Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Konu sahibi çok safsın. Mesaj atmak yanlış mı diyorsun. Ortalama bir insan arayıp kavga çıkarırdı. Çoğunluk miras davası açardı, herkese ev var, size yok. Çok garip, bir de düşünceli birisiniz, öyle hayırsız bir evlat da değilsiniz. Kumar, uyuşturucu bilmem ne ile işiniz yok, size miras vermemelerinin hiçbir açıklaması yok.

Meaj atmak az bile konu sahibi. Önceki konuda eşinle tartışıp aranı açmaya değmez bi bilezik gönlü olmayanı yapma demiştim. Ama şimdi senin kendi ağzında 100-200 yeter demen gereken bi durumdasın.

Öncelikle şunu söyliyim bu evleri verirken direk tapusu babanın üstünden kardeşinin üstüne geçtiyse o zaman baban ölünce davada haklı taraf olursun. Ama önceki sahibi başka biriyse kanıtlanan imkansız gibi bişey. (Yanlışım varsa düzeltilsin) Ama bildiğim şekliyle böyle. Şu an baban sağken yapıcak resmi bi işlemin yok, yine de bi avukatla görüşmende fayda var. Yalnız neden mesaj? Keşke direk yüzyüze konuşsaydın. Hala da yapabilirsin. Herkes eve toplanmışken yüzyüze konuş. Hem tepkilerini gördüğnü için daha doğru hüküm verirsin ailen hakkında. Olay çok soğumadan mutlaka yüzyüze görüş. Baban sana ne dese bile kardeşlerinin annenin fikrini öğrenmiş olursun. Anlattıklarına göre annen de babanı haklı görür gerçi. Yaşadığın hayal kırıklığı çok kötü bizzat yaşamasam da eşimin ablasına olan hayal kırıklığına tanık oldum. Konuşurken derdinin ev olmadığını onlara muhtaç olmadığını ama neden evlat ayırdıklarını merak ettiğini soracaksın. Sevilmediğini değer görmediğini düşündüğünü söyleyeceksin. Ve bence mutlaka mesafe koymalısın araba. Düğüne gitmek istemesen hakkın. Ama lütfen pasif kalma, Allah'ından bulsun diyip yaptıklarını kenara atma. Hakkını ara. Çocuk istemiyorum dedin ama bi gün fikrin değişebilir. Kendini gözden çıksrdıysanda gelecek çocuklarınında hakkı bazı şeyler.

S Selen13

Babanin is hayatinin suphe dolu olduğunu bir onceki konuda sen dusundurdun bizlere. Tamam müteahhit insan batar cikar bunlar anormal seyler değil, ama bizzat kendi cumlen suydu durumunuz kotuyken ablama kolye takimi aldi bana alinmadi, evlenirken de bisey takilmadi dedin. Kira dahi odeyemedikleri oldu demistin hatta sanki. (Ki bu başlıkta da 9.sayfadaki mesajinda krediyi 50 bin verip kapattigini, annenin bileziklerine kadar dustugunu anlattin)

Yani suphelerimizin sebebi senin anlatimlarin, simdi de villada yasiyorlar diyorsun.

Kolye takimi alamayan adam 4 daire aliyor, villada yasiyor 4 yilda, helal paraysa ustteki mesajimda da dedim baban bu geliri yapma seklini gelsin hepimize anlatsin bizde sebeplenelim, hicbirimizde boyle bir ticari zeka yok cunku.

Ya da daha beteri konu sen olunca fakir numarasi cekip, kardeslerin soz konusu olunca gayet bonkor davranan bir baban var. Yani aslinda baban hic batmiyor, sana gelince paramiz yok diyor.

Adam mesajıma bile cevap vermiyor yüzyüze asla konuşmaz benimle.Bilmiyorum belkide yüzü olmadığı için mesajıma bile cevap vermedi
yuzyuze nasil konuşmaz ya. yanina gideceksin yuzune soracaksin. konuşmayıp ne yapacak?
ablana "babama mesaj atiyorum" deyip babana mesaj atmisisn. sence ablanin okunmadan silme ihtimali hic mi yok?

Düğün öncesi açardım miras davasını, bir rezil olsunlar müstakbel kayın ailesine. Ölmemiş adamın malını kaçırıyorlar resmen. Hem kardeşlerinin hem babanın yaptığı adilik.
ölmemiş adamın malını kaçırmıyorlar mal babanın sonuçta kime istiyorsa ona vermiş.

Annenizle konustunuz mu bi onunla yuzlesseniz ben ev vermelerini gectim daha onemlisi niye bu tutum bunun nedenini bi ogrenseniz...siz cift maassiniz diye mi siz evlendiniz diye mi yani her neyse nedeni bi ogrenseniz o zaman sizde daha emin adimlar atarsiniz

Sakli pay diye bisey var istedigi kadar isim degissin yasal hakkinin yarisi sakli pay oluyor detayi bende bilmiyorum ama avukata danışılmali

Konu sahibi calismiyor.

Basliktaki abla da konu sahibi evlenirken calismiyor diye bir küçük takip gecmis (farkli altin miydi unuttum ama kucuktu diye hatirliyorum) zaten olaylar burdan cikti.

Simdi abla calisiyor, calismayan kardesinden bilezik istiyor.

Abla calisiyor, ustune ev verkliyorve kira geliri oluyor.

Evlenirken bilezik tak bana diyor.

Konu sahibinin esi de hakli olarak bunlar seni hice sayiyor biz de yarim altin takalim gecelim. (Ki yine ablanin taktigindan fazla)

Ben olaylara malesef her zaman duygusal bakmış bir insanım.Eşim daha mantığını ön planda tutar duygularındansa.O sebeple bunun kararını ona bırakmak istedim.Bu demek değildir ki benim bir fikrim yok.Ben zaten bu olaylar olmadan önce eşim yarım altın takmayı düşünürken ben bilezik takmayı düşünüyordum.Bunuda ablam bana bilezik tak dediği için değil kendi duygularım bu şekildeydi.O sebeple duygusal bakmak istemiyorum artık hiçbir konuya eşime bırakacağım bunun kararınıda

Ben diğer konularımdada kirayı dahi ödeyemediler diye hiçbir cümle kurmadın.Durumumuz iyiyken ablama kolye takımı almıştı demiştim.Ablama alıp bana almamıştı.Açıklamasını daha önceki mesajlarımda açık bir şekilde yaptım zaten.Zaten 2 dairesi vardı ama kira geliri düşüktü durumumuz kötüye gitmeden son elinde kalan parayla şuan oturdukları villa tarzı evi aldı.7 yıl önce 300 bine aldı hatta.Yarısını nakit yarısını kredi ile aldık.Daha nasıl bir açıklama yapmamı bekliyorsunuz

Biz senin babanin durumunun aciklamasini istemiyoruz Selen'cim, bu maliyeyi ilgilendirir bizi değil.

Ben kendi adima konusayim, senin babanin evlat ayirdigini zaten farkettin artik ama bana mali durum hakkinda da yalan soyleniyor gibi geldi, ozetle kocana sahip cik, evliligine sahip cik, ailen icin kocanla daha fazla takisma, belli ki seni tek dusunen kocan.

Allah mutluluğunuzu daim etsin kardesim

Yalancı aileniz soz konusu olduğunda lütfen kararı eşinize bırakın.O kadar ezik ve karşı tarafa yaranma çabaniz var ki çok rahatsız edici .Onlar sizi her koşulda yok saydıkça önlerine bal borek ne bulursanız yağdırmak istiyorsunuz.Siz böyle yaptıkça iyice size hükmediyor,emir veriyor,trip atıyor,eziyorlar Eşinizin gözünde ne hale geldiginize bakın bir de onlar yüzünden eşinizle küs kalıyor aile huzurunuzun içine ediyorsunuz.
Ben sizi çözdüm bir iki tatlı söz iki trip sonrası ailemde ailem diye koşa koşa peşlerinde koşarsınız.Ailesi ezdikçe ailemde ailem diyen nefret erkek tiplerin kadın versiyonusunuz......

Kendi uzerinde mal gorunmesin diye cocuklarina dagitiyor sanki. Yoksa cocuklarinin uzerine ev yapmakta bu kadar acele etmesine gerek yok.

Sakli pay diye bisey var istedigi kadar isim degissin yasal hakkinin yarisi sakli pay oluyor detayi bende bilmiyorum ama avukata danışılmali
Yüzde yüz doğru biliyorum demiyorum ama eşimin babasının 18 yaşındayken eşimin üstüne yaptığı bi arsa var. Daha önce babası oranın tapusunun sahibi olmamış. Ablası ihtar çektiğinde gelen evrakta bu arsanın mal kaçırma olduğunu incelenmesini istedikleri yazıyordu. Ama avukatı böyle bişey iddia edemeyeceklerini, satış direk eşimin üstüne göründüğünden kanıtlanamayacağını ama daha önce babası tapu sahibi olsaydı ya da direk babasından eşimin üstüne geçirilseydi o zaman sorun olacağını söylemişti.

Valla öyle bi olur ki, yeter ki insanların iyi gününde asıp kesip azcık sıkıntıda vah benim güzel ailem diye ağlaya ağlaya herkesten önce koşa koşa giderse enayiliğine doymaz tabi. Bişey diyeyim mi, konu sahibine böyle bir talep gitmeyecek bile. Çünkü bilecekler ki o kendisinden istenmeden anında biter kapıda.

Esnaflar milleti fena kazıklıyor. Vergi de vermiyorlar. Çalışan maaşlı kesim onların vermediği vergiyi veriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…