Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Şimdi ben böyle söylesem bana “sen malın mülkün peşine mi düştüm benim evimin derdine mi düştün ne paragözmüşsün”diye bir tepki alacağım biliyorum tanıyorum çünkü onu
Tamam işte madem paragöz değilsin o zaman yap tapuyu ortak, kirayıda ikiye böl, diyeceksiniz

4 senede 3 ev mi?

Bir arsaya çöküp ustune gecekondu dikip, sonra kentsel dönüşüm ayagina apartmana cevirip de alinmadiysa bu daireler (ki bu ne etik ne ahlakli bir durum ama olaganlasti artik) babaniz kara para falan mi akliyor? Miras mi kaldi? Yani dusup kalkardi demistiniz ilk baslikta ama bu denli sicrama cok ilginc yahu? Piyango mu kaldi babaniza? Bitcoin dehasi mi nedir yani?

Zekasindan biraz bizlerle paylassa da su haksizliginin kefareti olsa bari.

Kendi evladina bu haksizligi yapan adamin pek yasal isleri oldugunu dusunemedim, yalan yok.

Miras malı boşanma durumunda bölünmez mirasçıya aittir sadece.

Niye arayıp konuşmak ya da yüz yüze hesaplaşmak yerine herkese mesaj yazıyorsunuz?

Ah ah ben demiştim eşiniz iyi çeyrek dememiş diye. Resmen evlat ayırıyorlar. Arana mesafe koy geç.

Yok hayır evlilik olsa bile miras ile olan mallar eşe verilmiyor. Evlilik birliği içinde beraber edinilen mallar ortak. Yani babanız size ev verse bile boşaninca eşe alamaz. Hatta kira gelirleri ile bisey alındı diyelim 10 yılda o evden. Araba olsun. Eş ona bile ortak değil.

Adam tüm çocuklarına ev verip bana zırnık vermemiş.Böyle bir insan bana takmadığı altınları yapmadığı gerdanlıkları verir mi ki sizce
Ben olsam mahkeme ile DNA testi talep ederdim. Anlayana iyi bir mesaj. Bu kadar bariz bir ayrımın tek açıklaması bu olabilir çünkü

Kira geliri ile bir mal edinirlerse edinilmiş mal olur

Aynı durum benim de başımda.. hayatımda hiç yük olmadım onlara. Önce babam annemle ortak olduğu evdeki hissesini verdi bir kardeşime. Özel üniversitede okuttu. Şimdi de ikisine de birer araba aldı birer de arsa almış. Tabi kardeşlerim söylemiyor bunu ama babam söyledi. Babam da yarın başkasından duyarsam kırılırım diye söyledi bence. Benim de bir beklentim yok tabi ama adaletsizlik hissettim biraz. Evliyim ve eşimle durumumuz iyi çok şükür. Yazlığımıza sürekli gelmek istiyorlar ama. Gelince de hizmet ediyorum tabi. Durumum iyi diye mi acaba böyle yaptı diye düşündüm. Bir taraftan hayatta şöyle her şeyi tırnaklarıyla yapmak zorunda olmamak nasıl bir şey olurdu diye içerledim işte.. yani biri de al bunu sen deseydi fena olmazdı. Babam kendi üstüne mal yapmıyor zaten. Allah ömür versin ama bana oradan da kalacak bir şey yok.

Anne babalar yapıyor bu hatayı maalesef. Durumu iyi olana vermemize gerek yok, o çalışıp kazanır nasıl olsa diye elde avucta ne varsa çalışmayan yada az kazanan evlatlarına veriyorlar. Ama büyük haksizlik bence.

Babam sıfırdan gelmedi buralara herzaman zengindi yıllarca çalıştı müteahitlik yaptı evler yaptı sattı aldı hep bu döngüdeydik.İhaleleri kovaladı tokat kalesini yaptı vs.. bunun gibi yüzlerce iş.Ben evlendiğimdede malı vardı 2 ev zaten vardı içerisinde kiracı vardı.Kiracıda eski kiracı olduğu için düşüktü babamın aldığı kira miktarı.Anca evin ihtiyaçlarını karşılıyordu.Şuan muğlada villada oturuyorlar o evide babamın işleri kötüye gitmeden önce bir kısmını nakit para ile bir kısmını ise kredi ile aldık.Hatta ben ve abim çalıştığımız dönemde evim kalan 50 bin kredisini toplu para ile kapattık.Burda babamın geçmiş çalışma hayatını mı anlatmam gerekiyor illa ki ? Konuları öyle yerlere saptırmışsınız ki yok yasal yollarla kazanmıyorlar yok helal para değil vs.. neden algı yaratmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ? Şuandada esnaflık yapıyor demedim ben ticaretle uğraşıyor dedim.Babam emekli adam bu yaşında bile sürekli koşturuyor saldırıyor her yere para kazanmak için.Yurt dışına ürün satıyor iyide kazanıyor şuan.Yani biz fasfakir değildik hiçbir zaman.Sadece dönem dönem zor zamanlar geçirdik öyle ki en son müteahitlik yaptığında işçilerin parasını bile verememişti çok zor dönemler geçirdik annem kolundaki bilezikleri çıkarıp verdi işçilerin parasını ödeyebilmesi için.Yani bu şekilde başka sormak istediğiniz birşey varsa yanıtlayayım,benim konum çok başka çünkü şuan

Eşim çok iyi bir insan.Ailemde çok sever eşimi hatta babam beni hiç arayıp sormaz ama eşimi arar sorar kendi oğlum kadar çok severim der herzaman.Burda konu eşim değil benim.Yazmıştım zaten sebebini.Ben babama hayatım boyunca yaptığı zulümlerine boyun eğen bir kişi olmadım.Annemi defalarca aldattı tepkimi gösterdim.Annemi,bizi dövdü sövdü hor gördü yine sesimi çıkardım.Eski konularımı okursanız abimin burun estetiği ameliyatına gitmediğimle alakalı bir konum var.Bana ordanda iyice cephe aldılar baba oğul düşman ilan ettiler beni.Neymiş efendim oğlu burun estetiği ameliyatı olmuş ben hastaneye geçmiş olsuna gitmemişim.Aynı burun estetiği ameliyatını abimdan önce ben oldum ama abim 1 mesaj bile atıp geçmiş olsun demedi bana.Etkiye tepki diyelim benim yaptığım.Babama göre “O öyle biri o senin ameliyatında geçmiş olsun dememiş olabilir bu normal ama senin gelmen lazımdı ne olursa olsun”diyordu.Herzaman oğlunu bizden kayırdı.Eski kafa insanlar gibi biri ona kaç çocuğun var diye sorduğunda bir oğlum var diye cevap verirdi böyle karakterde bir insan çünkü kızlarını hiçbir zaman değerli görmedi sevmedi.Ama baba oğul bize uyguladıkları şiddete ve haksızlıklara en fazla sesini çıkaran kişide ben olduğum için beni baba oğul sevmediler hiçbir zaman

Ablanız dışında diğer 2 kardeşe ne zaman verdi evleri?
Onları biliyor muydunuz?
Daha evvel biliyorsanız o zaman ne tepki vermiştiniz?

Anlamlandırmak zor bu yapılanı.
Sizi ayırmak için hiç bir gerekçe olamaz..
Sadece babaya mesaj atmak değil, anne ve kardeşleri de dahil ederek yüzleşmeli bu işi büyütmeliydiniz.
Gidin bir akşam evlerine.
Siz hayırdır??? Diyin...
Sonra da düğüne falan gitmeyin zaten.

Önceki konumdada söylemiştim ticaretle uğraşıyorlar.Muhtemelen eşime pay düşmesin diye bu şekilde düşünmüş olabilir
Babanız kanunu araştırıp yaptıysa bunu, isteseydi sizede bağış yoluyla ev verebilirdi. Bosanma durumunda eş birşey alamıyor çünkü. O resmen size ihanet etmiş. Susmayın bencede.

Eşim şunu bile teklif etti.Ailen eğer kızımıza ev verirsek damat yer kafasındalarsa eğer önüme bir kağıt getirsinler imzalayayım bunu.Benim ne senin ailenin evinde ne de malında gözüm yok ben zaten evlerimi almışım zamanında iki arabam var maaşım iyi kimseye bir muhtaçlığım yok çok şükür.Ben sana üzülüyorum ailenin bu şekilde seni dışlaması hiç etik değil adil değil dedi.Gerçekten eşim sadece bana yapılan adaletsizliğe üzülüyor biliyorum

Babanla yüzyüze bir konuşsan. Derdim ev almak değil sadece merak ediyorum diyip sorsan neden böyle yaptığını desen...

Bir gelişme oldu mu en azından yüz yüze görüşseydiniz
Babam mesajımı gördü cevap bile vermedi bana.Hiçbir gelişme yok.Ablamada en son yazmıştım babamla alakalı birşeyler o da gördü cevap vermedi.Kendi içlerinde birleşmişler resmen.Yazıklar olsun ne diyeyim Allah hepsini bildiği gibi yapsın benim hakkımıda hem bu dünyada hemde öteki dünyada burnundan getirsin inşallah

Çocukları olarak miras hakkınız elbette var ama onlar şuanda sağlararası bağış yapmış. Yaptıkları vicdanen doğru bir iş değil ama onların malı olduğu için maalesef şuanda onların tasarrufunda. Kimse karışamaz. O yüzden elinizde olmayan şeyler için üzülmeyin derim. Tabi neden böyle davrandıklarını açıkça sorun, öğrenin. Eşinizin elinizden alacağını felan düşünüyor olabilirler belki hemen karar vermeyin derim. Sağ duyulu olmakta fayda var. Belki bir alternatif düşünmüşlerdir sizin için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…