Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Geberip gittikten sonra miras davasını açacağım bende onun gibi baba olmaz olsun keşke hiç tanımasaydım onu

geberip gittikten sonra babana dava açmıyorsun tapu kimin üzerine geçtiyse ona açacaksın. mesela ablana geçen tapu için ablana dava açaçaksın. ve ablan açtığın davaya cevap dilekçesinde diyecek ki; ben onu paramla satın aldım, kardeşimin bir hakkı yok. bunun böyle olacağını sende biliyorsun. yoksa ablan seni teskin ederdi, telaşlanmana gerek yok kardeşim bize geçen mallarda senin payın bakii. elbette bu tapuda senin payın var, babam öldükten sonra sana hisseni vereceğim diye.

yani payını özetle kardeşlerin sana vermeyeceği gibi bir sürü yalan da söyleyecek kendi malını alma diye. sen babana kızıyorsun ama ablan annen ve diğer kardeşlerin de aynı şeyin laciverti. baban sana mal vermek istememiş diğerlerine kaçırmış malları . ama ablan annen ve diğer kardeşlerin hem yalancı hem de açgözlü. dua et baban tapuyu satış olarak versin bağışlama ise üzerine bir bardak soğuk su içersin. pay alsan da çok düşük olacak.

X