondan uzaklaşabilirsin bunlar normal. o adam düşünemiyor mu yani babasının evinde el bebek gül bebek büyümüş genç bir kadın var karşısında, beklentileri olur, istekleri olur, bakış açısı farklıdır, düşünemiyor mu bunları? herkes kendine denk kişilerle birlikte olacak o zaman.

Amacım zengin koca falan değil onların da beklentileri farklı oluyor sonuçta.

İnsanca yaşayabilmek istiyorum bahsettiğim şeyler lüks şeyler değil ayda yılda bir çıkılan yemek sonrası taksiye binmek gibi…(ki ortalama bir mesleğin kazancıyla bunlar yapılamıyor mu? Konumuzdaki kişininki gibi mesela? ) (ben varken yapmamayı sevmiyorum varsa var yoksa yok yani benim mottom)

Bir üye yazmıştı adam sürekli yemeklere çıkıyorsa ağzı mı artık yandı diye o mantıklı geldi ancak öyleyse anlayabilirim ama diğer türlüsü mantıklı gelmiyor :KK43:
İstanbul gibi yerde 9bini ne sanıyorsunuz ki merak ettim.
Umarım evlenmeden önce sadece kendi kazandığınız para ile bir 2-3 yıl yaşarsınız aileden uzakta. Yoksa evden evlenip çıkarsanız hayatı öğrenmeniz zor.
Adama güçsüz falan deniliyor denk değil deniyor niye anlamadım o güçsüz de siz mi güclusunuz.

Adama güçsüz falan deniliyor denk değil deniyor niye anlamadım o güçsüz de siz mi güclusunuz.
o kelimeleri kullananlardan biri de benim.
denk değili beklentiler açısından söyledim, konu sahibinin beklentileri bir tık daha üstte bence.
güç konusuna gelince, güçsüz sayılmaz ama kendini güçsüz göstermiş adam. güçsüz göstermeyi sadece maddi anlamda değil olayı yönetme açısından da güçsüz buluyorum. aklını kullanabilen bir erkek 2. buluşmada flörtüne 300 liralık hesap için nasıl yapalım demez. kendi karizmasını kendisi çizmiş. hesap bölüşülmez mi tabii ki bölüşülür ama ikinci buluşmada bölüşülmez. bu adam ya bugüne dek bu tip şeyleri önemsemeyen kadınlarla beraber oldu ya da racon bilmiyor.

Sizin beklentilerinize cevap veremeyecek kişilerle olmayın bu bence sizin sorununuz adamın arabası yok belki taksiye para vericek parası yok belki yemek parasını arkadaşından borç aldı

Başkası olsa o yağmur da ıslanmak bile romantik gelir yada bir köfte ekmek
Yorumun bu kısmını okuyunca aklıma this is us'ta jack ile rebecca'nin ilk bulusmasi geldi. 1970'ler. Rebecca zengin bir ailenin biricik kızı. Jack ise ..sadece Jack:)
Aşık olduğu kızı lunaparka davet ediyor. Ama cebinde sadece kazandığı 9 dolar var. Kendince hesap kitap yapıyor, lunaparkta takılıyorlar, oyuncaklara biniyorlar, adım adım eskiliyor para. En son kadın 'aaa elma şekeri e bayılırım' diyor, son para da elma şekerine...derken deli gibi yağmur basliyor. Hemen şemsiye satıcısı görünüyor ama adamda bir peni bile yok harcayacak..önce 'kesilir gibi' diyor, yağmur daha da artıyor. 'ben yağmuru seviyorum' falan diyor ve tabii ki almıyor şemsiye😅. Kadın da Bön bön bakıyor, ne alaka diye. Öyle bitiyor ilk buluşmaları, rezil bir şekilde...
(Ama sonrasında bir yemek sonrası adam dünyanın en doğal şeyi gibi sofrayı toplayıp bulaşığa girisince kadın karar veriyor onla evlenmeye)
Belki de ay sonu buluşma tarihi,daha maaşı yatmamisti ve cidden karşılayacak parası yoktu,olamaz mı?
Bence konu sahibi cok fazla madde odaklı.
Bir de insana sorarlar, acaba sen babadan zengin, evi arabasi,on numara maaşı olan, elibol, parayı saçıp savuran adamların beklentilerine ne kadar uyuyorsun diye.

denk değili beklentiler açısından söyledim, konu sahibinin beklentileri bir tık daha üstte bence.
güç konusuna gelince, güçsüz sayılmaz ama kendini güçsüz göstermiş adam. güçsüz göstermeyi sadece maddi anlamda değil olayı yönetme açısından da güçsüz buluyorum. aklını kullanabilen bir erkek 2. buluşmada flörtüne 300 liralık hesap için nasıl yapalım demez. kendi karizmasını kendisi çizmiş. hesap bölüşülmez mi tabii ki bölüşülür ama ikinci buluşmada bölüşülmez. bu adam ya bugüne dek bu tip şeyleri önemsemeyen kadınlarla beraber oldu ya da racon bilmiyor.
Adamın beklentisini bilmiyoruz ama belki kira,fatura, yol masrafı ve market masrafindan sonra eline bir şey bile kalmıyor pek.
Belki ona da ailesi para verse çok rahat harcayacak, düşünmeden taksiye binecek.

Hesabi da kaçıncı buluşmaya kadar erkek ödüyor bilmiyorum.
Konu sahibi kendine denk birini arıyorsa zengin birini bulmalı bu devirde onun denklik anlayışı farklı, taksi meselesini okuyunca emin oldum.
Sonradan zengin olmuş birini bulabilir belki. Diğer türlüsü zor geldi bana

Yorumun bu kısmını okuyunca aklıma this is us'ta jack ile rebecca'nin ilk bulusmasi geldi. 1970'ler. Rebecca zengin bir ailenin biricik kızı. Jack ise ..sadece Jack:)
Aşık olduğu kızı lunaparka davet ediyor. Ama cebinde sadece kazandığı 9 dolar var. Kendince hesap kitap yapıyor, lunaparkta takılıyorlar, oyuncaklara biniyorlar, adım adım eskiliyor para. En son kadın 'aaa elma şekeri e bayılırım' diyor, son para da elma şekerine...derken deli gibi yağmur basliyor. Hemen şemsiye satıcısı görünüyor ama adamda bir peni bile yok harcayacak..önce 'kesilir gibi' diyor, yağmur daha da artıyor. 'ben yağmuru seviyorum' falan diyor ve tabii ki almıyor şemsiye😅. Kadın da Bön bön bakıyor, ne alaka diye. Öyle bitiyor ilk buluşmaları, rezil bir şekilde...
(Ama sonrasında bir yemek sonrası adam dünyanın en doğal şeyi gibi sofrayı toplayıp bulaşığa girisince kadın karar veriyor onla evlenmeye)
Belki de ay sonu buluşma tarihi,daha maaşı yatmamisti ve cidden karşılayacak parası yoktu,olamaz mı?
Bir de insana sorarlar, acaba sen babadan zengin, evi arabasi,on numara maaşı olan, elibol, parayı saçıp savuran adamların beklentilerine ne kadar uyuyorsun diye.

O filmi az çok hatırlıyorum genelde fakir zengin aşk filimlerinde öyle sahneler oluyor
arada sevgi olunca para zenginlik bir şey ifade etmiyor
Mesela layd diana bir prensesti ve kraliyete gelin gitti hiç bir zaman mutlu olmadı buna benzer bir dünya örnek olabilir
Sonuçta insan kendini kendi isteklerini bilir eğer arabası yok biriyle çıkıp sonra taksiye binseydik derse aMa ne bileyim şöyle olsaydı hanı böyle olsaydı demek laf bunlar

Sorucak işin ne araban varmı maaşın kaç
Bazıları olanla yetinmez daha fazla en fazlasını ister doymazlar hep bana ister
Sanki kendileri sarayda yaşadı sanki vehbi koçun kızı (buda komik ki zenginler konuşunca tv de bizim hayatımıza imrenmesinler diyorlar )

Hem arabası yok hem taksiye binmekten bahsediyor bence konu sahibi o adamdan derhal ayrılsın yazık o çocuğa valla kendine aşık falan eder inan o çocuğa yazık

Taksiye bin in bizim burda 25 tl istanbul gibi bir yerde in bin 100 tl parası yoktur yukarda dedim belki yemek parasını bile borç aldı seni mutlu etmek istedi
Bu kadar bencil olmak ne bileyim yağmur bi senin üstüne yağamadı
Oda ıslandı
Ayrıca tuz değilsin ki eriyecekmisin

Adamın beklentisini bilmiyoruz ama belki kira,fatura, yol masrafı ve market masrafindan sonra eline bir şey bile kalmıyor pek.
Belki ona da ailesi para verse çok rahat harcayacak, düşünmeden taksiye binecek.

Konu sahibi kendine denk birini arıyorsa zengin birini bulmalı bu devirde onun denklik anlayışı farklı, taksi meselesini okuyunca emin oldum.
ben de taksi meselesini okuyunca o anlayışın farklı olduğunu düşündüm zaten.
bu işler paralı işler, masraflı işler, hediyesi var, yemesi içmesi var, beraber aktivitesi var, var da var yani ortak da ödense masraflı işler. yemeğe davet ettiği kıza hesap geldiğinde nasıl yapalım diyen adam bu işlere hiç kalkışmasın. devir ekonomi devri, her gün yeni bir zama uyanıyoruz. gerekirse başka şeyden kısarsın ama etkilemek istediğin kıza yapmazsın o odunluğu yani, kimse kusura bakmasın.
ben çalışan ve herkes gibi zor kazanan bir insanım mesela, tasarrufu da çok iyi bilirim. tasarrufun tasarrufunu yaparım bazen. ama bana bu hareketi yapan adamdan ben de soğurum üstelik beklentim zenginlik, yatlar katlar değil. centilmenliğe yakışmaz bu hareket, nokta.

Taksiye bin in bizim burda 25 tl istanbul gibi bir yerde in bin 100 tl parası yoktur yukarda dedim belki yemek parasını bile borç aldı seni mutlu etmek istedi
Oda ıslandı
Yok, onlarda yağmur yokmuş. Sadece saat geç olmuş, geç dediği de İstanbul'da 10

ne olursa olsun daha ikinci buluşmada 300 lira hesap görünce nasıl yapalım diye sorulmaz kadına.
ha samimiyetin artar o zaman bölüşürsün ya da sen de ödersin, asla problem değil, olmamalı.
akıllı bir adam değilmiş bu kadar basit. akıllı adam ne öyle bir cümle kurar ne de bu konu yüzünden kendini güçsüz gösterir.
taksi olayı abartılacak bir durum değil. zaten hoşlanmış olsan dert etmezdin. birini beğenmediysen her şeyi gözüne batar. beğendiysen kusurları görmezden gelirsin.
benim karşıma zamanında sohbeti harika, akıllı, kibar, efendi, işi gücü düzgün biri çıktı. çok da hoşlandı benden, bayağı uğraştı etti. ama adamın tırnakları pisti biraz ve sırf bu yüzden çizdim üzerini. çünkü ben çok dikkat ederim temizliğe. kimisi de böyle senin gibi taksidir şudur budur tarzı şeylere dikkat eder. şimdi o adam beni taksilere bindirse, 1000 liralık hesabımı ödese ne fayda? soğumuşum, hoşlanmamışım. sonuçta hayatımıza birini alıyorsak daha iyi hissetmek için alıyoruz, dert etmek ya da
benim karşıma zamanında sohbeti harika, akıllı, kibar, efendi, işi gücü düzgün biri çıktı. çok da hoşlandı benden, bayağı uğraştı etti. ama adamın tırnakları pisti biraz ve sırf bu yüzden çizdim üzerini. çünkü ben çok dikkat ederim temizliğe. kimisi de böyle senin gibi taksidir şudur budur tarzı şeylere dikkat eder. şimdi o adam beni taksilere bindirse, 1000 liralık hesabımı ödese ne fayda? soğumuşum, hoşlanmamışım. sonuçta hayatımıza birini alıyorsak daha iyi hissetmek için alıyoruz, dert etmek ya da kafaya takmak için değil. ve hoşnut olmadığın her şey için ondan uzaklaşabilirsin bunlar normal. o adam düşünemiyor mu yani babasının evinde el bebek gül bebek büyümüş genç bir kadın var karşısında, beklentileri olur, istekleri olur, bakış açısı farklıdır, düşünemiyor mu bunları? herkes kendine denk kişilerle birlikte olacak o zaman.

İstanbul gibi yerde 9bini ne sanıyorsunuz ki merak ettim.
Umarım evlenmeden önce sadece kendi kazandığınız para ile bir 2-3 yıl yaşarsınız aileden uzakta. Yoksa evden evlenip çıkarsanız hayatı öğrenmeniz zor.

O filmi az çok hatırlıyorum genelde fakir zengin aşk filimlerinde öyle sahneler oluyor
arada sevgi olunca para zenginlik bir şey ifade etmiyor
Mesela layd diana bir prensesti ve kraliyete gelin gitti hiç bir zaman mutlu olmadı buna benzer bir dünya örnek olabilir
Sonuçta insan kendini kendi isteklerini bilir eğer arabası yok biriyle çıkıp sonra taksiye binseydik derse aMa ne bileyim şöyle olsaydı hanı böyle olsaydı demek laf bunlar

Sorucak işin ne araban varmı maaşın kaç
Bazıları olanla yetinmez daha fazla en fazlasını ister doymazlar hep bana ister
Sanki kendileri sarayda yaşadı sanki vehbi koçun kızı (buda komik ki zenginler konuşunca tv de bizim hayatımıza imrenmesinler diyorlar )

Hem arabası yok hem taksiye binmekten bahsediyor bence konu sahibi o adamdan derhal ayrılsın yazık o çocuğa valla kendine aşık falan eder inan o çocuğa yazık

Oda ıslandı

ben de taksi meselesini okuyunca o anlayışın farklı olduğunu düşündüm zaten.
bu işler paralı işler, masraflı işler, hediyesi var, yemesi içmesi var, beraber aktivitesi var, var da var yani ortak da ödense masraflı işler. yemeğe davet ettiği kıza hesap geldiğinde nasıl yapalım diyen adam bu işlere hiç kalkışmasın. devir ekonomi devri, her gün yeni bir zama uyanıyoruz. gerekirse başka şeyden kısarsın ama etkilemek istediğin kıza yapmazsın o odunluğu yani, kimse kusura bakmasın.
ben çalışan ve herkes gibi zor kazanan bir insanım mesela, tasarrufu da çok iyi bilirim. tasarrufun tasarrufunu yaparım bazen. ama bana bu hareketi yapan adamdan ben de soğurum üstelik beklentim zenginlik, yatlar katlar değil. centilmenliğe yakışmaz bu hareket, nokta.

Yok, onlarda yağmur yokmuş. Sadece saat geç olmuş, geç dediği de İstanbul'da 10

yağmur varmış.
ama hava kapkaranlıkmış o detay da önemli :)
Wurstria beni benden iyi anlatmış.
Hesabı öyle yapınca buz gibi soğudum öyle yapmasa diğer durum asla batmazdı diye de yazdım hala bir kelimemden binbir anlam çıkarkyorsunuz gerçektenşaşırdım herkesin gönlüne göre olsun ne diyim
yenGEnC yenGEnC beni tanımadan bu kadar peşin hükümlü olmanız çok garibime gitti her şeyin en uç örneklerini veriyorsunuz. Ben zaten hep söyledim orta düz bir insanım ve istediğim şey de gayet orta 2. Buluşmada yemeğe davet edilip ona uygun davranılmasıydı.
Herkese hayatta mutluluklar diliyorum esen kalın

Erkek ikinci buluşmada hesabı ortaklaşa ödemeyi teklif etmemeli diyenlere şunu sormak istiyorum: kaçıncı görüşmeye kadar erkek "erkekliğini" kanıtlamak adına hesap ödemeli?
Kategorize ederek kimseyi ötekileştiremeyiz duruma göre şekillenir örneğin ben böyle yzmıştım bu konumda

Sürekli ödesin demiyorum zaten yanlış ifade ettim sanırım kendimi. Benim düşünceme göre şu şekilde olmalı bizim durumuzda mesela:
1. Buluşma starbucks kahvesi alıp açık havada oturup konuştuk (o ödedi)
2. Buluşma için yemeğe davet etti (bence o ödemeli)

Bu buluşmadan sonra iki taraf da hoşlandığını belirten şeyler konuşuyorsa mesajda vs

3. Bulusmada yine yemek (kadın teklif etmeli hayır ben ödeyeceğim bu sefer diye)

Sonrası zaten çorap söküğü gibi
Bence bu şekilde.

2. Buluşmada yemeğe davet edip hesabı nasıl yapalım diyen birinden her türlü soğuyacağımı biliyorum düşünce yapımı ne kadar törpülemeye çalışsam da…

Kategorize ederek kimseyi ötekileştiremeyiz duruma göre şekillenir örneğin ben böyle yzmıştım bu konumda

Sürekli ödesin demiyorum zaten yanlış ifade ettim sanırım kendimi. Benim düşünceme göre şu şekilde olmalı bizim durumuzda mesela:
1. Buluşma starbucks kahvesi alıp açık havada oturup konuştuk (o ödedi)
2. Buluşma için yemeğe davet etti (bence o ödemeli)

Bu buluşmadan sonra iki taraf da hoşlandığını belirten şeyler konuşuyorsa mesajda vs

3. Bulusmada yine yemek (kadın teklif etmeli hayır ben ödeyeceğim bu sefer diye)

Sonrası zaten çorap söküğü gibi
Bence bu şekilde.

2. Buluşmada yemeğe davet edip hesabı nasıl yapalım diyen birinden her türlü soğuyacağımı biliyorum düşünce yapımı ne kadar törpülemeye çalışsam da…
Yemeğe davet etti diyorsunuz ve bu konuda yazdığınız yorumlari okumadan sadece bunu okuyanlar evet adam ödemeli diyorlar. Fakat adamın "yemek daveti" tamamen spontane olmuş, size yemek yiyelim mi diye sormuş siz evet demişsiniz yerini de ayak üstü siz belirleyip bir zincir restaurant belirleyip geçip oturmussunuz, o da size uymuş. Öyle bir yemeğe davet etti diye yazıyorsunuz ki adam öncesinden sanki lüks bir yerde rezervasyon yaptırmış da bunu önceden size söylemiş seni yemeğe çıkaracağım diye ve buluştuğunuzda hesabı size kitlemiş gibi anlatıyorsunuz.

Yemeğe davet etti diyorsunuz ve bu konuda yazdığınız yorumlari okumadan sadece bunu okuyanlar evet adam ödemeli diyorlar. Fakat adamın "yemek daveti" tamamen spontane olmuş, size yemek yiyelim mi diye sormuş siz evet demişsiniz yerini de ayak üstü geçerken siz belirleyip bir zincir restaurant belirleyip geçip oturmussunuz, o da size uymuş. Öyle bir yemeğe davet etti diye yazıyorsunuz ki adam öncesinden sanki lüks bir yerde rezervasyon yaptırmış da bunu önceden size söylemiş ve buluştuğunuzda hesabı size kitlemiş gibi anlatıyorsunuz.
Hayır ayaküstü olmadı ki günler öncesinden kpnuşuldu mekan neresi olsun bildiğin yer var mı dedi ben de söyledim güzel orası olsun dedi yarın ararım ben dedi ve bu konuşmadan 4 gün sonra buluştuk gayet yemek daveti. Yolda geçerken oturmadık
Bana göre gayet orta güzel bi yer. Burada 300 tl duyulunca ne yedin o kadar diyenler oldu o ayrı zaten. Gayet normal şeyler yedim onunkinin aynısınııı:)) tutar da gayet orta normaldi.
Her şeye gelince bana yok artık deniliyor sonra sanki nereye gittiniz ki deniyor bu da garip..
Hesap gelince de nasıl yapalım dedi
Her şey gayet anlattığım gibi yani kelimelerimden farklı şeyler üretilmesi çok garibime gitti

X