Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

2 ayda 1 kez görüşüyoruz onda da muhabbet-samimiyet yok. Benim şikayetim sıklığı değil kalitesi genel olarak. Eskisi gibi yakınlık yok ondan şikayetçiyim.
Böyle şeyler de zorla olmuyor ki be arkadaşım, yakınlık eskisi gibi değilse siz de yakın olacağınız başka dostlar bulun boşverin. Hiç sevmem samimiyetsiz dostluğu.

Öyle elbette ama ayda bir kere buluştuğunuz bir arkadaşınızla 3 saat kocadan-evden-kvden bağımsız muhabbet etmek zor mu ki? Bunu algılayamıyorum şuan. Bekarım diyedir belki
Valla buluştuğumda ben konuşmamaya gayret ederim anlat evlilik Nasıl derler sorarlarda sorarlar arkadaşlarım:) Merak ediyorlar evliliği yoksa herkesin evi kocası ailesi kendine

Sen bekarsın eş muhabbeti sıkıcı geliyor benim çocuk yok çocuk muhabbeti bana sıkıcı geliyor. Bekar arkadaşımın flört muhabbeti sıkıcı geliyor. Belli de ediyorum sıkıldığımı ama yok hele 2-3 arkadaş çocuklu ise o günün sohbet konusu çocuklarının kreş faaliyetleri , kreş öğretmenlerinin dedikodusu, yıl sonu gösterisinde çocukların ne giyeceği vs.

Bekarlar yine bir nebze daha cazip geliyor ama bekar arkadaşım pek kalmadı. Evlilikle alakalı değil de ilginin farklı yönlere kaymasıyla alakalı sanırım bu durum.

Eee konusulan konular da evlilik dogrultusunda gelisiyor.

BDV ye bak , cogu kaynana - kp -elti - gorumce konulari.

Haklisin, midem bulaniyor demeyeyim de, o tur konular bana da sıkıcı geliyor. Hosuma gitse ben de evlenirdim degil mi :)
E siz de arkadaşınıza yeri geliyor derdinizden bahsediyorsunuz aslında aynı şey. Onun da dertli oldugu konuşmak istedigi konu o olabilir,ki en yakın arkadaşsa özellikle. Eminim eskiden de derdi olunca size anlatıyordur onun gibi düşünün

Çünkü arkadaslığa değer vermiyorlar ..
Boşluk doldurma Zaman doldurma olarak görüyorlar ..herşeyi kocaya göre planlıyorlar ..hayatın merkezi oluyor ..kendi hayatları kalmıyor ..kocasının arkadaslarını kıskanıyorlar ..kimseyle görüşmesin istiyorlar ..yani dipdibe yaşıyorlar sonrada kavga gürültü sürekli ..herkesin kendi hayatı olsa belki daha renkli olucak ilişkileri ..ben şahsen erkek olsam kendine güvensiz arkadaşı çevresi olmayan tek derdi ben olduğumu düşündüğüm kadına saygı duymam ..eş aile çok önemli tabi ama insanın hobileri arkadaşları bir hayatı olmalı ..

Ben cok dertlerimden bahsetmem. Daha cok dinleyici taraftaydim eskiden ama artik onu da yapmiyorum.

Depresyondayim beni anlayan bir kisi bile yok ya da konusacagim. Depresyondan ciktiktan sonra dert mi dinleyecegim. Oturup duvara bakmak daha iyi benim icin.

Aslında kişiden kişiye değişiyor ..bir arkadasım var evlendi çocuklu hep arar sorar mümkün olduğunca ..msj vs ..görüşemiyoruz uzakta ama ..hep iletişim içindeyiz ..istenilince oluyor ..her evlenen kadın aynı değil ..
Mesela kuzenime mesafe koydum ..evlenince kendini Prenses sandı sanırım bir tavırlar vs uğrasamam ..bide kv görümce muhabbetleri sıkıyor ..kimse nin kayınvalidesi iyi değil hep sorunlu ..herkesi eltisi kıskanç ..nedense ..

evlilikle ilgisi var çünkü kendisinin muhabbeti çekilmiyor. Koca-ev vs muhabbetini bekar olan herkes sıkıcı bulur.
Mesela işte buyüzden ben arkadaşlarıma dert anlatmayı bıraktım ilk günden beri hiçbir derdimi anlatmıyorum sadece onu dinliyorum akıl veriyorum güzel telkinlerde bulunuyorum kendini güçlü hissetsin diye o iyi olsun diye ugraşıyorum. Nasıl oldugumu sorarsa da hiç düşünmeden iyi işte aynı bildigin gibi diyorum. Mutsuz muyum hayır ama benim de arkadaşımla paylaşmak istedigim dertlerim oluyor. Sonra diyorum kendime" aman sıkılır şimdi dinlemek istemez ne yapacak benim dertlerimi" susuyorum, üzülüyorum, bana iyi gelmedigini düşünmeye başlıyorum. Ve ben bana iyi gelmeyen seylerden uzak kalıyorum.

Evli yada degil ne önemi var ki beni dinliyor yada dinlemiyor şeklinde değerlendirebilirsiniz karşınızdakini. Yani arkadaşınız tahamülsüzleşmiş olabilir. Herzaman dert duvarı olamazsınız tabi. Ama sizi dinlemiyor olması sadece evli olmasıyla alakalı degil. Evet arkadaşınız bazı nedenlerle degişmiş.

Ben evli bekar diye ayirmiyorum zaten. Bekarlarin da gundemi evde kaldim, koca bulamadim blah blah.

Ben arkadasimla bulustugumda dert dinlemek istemiyorum. Sinemaya gitmek istiyorum mesela, tiyatro , muze , sehir disi gezileri ama giderken de bu sohbetleri duymak bayiyor . O yuzden tek basima daha iyiyim.

Lucky burda olaydın seve seve müze gezerdim senle var ya :) benim de etrafımda tiyatroya müzeye gidecek adam yok iyi mi

Size iyi gelen insanlarla yakın olun. Bencede gezerken eglenirken sürekli dert dinlemek nanasız. Yada arkadaşınıza bugün bi degişiklik yapalım. Hadi gel şurayı gezelim ama hayatımızdaki herseyi bir kenara bırakalım sadece eglenelim vs diyin.

Lucky burda olaydın seve seve müze gezerdim senle var ya :) benim de etrafımda tiyatroya müzeye gidecek adam yok iyi mi

Kesin donus yaptigimda gezeriz. :)

Yok bana iyi gelen biri. Ulke bile iyi gelmiyor . Arkadasim yok artik benim. Sifirdan basliyorum.

Bu işi bazıları götürür bazıları götüremez. Evlilikten önce ne kadar samimi olunduğunada bağlı biraz. Bekarken gece yatıları olurdu, o gece dağıtılırdı. Daha fazla ortak konuşacak şey olurdu, çok sık birlikte olunurdu, her fırsatta bişeyler ayarlanırdı.
Şimdi kalkıp gece yatısına arkadasa gidip sabaha kadar içip eve akşamdan kalmamı gideceğim?
Her fırsatta görüşme olmuyor artık, boş zamanım oluyor ama bazen ona uymaz bazen bana uymaz zaten eşim yoğun çalışıyor bayadır ve fırsat olunca eşimle olurum genelde ve eşimle plan yaparız. Evet konuşacak konularda farklılaşıyor sadece kv elti muhabbeti de değil bu farklılık.
Eee Bılmem kaç ayda bır bır araya gelinince aynı samimiyette artık tutmayabılır gayet.

Ben de evliyim ama istediğim saatte çıkar dönerim, eşim karışmaz ama bunu kimse bilmiyor, eşimi bahane ediyorum, tek izin günü beraber olalım diyor fln diyorum eski arkadaşlardan kurtulmak isteyebiliyor insan çok ayıp ama yapacak bi şey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…