Ben mi kıymet bilmiyorum? Siz olsanız...

Evet ama yaz tatilinde kesin ayrılırız o zaman çünkü zaten yazları aramız bozuluyor beyefendi telefon ile yazmaya vakit bulamadığı için. Yazın çalışıyor çünkü ve yazmadığı ilgilenmediği için hep kavga ediyoruz geçen yaz az daha ayrılacaktık. Neyse muhtemelen sizin dediğiniz gibi yazın enine boyuna düşünüp karar vereceğim sonuç ayrılıksa da ayrılmak yazın bana daha kolay olur ailem de yanımda olduğu için az sürünürüm. Sadece okul başlarken tekrar karşılaşma korkusu vs yaşayacağım

Ben zaten doğuluları gerçekten severim ama bunlar bildiğin aşiret oldukları için aralarında yapamamaktan korkuyorum. Benim ailem sorun çıkarmaz en fazla üzülür onlara karşı bir ayıp etmezler ama. Onun ailesini tanımıyorum ama diğer gelinlere pek karışmıyorlar gibi görünüyor dışarıdan.
Ben açıkçası evlenmeyeceksek 2 yılımı daha onunla geçirmek hiç istemiyorum onur ve gururumla yalnızlıktan ölsem de yalnızlığı tercih ederim o yüzden artık karar vermek istiyorum işte..

Ben sorunluymuşum gibi olmuş ama işte kültür farkı artı ilişkimizdeki sorunlar.. mutsuz bi aile hayatından çok korkuyorum ne bileyim ben gerçekten mükemmel olcak her şey kafasında biriyim sanırım..
Evet haklısınız onun hataları var şu an bu ilişkide ama ben de çok hatalıyım. Olgun değilim ne istediğimi bilmiyorum.. çok erken girdim bu işlere ve çok erken ciddileşti her şey

Mesleği ile alakalı asla değil bunu tüm samimiyetimle söyleyeyim, meslek tabiki önemli evlilik için lakin onun kadar iyi meslek sahibi bulamam düşüncesi aklıma gelmedi. Bu açıdan bakmıyorum
Aslında yanlış ifade etmişim kendimi, ben mi mükemmelliyetçiyim kıymet bilmiyorum arkadaşlarımın da dediği gibi beni bu kadar koruyup kollayan ince düşünen birini bulamaz mıyım demek istedim
Yani olup olabilecek en iyisi bu, herkesin bir kötü özelliği olur bu kadar seçersen asla mutlu olmazsın dedikleri için ben mi bu işi bilmiyorum diye düşündüm.. burda tabiki kimse bana daha iyisini bulursun bulamazsın bunun garantisini veremez ama normal bir ilişki ne? Bunu düşünüyorum

Ya ailenin iyi veya kötü olduğu içine girmeden belli olmuyor cidden.Biz gocmeniz normalde tutucu filan değilizdir çok .Aşırı soğuk bütün sulale birbirine ,öyle kılık kıyafet vs karisilmaz ama dayım evlenirken anneannem ve teyzemin içine şeytan kaçtı mesela .Kızın anını yediler başta bilmiyoruz tabi yengem annemi arayıp aglayinca annem canlarina okudu da durdular .
Meaela burada bir arkadaş var eşinin ailediyle 1 saat mesafedeler onlarda doğulu yani ve dediğin gibi aşiret tarzı bir yaşamları varmsi ama ki diyoki asla aramadan gelemzler gelince de en fazla 2 gün kalırlar onu da biz ısrar edersek ...
İşte tamamen kişilerle alakalı ...
Mesela dediğim gibi biz soğuk büyüdük aynı şehirde olunca kalma vs olmazdı ama eşimin ailesi Karadenizli onlar aşırı bağlı birbirine gittikleri yerde 1 aydan az kalmazlar filan çok bocalamaistim ben .
İçine sinmeyen şeyler olunca mutlu olamazsın .Bu yazda eger oyle ilgisiz davranırsa o bahaneyle mesafeni köy veya bitir .O dönemde anlarsın sevgi mi alışkanlık mi ?? Birde ne işte çalışırsa çalışsın eve gelince yarım saat ayırabilir bence

Haklısınız ben bu işin olup olmayacağını ailenin içine girmeden bilemicem. O zamana kadar da sevgili kalmak istemiyorum ben böyle şeyleri kolay atlatabilen bir insan değilim şimdi ondan ayrılsam 3-4 sene kimseyi hayatıma alamayacağıma nerdeyse eminim. Yapım bu zor kendime geliyorum kendimi zor buluyorum. Ağlarım her gece demiyorum ama başka birini sevebilmem için öncekinin tüm izleri her şeyi kalbimden hayatımdan gitmeli. Böyleyim. 2 yıl daha uzatıp hayatımı o kadar ertelemek istemiyorum. Bir de ben net olmayan şeyleri asla sevmem evleneceksek net kafamda bu olmalı ki normal hayatıma devam edebileyim. 2 sene sonra bakarız aaaslaa diyemem
İşte bu yüzden böylece kararsız kaldım. Yanında değilim şuan yanına gitsem de duygularım harekete geçiyor her şey daha da zorlaşıyor o zaman.

Ama sevgilimde şunu görüyorum mesela babama şunu diyemem ayıp abime bunu diyemem ayıp. Yani ailesine çok karşı çıkamaz onlar herhangi bişey yapsa. Bence tabi. Ona sorsan eğer farklı bir konu olsa dermiş ama. Offf ne kadar kararsızım anlatamam size. Mesela şuan diyorum ki ayrıl ne kadar acı çekiyorsan çek bitir üzül ama en azından hayatını yakma. Oluru yok
Bazen de diyorum ki seviyorsak neden olmasın

Hic ayrilirsam bosluga duserim diye dusunme. Senin odaklanman gereken sey su an icin kariyerin olmali. Enerjini ona ver. Zaten evlilik icin cok erken. Zamanla, sen de olgunlasinca cok daha iyileri cikacaktir karsina.

Su an bence tam tersi olması lazım, küsünce senin aramaman, çok fazla sallamaman... Sizde roller tam ters olmuş. Yani kadın dediğin nazlı olur gurur yapar vs. Evlenmeden önce ben de evde barışalım diye günlerce ağlar ama hayatta aramazdım kapımda beklerdi....hey gidi günler...
Bi de kültür farkı çok önemli evlenince ister istemez aileden biri oluyorsunuz. Bence memleketinizden mesela Egeliyseniz Egeli biriyle fln evlenin. 4 yıllık evliyim etrafımda mutlu ya da mutsuz bir sürü çift var ve kültür farkı çok önemli.

Kültür farkı çok önemlidir, buna doğu batı olarak bakmıyorum asla ama hayat tarzı denen bir olay var. Erkekler ne kadar ailelerinden uzak olsalar da evlendikten sonra özüne dönerler.

Kültür farkını insanların neden abarttığını bir türlü anlamıyorum, bu zenginliktir olsa olsa. Biraz sen tahammül edersin, biraz onlar. Her ilişki böyle değil midir zaten, birbirimize tahammül ederiz bazı bazı. Ben de erkek arkadaşımla aynı kültürden değilim, bizim ilişkimizde doğulu olan taraf benim. Aslen Türkiyeli olsam da ailemin bir kısmı güneydoğudan Ortadoğuda bir ülkeye göç etmişler, bir kısmı hala orada yaşıyor. Ben de o tarafların kültürüne daha yakın hissediyorum kendimi, kalabalık aileler bana sempatik geliyor açıkçası. Erkek arkadaşımla anadilimiz farklı, onun ailesinin konuştuğu dili ben de bilmiyorum. Bunu hiç problem etmemiştim, rahatsız olsaydım herhalde dillerini öğrenmeye çalışırdım. Sorumluluklarımı ben de son anda yaparım hep kendimi bildim bileli, bazen ertelerim durmadan ve sonunda hiç yapmam. Erkek arkadaşım da benim gibidir, rahatız biraz. Karşımda tam disiplinli biri olsaydı hem ben zorlanırdım, hem o sinir olurdu. Tabi bunlar kişiden kişiye değişir, benimle aynı rahatlıkta olan bir başkasını disiplinli biri biraz daha sorumluluk sahibi yapabilirdi belki. İlişkine kimseyi bulaştırma, kendini en iyi sen tanırsın. Yapamayacağını hissediyorsan zorlama, belki de ikiniz için de en iyisi bu olur. Kafanda soru işaretleri varsa evlenseniz de zaten bir türlü huzurlu hissedemezsin.

İşte o aileye ses cikaramam işi sıkıntı kardeşim .Çünkü burada eşim beni ezdiriyo veya dengeyi sağlayamıyor diye açılan konular hep bu karakterdeki kişilerden kaynaklanıyor .
Yani bu ne demek biliyo musun senin bir hükmün olmayacak ,onlar n derse doğru veya yanlış kanun gibi olacak .
O yüzden ayrılacaksan şimdiden ayrıl bu yaz döneminde biraz da olsa acin hafifler yaşın genç zaten emin ol mezuniyet ,uzmanlık vs derken hayatını düzene koyan kadar aklından çıkar yada açısı hafifler

Kardesim öncelikle erkekler özür ve gönül alma konularında o filmlerdeki gibi romantiklikler vs yapmıyorlar malesef
Ayrıca ayrılalım dediginde tamam demesi de gayet normal cocuk oyuncagı değil ki yasadıgınız madem bitsin istiyorsunuz buyur bitsin diyor

Ancak geri kalan konularda 4yıl su yasın icin cok uzun bi süre değil daha iş hayatına bile atılmamıssın yeni birini elbetteki bulursun daha iyisi veya kötüsü sans isi onu düşünmen mantıksız olur
Sevmiyorsan duygun kalmadıysa sırf alıskanlık var diye bi ilişkiyi devam ettirme derim ilerde kopması bırakması cok daha zor olur

Baştan düşünsene urfaya gelin olmak ister misin desene kendine.. aptal kafam
Ya aslinda soyleyecek cok sey var ama en cok uni. okuyan bir kizimizin evliligi/iliskiyi yukaridaki cumleyle tasvir etmesine takildim uzuldum urfaya gelin olmak... aslinda dogululari sevmek...
Ben de sizin gibi ailemin dizinden ayrilmadan prenses gibi yetistirilip memleketime 24 saat uzakliktaki bir sehirde yetismis bir adamla evlendim. Sizin kafanizdaki sorular o zamanlar benim kafamda da dolaniyordu yani ailem ne der karmasasi.
Simdi geriye donup onlarla ilgili kafamda olusturdugum on yargilari dusunuyorum ne buyuk aptallik ne buyuk cahillikmis. Benim hayattaki en buyuk kazanimim onyargilarimla savasip esimle evlenmem oldu. Kortugum kultur farkliligi da hayatimda renkler yaratti. Simdi her yil esimin memleketine gitmek icin gun sayarim cok eglenirim o basta onyargiyla yaklastigim 10 kardesle zaman gecirirken.
Ama sizinle benim aramda bir fark var. benim duygularim butun onyargilarimi yenecek kadar gucluydu. Siz bu adami sevmiyorsunuz belki alismissiniz belki onunla kurdugubuz ortam hosunuza gidiyor ama ben yazdiklarinizda ask sevgi goremiyorum. O nedenle siz sevgilinizin kulturu ve ailesinden once kendi dugularinizi masaya koyun ve kendinize durust olun.

Sevgiliniz benim esim gibi. Iyi ozellikleri var lakin kotu bir huyu evlenince herseyi siliyor. Hatasini kabul etmediginden defakarca bosanmaya geldi is. Valla hic bela diye dusunme evlenince asil belayi goruyorsun. Sen arkadaslarina bakma benim annem dahi dun diyorki damadim dort dortluk. Insanlar biraz eki yuzu duzgun temiz insani gorunce birazda sessiz gordumu tamamdir sanki 7 cami yaptrmia senin damadin tabi tabi dort dortlukmus dedim. Vallahi ablacim tahsilinde olacak. Yol ver zaten okudugun bolum yipratici birde bununla ugrasma derim

Kimse kızını sürüyle kalabalık bir aileye vermez içine girince keşke ayrılsaydım dersin oralar farklı gerek yok üzmeye üzülmeye ayrıl gitsin

daha şimdiden tahammülünüz bittiyse çözüm belli bence.daha iyisini niye bulamayacaksınız ya deli mi bu insanlar.ayrıca ille birisi olsun diye korkunç eziyet bir hayat sürmektense tek başıma huzurla yaşarım daha iyi.bir defa geliyoruz bu hayata.

İlk senenizdeki hissetmemeniz cok normal cunku buyuyorsunuz , degisiyorsunuz , ben sizin sevgilinizi sevmediginizi sadece aliskanlik oldugunu dusundum konuyu okurken ki bu cok normal
Bence kimse cocukluk askiyla evlenmemeli , bana cok tuhaf geliyor cidden bir iliskinin bu kadar degisim karsisinda ayakta durabilmesi , belki de benim karakterimle ilgilidir bilemedim

Sevgilinizle ilişkinizde alttan alan taraf kim. Size değer verdiğinı hissediyor musunuz? Yani evlenince başkasının sözüyle hareket eder mi? Ailesinin sözüne bakan biri mi? Bunlar önemli bence. Çok yakından tanıdığım bir abla eşi 6 kardeş ve doğu kültürüyle yetişmis. Görümce elti ne ararsan var. Bunlar da sorun çıkaran tipler. Kalabalık aile o acıdan sorun. İyi düşünün.

Reactions: 000
Bakın bunu sizi üzmek yada kınamak için söylemiyorum fakat baştan aşağı bencillik akıyorsunuz.
Hem adamdan memnun değilsiniz, ailesinden tut annesinin dil bilgisine, adamın kendi şahsiyetine kadar eleştirmediğiniz hiç bir şey yok. Hemde yine kendinizi düşünüyor ya ondan daha iyisini bulamazsam diye ayrılmıyor el altında tutuyorsunuz.
Kaldı ki "daha iyisi" diye bir düşünce varsa bu hayatınızdaki kişiye büyük bir saygısızlıktır. Biraz empati yapın. O adam size bakıp yahu bundan iyisini bulabilir miyim acaba diye düşünse nasıl hissederdiniz?
Bide adamın gurunundan şikayet ediyorsunuzda gururlu biri olmasa siz onu oyuncak ederdiniz eminim. Ama izin vermiyor buna. Alttan almıyor diyorsunuz. Kaldı ki bu alttan alma durumu kadar saçma bir şey zaten olamaz. Eğer ortada alttan alınacak bir durum varsa zaten bir şeyler ters gidiyor demektir.
Şunu söylemeden de geçemeyeceğim, birlikte olduğum kişi aramızdaki şey hakkında "bela gibi ilişki" tabirini kullansa bir daha onun yüzüne bile bakmam.
Son olarak yanlış anlaşılmasın ben o adamı haklı bulduğumdan değil sizi haklı bulmadığım için bunları yazdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…