Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

siz beni sürekli yanlış anlıyorsunuz ama:mymeka:
hatasını gördü işte bir daha tekrarlamamalı anlıyor musunuz ozaman gitsin eşine kızsın ama suan da değil...!!!
nasıl kadına önce iyi davranmalı sonra kızmalı diyorsunuz da elalem için, eşine karsı böyle davranmasını hoşgörüyorsunuz anlamıyorum..
Ayrıca Gülsüm ben 18 yasında olabilirim ama bu benim sizden aşşağı kaldıgım anlamına gelmez ayrıca istersem 40 yasına geleyim düşüncelerim hiç bir zaman değişmeyecek...!

Öyle birsey söylemedim zaten, assaga kalmadigin her halinden belli oluyor zaten güzelimkaydirigubbakcemile3

Fakat su var Fairy Like ablacim, bazi seyleri insan sadece yasadikca ögrenir...ve ögrendikce degisir!! :nazar:

Ben degismem diyorsan buda senin düsüncendir tabiki, hadi iyi geceler hepinize:teselli:

18 yasinda böyle düsünmen cok normal, ama 33 yasinda, 9 sene evli, 2 cocuk annesi olduktan sonra insan fikride degisiyor zikirde....:nazar:

Esimde bende gayet tabi hatalarimizi düzelticez gayet tabi birbirmize fedaklarlik yapicaz bunun tersini savunmuyorumki...sadakat insanin icinde olan birseydir bunu kisiler korumali ben onun sadaktini koruyamam o kendisi koruyacak....bunu demek istedim!
Evliligin amaci paylasmaktir sevgiyide aciyida kederide, yeri geldimi sogan ekmek yiyip yinede mutlu olabilmektir sevdigin insanla, onu sakinan ve koruyan ben degil kendi olmali, nasilki ben kendimi sakiniyor ve koruyorsam :kahve:

Ayrica yorumum agutos böcegi arkadasin konusu üzerine degildi alinti yaptigim yorumun üzerineydi..

Disardan bakmak he?? Kim disardan bakiyor olaya güzelim, kim acaba:nazar:

Tamam arkadaslar siz haklısınız Şeniz
agustos_bocegi arkadasım mutlu olman en güzeli canım gelince görürsün nasılsa yazdıklarımı , şimdiden öpüyorum seni...inşallah tüm kötülükler sıcak yuvanızdan uzak olursunuz ablacım:1hug:
Hoşçakalın ...herkese iyi forumlar a.s.

kızlaar siz hala burda mısınız :uhm: :1shok: noldunuz nazar mı deydi konuya :nazar: :nazar:

siz beni sürekli yanlış anlıyorsunuz ama:mymeka:
hatasını gördü işte bir daha tekrarlamamalı anlıyor musunuz ozaman gitsin eşine kızsın ama suan da değil...!!!
nasıl kadına önce iyi davranmalı sonra kızmalı diyorsunuz da elalem için, eşine karsı böyle davranmasını hoşgörüyorsunuz anlamıyorum..
Ayrıca Gülsüm ben 18 yasında olabilirim ama bu benim sizden aşşağı kaldıgım anlamına gelmez ayrıca istersem 40 yasına geleyim düşüncelerim hiç bir zaman değişmeyecek...!

Canim once bi sakin ol istersen, ben bu yorumu bu konuyu baz alarak degil
genel dusuncem olarak belirttim, ayrica agustos boceginin tepkisinide yerinde buldum...

herkese iyi geceler arkadaşlar.hepimizin düşüncesi farklı olabilir değil mi?ama yıne ortak paydada buluşuyoruz.hepinize güzel günler geçirmeniz dileğiyleeee.renklı rüyalar.....a.s.

kafamçokkarıştıAğustos böceğinin konuya devam edeceğinden şüpheliyim arkadaşlar. Doğru veya yanlış gerçekleşmiş ve bitmiş bir durum karşısında-çok fazla yorum yapmış olmamız ve arada pişmiş aşa buz katma gibi gözüken diyaloglarımızın onu üzmüş olabileceğini düşünüyorum. Umarım yanılırım.
Karşı görüşlerden çok güzel dersler çıkarabiliriz eğer kendimizi karşımızdakinin yerine koyabilirsek. Bizler ve bu topiği okuyanlar için benzer bir durunla karşılaşıldığında çözüme nasıl ulaşılabileceği konusunda epeyce fikir sahibi olduk. Bir bayan evli bir erkeğe bu teklifi yapmamalı konusunda hepimiz aynı fikirdeyiz. Elbette tepkiyi sert bulmuş olan arkadaşlarımızın düşüncelerinin çok doğru olduğu komşuluk ilişkileri var. Bazı ilişkiler bu katı tepkiyi haklı göstermez. Bazı ilişkilerde de kendini anlatabilmenin sert tepkiden başka yolu yoktur. Konuya en baştan katılan arkadaşların yaşadığı atmosfer bu sert tepkiyi elverişli kılıyordu. Konuya sonradan tek tek katılanlar bu atmosferi yakalayamadıkları için belkide tepkiyi çok acımasızca buldular. Sonradan katılınca belkide öyle gözüküyordur.
sositososito

bence bazı arkadaşlar konuyu kendi sohbet alanına ve polemiğe çevirmemeli.arkadaşımızın konusu kuru gürültüden kilitlenebilir ve üzülürüm.

18 yasinda böyle düsünmen cok normal, ama 33 yasinda, 9 sene evli, 2 cocuk annesi olduktan sonra insan fikride degisiyor zikirde....:nazar:

Esimde bende gayet tabi hatalarimizi düzelticez gayet tabi birbirmize fedaklarlik yapicaz bunun tersini savunmuyorumki...sadakat insanin icinde olan birseydir bunu kisiler korumali ben onun sadaktini koruyamam o kendisi koruyacak....bunu demek istedim!
Evliligin amaci paylasmaktir sevgiyide aciyida kederide, yeri geldimi sogan ekmek yiyip yinede mutlu olabilmektir sevdigin insanla, onu sakinan ve koruyan ben degil kendi olmali, nasilki ben kendimi sakiniyor ve koruyorsam :kahve:

Ayrica yorumum agutos böcegi arkadasin konusu üzerine degildi alinti yaptigim yorumun üzerineydi..

Disardan bakmak he?? Kim disardan bakiyor olaya güzelim, kim acaba:nazar:
yanılmıyorsam forum kuralları arasında üyelerin birbirlerinin yaşı ile değerlendirmesi yasaktır diye biliyorum :nazar:. KK bunu yasakladığına göre demek ki akıl yaşta değil başdadır!!!!şakkıdı

Canim once bi sakin ol istersen, ben bu yorumu bu konuyu baz alarak degil
genel dusuncem olarak belirttim, ayrica agustos boceginin tepkisinide yerinde buldum...

erkekler bizi bilek gücüyle koruyacak Çok üzgünüm çoookbizde onları yürek gücüyle koruyacağız :teselli:

:mymeka:

sabahın 5i oldu ağustos böceğinin maceralarını okumaktan uyuyamadım.eşin sen böyle davrandıktan sonra ne dedi.o da sert bulmuştur tavrını bence.iyi yapmışsın biraz sert olmuş ama o da yamanmaya kalkmasaymış.bakalım eşin işten dönerken ona birşey diyecek mi.bence konuşmaya çalışır ben size ne yaptım falan gibi duygu sömürüsü yapabilir.eşin tavrını korursa birşeyde olmaz artık.o kadın herşeyi hakediyor.dul bekar yada evli olması birşeyi fark ettirmez.bir kadın evli bir erkeğe benide işe bırak diyemez.bunun sonuçlarını düşünmesi lazım.herkes haddini bilmeli.ne hakkı var bu kadını bu kadar üzmeye.düşüncesiz ve kaba insanlardan nefret ediyorum.kimsenin art niyeti olmasa dahi başkalarının üzülmesine sebep olabilecek davranışlarda bulunmaması gerekiyor.en iyisini yaptın agustos böceği içine atıp kendi kendini yiyeceğine eşine durumu izah ettin.o da gerçekten anlayışlı bir beymiş taktir ettim belli ki bu taraklarda bezi yok.eğer bekleseydin aradan haftalar aylar geçseydi inan bu iş dahada sarpa saradı.hem sen yıpranırdın hemde kadına açıklama yapman zor olurdu.yılanın başını küçükken ezdiğin iyi oldu.bu da eşine de ders olsun beni de bırak dediklerinde bundan böyle 2 kez düşünür.

yanılmıyorsam forum kuralları arasında üyelerin birbirlerinin yaşı ile değerlendirmesi yasaktır diye biliyorum :nazar:. KK bunu yasakladığına göre demek ki akıl yaşta değil başdadır!!!!şakkıdı

Bunun tersini savunmadim zaten sardunyacim!! Tabiki akil yasta degil bastadir
Hatta ben Fairy Like kardesimi yasina göre cok akili cok mantikli ve cok olgun buluyorum ve takdir ettim kac defa yorumlarini....kaydirigubbakcemile3

Lakin bazi seyler vardir ancak yasadiktan sonra tam anlamiyla anlayabilirsin, evlilik, annelik, is hayati, kariyer hatta erkekler bile ...genc yasta kafamizda evlilik erkekler hakkinda kurdugmuz bircok seyi evlendikten sonra cok farkli görmüyormuyuz?? Bunu anlatmaya calistim...:nazar:

Ayricada düsünki sana senden yasca cok kücük senin yasadiklarinin ceyregini yasamamis (ki allah bir daha yasatmasin arkadasim zor seyler yasamissin:teselli:) bir insan kalkip sana olaya disardan bakiyorsun diyor:1rolleyes:....iste trajikomiklik burda...

Herkezin düsüncesine saygim var konu sahibi arkadasimiz öyle yada böyle olayi cözmüs ve en önemliside bu...a.s

Sevgiler

butun sayfalara goz gezdirdim
agustobocegi isin halletikten sonra birdaha ugramamis

neyse

konu kapanmis ama ben ilk ve son yorumumu yazmak istedim
birincisi kadinin icinde kotuluk olup olmadigini bilmeden, niyetini bozmus gibi tavir alarak kadina karsi cok kotu seyler soylenilmis. Kadinin dusunmesi gerekirdi arabayla gidip gelmesinin sorun olabilecegini, belki de dusunemedi...Bilemeyiz...Belki de gercekten kotu niyetliydi..

Amaaa yargisiz infaz olmaz arkadaslar. Agustos bocegi konuyu actiginda kararsizdi ne yapacagi konusunda ama okudukca gaza gelmis ve nefretle dolmus iyice. Sonunda da bir kalp kirmis. Bosanmis bir kadinin yuzune kapiyi carpti, acaba o kadin neler hissetti? Guzelce kadinkadina konusuldu mu hic? Boyle konusulup ta laftan anlamasaydi belki bu haraketi hakederdi ama ilk uyari boyle olmamaliydi bence....

Ayrica sunu da demek isterim; esiniz cok akilli, topu size ativermis...Guzelce konusabilirdi ya kusura bakmayin esim istemiyor diyebilirdi. Siz simdi kapiyi suratina carptiniz (bence bu biraz da kendinize guvensizliginizden), acik acik konusamadiniz, soyleyeceginizi soylediniz ve kapattiniz, dinlemediniz bile...Peki esinizle ayni isyerinde calismaya devam etmiyorlar mi sonucta, bakin esiniz onla kotu olmadi siz kotu oldunuz. Ya kusura bakma esim oyle iste der, arabada 2 saat birlikte olacaklar ama ya isyerinde sabahtan aksama kadar birlikte degiller mi allah askina??

ne zaman eşimin çalıştığı işyerinin yanında bir şirkette iş buldu hayatım karardı. arsız bir şekilde bana teklif dahi, etmeden bana sormadan etmeden eşime, aynı bölgede aynı mesai saatleri içinde çalışıyoruz artık beraber gider geliriz demedimi beynimden aşağı kaynar sular döküldü.eşimde hemen tabiki aynı yere nasıl olsa otobüse vapura binmene gerek yok dedi.
bu ağustos böceğinin yazısından aldığım,bir bölüm.. aynı iş yerinde değiller... farklı şirketler. sadece yakınmış o kadar.

butun sayfalara goz gezdirdim
agustobocegi isin halletikten sonra birdaha ugramamis

neyse

konu kapanmis ama ben ilk ve son yorumumu yazmak istedim
birincisi kadinin icinde kotuluk olup olmadigini bilmeden, niyetini bozmus gibi tavir alarak kadina karsi cok kotu seyler soylenilmis. Kadinin dusunmesi gerekirdi arabayla gidip gelmesinin sorun olabilecegini, belki de dusunemedi...Bilemeyiz...Belki de gercekten kotu niyetliydi..

Amaaa yargisiz infaz olmaz arkadaslar. Agustos bocegi konuyu actiginda kararsizdi ne yapacagi konusunda ama okudukca gaza gelmis ve nefretle dolmus iyice. Sonunda da bir kalp kirmis. Bosanmis bir kadinin yuzune kapiyi carpti, acaba o kadin neler hissetti? Guzelce kadinkadina konusuldu mu hic? Boyle konusulup ta laftan anlamasaydi belki bu haraketi hakederdi ama ilk uyari boyle olmamaliydi bence....

Ayrica sunu da demek isterim; esiniz cok akilli, topu size ativermis...Guzelce konusabilirdi ya kusura bakmayin esim istemiyor diyebilirdi. Siz simdi kapiyi suratina carptiniz (bence bu biraz da kendinize guvensizliginizden), acik acik konusamadiniz, soyleyeceginizi soylediniz ve kapattiniz, dinlemediniz bile...Peki esinizle ayni isyerinde calismaya devam etmiyorlar mi sonucta, bakin esiniz onla kotu olmadi siz kotu oldunuz. Ya kusura bakma esim oyle iste der, arabada 2 saat birlikte olacaklar ama ya isyerinde sabahtan aksama kadar birlikte degiller mi allah askina??

Canım sen konuyu iyi anlamamışsın sanırım..Ya da iyi okumadın kusura bakma..Ağustos böceği kararsız falan değildi..Ta en başından bu durumdan çok rahatsızlık duyduğunu ve bu kadından nasıl kurtulabilirim, bana fikir verin diyordu..İstemiyordu eşinin servis yapmasını..Kadın ne düşünürse düşünsün..Evli ve çok samimi olmadığı bir erkeğe beni işe gelir giderken arabanızla götürün demesinin çok yanlış olduğunu düşünemeyecek biriyse öğrenmiş oldu..Hem hiç bir şeyden haberi olmayan saf bir gençkız değil ki düşünemedi diyelim..33 Yaşında ve başından bir evlilik geçmiş,erkekleri bilen biri..Erkekleri bilen derken yanlış anlaşılmasın..Çünkü henüz hiç evlenmemiş birinden başından evlilik geçmiş birinin erkeklerin yapısı hakkındaki fikirleri daha yerine oturmuştur...Evlemiş bir bayanın bakış açısı daha farklı olmak durumundadır....

Burada çok sözü edilen evliye boşanmak kolay gelir lafından nefret ediyorum ama evlendiğiniz zaman sizin de bakış açınız değişecektir ...

ben gitsinler gelsinler demiyorum ki
anlasilan siz de benim yazdigimi hic anlamamissiniz
ben sadece ilk defa konusurken guzelce soyleyebilirdi diyorum ozet olarak
pat diye kapiyi carpmaz insan
sonucta karsindaki de bir insan, peki kusura bakmayin der cekilirdi belki
insanca konusulabilirdi

bugun bu kadın yarin baskasi cikabilir
kocalarinizi pamuklara sarip cekmecede saklayin o zaman!

ben gitsinler gelsinler demiyorum ki
anlasilan siz de benim yazdigimi hic anlamamissiniz
ben sadece ilk defa konusurken guzelce soyleyebilirdi diyorum ozet olarak
pat diye kapiyi carpmaz insan
sonucta karsindaki de bir insan, peki kusura bakmayin der cekilirdi belki
insanca konusulabilirdi

Kadının yaptığı çok şey varmış ve ağustos böceğinin artık canına tak etmiş..

Güzelce konuşmayı düşünmeyi aşmış bu durum demek ki...

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu cümlen çok talihsizce .....

Konu kocaları pamuklara sarmak değil...

Öyle bir kadın çıkarsa gene hakettiği cevabı alacaktır...

Dediğim gibi Çok değişir ilerde fikirlerin tabi...:1hug:

ağustos böceği gayet kibar bile davranmış bence bu ne samimiyet bu ne yüzsüzlük ben 4 yıldır evliyim ve komşularımla bu kadar samimi değilim ki ne demek sabah sabah kapıyı çalıp uykucular kalkın işe geç kaldık çok terbiyesizce...

sonuna kadar size destek vermekle beraber üslubunuz çok sert olmuş buna katılamıycam.tüm bu söylediklerinizi iki bayan olarak daha yumuşak bi şekilde izah edebilirdiniz.sonuçta o bayanın eşine yaptığı yanlış bir davranışa şahit olmadınız.yada uygunsuz bi duruma.ben rahatsız oluyorum.hem etraf ne der hemde snada laf gelmesin şeklinde olsaydı konuşmanız daha yapıcı olurdu.hele kütt diye kapıyı çarpmakta hoş olmamış hiç.yinede bu durumdan kurtulmanıza sevindim.mutluluklar

haaa eğer o bayanın başka yanlışlarını gördüyseniz ona istinaden böyle yaptıysanız haklısınız.

X