ben böyle bir insan degildim..neden ben yaşadım bunu...pişmanım sadece....

İlk tanıştığınızda karşınızdaki erkek sizin maddi ve manevi eksikliklerinizi görerek sizi istismar etmiş. Burada suçlu olan bence daha çok karşınızdaki. Ancak eşinden boşandıktan sonra siz gidip ona, yeni evliliğinde de sizi istismar etmesi için resmen yalvarmışsınız. İşte bence burada suçlu sizsiniz. Ama suçum ne diye soracak olursanız, bence en büyük suçunuz kendinize karşı işlediğiniz; kendinizi sadece ikinci kadın pozisyonuna layık görmeniz... Tanıştığınızda evli olan bir adamın evliliğini kabul etmenizi o dönemin şartlarına bakarak bir nebze anlamlandırabilsek de, bu kişi yeni bir evlilik yaptığında hala gidip ona yalvarmanızın tutulur yanı yok. Kendinizi kandırmayın, eğer o ikinci evliliğinde de sizinle arkadaş gibi konuşmayı kabul etse, o ilişki yine eski haline dönecekti ve siz bu sefer yaşıtınız bir insanın altında ikinci kadın olarak kalacaktınız. Sizin bu hayata geliş amacınız bu mu sizce? Birileri dilediği gibi heyecan yaşasın, eğlensin diye ikinci kadın olmak mı? Biraz kendi değerinizi bilin. Kendinize sizi hakeden, sizinle göğsünü gere gere gezebilecek birini bulun ve onun "TEK" kadını olun.

Tek kelimeyle yazik etmissiniz kendinize.
Bir genc kizin yasamayi hakettigi seyler bunlar degil.
Ama neticede hepimiz secimlerimizin sonuclarini yasiyorua, oyle yada boyle.

insanları enayi yerine koymak bu kadar kolay mı?
evliliği sürseydi hiçbi sıkıntı yoktu yani öyle mi?kusura bakma ama sende vicdan olsa zaten buna bu kadar sure devam edemezdin zaten..

bu yaşta ne durumlara düşürmüşsün kendini ayrıca başka bi insanında canının yanmasına sebep olarak.50 yaşındaki evli adam tabiki yarı yaşındaki kızla gezer tozar ve çeker gider canı sıkıldığında.tövbe et ve başta inlanlığının sonra kadınlığının değerini bil.bir dahada sakın evli adamlarla beraber olmayı aklından bile geçirme ve bir an önce iletişimini kes şu azgın tekeylede.

Yazdıkların o kadar uzun ki hani okurken atlata atlaya okudum keşke kısa ve öz yazsaydın kusura bakma ama sana güzel şeyler söyleyemem ne yazık ki evli bir adamla birlikte olduğun için suçlusun o kadının yerinde olsam bende ayrılırdım. Evliliğim zaten bitmek üzere evli adamalrın en büyük yalanıdır yani hiç düşünmedin mi diğer kadını bir söz vardır canım kusura bakma ama yuva yıkanın yuvası olmaz derler. Tamam sevgiye açsın ama 50 yaşında adamda mı buldun hiç mi erkek yoktu çevrende ya nasıl yakıştırdın baban yaşındaki adamı kendine o seni şimdi gene arasa evli olduğu halde gene gidersin ve ararda ben sana diyim yapma Allah aşkına güzelim kendine yeni bir yol çiz başka adam mı yok günah o kadına üzüldüm ben sadece Daha çok gençsin kimler çıkar karşına

Herkes kendine neyi layık görüyorsa onu yaşar. Siz kendinize böyle bir hayatı layık görüyorsanız bizim burda konuşmamız çok da bir işe yaramayacak gibi.

Gören de bi'sizler aşık oluyorsunuz sanar:26:Çok üzüldüyseniz, aşkınıza karşılık göremeyince paşa paşa bunalım takılsaydınız, psikologo gitseydiniz....nasıl bir aşkmış ki başka bir ilgi görünce pıır uçuvermiş.

Hep aynı bahaneler. Bunun ardından kafanız bi'donk edeceğine yine hata yapayım, yapmam lazım diye çabalıyorsunuz. İnternetmiş, dibindeki adamı tanıyamamışsın bu ne gözü karalık böyle anlamadım ki.

Cidden kızarak söylemiyorum sadece merak edip ayna karşısında kendine bu soruyu sor diye diyorum; Bir üzüntün, sıkıntın, aşk acın vs.vs. olduğunda kendi başına işin içinden çıkamayacak kadar aciz mi görüyorsun kendini? Burayı bi'oku deli gibi sevdiği kaç yıllık kocasından, sevgilisinden ayrılan kaç tane kadın var hangisi senin kadar saçmalamış?
Cevabın hiç biri ise demek ki hatalı diğer taraf sensin.

Bu yalanı bilmeyen kaldı mı ya?bana göre evliliğimiz bitti.ya madem bitti bu adam niye eşi şüphelenince üç buçuk attı?niye ayrılınca bunalıma girdi?niye eşiyle barışmak için taklalar attı?senin yaşındaki bekar erkeklerin soyu mu tükendi?kaç yaşında adam ya!
Şimdi evlenmiş diyosun ki beni değil benim yaşımda başkasını aldı. Hani hiç gözün yoktu onla evlenmekte?
Evlensem bile arkadaş kalıcaz dedi aramıyo sormuyo diyosun.ne istiyosun?hala seni arasın ikinci evliliği de mi bitsin?uzak dursana nikahlı adamdan!
Benle olmasa başkasıyla aldatırdı ne kadar saçma bi savunma yahu???
Silkelen ve kendine gel.aşık oldum bi bahane olamaaaz aşk sebep olabilir ama mazeret yada bahane olamaz!milletin karısı/kocası ölüyor,göçüp gidiyor. Sende öldü farzetseydin!
Bu evliliğin bitme sebebi sensin evet!ve emin ol o adamın çocuklarının vebali de o adamında seninde yakanı bırakmaz.

şuanda içinde bulunduğun durum çokta görüş alınacak durum değil,vicdan muhakemesi yapıyosun ve bunu heryerde anlatma.yuva yıkan kadın muamelesi görürsün biri çıkıp boş boş konuşsa sen ciddiye alsan allah korusun böyle haller intihara bile götürür.yaptığın çok yanlış,senin suçundu yada değildi önemli olan bundan sonraki hayatın.bundan ders al.hiç kimseye güvenmiceksin.insanın idealleri olmalı yaa,nedemek çok istedi bende hayır dedim ama o çok istedi!olmaz böyle yaşarsan gelen vurur giden vurur.insanın bir iradesi olmalı yaa.26 yaşındasın yaşının gereğini yap gelecek için hayallerin olsun,öylesine sevgili olmak(50 yaşında adam evli bile olmasaydı)bu yaşta olmamalı bence.yaşadıkların için en profesyonel nasihatı psikoloklardan alırsın bence yardım alabilirsin belliki sende yaşananlar baya etkisini kaybetmiyor

1 ınternette erkek aramak yanlıs
2 hıc bır erkek bı beklentısı olmadan karsı cıns ıcın bu kadar ugrasmaz
senın saflıgını kullanmıslar
sucsuz musun? Hayır
suclu musun? Hayır
bu adam eskı bır hovarda senle olan ılıskısınde yakalanmasaydı bır baskasıyla yıne yıkılacaktı yuvası
bu adamın daha oncede boyle seylerı oldu kı kadın hemen bosanıp evlenmıs
yoksa hıc bır kadın esı bır kez aldatınca gıdıp bosamaz
kadın ıcın sen bardagı tasıran son damla olmussun
o kart zamparada vıcdanını rahatlatmak ıcın senı sucluyor
sana nacızane tavsıyem yasıtın bırını bul ama yıne hemen kapılma
sor sorustur aıle buyuklerının onayını al
sana yardım ederım arkandayım dıyen erkeklerden uzak dur
( almadan vermek allah'a mahsusdur )

Yuva yıkan kadın muamelesi görmesinde ne gariplik var ki? Kırmızıya kırmızı demek kadar doğal bir durum.
He bu arada merak ettim konu sahibi,baban kaç yaşında?

Hayatımda çok kimsesiz,
sevgisiz kaldığım zamanlar oldu,
Öyle ki acaba görünmüyormuyum diye bile düşünmüşlüğüm vardır ..

Ama hiç evli erkeklerin yanına yanaşmadım..
Bırak normal bır erkeğe bile yanaşmadım ..
Çünkü Aşk sevgi öyle ucuz kavramlar değil bana göre..

Yani hatalarınıza aşk'ı sevgiyi ekleyerek onları kirletmeyin..

valla arkadaşım öyle bir yazmışsın öyle bir soruyorsun ki suçlusun aslında ama suçlusun diyemiyoruz intihar edicek gibi bir hava sezdim sende....

diğer sevdiğin adamda sana cvp vermeyince işten ayrılıp yaşamaıcak haldeydim ama yaşayabildimde demişsin zaten

belliki hayatın zorluklarında hemen sonlandırmayı seçiyorsun ama bence günahını bil ve tövbe et öbür tarafa bu günahlarınlada gitme hele intihar edip hiç gitme...

çooook büyük bir yanlış yapmışsın ama umarım pişmanlığın bu yanlışı görüp vicdanen rahatsızlık duymandan,üzülmendendir acaba o kişi seninle evlenseydi eşinden ayrıldıktan sonra başka biriyle değilde, gene yuva yıktım vicdanına sahip olurmuydun bunuda düşünmedim değil...

neyse olan olmuş benim yaşımdasın hatalar biz kullar için,affetmekte Allaha mahsus... konuyu anlatışındada bahsettiğin gibi dua ediyorsun inancın var belli git bir abdest al,tövbe et,namaz kıl inananlar için çoook güzel bir rahatlatıcıdır sakinleşirsin...

geçen bir konudada vardı eşimden ayrılmayı düşünüyorum diye başka kadını oyalayan bekleten bir usta vardı... artık anlayın arkadaşım bu erkeklerin 1 numaralı bahanesi bu madem ayrılmayı düşünüyor ayrılsında sonra düşün o adamla bir geleceği...zaten bir genç kız evlenmiş çoluk çocuk sahibi bir adamla neden bir gelecek planlasınki kendi gibi pırıl pırıl bir gençle evlenip ilk evlilik deneyimini beraber tatmak varken hiç anlamam...

Son düzenleme:
Yuva yıkan kadın muamelesi görmesinde ne gariplik var ki? Kırmızıya kırmızı demek kadar doğal bir durum.
He bu arada merak ettim konu sahibi,baban kaç yaşında?
ben bir gariplik olduğundan söz etmedim,bu psikolojide onun gözünden bakarsam bu sözleri duyacağını ve belki kaldıramayacağını söyledim.bakarsanız ilk aşık olduğu kişinin tesirinde bile kalmış bir bayan yaşadıklarında başkalarının düşüncelerine daha fazla değer veriyor belliki bu durumda bende ona hak vermem taibki yaptığı çokk kötü birşey ben sadece tavsiye verdim onun yerine kendimi koyarak

disdan bakinci cok garip 26 genc bayan la 50 yasinda evli bir adam ,

empatie kurmaya calisiyorum ama olmuyor...ya yanlizim demissin ya annen var ablan var ailen ,needen ilgiyi disarda aradinki , hayatta hickimseleri olmayanlari dusun , burda sende biraz empatie kurmaya calis bence...

vallahi ben bilemedim ne diyecegimi ama suclu herzaman iki taraflidir ...ya buarada bu adam yakisiklimiydi :26:

bence ilk önce tedavi olmayi dusun yanlis anlama sakin ama saglikli bir mantik böyle bir iliskiyi asla ve asla yasamazdi yi birak dusunmezdi bile ....

Dogruyu soylemek gerekirse , yuva yikanin yuva si olmaz derler senin durum buna benzemis....
Yani senin burdaki hatan evli adama kapilmak...
Demek istedigim yuvayi sen yikmak istemedin belki ama yikilmak uzere olan bi yuvaya karistin dogal olarak sen varken yikildi...
Ve suclu ilk olarak o adam sonra sen.
Olan olmus vicdan azabi duyma bence Allah tan af dile ve bundan sonra dikkatli Ol.... Ilgi diye herseyede kapilma...

Sizin bence yaşınıza göre karakteriniz tam oturmamış,hayatınızda illa birisi olsun istiyorsunuz.Bu birisinin nasıl bir insan olduğu hiç önemli değil.Sadece yalnız kalmaktan korkuyorsunuz.Bu kendinize yaptığınız en büyük kötülük.

Sorunuza cevap verirsem de siz de o adam da aynı derecede suçlusunuz.Nasıl babanız yaşında bir adama bağlanabildiniz bunu sormıcam bile...

Kendinize çeki düzen verin artık.Hemen bodoslama bir ilişkiye atlamayın.Önce kendi kişiliğinizi bir sağlamlaştırın güçlü bir kadın olun.Bu halinizle ilişkiye hazır değilsiniz tam tersine karşınıza çıkan her erkeğe kendinizi kullandırmaya müsaitsiniz.Önce bir değişin.

İnternetten de sevgili bulmaya çalışmayın.Her insanın kısmetinde birisi vardır,arayarak bulunmaz o kişi.Allah doğru zamanda doğru bir yerde karşınıza çıkartır zaten.Haddinden fazla yanlış yapma hakkınızı kullanmışsınız zaten.Bundan sonra atıcağınız her adımı planlayarak atın.

X