Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Oturup üzülüp ağlayıp kendini harap edeceğine babanın karşısına çık eşini de yanına al git konuş hepsiyle hesap sor. Bak dava açarsan bu yaptığı bozuluyormuş söyleyen var yorumda. Git hakkını ara. Para pul istemesende bunların layığı bu. Ayrıca kardeş abla annnen de çok suçlular sadece babanı söylüyorsun.

Niye acımasız? Doğurmak anne olmak demek değil. Hakkını gözetmek, savunmak, iyiliğini düşünmek korumak kollamak... Bunlardır annelik. Gündemde biri ölü, biri de yoğun bakımda can çekişen iki yavru var. İkisinin de annesi tutuklandı. İkisinin de evladı gözünün önünde zarar gördü, ikisi de engel olmadı katledilmesine tecavüz edilmesine.

Kimsenin aile yapısını bilmeyebiliriz ama davranışlarından tahmin edebiliriz. Baba yapmış anne seyretmiş.

Ne olursa olsun gidin babanızın karşısına çıkın konuşun. Ben annenizle ablanıza da inanmıyorum belki mesajı sildi. Mesajla hesap mı sorulur. Uzak şehirde yaşıyorsanız arayın çatır çatır konuşun aynı şehirdeyseniz kocanızla gidin hesap sorun. Paracı mı diyecekler size hiçte bile asıl paracı merhametsiz onlar. Yıllar geçer baban ben senin arkandan öyle bir şey demedim der aklın karışır vicdan yaparsın. Şimdi yüz yüze konuş ondan duy duyacağını eğer gerçekten öyşe düşünüyorsa içindeki her şeyi dök cevabıbı duymadan git.
Ben olsam düğüne de gitmem annem de saklamış bu durumu annemle de pek konuşmazdım. Tabi bu sizin bileceğiniz iş

Acımasız çünkü sadece bu konu üzerinden düşünmeyin. Gündemden örnek veriyorsunuz ya o kadar kadın cinayeti yok mu? Adam yıllarca şiddet uygulamış böyle adam hakkında "baban annene bir şey yapmazdı" demek aşırı polyannacılık. Gayet de yapabilirdi valla
Bana göre de annede de suç var. Ben sadece sanki tanıyormuşuz adamın kadına bir şey yapmayacağından eminmişiz gibi düşünülmesine karşı çıkıyorum

Son düzenleme:
Babam anneme gayette birşey yapardı.Herkes kendi ailesinin durumunu bilir o sebeple bende biliyorum babamın nasıl bir insan olduğunu.Çok acımasız bir insandır kendisi.

Ayrı şehirlerde yaşıyoruz telefon ettim açmadı mesaj attım gördü cevap vermedi.Annem ve ablamın babamın benim hakkımda söylediklerinin yalan olduğunu düşünmüyorum söylemiştir o vijdansız adam.Canı cehenneme artık kendimi daha fazla üzmeyeceğim.Eşimde artık benim ailemin evine gitmek istemediğini söyledi zaten.Sana karşı yapılan bu kadar haksızlık varken hiçbirşey olmamış gibi gidip babanın evinde onun yemeğini yiyip suyunu içip onunla muhabbet edemem dedi

Anneanne torununu düşünemez mi? Evladının evladı sonuçta, hakkı yensin istememiş. Kendi doğurduğu kızının evlat ayrımı yapmasına içerlemiştir. Diğerleri de torunu konu sahibi de torunu.
İlk mesajında bir akraba diye bahsetmiş.Anneanne olduğunu bilmiyordum.Öyle bile olsa kendi kızıyla konuşsaydı,söyleyin yoksa ben söylerim deseydi.Benden duymuş olma diye fitnelik yapmanın alemi yok.Çok mu güzel oldu şimdi.

Az bile yapmışsın. Erken evlenen çocuklar malesef gözden çıkarılıyor sonradan gelen damat ve gelinler pek bir kıymetli olur . Önce evlenenlerin eşleri de az sevilir dikkat edersen . Bu resmen miras kaçırmadır. Haksızlık yapılmış sana diğerleri onun çocuğu da sen kimin çocuğusun? Bence mesaj falan direkt arayıp hesap sorsaydın. Ben de çok sinirlendim şuan ya

yazıklar olsun gerçekten

birde bilezik takayım falan diyorsunuz!
ablanız çeyrek takmıştı sizde çeyrek takın.. miras davası vefat etmeden açılıyor muydu arkadaşlar yazmış ama

Ben katıyım bu konularda. Daha baba evine adımımı atmam. Biter.

İlk konunda da yazdık sana.
Senin ablan çok fena çok alttan alta işini gören biri.
Valla bana bunlar yapılsa ve şu ev olayını öğrensem.
Asla düğüne gitmem ve ailemle görüşmem.

Zaten babanız size ev verse eşiniz boşanma durumunda hak iddia edemiyor ki.
Bu konuları çok iyi biliyorum.
Evlilik birligi içinde kendinizin aldığı mallara ortaksınız.
Bu nasıl evlat yok sayma çok ilginç.

Eğer bu verilen evlerin tapusu öncesinde babaya ait değilse, adam parasını verip de çocuklarına ev aldıysa miras davası açılabiliyor mu ki bu durumda?

Sizi bu hayatta çok üzerler

Eğer bu verilen evlerin tapusu öncesinde babaya ait değilse, adam parasını verip de çocuklarına ev aldıysa miras davası açılabiliyor mu ki bu durumda?
İki durumda da açamaz.
Parasını verip istediği evladına ev alır, ya da üzerindeki bir evi istediği evladının üzerine geçirir.
Fakat, saklı miras hakkı diye bir konu var.
Saklı miras hakkı için açar. O konuyu avukat anlatır.
Birde tapu da satış olarak göstermişlerse muvazaa nedeniyle iptal ettirir.
Zaten vergi vermemek icin herkes satış olarak gösteriyor ve iptal ettirir satışı…

Çok karışık işler ya, o "saklı pay" olayında kardeşlerden bir şey alınabilir mi anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…