Ben mi çok alınganım ki?

Siz haklı olan tarafsınız.. yanlış hatırlamıyosam ailenizin rızası olmadan evlenmiştiniz. O zaman da ailenizi dinleyin sizin göremediğiniz onların gördüğü taraflar vardır diyenler oldu.. aileniz haklıymış sizi vermemekte..

Lafınızı geçirebiliyosanız siz bari sesinizi çıkarın.. sinsi bi rekabet yürütüyolar ama erkekler ailelerine konduramıyo bunu. Bazen açıktan açığa yapılan şeylerde bile 3 maymunu oynuyorlar..

O ortami terk etmen lazim o zaman tepki olarak. Sus sus nereye kadar susacaksin

yanlış davranmışsın dinsizin hakkından imansız gelir deyip yürüyecektin gelinin eşyası alınıp kendi evine konur mu saçmalık benim yanımdada biri farklı bi dil konuşsa sinir olurum anlamadığım için kendimi rahatsız hissederim

Ayni şeyleri yazacaktım hazırım varmis.Ağzına sağlık arkadasim

Konuşur konuşur sana ne diyenler olmuşta, hayır bu nezakettir, sizin dilinizi anlamayan biri varsa eğer ortamda siz onun dilini biliyorsanız, onun dilinde konuşursunuz, istemsiz kaydıysanız kendi dilinize fark eder çevirirsiniz, ne demek zorunda değiller, kendinizi kötü hissettiğiniz yere gitmek zorunda değilsiniz sizde. Baya bildiğin kötü niyetliler.Üstelik bir de anlamadığını bir dilde isminizi geçirip gülüyorlar, bunu da normal karşılayan olmuş, çalınan eşyanız için ne desem bilemedim, yapılan büyük terbiyesizlik ve sizi hiçe sayma lakin bu konuda bende bir şey diyemediğim için geçmişte bir çözümde üretemiyorum maalesef. Kv'de gayet giydiğim bir gömleğimi, ben görmeden atmış, sorduğumda da boşver güzel değildi o zaten dedi, bende salak gibi bir şey diyemedim.

Valla kurtce konustuklari zaman net bir dille.

..ben anlamiyorum bir daha benim yanimda bu sekilde konusursaniz sizinle oturmucam.
Vs demelisin.

Bunu mutlaka yapmalisin.
Cok cok ayip yaptiklari.
Kocani bekleme sen soyle gitsin.
Cok sessiz kalmissin sen.

Yatak ortusu olayina gelince o zaman verecektin tepkiyi .artik bosver unut.

Ayni Yemekleri yapma vs konularina takilma bosver

Zorunda değil.
Eşinin ailesi de türkçe konuşmak zorunda değil.
Esinin ailesi Turkce konusmak zorunda.
Saygidan dolayi baska seyden degil..
Ben de bulundugum ortamda Turkce bilmelerine ragmen herkesin Italyanca konusuyor olmasina bozulurum mesela.(ornek)

Ne alaka yani derim.
Yalnizken isterlerse kusdili konussunlar ama ben anlamiyorum muhabbete giremiyorum
Benden gizli birsey mi konusuyorlar ben niye burdayim o zaman derim mesela

Eşinizi sıkıştırmak yerine ortuyu gordugunuzde iceri gecip anne benim yatak ortumun aynisindan mi aldiniz. Benimde bundan vardi ama bulamadim bohcalarin icine bakayim diyecektiniz kala kalirlardi birkere...

Kurtce konustuklari zaman adinizda geciyorsa hele . ben kurtce anlamiyorum ve cok rahatsiz oluyorum bu durumdan mumkunse ya yanimda sadece turkce konusun yada beni kurtce oturacaginiz ortama cagirmayin diye uyarida bulunun.

Hata sizin esinize acmadan once kendiniz uyarilarda bulunmaliydiniz

"Had bildirmek saygısızlık değildir"bilin istedim
Dimi yani yanlış yapan ben değilim ki ama nedense çekinen konuşmayan da benim. Kendime şaşıyorum aslında ben böyle bir insan değilim yapılan her haksızlığa konuşan karşılığını veren birisiyimdir içim dışım birdir ama gel gelelim bu konuda ağzımı açmıyorum esimi çok sevdiğimden sanırım bu böyle üzülecek huzuru kaçacak diye içime içime atıyorum

Dil olayi basli basina fiyasko . Onlar turkce bildigi halde terbiyesizlik yapip ozellikle sizin isminizi gecirerek kurtce konusuyorlarsa iyi niyet arayamam .
Yatak ortusunu de ilk gordugunuz de tepki verecektiniz gecti artik.

Malesef saygısızlık olarak nitelendiriliyor kendini geliştirmeye kapamış insan türlerinde
tamam bunu anlarım ama insan kendinin olan birşeyi başkasında gördüğünde niye ve nasıl sessiz kalır anlamıyorum hiç bir zamanda anlayamicam sanırım... bence böyle bir durumda susmak saygı değil...

Benim arkadaşım da öyle . Benimle konuşurken ailesiyle kendi dilinde konuşuyor ,işine gelince Türkçe konuşuyor . Sizin yerinizde olsam alınırdım .
Aynı yemeği yapmakta tuhaf geldi . Acaba başka yemek yemesini diye mi yapıyorlar

ya çok saçma olacak da..
sanki ben böyle bir adet duymuştum..
kızın çeyizinden eşya almak uğurdur gibi..
ama koskoca yatak örtüsü de alınmaz herhalde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…