Ben mi paragözüm o mu cimri?

Hayır davet eden o belki senin paran yok sen bilmiyormusun dışarıda yemek yemeyi cebine güveniyorsan davet edersin yol ver bu hanzoya
Aynen öyle zaten çok ısınmamıştım iyice soğudum bir saat önce yine yazmış cevap vermeyeceğim yarın sabaha kadar. Soğuk yazıyorum anlar umarım

Açıkça söyle davranışının seni kordığınk ve bir daha görüşmem istemediğini
Neden kırıldın derse hesabı ödemeni beklerdim vb. Dersem bence bu kişi beni kesin paragöz görür bir de ortak arkadaşlarımız falan var bu şekilde olsun istemiyorum. Isınamadım desem garip mi kaçar?

Aynen öyle zaten çok ısınmamıştım iyice soğudum bir saat önce yine yazmış cevap vermeyeceğim yarın sabaha kadar. Soğuk yazıyorum anlar umarım

Normal arkadaş sohbeti mi yapıyor ? Mesela : ya yine kahve içelim mi ? Seninle sohbet guzeldi vs. gibi.

Yani ; o 29 , siz 27. Mesajlardan anlam çıkarmaya çalışmak veya soğuk yazıyorum , kendi anlasın demek yerine sorun kendisine. Sizi kız arkadaş olarak tanımak ve zaman geçirmek mi istiyor yoksa sadece arkadaş olarak mı ?

Normal arkadaş sohbeti mi yapıyor ? Mesela : ya yine kahve içelim mi ? Seninle sohbet guzeldi vs. gibi.

Yani ; o 29 , siz 27. Mesajlardan anlam çıkarmaya çalışmak veya soğuk yazıyorum , kendi anlasın demek yerine sorun kendisine. Sizi kız arkadaş olarak tanımak ve zaman geçirmek mi istiyor yoksa sadece arkadaş olarak mı ?
Evet bu şekilde aynen kalın yaptım dediğinizi.
Ya ben çok soğudum bir daha istemiyorum sanıyorum.
Direk sorarsam garip kaçabilir gibi geliyor bi de gerçekten soğudum. Kibarca nasıl bitirebilirim?

Evet bu şekilde aynen kalın yaptım dediğinizi.
Ya ben çok soğudum bir daha istemiyorum sanıyorum.
Direk sorarsam garip kaçabilir gibi geliyor bi de gerçekten soğudum. Kibarca nasıl bitirebilirim?

Ortada birşey yok ki. Bitirmelik bir durum da yok. Elinizde telefon tetikte beklemeyin.

Yine dışarı çıksak mı vs derse , müsait değilim deyin. İlla açıklamaya gerek yok ki. Denk gelirsek arkadaşlarlayken görüşürüz ( ortak arkadaşlarınız olduğunu söylediğiniz için ) deyin , anlayacaktır.

Ortada birşey yok ki. Bitirmelik bir durum da yok. Elinizde telefon tetikte beklemeyin.

Yine dışarı çıksak mı vs derse , müsait değilim deyin. İlla açıklamaya gerek yok ki. Denk gelirsek arkadaşlarlayken görüşürüz ( ortak arkadaşlarınız olduğunu söylediğiniz için ) deyin , anlayacaktır.
Tamamdır çok teşekkürler

Kızlar selam kısaca özetleyeceğim.
Ben 27 yaşındayım biriyle görüşüyorum kendisi de 29 yaşında. Ben henüz çalışmıyorum kendisi çalışıyor mühendis ve aylık yaklaşık 9bin tl maaşı var. Kirada tek başına oturuyor.

Ben de birkaç aya çalışmaya başlayacağım inşallah.

İlk buluşmamızda starbuckstan kahve alıp açık havada oturup konuşmuştuk. Kahveleri o ödemişti.

Tekrar buluştuk yemek yedik içecek çay falan hesap toplam 300 tl geldi. Hesabı açıp nasıl yapalım dedi ben de 150 tl koydum. Sen öde diyecek halim yoktu tabi ki. Ortam kızışmasın diye hepsini de ödemedim(içimden her ne kadar böyle yapıp kalkıp gitmek geçse de)Alman usulü yaptık yani o da üstünü koydu kalktık

Kızlar ben inanılmaz soğudum yani cimri erkek asla istemiyorum. Sizce normal mi? Benim 9bin tl gelirim olsa asla hesap ödetmem yani benim yediğim 150 tl nin hesabını yapmak normal mi? Ben şu an babaevindeyim ve içimden gelen şeylere kozmetik kıyafet yemek vs hep harcarım babam da sağolsun bana hiçbir zaman bir şey demez Allah ondan razı olsun. Biriktiremem harcarım hep.

Ben bir daha görüşmek istemiyorum sizce ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz kıymetli benim için.

Düzenleme:

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
Nasıl yapalım mı? Tövbe ya Rabbim. Soğumakta sonuna kadar haklısınız. 300 lira çok gelebilir, borcu harcı bir derdi vardır bilemeyiz ama erkekliğe şey sürdürme derler. Bence bu çok önemli. İnanın siz o restorana gitmeden önce “ya belki burası pahalı olabilir, senin karşında mahçup olmak istemem bu ay ödemelerim yoğundu, bildiğim daha makul bie yere mi gitsek?” Diye kibarca sorsa çok daha farklı olabilirdi. Ama adam nasıl yapalım demiş. Kaçın kaçın.

Bi de bence burada şu da var. Siz teklif ediyorsunuz ben kendiminkini ödeyeyim diye. Baştan o nasıl yapalım demiyordur diye düşünüyorum.doğru muyum?
Bi de siz ödemez isteyince demiyor mu hayır sen benim sevgilimsin vs?
Aynen öyle. Tavrı çok önemli. O başta öyle demese siz Hesabın fazla olduğunu görünce teklif edip yardım etmek isterdiniz zaten. Eşime ilk buluşmalarımızda rahatsız olup teklif ediyordum küfretsen daha iyi diyordu hep. Ama sonra ailesinin borcunu ödemek durumunda kaldı. Maaşı ortalamaya göre iyi olduğu halde nişanlılık dönemimizde zorlanıyordu, eline bir şey kalmıyordu. Ben ısmarlamak istiyordum, zorluyordum, sadece bir defa kabul ettirebildim. O süreçte hep simit ayran yedik mesela. Adam gururundan hiç taviz vermedi. Şimdi evliyiz senin paran senin, benim maaşım ikimizin diyor. Gerçekten bir erkeğin cömert olması çok büyük nimet. Onlar öyle oldukça Allah da veriyor şahidim.

Şimdi evliyiz senin paran senin, benim maaşım ikimizin diyor. Gerçekten bir erkeğin cömert olması çok büyük nimet. Onlar öyle oldukça Allah da veriyor şahidim.
Allah mutlu mesut etsin :) kalın yaptığım yer gibi düşünce yapısında olan erkeği istiyorum ben de işte. Umarım gönlüme göre olur ne diyim😂 Bazı üyeler böyle düşünen kişi yok bu düşünce çok ütopik diyor. Demek ki varmış
Katibin Ruhu Katibin Ruhu
therewillbeaday therewillbeaday
yenGEnC yenGEnC

Allah mutlu mesut etsin :) kalın yaptığım yer gibi düşünce yapısında olan erkeği istiyorum ben de işte. Umarım gönlüme göre olur ne diyim😂 Bazı üyeler böyle düşünen kişi yok bu düşünce çok ütopik diyor. Demek ki varmış
yenGEnC yenGEnC
Nadir oluyor gerçekten. Benim kendi abim bile öyle değil. Şükürler olsun ki maşallah eşim pırlanta gibi. İnancı gereği de para mevzusunun böyle olması gerektiğini söyler hep. Dinimizde kadının parası kadına aitmiş sadece. Eşimden öğrendim ben de. Ama annesinden çok çok çekiyorum. Konu açtırdı kadın bana, her iyilik bir arada olmuyor maalesef. 🤦🏻‍♀️Allah gönlünüze göre versin. İnşallah en yakın zamanda karşınıza çıkar o kişi ☺️☺️

Aynen öyle. Tavrı çok önemli. O başta öyle demese siz Hesabın fazla olduğunu görünce teklif edip yardım etmek isterdiniz zaten. Eşime ilk buluşmalarımızda rahatsız olup teklif ediyordum küfretsen daha iyi diyordu hep. Ama sonra ailesinin borcunu ödemek durumunda kaldı. Maaşı ortalamaya göre iyi olduğu halde nişanlılık dönemimizde zorlanıyordu, eline bir şey kalmıyordu. Ben ısmarlamak istiyordum, zorluyordum, sadece bir defa kabul ettirebildim. O süreçte hep simit ayran yedik mesela. Adam gururundan hiç taviz vermedi. Şimdi evliyiz senin paran senin, benim maaşım ikimizin diyor. Gerçekten bir erkeğin cömert olması çok büyük nimet. Onlar öyle oldukça Allah da veriyor şahidim.
Bir de sizi şeyi soracağım mesela eşiniz böyle düşünüyor ya senin paran senindir benimki ikimizindir diye. Bunun karşılığında siz bir bedel ödüyor musunuz ev işlerinin üzerinize yığılması vb? Çünkü bazı üyeler diyor ki eğer böyle düşüncede birini istiyorsan sen de onun “kadın görevleri” olarak adlandırdığı işleri kendi üzerine yıkılmış bulursun ve bu seni uzun vadede kazançsız çıkarır. Sizde nasıl oldu?

Nadir oluyor gerçekten. Benim kendi abim bile öyle değil. Şükürler olsun ki maşallah eşim pırlanta gibi. İnancı gereği de para mevzusunun böyle olması gerektiğini söyler hep. Dinimizde kadının parası kadına aitmiş sadece. Eşimden öğrendim ben de. Ama annesinden çok çok çekiyorum. Konu açtırdı kadın bana, her iyilik bir arada olmuyor maalesef. 🤦🏻‍♀️Allah gönlünüze göre versin. İnşallah en yakın zamanda karşınıza çıkar o kişi ☺️☺️
Çok haklısınız. İnşallah en kısa zamanda o sorunlarınız da çözülür. Her şey bir imtihan düşününce

yenGEnC yenGEnC
Bizde senin benim olayı yok, aklına gelebilecek her şeyde. Herşeyimizi ortaya koyarız, her şeyi beraber yaparız. Ben bulamazsın demedim, ama aynı adam kadın olarak bir adım geride olmanı isteyebilir, belki o üye burdan da şanslıdır, Allah muhabbetlerini artırsın, da çok az öyle adamlar, inşallah sen de bulursun. Bu arada, istersem eşim de o düzeni getirir. Ama ben ona o zaman yemek yap diyemem, çocukları üstüne atamam, adam da haliyle noluyoruz der yani, ben olsam derdim. :) Herkesin canı tatlı.

Bizde senin benim olayı yok, aklına gelebilecek her şeyde. Herşeyimizi ortaya koyarız, her şeyi beraber yaparız. Ben bulamazsın demedim, ama aynı adam kadın olarak bir adım geride olmanı isteyebilir, belki o üye burdan da şanslıdır, Allah muhabbetlerini artırsın, da çok az öyle adamlar, inşallah sen de bulursun. Bu arada, istersem eşim de o düzeni getirir. Ama ben ona o zaman yemek yap diyemem, çocukları üstüne atamam, adam da haliyle noluyoruz der yani, ben olsam derdim. :) Herkesin canı tatlı.
Anladımm teşekkür ediyorum inşallah☺️

Dünyanın en yakışıklı en muhteşem en harikulade vs vs erkeği bile olsa, daha ikinci buluşmada adisyonu acip da nasıl yapalım diye soruyorsa yallah tazyik! Kesinlikle bu adamla bir yola cikmazdim. Kesinlikle, net. Sanki hesap 3000 lira gelmis de nasıl yapalım diyor. Ne kadar irrite edici bir kişilik.

Ben eşimle sevgiliyken hiçbir buluşmamızda bir kez bile bana hesap ödetmemistir. Bunun bahsini bile yapmazdı. Çok önemli bir detay bence bu.

Dünyanın en yakışıklı en muhteşem en harikulade vs vs erkeği bile olsa, daha ikinci buluşmada adisyonu acip da nasıl yapalım diye soruyorsa yallah tazyik! Kesinlikle bu adamla bir yola cikmazdim. Kesinlikle, net. Sanki hesap 3000 lira gelmis de nasıl yapalım diyor. Ne kadar irrite edici bir kişilik.

Ben eşimle sevgiliyken hiçbir buluşmamızda bir kez bile bana hesap ödetmemistir. Bunun bahsini bile yapmazdı. Çok önemli bir detay bence bu.
Tamamiyle katiliyorum

yenGEnC yenGEnC
Alintiladiginiz üyenin de mesajını okudum. Dediği gibi olup da aynı zamanda eşi kafasında diğer konularda erkek-kadin rolü bicmemisse bana da Allah muhabbetlerini arttırsın demek düşer. Siz de umarım gönlünüze göre bulursunuz.
Gelen mesajlara güzel bir üslupla yanıt vermeniz çok hoş ama bunun yanı sıra düşüncelerinizde esneme hiç yok ya da acaba mı soru işareti dahi oluşmuyor diye düşünüyorum. Dediklerimizi mantığıniz pek kabul etmedi gibi görünüyor.

X