Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

ben gitsinler gelsinler demiyorum ki
anlasilan siz de benim yazdigimi hic anlamamissiniz
ben sadece ilk defa konusurken guzelce soyleyebilirdi diyorum ozet olarak
pat diye kapiyi carpmaz insan
sonucta karsindaki de bir insan, peki kusura bakmayin der cekilirdi belki
insanca konusulabilirdi

bugun bu kadın yarin baskasi cikabilir
kocalarinizi pamuklara sarip cekmecede saklayin o zaman!

duygularıma tercüman olmuşsun arkadaşım ,önceki yazılardada ben de aynı şeylerden bahsettim ,kadına bu yapılmamalıydı,çünkü kadının yaptığı beyfendiyle işe gidip gelmekti.eğer durumdan rahatsız olunmuşsa bunun konuşma şekli bu olmamalıydı..

bu olayları önlemekse niyetimiz bu işe kocamızdan başlamalıyız sanırım...evet derken aklı nerdeymiş ,karısını niye düşünmemiş? sonrada aradan sıyrılmış ,oh kadınlar birbirini yesin,eminim paylaşılamıyorum diye çok sevinmiş ,epey gerilmiştir...erkek milleti değilmi işte....yine aradan sıyrılmış....ağustos böceği burdaki arkadaşların yorumuyla gaza geldi ,kimse bunu inkar etmesin sakın..

kadındaki rahatlığa bak..:eek:klava:
sana sormadan etmeden eşinle gidip gelecekçç
hiç hoş bişi değil..
etrafınızdaki insanların bile dikkatini çeker bu durum..
eşine söyle..ben kesinlikle istemiyorum de
ne yani emekli olana kadar yıllar boyu işe hep barebermi gidip gelecekler?kötükedihüso

butun sayfalara goz gezdirdim
agustobocegi isin halletikten sonra birdaha ugramamis

neyse

konu kapanmis ama ben ilk ve son yorumumu yazmak istedim
birincisi kadinin icinde kotuluk olup olmadigini bilmeden, niyetini bozmus gibi tavir alarak kadina karsi cok kotu seyler soylenilmis. Kadinin dusunmesi gerekirdi arabayla gidip gelmesinin sorun olabilecegini, belki de dusunemedi...Bilemeyiz...Belki de gercekten kotu niyetliydi..

Amaaa yargisiz infaz olmaz arkadaslar. Agustos bocegi konuyu actiginda kararsizdi ne yapacagi konusunda ama okudukca gaza gelmis ve nefretle dolmus iyice. Sonunda da bir kalp kirmis. Bosanmis bir kadinin yuzune kapiyi carpti, acaba o kadin neler hissetti? Guzelce kadinkadina konusuldu mu hic? Boyle konusulup ta laftan anlamasaydi belki bu haraketi hakederdi ama ilk uyari boyle olmamaliydi bence....

Ayrica sunu da demek isterim; esiniz cok akilli, topu size ativermis...Guzelce konusabilirdi ya kusura bakmayin esim istemiyor diyebilirdi. Siz simdi kapiyi suratina carptiniz (bence bu biraz da kendinize guvensizliginizden), acik acik konusamadiniz, soyleyeceginizi soylediniz ve kapattiniz, dinlemediniz bile...Peki esinizle ayni isyerinde calismaya devam etmiyorlar mi sonucta, bakin esiniz onla kotu olmadi siz kotu oldunuz. Ya kusura bakma esim oyle iste der, arabada 2 saat birlikte olacaklar ama ya isyerinde sabahtan aksama kadar birlikte degiller mi allah askina??

Canım sende yazılanları okumamış-göz gezdirmişsin. Buda bir nevi yargısız infaz değil mi? Ağustos böceği konuyu açtığında-yaşadığı stres sebebiyle oldukça gergindi ve birlikte gitmelerini asla kabul edememesini sorguluyordu. Bu durumda başka kadınların düşünceleri ne olabilir diye merak ediyordu. Bunun her kadın için kabuledilemez bir durum olduğunu anladı ve hisettiklerinin sağlıklı olduğu ortaya çıktı. Tatlım Ağustos böceği arkadaşımızın - bunu asla kabul edemem-boşanmayı bile düşünebilirim diyecek kadar canı yanıyordu. Nasıl gaza gelmiş olabilir? Kendisini yok sayan bir kadına karşı-sen de benim hayatımdan yok ol demekten daha doğru ne olabilir.?
Adamla aynı iş yerinde çalışmadıklarını dahi anlayamadan yargılamışsın canım.
Bu durum güven meselesi değil onur meselesiydi. Bacı kardeş ilişkisi içinde bile olsa hiç başlamamalıydı. Komşu bayan başkalarının gururunu düşünmüyorsa kendi gururuda kırılmalıdır elbet. İyilikten maraz doğuyor. Ben inanıyorum ki böylesi hepsi için daha iyi oldu. Komşu bayan için davranışlarını sorgulama fırsatı doğdu. Umarım kendine dersler çıkarabilir.a.s.

duygularıma tercüman olmuşsun arkadaşım ,önceki yazılardada ben de aynı şeylerden bahsettim ,kadına bu yapılmamalıydı,çünkü kadının yaptığı beyfendiyle işe gidip gelmekti.eğer durumdan rahatsız olunmuşsa bunun konuşma şekli bu olmamalıydı..

bu olayları önlemekse niyetimiz bu işe kocamızdan başlamalıyız sanırım...evet derken aklı nerdeymiş ,karısını niye düşünmemiş? sonrada aradan sıyrılmış ,oh kadınlar birbirini yesin,eminim paylaşılamıyorum diye çok sevinmiş ,epey gerilmiştir...erkek milleti değilmi işte....yine aradan sıyrılmış....ağustos böceği burdaki arkadaşların yorumuyla gaza geldi ,kimse bunu inkar etmesin sakın..

Yazmıyım diyorum ama dayanamıyorumgamyoncuiremsu
Gaza gelen yok , getiren hiç yok..Sen konuya bastan girmedin o atmosferi yaşamadın ...
Biz sabah 4-5 e kadar 20 arkadasla beraber konuştuk...Kimse kimseye bunu yapacaksın demedi , sinirleri gerilmişti ve biz en dogru fikrin bu olduguna karar verdik , başta agustos_bocegi olmak üzere...mirmirmirmir
Ben inkar etmesem konuya nankörlük olurdu , cünkü o atmosferi ilk defa yaşadım bir daha yaşamam da zor...a.s
Bunu bu şekilde ifade etmenize katılmıyorum malesef sonuna kadar inkarda edicem...benneyaptımki

arkadaşlarım kımı kımı gaza getirdi neyden bahsediyosunuz.kadın o gece böle bir sorunum var napabilirim gidip gelmesini istemiyorum dedi..herkesde kendi fikrini söyledi.
alnına silah mı dayadık ağustos böceğinin illa bunu yapacaksın diye.rahatsız olmuş arkadaşım.tamam sen sakınce söyleyebilirsin ama ayşe fatma söyleyemez.ne olur ya bambaşka hale getirmeyelım konuyu.ne olur ya hepimiz kadınız problemlerimizi paylaşabilmek için böyle alan var değil mi?:uhm:

butun sayfalara goz gezdirdim
agustobocegi isin halletikten sonra birdaha ugramamis

neyse

konu kapanmis ama ben ilk ve son yorumumu yazmak istedim
birincisi kadinin icinde kotuluk olup olmadigini bilmeden, niyetini bozmus gibi tavir alarak kadina karsi cok kotu seyler soylenilmis. Kadinin dusunmesi gerekirdi arabayla gidip gelmesinin sorun olabilecegini, belki de dusunemedi...Bilemeyiz...Belki de gercekten kotu niyetliydi..

Amaaa yargisiz infaz olmaz arkadaslar. Agustos bocegi konuyu actiginda kararsizdi ne yapacagi konusunda ama okudukca gaza gelmis ve nefretle dolmus iyice. Sonunda da bir kalp kirmis. Bosanmis bir kadinin yuzune kapiyi carpti, acaba o kadin neler hissetti? Guzelce kadinkadina konusuldu mu hic? Boyle konusulup ta laftan anlamasaydi belki bu haraketi hakederdi ama ilk uyari boyle olmamaliydi bence....

Ayrica sunu da demek isterim; esiniz cok akilli, topu size ativermis...Guzelce konusabilirdi ya kusura bakmayin esim istemiyor diyebilirdi. Siz simdi kapiyi suratina carptiniz (bence bu biraz da kendinize guvensizliginizden), acik acik konusamadiniz, soyleyeceginizi soylediniz ve kapattiniz, dinlemediniz bile...Peki esinizle ayni isyerinde calismaya devam etmiyorlar mi sonucta, bakin esiniz onla kotu olmadi siz kotu oldunuz. Ya kusura bakma esim oyle iste der, arabada 2 saat birlikte olacaklar ama ya isyerinde sabahtan aksama kadar birlikte degiller mi allah askina??

ne ima ettiğinizi anladım. agustos_bocegi sizleri kullandı ve bir daha uğramadı.suçladığınız gibi değil ama varsayalımki öyle, bu insanlar bir hemcinslerine yardım etmekden son derece memnunlar. iyilik ancak karşılıksız yapılırsa iyiliktir.

kadının içinde kötülük olup olmadığını bırakında ben anlayayım.kadının hal ve haretleri, eşimine yaklaşımları, bakışları bunları anlamayacak kaç kadın vardır.evet bardak taştı. bütün bu yaptıklarını tek tek açıklayacak vaktim yok fakat şu kadarını söyleyeyim açılımları hiç de hoş değil sanırım anladınz.

eşim çok akıllıdır ama çokda saftır. evet topu bana attı çünkü insanlara hayır demesini bilmeyecek kadar kibardır ve insanları üzmekten çekinecek kadarda iyi kalplididir.

ben yuvamı korumak istiyordum fakat kafam karışıktı.burada konu açtım.37 yaşında bir işkadınını kimse gaza getiiremez.bulanan tıkanan zihnimi açmak pire için yorgan yakmak istemedim.sağolsunlar varolsunlar hiç ama hiç ummadığım kadar yakın davranarak bana yardımcı oldular.onların sayesinde zihnim açıldı yuvamı çok güzel bir şekilde bozmadan eski huzurlu günlerimize geri döndük.hepsine ayrı ayrı sonsuz teşekkkürler.

eşim o kadınla aynı işyerinde çalışmıyorlar.

kadına burda herkesin saandığı gibi kapıyı yüzüne çaprmadım.vaktim çok kısıtlı olduğu için kısa ve öz yazdım.kadına, hadi işine geç kalma iyi günler dedikten sonra bana hiç birşey demeden gitmek üzere döndü işte tam o anda kapadım.varsayalım kapadım lafı uzatmaya kalksaydı zaten niyetim yüzüne kapamaktı.bana yaptıkarından sonra az bile olduğunu sanıyorum.çünkü ben yapı olarak kavga gürültü sevmem kestirip atmayı atmayı tercih ederim.ilk başları okursanız evliliğimi bitirmeyi boşanmayı bile düşünüyordum.ilginnize teşekkürler sade kahve.

ne ima ettiğinizi anladım. agustos_bocegi sizleri kullandı ve bir daha uğramadı.suçladığınız gibi değil ama varsayalımki öyle, bu insanlar bir hemcinslerine yardım etmekden son derece memnunlar. iyilik ancak karşılıksız yapılırsa iyiliktir.

kadının içinde kötülük olup olmadığını bırakında ben anlayayım.kadının hal ve haretleri, eşimine yaklaşımları, bakışları bunları anlamayacak kaç kadın vardır.evet bardak taştı. bütün bu yaptıklarını tek tek açıklayacak vaktim yok fakat şu kadarını söyleyeyim açılımları hiç de hoş değil sanırım anladınz.

eşim çok akıllıdır ama çokda saftır. evet topu bana attı çünkü insanlara hayır demesini bilmeyecek kadar kibardır ve insanları üzmekten çekinecek kadarda iyi kalplididir.

ben yuvamı korumak istiyordum fakat kafam karışıktı.burada konu açtım.37 yaşında bir işkadınını kimse gaza getiiremez.bulanan tıkanan zihnimi açmak pire için yorgan yakmak istemedim.sağolsunlar varolsunlar hiç ama hiç ummadığım kadar yakın davranarak bana yardımcı oldular.onların sayesinde zihnim açıldı yuvamı çok güzel bir şekilde bozmadan eski huzurlu günlerimize geri döndük.hepsine ayrı ayrı sonsuz teşekkkürler.

eşim o kadınla aynı işyerinde çalışmıyorlar.

kadına burda herkesin saandığı gibi kapıyı yüzüne çaprmadım.vaktim çok kısıtlı olduğu için kısa ve öz yazdım.kadına, hadi işine geç kalma iyi günler dedikten sonra bana hiç birşey demeden gitmek üzere döndü işte tam o anda kapadım.varsayalım kapadım lafı uzatmaya kalksaydı zaten niyetim yüzüne kapamaktı.bana yaptıkarından sonra az bile olduğunu sanıyorum.çünkü ben yapı olarak kavga gürültü sevmem kestirip atmayı atmayı tercih ederim.ilk başları okursanız evliliğimi bitirmeyi boşanmayı bile düşünüyordum.ilginnize teşekkürler sade kahve.

Ben her ne olursa olsun yine yuvanda mutlu ve huzurlu oldugna sevindim arkadasim...:teselli:

Insallah bir daha böyle birsey yasamazsiniz:Saruboceq:

sizleri hepinizi çok ama çok seviyorum.aklım hep burda günlerce uykusuz geceden sonra dün gece adeta sızıp kalmışım.bildiğiniz gibi bir tek dün akşam yoktum.bazıları yanlış yere çekmiş olsun, "yargısız infaz yapmasına" rağmen onunda canı sağolsun.her türlü yorumlara farklı değişik açılarına tahammül edemeyenler zaten buraya konu açmamalı.

şimdi çıkmak zorundayım:eek:.ilk fırsatta döneceğim.hepinize sıkıca sarılıyor ve öpüyorum.Şeniza.s.

diyelim ki baska bir kadin yine yalniz ve zor durumda kaldi, atiyorum gece yarisi bisey oldu, apartmanda da arabasi olan o anda siz varsiniz, esinizden hastaneye goturmesini istedi veya baska acil bi durum icin yardim istedi...ne yaparsiniz bu durumda ben merak ediyorum?

yani huzurlu olmaniza sevindim ama allah kimseye muhtac etmesin bu devirde valla ben korktum...Sunu da ogrendim asla evlilerden birsey istememeliyiz...

diyelim ki baska bir kadin yine yalniz ve zor durumda kaldi, atiyorum gece yarisi bisey oldu, apartmanda da arabasi olan o anda siz varsiniz, esinizden hastaneye goturmesini istedi veya baska acil bi durum icin yardim istedi...ne yaparsiniz bu durumda ben merak ediyorum?

yani huzurlu olmaniza sevindim ama allah kimseye muhtac etmesin bu devirde valla ben korktum...Sunu da ogrendim asla evlilerden birsey istememeliyiz...

eşimle beraber bende giderdim yardımcı olmak için.hatta eşim kalkmak istemezse ben tek başıma bile yardımcı olurum hastaneye götürmekde buna dahil.

lütfen konuyu saptırmayalım, yardımcı olmak başka şey sabah akşam kocamla beraber işe gidip gelmeleri başka şey.sapla samanı ayırt ederek yorum yaparsak daha iyi olur sanıyorumyerimseniben

sizleri hepinizi çok ama çok seviyorum.aklım hep burda günlerce uykusuz geceden sonra dün gece adeta sızıp kalmışım.bildiğiniz gibi bir tek dün akşam yoktum.bazıları yanlış yere çekmiş olsun, "yargısız infaz yapmasına" rağmen onunda canı sağolsun.her türlü yorumlara farklı değişik açılarına tahammül edemeyenler zaten buraya konu açmamalı.

şimdi çıkmak zorundayım:eek:.ilk fırsatta döneceğim.hepinize sıkıca sarılıyor ve öpüyorum.Şeniza.s.
canım ben dün gece gelmemeni şaka olarak söylemiştim şaka yaptım yani eşinle mesai ye kaldın falan gibi(kusura bakma başka türlü söleyemedim) bana mı laf söledin anlamadım ama şaka yapmıştım.. kusura bakma alındıysan

canım arkadaşın durumu ile senin anlatığın tamamıylen farklı bişey
yani çok saçma bir örnek vermisin kusura bakma
senin dediğin insanlık adına yapılması bişeydir herkesin başına gelebilir ve herkes yeri geldiğinde acil bir durumda birilerinden yardım isteyebilir
zaten böyle bir durumda yardım etmeyen insan değildir
kaldıkı acil bir durumda hastaneye gitmesi gerekirse gene öncelikle ambulans aramali bir insan kendi sağlığı açısından tabii bu tamamen ayrı bir konu
fakat arsızlık yapıp tanımadığı yeni tanıştığı evli bir erkeğe yanaşmak işe beraber gidip gelelim demek nedemek?
o işe girerken komşusunun arabasınamı güvendi?? yada komşusuna sordumu böyle bir iş var eğer beni hergün getirip getireceksen kabul edecem diye
bende korktum evet, bazı bekar arkadaşların olaya bakış tarzından gerçekten korktum :1shok:
nekadarda normal karşılabiliyorlar böyle bir durumu

valla canım zor durumda kalıpta yardım istemek başka böle bir şekilde istemek başka... şayet aynı şeyi ben yaşamış olsaydım kadının vay haline:eek:klava:
amaaa şuda bir gerçek nedense kadınlar hep evli erkeklerden hoşlanıyor insanın bu durumdan korkması çok normal...

şimdilik burda online olacağım ama hemen cevap yazamayabilirim, nede olsa işyerimde olduğum için vakit buldukça cevaplayabilirim

kadından bir ses seda varmı? hiç karşılaştınızmı merak ettim.))

canım cevap ver hele,benim lafıma mı arkadaşlar başka yere çekmiş dedin yoksa başka arkadaş demiş ki gitti gelmedi diye ona mı yaa?????????????*

bu arada eşin duydumu ne dedi bu konu için söylediklerine falan???

canım ben dün gece gelmemeni şaka olarak söylemiştim şaka yaptım yani eşinle mesai ye kaldın falan gibi(kusura bakma başka türlü söleyemedim) bana mı laf söledin anlamadım ama şaka yapmıştım.. kusura bakma alındıysan

canımsın ben sana demedim.sade kahve arkadaşımız benim için "işini halletmiş bir daha buraya uğramamış neyse" diye bir cümle kurmuş ona cevap verdim.sanırım herkes neyi ima ettiğini anlamıştır.

canım arkadaşın durumu ile senin anlatığın tamamıylen farklı bişey
yani çok saçma bir örnek vermisin kusura bakma
senin dediğin insanlık adına yapılması bişeydir herkesin başına gelebilir ve herkes yeri geldiğinde acil bir durumda birilerinden yardım isteyebilir
zaten böyle bir durumda yardım etmeyen insan değildir
kaldıkı acil bir durumda hastaneye gitmesi gerekirse gene öncelikle ambulans aramali bir insan kendi sağlığı açısından tabii bu tamamen ayrı bir konu
fakat arsızlık yapıp tanımadığı yeni tanıştığı evli bir erkeğe yanaşmak işe beraber gidip gelelim demek nedemek?
o işe girerken komşusunun arabasınamı güvendi?? yada komşusuna sordumu böyle bir iş var eğer beni hergün getirip getireceksen kabul edecem diye
bende korktum evet, bazı bekar arkadaşların olaya bakış tarzından gerçekten korktum :1shok:
nekadarda normal karşılabiliyorlar böyle bir durumu

normal karsilamadim
okuyun yazdiklarimi hic oyle demedim, evet yanlis yapmis dedim
ama tepkiler cok sert...butun bekarlar evlileri kapiverecek sanki
evli erkekler bekarlarin ilgisini cekiyor gibi genellemeler yapiliyor
ben burda sessiz kalamam kusura bakmayin
ben etrafimdaki evli erkeklere iliski olarak ihtimal disi olarak baktigim icin, bisey istersem de insanlik icabi oldugu icin belki kavrayamadim olayi...
zaten o kadin da binpisman olmustur o kadar fircadan sonra...

ama simdi dusunuyorum benim gayri ihtiyari istedigim bisey belki olay cikarabilir
gerci allaha sukur kimseden bisey istedigim yok....
allah dusurmesin zaten de...

bi arkadas yazmis arada kaynadi, hergun eve is arkadasi birakiyormus mesela ve guven meselesidir, kisilik meselesidir demis...

o kadin belki niyeti bozmus biri bilemiyorum
ama bekarlarin gozu evlilerde gibi genellemeler yapilmasi hic hos degil

zeynep adli kullanici : nedense kadınlar hep evli erkeklerden hoşlanıyor

X