Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

Bir konu açılmıştı. ''arkadaşlarımla bile görüşmeyip sevgilime ihmal etmiyorum'' yazmıştı konu sahibi. Kendisine vakit ayırmayı bile sevgilisine ihmal etmek gibi gören kadınlarımız çok var çünkü. E tabi öncelikler, hayat telaşı var. Ben işten/okuldan eve geldiğimde çoğu zaman yemeğim hazır, çamaşırlarım da temiz. Bunları tek başlarına yapmak biraz yıpratıyor olabilir onları.

Ama buluşma olduğunda bile eski muhabbetleri olmuyor. Sürekli dert, tasa anlatma hali. Ahhh Ahhh çekme modu.

cogu yorumda kocıslerını kapacak dıye korkuyor falan denmıs katılmıyorum sacma bır genelleme olmus... bunun sebebı bence artan sorumlulıklar ben 4 yıllık evlıyım oncesınde yemek yapma bulasık derdım yoktu ev işi derdım yoktu gecım sıkıntısı denen seyın yuku dırekt benım ustumde degıldı ben ucuncu plandaydım annem babam var sukur ben o kadar yettı bıttı kaygısı cekemıyordum ısten cıkınca ıstedgım gıbu gezerdım hesap soranım bekleyen ıslerım yoktu ama sımdı oyle degıl bı kahve ıcmeeye vakıt olmuyor ısten cık kosa kosa eve at kendının yemek yap sfra kaldır saat 9 oluyor o saatten snra halı kalmıyor ınsanın arkadasa gtmeye yada mısafr agrlamaya... Hafta snları desen supurgeydı temızlıktı yıne aksam oluyor sosyallık ıcın ev ıslerınden vazgecmen gerekıyor ve bunu bır hafta yapsan bı hafta yapamazsın mecburen araya mesafe gırıyor bu rutının dısına cıkıp vakıt bulsan ekstra efor sarfetmıs olacaksın daha fazla yorulucaksın her zaman olmuyor oncelıklerle degıl sorumluluklarla alakası var

Kesin donus yaptigimda gezeriz. :)

Yok bana iyi gelen biri. Ulke bile iyi gelmiyor . Arkadasim yok artik benim. Sifirdan basliyorum. :silah:
Fotografa meraklıysan gökyüzü fotografları çekmeni öneririm. Ben gün batımı kovalardım ordan oraya kaç km yol yürüdügümü biliyorum daha güzel fotograf çekiyim diye. İnsanın bedeni yoruldukça daha az düşünmeye hali oluyor. İyi geliyor. İnsan yalnız da iyileşebiliyor boşver çok da mühim degil bazen arkadaş.

Dogrudur bazisi bir havaya giriyor koca buldum en idealinden yuvami kurdum ohhh simdi ben tamamim diye havalanirlar.
Ama bazisida aldiklari o sorumluluk cocuk, ev, es yemek temizlik felan üzerlerine bir yük biniyor ve dis hayatla iletisimleri
kesiliyor malesef.

Ben de evliyim ama istediğim saatte çıkar dönerim, eşim karışmaz ama bunu kimse bilmiyor, eşimi bahane ediyorum, tek izin günü beraber olalım diyor fln diyorum :bicak: eski arkadaşlardan kurtulmak isteyebiliyor insan çok ayıp ama yapacak bi şey yok :KK43:
Sonra onlara muhtaç kalma da

Fotografa meraklıysan gökyüzü fotografları çekmeni öneririm. Ben gün batımı kovalardım ordan oraya kaç km yol yürüdügümü biliyorum daha güzel fotograf çekiyim diye. İnsanın bedeni yoruldukça daha az düşünmeye hali oluyor. İyi geliyor. İnsan yalnız da iyileşebiliyor boşver çok da mühim degil bazen arkadaş.

Su an tek merakim dondurmaya , yemege:) Cok fazla disari cikmiyorum zaten fiziksel olarak da hastayim. Buraya giriyorum, sacma sacma tv programlari izliyorum. Bu da boyle bir surec ve boyle yasamaliyim. Sonrasini dusunurum.

Ben sadece eskiden cok toleransli davrandim insanlara. Onun cezasini da son dort senedir cekiyorum. O yuzden simdi kimseyi cekecek durumda degilim. Boyle de icimi dokmus oldum. Sana hayirli dogumlar dilerim.

Su an tek merakim dondurmaya , yemege:) Cok fazla disari cikmiyorum zaten fiziksel olarak da hastayim. Buraya giriyorum, sacma sacma tv programlari izliyorum. Bu da boyle bir surec ve boyle yasamaliyim. Sonrasini dusunurum.

Ben sadece eskiden cok toleransli davrandim insanlara. Onun cezasini da son dort senedir cekiyorum. O yuzden simdi kimseyi cekecek durumda degilim. Boyle de icimi dokmus oldum. Sana hayirli dogumlar dilerim.
Teşekkür ederim. Sanada geçmiş olsun ozaman. Afiyette olsun :)

Peki çözüm nedir hanımlar? Tabi çözüm isteyenler için... Acaba 'temalı' 'şartlı' buluşmalar olabilir mi mesela? Erkeklerin nasıl haftalık halı saha maçı, balığa çıkmaları, arkadaşlarıyla akşam çıkmaları oluyorsa kadınların da aynı şekilde arada kendilerine zaman ayırmaları gibi? Örneğin haziranda çocuksuz kocasız bir aktivite yapıyoruz gibi, günlük trekking, piknik gezisi, belki beraber cilt bakımına gitme, haftasonu bir yere kalma. Bu sırada çocuklar babada, eş de bir gün tek kalsın.
Belki kadınlar bireysel olarak kendine daha fazla vakit ayırmayı öğrenmeli. Evli-çocuklu olmasına rağmen bunları bahane etmeyen arkadaşlarım da var, kadın hep ailesi için değil, kendisi için de yaşıyor, sadece kendisine de vakit ayırıyor.
Tabi ki her hafta olacak şeyler değil bunlar, evli-bekar farketmez. Ben de bekarım ve benim de sorumluluklarım var, işim, ev işlerim, ailem var, her hafta ben de müsait değilim ama en azından ayda bir iki ayda bir kadınlar da aynı erkekler gibi sadece kendisi için ve arkadaşlarıyla bir şeyler yapabilmeli diye düşünüyorum.

Sanki biraz da kadınların pasif yetiştirilmesiyle ilgisi var bu durumun.

KK kadınları mutlu pazarlar hepinize.

Benim derdim birkaç günlük veya yeni bir şey değil, genel bir dert. Evlenen arkadaşlarımla eski samimiyeti bir türlü bulamıyorum. Hayır evlenince neler değişiyor onu da bilmiyorum. İllaki farklılaşıyor hayatlar ama bu neden samimiyetimize kadar yansıyor? Bekar ve evli ayrımı oluyor ister istemez. Hani öyle cinsel muhabbetleri de yaparız ben bekar olsam da, kendimizi kasmıyoruz yani. :110:

"Bekarlar anlamaz" olayı yok bizde diyeyim daha doğru olur.

Biz öyle o bekarkan oğlan muhabbeti de yapmazdık o kadar sık, hadi desem bundan kaynaklanıyor, kocası olduğundan vs. ama alakası yok. Ne oluyor da bekar ve evli arkadaşlar arasına uçurum giriyor? En yakın arkadaşımla normal arkadaşlık aşamasına geriledik resmen bu da canımı sıkıyor. Bu konuda tez falan yazasım var hatta, acaba neden böyle oluyor?:63:
İnsanların öncelikleri ve sorumlulukları değişiyor şadece öyle koca buldumcuk olduklarını düşünmüyorum hayat tarzı değiştiği için Planları eşleriyle oluyor genelde yani öncelik eşin oluyor ister istemez nasıl ailenle yaşarken önceliğin. Ailense evlenince bu değişiyor artık yuvası ve evi oluyor belki arkadaşına daha az vakit ayırmak zorunda kalıyor sizde değişti sanıyorsunuz

Burada anlatıldığı gibi ben hic bekarken Hih iste koca buldum artik sizinle isim olmaz moduna giren evliler gormedim. Boyle evli arkadaslarim da olmadı.

Koca bulanlar uzaya mi çıkıyormuş

KK kadınları mutlu pazarlar hepinize.

Benim derdim birkaç günlük veya yeni bir şey değil, genel bir dert. Evlenen arkadaşlarımla eski samimiyeti bir türlü bulamıyorum. Hayır evlenince neler değişiyor onu da bilmiyorum. İllaki farklılaşıyor hayatlar ama bu neden samimiyetimize kadar yansıyor? Bekar ve evli ayrımı oluyor ister istemez. Hani öyle cinsel muhabbetleri de yaparız ben bekar olsam da, kendimizi kasmıyoruz yani. :110:

"Bekarlar anlamaz" olayı yok bizde diyeyim daha doğru olur.

Biz öyle o bekarkan oğlan muhabbeti de yapmazdık o kadar sık, hadi desem bundan kaynaklanıyor, kocası olduğundan vs. ama alakası yok. Ne oluyor da bekar ve evli arkadaşlar arasına uçurum giriyor? En yakın arkadaşımla normal arkadaşlık aşamasına geriledik resmen bu da canımı sıkıyor. Bu konuda tez falan yazasım var hatta, acaba neden böyle oluyor?:63:
Öncelikler degişiyor da ondan. aklın kocanda oluyor,onu memnun etmekte oluyor. Diger konulara gecici bir isteksizlik oluyor,o da bekar arkadaşa yansıyor böyle işte. Bi yerden sonra da olaylara bakışın degişiyor, olgunlaştırıyo evlilik insanı ister istemez. Hayat okulunda staj yapmak gibi bişey. Bekarların seni anlamadıgını düşünüyosun.Mesafeler baş gösteriyo snra...

Ben de de tam tersi durum. Bekarken aramayanlara ne olduysa evlenince pek bi arayasıları geldi. Hepsini salladım.
İnadına kocişim de kocişim!:KK45:

Bekarken arkadaşınla buluşurken üstünü giy saçını makyajını yap evden çık modundasın. Hiçbir sorumluluğun yok. Ama evlenince kahvaltıyı topla evi bir süpürsem mi düşüncesi. Banyoya girince ulan burda da toz var bi ovalasam mı diye içinden geçirme. Akşam yemeğini ayarlama, market işleri gibi şeyler olabiliyor.

Yani kocamda gözü var, arama mesafe koyayım değil de belki de bu sebeplerden eski samimiyet kalmıyor. Üstüne sorumluluk geliyor çünkü. Çocuk varsa o işler hiç bitmiyor zaten..

Bence kocamı mutlu edeyim

Temizliği, yemeyi ben yapayım gibi kalıp düşünceleriniz olmasa dert etmezsiniz

Bir gün de o yapsın temizliği, yemeği

Eline mi yapışır

Erkekler halısaha maçına, iki tek atmaya giderken ev pis, çocuk ağlıyor diye düşünmüyor

Hayat müşterek demişler

Siz kendinizi ezdirmeye izin verirseniz, ezerler

Ama bence istemiyorsunuz

Çok mühim geliyor

Çok sevdiğim bir söz görmüştüm

Bizim ülkemizde kadınlar Ali'nin kızından Veli'nin karısına terfi ederler

Ama asla Ayşe Hanım olmazlar, kendileri, birey olarak olmazlar

Şu konudaki bazı yorumlar bunun en iyi göstergesi bence

Tatlı kuzum sadece bekar arkadaşlarımı kastetmedim, evli bekar ayırmıyorum. Haftasonumu kardeşimle, annemle yada eşimle geçirmek daha zevkli geliyor artık
Tatlı kuzum ne ??pardon tanışıyor muyuz ??
İnsanlardan kurtulmak ne ya?onlar senden kurtulmuş ..ergence konuşuyorsun yaş kaç ??kimsede sana bayılmıyordur buldumcuk ..

Eline mi yapışır

Erkekler halısaha maçına, iki tek atmaya giderken ev pis, çocuk ağlıyor diye düşünmüyor

Hayat müşterek demişler

Ama bence istemiyorsunuz

Çok mühim geliyor

Yorma kendini ya anlamazlar ..birey olamıyorlar ki ne beklersin ..
Bide bekarken yiyip içtiği dertleştiği arkadaslarından kurtulmak diye bahsediyorlar ..acınası durum ..şurada az vakit geçireyim dedim yine aynı kafalar bir tık gelişme yok...gerçekten bu beyinlerle aynı ülkede doğup büyüdüğüme inanamıyorum ..

Burada anlatıldığı gibi ben hic bekarken Hih iste koca buldum artik sizinle isim olmaz moduna giren evliler gormedim. Boyle evli arkadaslarim da olmadı.

Koca bulanlar uzaya mi çıkıyormuş
Ben hiç görmedim diyemem, böyle insanlar da var görüyorum da. Ama öte yandan evet, her evlenenin artık evliyim sizle işim olmaz diye düşündüğü fikrini ben de abartı buluyorum. İnsanların önceliği değiştikçe sorumluluğu arttıkça birbirinden kopabiliyor eskisi gibi laylaylom hayat olmuyor, konuşulan konular farklılaşıyor normal buluyorum bunu. Sadece evlilik çocuk da değil yoğun iş hayatı, yoğun dersler artık her neyse hepsi buna sebep oluyor.

Eline mi yapışır

Hayat müşterek demişler

Ama bence istemiyorsunuz

Çok mühim geliyor

Aynen, bu 'sorumluluk' artışı niyeyse erkeklerde olmuyor hiç, evde bekleyen çocukları, temizlikleri bulaşıkları yok, kayınço kayınbaba dertleri yok. Ben yapmazsam işler yürümez dertleri yok. Hala kendine, zevklerine, arkadaşlarına vakit ayırabiliyor. Sorun kadınların hala birey olamamasında, birinin karısı, ötekinin annesi, babasının kızı vs vs vs bitmeyen aidiyetlerde. Ama zaten Türk kadını ne zaman istediğini yapabildi ki, evlenince kocanla gezersin, kocanla yaparsın diye dite kadınlar evde hapis büyüyor, kafa yapısı da buna göre şekilleniyor, sonra da ben böyle mutluyum, belki de başka türlüsünü hiç bilmedikleri için.

X