Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

evliyim. En yakın arkadasım benden birkaç yıl önce evlendi. Görüşmeyi kesti. ben sonradan evlendim hala bütün arkadaslarımla görüşüyorum.
Diger evli arkadaşlarım bekarların sevgili bulup-ayrılmasından bile rahatsız. O konular onları açıyormus. Kendileri sürekli kayınvalide-görümceden bahsettikleri İçin. Kişisine bağlı yani. Ben bekar arkadaşlarımla gayet görüşüyorum.

Evlendim, benden önce evlenip benimle görüşmeyen arkadaslarımı hala anlayamadım.

Ben de senin bekar arkadaşların gibiyim. Evlenen arkadaşlarımın önceliğinin değiştiğine inanıyorum ve ev işi çocuk koca kaynana görümce vs onlara vakit ayırmak zorundalar diye düşünüyorum. Bu hengamede neden benimle muhabbet etsin? Yarım saat bile olsa yatar uyur dinlenir mantığıyla aramak istemiyorum. Bi arkadaşım doğum yaptı aradım eşi açtı telefonu. Kendisi 1 hafta sonra beni arayabildi. O da haklı ben de rahatsız etmek istememekte haklıyım. Senin de arkadaşların görüşmek istemediklerinden aramıyor değildir bence.

Ben nisanli arkadasimi aradigimda nisanla ilgili konusuruz.
Evli arkadasimi aradigimda eviyle varsa cocugyla ilgili konusurz.
Bekarla da kendi hayatiyla ilgili.
Ama siz konusuyorsunuz da karsidaki sizi onemsiz görüyor hep kendi hayatindan bahsediyorsa sıkıntı vardir.
O zaman gozden gecirin arkadasliginizi derim ben.

Aynı kalmaları abes olur zaten
İnsanın yaşadığı hayat değişiyor
Gündemi değişiyor
Hayatına yeni olgular giriyor (kv kp görümce elti vs) gibi
Yatağına bile bir kişi ekliyorsun süresiz
Dolayısıyla tabi ki değişiyor insan

Çocuk olunca evrim geçiriyotsun zaten

Erkeklerin önceliği her zaman aileleri ve kendileri ama bak bizim kadınlarımıza önceliği koca ve çocuk oluyor. Kendi hayatı nerede? Yok. O yüzden evliler arayıp sormuyor. Yoksa ben evlenen erkeklere bakıyorum hepsi evlenmeden önce nasılsa yine görüşüyorlar arkadaşlarıyla. Görüşmeyenler de kadınlara kan kusturuyor. Şu kocam kocam ;çocuğum çocuğum modunu hiç sevmiyorum.

Tabi ki ben onlari anliyorum mesela.
Hatta konusurlarken elimden geldigince sicak davraniyorum ki bir daha rahatca arayabilsinler.
Oysa ben degismedim ki sdece hayatima biri girdi ben yine ayni benim.
Neyseki artik hepsi evleniyor da daha rahat gorusuruz. :)
Aslinda çekinmemeleri gerektigini ogreniyor insanlar evlenince.
Ama cocuk bambaska bir sey. Kimisi wcye gitmeye firsat bulamıyor arayamamalarini en cok o zaman anlamak gerek

Sorumluluk alanı büyüyor, idare etmen gereken kişi sayısı artıyor, sen orada sohbet muhabbete gelmişken o akşam geleceği misafiri, eve dönünce yapacağı utuyu, kv nin en son soktuğu lafı falan düşünüyor :))
Bir de eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlar var. Bazı konularda yaşamadan edindiğiniz fikirler yaşadıkça çok değişiyor. Dolayısı ile artık kendilerini anlamayacagınızı düşünüyor olabilirler.
Kimisinin de hayatı kocası oluyor, e onu da anlatmaya çekiniyorsa konuşacak bir şeyi kalmıyor :)

Ben bunun anormal olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Mesela biz arkadaşlarımızla aşırı derecede samimiydik, şöyle söyleyelim her gün birlikteydik ben evlenmeden önce, ramazan ayıydı sahurdu, iftardı derken hep birlikteydik, sabahlara kadar gırgır şamata ama şimdi olmuyo, çünkü benimle birlikte yaşayan başka bi insan var, onun daha farklı alışkanlıkları var, kızlar gelse de 11-12 gibi kalkıyolar ben oturun desem de rahat edemiyolar mesela. Benim arkadaşlarım hep kız ve hepsi bekar, ben onları eve çağırdığım an eşim gider rahat edelim diye e bu yüzden de eşim eve geldiği zaman kızlar gitme gereği duyuyo. Bu tarz durumlardan kaynaklanıyo ki bence bunlar çok normal. Biz hala aynı samimiyetteyiz bence dostluk zamana baülı değişen bi şey değil, biz 1 yıl da görüşmesek ilk görüştüğümüz an samimiyetimiz aynı olur.

aynen bebek olunca kendi vaktini ayarlayamıyor kadın. o yüzden ben şahsen kendimi arayıp rahatsız eden kişi olarak görüyorum
bir de rumuzuna şimdi dikkat ettim bak sen de eskiden periymişsin şimdi kraliçe oldun

bir de şu da var. yeni evli olan bi kadın yaşlı olan komşularıyla bile sık görüşmek istemez. yaşlı olan çocukları büyütüp üniye göndermiştir. ununu eleyip eleği asmış gibi. ama yenii olan bu hayata yeni başlıyor, kendi gibilerle zaman geçirmek ister. sadece evli bekar olayı da değil.

Her yeni sevgilide irtibatı kesip, aradaki boşluklarda hiç bir şey yokmuş gibi yeniden kanka olanlar gibi.
Bazılarının tek amacı evlenmek, zaten boşluk dolduruyordun, arkadaşlık fasafiso aslında, bazıları kıskançlığından ki örneği çok kk'da, 'kociğümü kapacükleerr işe bile gitmesin'ciler, bazıları evlenince sosyal statüsünü yükselttiğini ve farklı sosyal gruplarda olduğunuzu düşündüğü için, 'aile yerimiz ayrıdır' çay bahçeleri gibi. Hadi haklarını yemeyeyim bazıları da gerçekten vakit bulamadığından. Hele de çocuk olunca, anca doğumgününe çağırırlarsa görebilirsin.
Bir de bizim toplum çok ayrımcıdır, çocukluktan beri bu ayrımcılık empoze edilir, bekar-evli-dul kadın, çocuklu-çocuksuz kadın, yabancı kadın-türk kadını, buraya daha milyon tane örnek yazarım gerisini sen doldur, herkesi her şekilde dışlamak için bir sebebimiz vardır.
Gerçekten meşgul olup, kendisi de üzüleni nadir bulursun, zaten sana da söyler üzüntüsünü, sık sık olmasa da bir şekilde bağınızı koparmamaya çalışırsınızi telefonla vs., gerisini de boşver zaten. Hayatta herşeyin iyisi nadir, gerçek ve kaliteli arkadaşlık da nadir.

Ben daha az görüşülmesini çok garipsemiyorum sonuçta öncelikler değişiyor, tek kişiyken artık iki kişilik plan yapıyosun aileler falan vs. Ama tamamen görüşmeyi kesmek ya da sadece çiftlerle görüşmek de buldumcuk gibi oluyor böyle bi güruh da var sahiden.

Bekardım evlendim çevrem değişmedi, sonra boşandım yeniden bekar oldum çevrem halaa aynı. Gerçi benim yakın çevrem çocukluğumdan beri aynı evliliğin bunu değiştireceğini hiiç sanmıyorum

ayy cok tatlisin sagol canim
Yok ya ben nerde kralicelik nerde
Surekli midesi bulanan yemek yemeyen kocasina da hayatini dar eden biri oldum ciktim hamilelikte

Ee bunun aynısını sevgilisi olmayan kızlara da yapıyorlar. Lisede benim sevgilim yoktu üç kızın vardı sevgililer gününde hediye muhabettine beni doğal olarak almamışlardı işte sonra birini o sevgilisi aldattı herkesin içinde ağlamıştı. Bu aldatılan kız diğer kıza ben senin gibi erkek delisi değilim demişti diğer kızdan ise haberim yok. Kamu spotu şu an onların hayal edeceği eğitimi ben alıyorum yani ammmaan zırt

Oncelikler degisiyor ki bu da cok normal. Mesela hafta sonunu esimle gecirmeyi tercih ediyorum. Kiz arkadaslarimla genelde h.ici bulusurum.ama bulustugumuzda eskisi gibi olur aramiz. Evli olmam o konuda bir fark yaratmadi. Eger sizin aranizdakiler degistiyse ya sizde ya onlarda bir problem var demektir

2 ayda 1 kez görüşüyoruz onda da muhabbet-samimiyet yok. Benim şikayetim sıklığı değil kalitesi genel olarak. Eskisi gibi yakınlık yok ondan şikayetçiyim.

2 ayda 1 kez görüşüyoruz onda da muhabbet-samimiyet yok. Benim şikayetim sıklığı değil kalitesi genel olarak. Eskisi gibi yakınlık yok ondan şikayetçiyim.
yakınlık yoksa bunun evlenmeyle alakası yok o zaman, demek ki aranızdaki bağ kuvvetli değilmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…