Ben mi kıymet bilmiyorum? Siz olsanız...

Zamana bırak ayrılık olacaksa zaten olur. Bir de uzun arkadaşlık olmasa bile bazen ayrılan taraf daha çok bağlanır. Sen emin olmadan ayrılırsan o da sana geri dönmezse sona aklından da çıkmayabilir. Kültür farkı varmış ama kendisi eğitimli biri.. İkimiz de meslektaşız 4 yıldır sürüyor demesen olmaz bu iş derdim ama anlattıklarından hemen ayrılırsan sonra daha iyi olmayacağını sezinledim. Sen de emin değilsin zaten ki soruyorsun.

Kültür farkı evlendikten sonra ailelerle iç içe olunca sıkıntı yaratır bence hazır aklında ayrılmak varken ayrılmasın en doğrusu bu bence ben olsam kürtçe konuşan birileriyle yapamazdım

Vaaaww film gibi hikaye...Allah'ın işine bak...Olmaz demiş bi de...Çocuk için kadın sevilmez...Kadın sevilir çocuk olsa da olmasa da...Eeee kendi evlenmiş miydi size nasıl oldu dediğinde?? Birde tüp bebek mi?
Bana mesaj yazdı aramadı bende takdırı ilahi dedim. 5 tedaviden sonra nasıp etti dedim. Bana sen hiç olmaz dedin diyo. Ben belirsiz demiştim sana dedim. Kendiside evli ama bir senelık ben 4 sene.
Tüp bebek değil. Yumurta takibi. Benkm rahatsızlıkta hipofizden salgılanan ıkı hormon yok. Dısardan iğne takviyesiyle cocuk oluyo. Yanı once yumurta ılacla bellı bir seviyeye geliyor ve sonra catlatma ve ilişki 3-4 gun.

Sanki süreçleri beraber yaşamamışsınız gibi konuşmuş...Bana olmaz dedin demiş...Doktora gitmişsinizdir o da neyin ne olduğunu o süreçleri senle yaşamadı mı...Aman çok iyi olmuş ayrıldığın odunmuş

Acilen ayrıl başını evlenipte yakma. Gururlu insanla gönül almayan insanla evlendim şuan mutsuzluktan gebericem. Belki ayrılınca bi kaç ay ağlarsın ama evlensen ömür boyu Seni sinir hastası eder. Gönül almayan insanla bir yola çıkma bütün iyi özellikleri silip süpürüyor emin olabilirsin evlenince hiç daha tahammülün kalmıyor

Canım benim arkadaşların bundan iyisini bulamazsın diyor çünkü kültür farklılığının evlilikleri ne hale getirdiğini bilmiyorlar çocuğu arkadaş olarak beğeniyorlar. He yakışıklıdır bi de belki. Ben bu kültür farkı özellikle batılı kız doğulu erkek evliliklerinde boşanan çok gördüm çoook da iyi anlaştıkları halde. Kişi nerde okursa okusun yetiştiği kültürün aynasıdır oraya gittiğinizde diğer Kadınlar gibi davranmazsan kendini eksik erkek hissedecek. Annenler seni baban yokken okutuyorlar ne hayalleri var. Davul bile dengi dengine.

Kültür farkı yok diyenler. Yurtdışında yabancı insanların yaptıkları evlilikler olabilir orda kendini ispatlamaya çalıştığın bi aile yok çünkü sadece ikiniz varsınız. Bu çocukla da ihtisas yapmaya yurtdışına gitseniz hep de orda kalsanız olabilir belki dış etkenler ortadan kaybolur yaban ellerde birbirinden destek alırdın kaldı ki aile faktörü yokken bile bunaltmış seni.....

Beraber yasamadık. Sevgiliydik 5 ay görüştük. Sonra ben ona bu rahatsızlıgımdan bahsedınce ayrılmak istedi. Bnm doktorumla gorusmedi bile.Ben denemeden bilemeyiz dedim ama normal şartlarda cocugumun olmayacagını soyluyor doktorlar.tüp yada asılama denenebilir ama garantısı yok dedim.oda nokta koydu.

Kendini hep haklı görmesi ,gönül almayı bilmemedi fln bence çok büyük sebepler.Sadece şarkılarda geçtiği için deil gerçekten gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmiyor.Bide kültür farkıda çok önemli bence.

Yani sizce de sıkıntı yeterli aşk ve duygu yoğunluğu olmayışı mı? Deli divane olsak mesela kültür uçurumu aşılabilir miydi?

Yaklaşık 2 sene falan ilerler(evlenirseniz) ama daha sonra sorunlar bu sefer daha net daha keskin şekilde ortaya çıkar ve imzanın gücüne güvenen birtakım kişiler sayesinde çözülecek sorunlar çözülemez aşılacak dağlar aşılamaz olur.

Daha iyisini bulamazsın diye bir şey yok, kimse bulunmaz hint kumaşı degil. Sana değer veren, seni özel hissettiren birisiyle emin ol çok daha mutlu olursun. Simdiden sürekli sen hatalisin diye düşünen biri evlenince hiç kabul etmez hatalarını, ki o zaman sorumluluklariniz da artacak. Yazdıklarına bakarak ayrılmak mantıklı gibi geldi bana ama en iyi karari sen verirsin tabii ki

Eğer şimdi bitirmessen daha sonra keşke o zamanlar hiç devam etmeseydim diceksin. Bende eski nişanlımla sırf bu yüzden nişanlandim benim kahrimi çeken bulunmaz diye . Hazır bulmuşum daha ne arıyorsun kafası işte arkdslarinin dediği hesap yani. Sonra tahammül edemeyince ayrıldım. Sonra kat kat iyisiyle karşılaştım ben ne salakmsn dedim gerçi sevgi ilgi alakalı adamlık buymuş dedim. Emin ol daha iyileri çıkar karşına yeterki doğru kararlar ver yanlışlarindan erken dön. Birde ne kadar seversen sev önce ailen bence . Evlenince üzülüp aglayinca ailenin kıymetini daha çok anlıyorsun

Benim yüzümden hep. Ben iyi davransam o belki 10 kat iyi olacak düzelecek herşey, ama içim rahat olmadığı için sevgimi bile bastırıyor mantığım çoğu zaman
Kendine bahaneler arıyorsun. İnsanlar değişmez kısa süre istediğini yapar o kadar. Tıp okuyorsun önünde parlak bir gelecek var niye daha iyisini bulamazmışsın anlamadım. Bence yakma kendini.

Ben insanların anlaşmasını kültüre cok bağlaman. Farklı kişilik ve farklı görüşler her zaman catışma olasılıgı vardır.mesela teyzem zenciyle evli. Dayım almanla. Kuzenım rusla evli ve baktıgında kültür farklı ama cok iyi anlasıyolar. Biz eşimle aynı kültürrdeniz iyi anlasıyoruz ama bunun bıraz bizim sosyal olmamızlada alakası var. Mesela biz türk aile yapısından farklıyız. Eşimde bende özgür karakterleriz ve hiç bir zaman birbirimizi kısıtlamayız. Ben ark cıkar gece 1 de gelebılırım karısmaz. Telefonlarımıza bakmayız birbirimizin. Bu karsılıklı saygı.
Sende kültür farkı olarak bakma sen aılem istemez diyorsun ve o yuzden ikilemler yaşıyorsun. Belkıde ömür boyu mutlu olcagın ınsanı bu kaygılardan kaybedeceksın. Bu arada ingilizcen varsa kürtçeyide kolay öğrenirsin. Ben ünide arkadaslarımdan öğrendim konusma zor olsada bende anlama iyi.

Bence arkadaşların dışarıdan baktıklarında senin söylediğin olumsuz özlleiklerini görmüyorlar. İlişkide seni kusurlu buluyorlar. Ve bu nedenle daha iyisini bulamazsın diyorlar. Ama siz yine de yüreğinizin sesini dinleyin.
Ben de güneydoğu anadolu bölgesinden evlendim. Kültür farkımız sizinle aynı gibi. Ama onların kültürleri daha hoşuma gidiyor. Ben iki kardeşim. Çok bağlıyız sanıyıordum ama gerçekten kültür farkı dedik ya işte o kültürden sanki onlar daha bağlı . Yine kültür olarak evililiğe çok saygıları var hepsinin .
Biz, benim memleketimde yaşıyoruz. Yazın oraya ziyaret amaçlı gidiyorum. Orada yaşasaydım ayak uydurabilir miydim?

Deneyecek bir şey yok! Yol yakınken dön kendine yazık etme. Milyonlarca insan arasından sana daha uygununu bulabilirsin. Böyle ilişkilerde %95 pişmanlıktır. Benim annem sevmiş bir kürdü ama vazgeçmiş her zaman şükreder durur vazgeçtiği için..

Sevginiz tükenmiş çok belli. Alışkanlığa bırakmış yerini. Onu kaybetmekten değil yalnızlıktan korkuyorsunuz. Bence bir an önce ayrılın. Yoksa çok kötü şekillerde ayrılabilirsiniz. Bence birbirinizi iyi hatırlayın..

Adamın kötü bir yanı yok anlattıklarının arasında. Hatta gayet normal bir insan evladı. Emin ol sen de, ben de asla durup dururken kendimizde hata aramayiz. Ve emin ol yuzde yuz hatali ya da hakli yoktur. Ayrica azicik kendine saygisi olan insan karsi taraf ayrilalim diyorsa yok ayrilmayalim diye yalvarip yakarmaz. Hele de karsi taraf ayrilmanin ciddi olmadikca dillendirilmemesi gereken bir konu oldugunu idrak edebilecek kadar olgunlasmamissa. Tek sorun kultur farki. Itiraf ediyorum ben olsam ciddi endiselenirdim bu konuda..

Ben de Kürdüm ve de şunu kısaca söyleyeyim aile bağı kopmaz, sürekli içiçe olmalısın yapacak bır sey yok. Kim ne kadar dese de artık öyle şeyler yok diye var, yaşamayan bılmez.
Bizim orda şu an arazı kavgası yuzunden kac kısı öldü tazıyeler var ve ölümler devam edecek maalesef.
Neden anlatıyorum, ay yok ben bu ısın dısında dururum kardaş, dıyemezsın.
Atıyorum bırının borcu mu var, o para ödenir, ay bana ne dıyemezsın.
Hasta mı var tazıye mı var en az bır hafta durmak gerekıyor.
Yanı daha sayamayacagım cok sey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…