Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

bu arada eşin duydumu ne dedi bu konu için söylediklerine falan???

biz yuvamızdaki huzuru az öz konuşmaya borçluyuz.böyle gerecek üzecek konuları kapatır ve üzerine çimento dökeriz.sanki aramızda gizli bir anlaşma yapmışız gibi ikimizde hep aynı şekilde hareket ettik.

duymuştur o anda salonda oturuyor kadının biran evvel gelmesini istiyordu işe gitmemiz gerektiği için.

canım kadının canı yanmış ki sert olarak patlamış.. başka rahatsız olduğu hareketleri de olmuş sadece gidip gelme meselesi değil dedi yaa okumuyor musun.....ayrıca kapıyı çarpma meselesini biraz espri katmak amaçlı demiş yoksa kapıyı falan çarpmamış..

diyelim ki baska bir kadin yine yalniz ve zor durumda kaldi, atiyorum gece yarisi bisey oldu, apartmanda da arabasi olan o anda siz varsiniz, esinizden hastaneye goturmesini istedi veya baska acil bi durum icin yardim istedi...ne yaparsiniz bu durumda ben merak ediyorum?

yani huzurlu olmaniza sevindim ama allah kimseye muhtac etmesin bu devirde valla ben korktum...Sunu da ogrendim asla evlilerden birsey istememeliyiz...

Çok farklı sularda dolaşıyorsun tatlım.
benzetme yaptığın durumda-değil arabasıya doktora götürmek.
Kocasının -kucağında hastahaneye kadar götürülmesine izin vermeyecek-
tek bir Tük kadını yoktur.a.s

normal karsilamadim
okuyun yazdiklarimi hic oyle demedim, evet yanlis yapmis dedim
ama tepkiler cok sert...butun bekarlar evlileri kapiverecek sanki
evli erkekler bekarlarin ilgisini cekiyor gibi genellemeler yapiliyor
ben burda sessiz kalamam kusura bakmayin
ben etrafimdaki evli erkeklere iliski olarak ihtimal disi olarak baktigim icin, bisey istersem de insanlik icabi oldugu icin belki kavrayamadim olayi...
zaten o kadin da binpisman olmustur o kadar fircadan sonra...

ama simdi dusunuyorum benim gayri ihtiyari istedigim bisey belki olay cikarabilir
gerci allaha sukur kimseden bisey istedigim yok....
allah dusurmesin zaten de...

bi arkadas yazmis arada kaynadi, hergun eve is arkadasi birakiyormus mesela ve guven meselesidir, kisilik meselesidir demis...

o kadin belki niyeti bozmus biri bilemiyorum
ama bekarlarin gozu evlilerde gibi genellemeler yapilmasi hic hos degil

zeynep adli kullanici : nedense kadınlar hep evli erkeklerden hoşlanıyor

kadın evli olmuş olsaydıda aynı tepkiyi verirdim. kadının evli bekar boşanmış olması statüsü açısından farklı olabilir fakat benim için kocamın yanındaki kadın kocamın yanındaki kadındır.

valla bende kabül edemezdim böyle bişi.içim içimi yerdim.
her günüm huzursuz olurdu.böyle birşeye izin verme canım.
adamın yapacağı yoksa bile bazı kadınlar çok fena oluyor
günahsız adamıda günaha sokarlar.önlemine al derim.kimseye güven me.gerekirse eşinle kavga et,tartış ama bu işe gidip gelme işine son verdir.ne münasebet yahuuu.

valla işi gücü bıraktım oku oku okudum...heyecanla merakla okudum.
Allah kimsenin yuvasını bozmasın..kimseyi de yalnız bırakmasın..
sevgilerimleeeee :)

:1shok:çok aşağılayıcı olmuş aslında..kafam karıştı tamam hoş bir teklif değil kaıdnınki...ama madem öyle baştan kabul etmeseymişsiniz keşke..biraz ağır geldi bana..tabi ki siz daha iyi bilirsiniz o kadını tanıyan sizsiniz...belki hak eden bir tiptir selamı sabahı kestiniz sanırım..huzura kavuştuysanız sorun yok sizin adınıza iyi olmuşCADIARZU

ağır olmuş?
peki sevgili uvercinka beni ezip şımarık bir edayla eşime, artık beraber gideriz geliriz işe değilmi? diye sorarken bana ne kadar ağır geldi hiç bunun empatisini yapmaya çalıştınızmı?
baştan kim kabul etti? kocama tekif etme şekli bile hayır diyemeyeceği bir soruş şekliyleydi.arlı bir kadın, erdal abi bey ne diyorsa işte ben senin işyerine yakın işe girdim hani diyorum beraber gidip gelsek mümkünmü sakıncası yoksa çok sevinirim hayır duamı alırsınız, siz bir düşünün bana haber verin, derdi.

yanılıyormuyum uvercinkam?

hiçbiri olmasa bile sabahın köründe evli bi çiftin kapısına gidip

"uyanın uykuculaaaarr" diye kapıyı çalan ve yeni komşu olan birinin karakteri hakkında fikir sahibi olabiliriz hanımlar.

aramızdakilerden hiçbirinin bu kadar rahat olabileceğini düşünmüyorum. hadi eski arkadaş olsa amenna da, nedir bu samimiyet sabahın köründe, karı koca onlar yahu?

Eşin anlamayabilir seni,bazı erkekler empati yapamaz,sen olsan napardın deseniz ben olsam kızardım der,izin vermezdim der ama sen kadınsın ben erkeğim der,ben o erkeğin içini bilemem ama sen bana güven falan der sıyrılır,ben bizzat tanık oldum böle erkeklere,empatiyi gözüne sokuyorsunuz ama yine de bildiğini okuyor,eşinizi fazla boğmadan razı etmeye çalışın olmuyorsa ben olsam bayanla konuşurdum sanırım,ben böle şeyleri uygun karşılamıyorum yanlış anlamayın lütfen falan diye kendi başına gitmesini isteyin çünkü bi erkek her gün güzel bakımlı hem de dul bi bayanla 1-2 saat yanlız kalıyorsa aralarında bişi yaşanma ihtimali bence yüksek,bi yerde bi elektriklenme olabilir,erkekler böle heyecanları severler,rutin hayatına yeni bi bayan girmiş oluyor,hem de güzel alımlı,çok tehlikeli çoookk
ne yap ne et ama mutlaka olaya el koy,izin verme beraber gidip gelmelere

Hoşgeldin agustos bocegimmmma.s.hihoyyyt Bizi bıraktın sanmıştıksenağlama
hemen yorumları okuduktan sonra geliyorum öpüldünüzzz ŞenizŞenizŞenizŞeniz

Valla canım keşke başta izin vermeseydin eşinin o bayanla işe gidip gelmesine..
Eşinle konuş.
Kadının hal ve tavırlarından rahatsız olduğunu söyle ..
Ne rahat kadınmış valla hiç sana sormadan eşini işe götürmeyi teklif ediyor.
Teklif de değil resmen emrivaki yapmış..
Yok canım yok yol yakınken eşinle konuş.
Arasına mesafe koysun .....
:1closedeyes:

Bence kesinlikle buna mani olun eşiniz yada bayan kötü niyetli olmayabilir unutmayınki Bizi yaratan Rabbimiz kulunun nelere zaafı olduğunuda biliyor ve ona göre yasaklarınıda koymuş ve Efendimiz bir hadisinde“İki kişinin ( 1 kadın ve 1 erkek ) yanlarındaki üçüncü kişi şeytandır' buyurmuştur.Bu hadisinden kastedilen ise yabancı kişilerin bir odada ve halvette yalnız bulunmaları halidir.
Zamanla bir gülümsemeye sıcaklık olur okadar yol gidilecek suspusmu oturulur tabiki zamanla muhabbet koyulaşır kalplere hükmedemezsin sizin eşinizi açıktan uyarmanız bile daha çekiçi hale getirir ne pahasına olursa olsun izin vermeyin her şeyi göze alarak
bakın genelde bu tür muhabbet ortamları ekeklere çekici gelir evde eşle konuşmalarda paylaşımlarda sorunlar sıkıntılar vardır ama dışardaki bayanla muhabbette bunlardan uzak daha çekici muhabbet ortamı olur ve zamanla bağımlılık yapar eşiniz sizinle iki kelime etmez hale gelir o kişiyle muhabbetler koyulaşır bu vakaların binlerce örnegi vardır.

bunlara katılıyorum ,katılmıyor değilim,bir erkekle bir kadın bu şekle gelebilir,görüşmeler neticesinde ama diyorumki heüz ortada böyle bir şey yokken ,hiç bir durum yaşanmamışken (yaşanmasını zaten istemeyiz) kadına fazla sert olmamışmı diyorum...

hani gözle görülür tamam dersin yol gitsin,ama böyle bir durum olmamış , arkadaşımız kadına panter edasıyla saldırmış resmen,bu durum şüpheden ibaret sadece...

neyse ipler tekrar arkadaşımızda olduğuna göre sorun yok,ama şunu unutmayın eşiniz her zaman sizinle değil, ne yapıp ne yapmadığını bilemezsiniz,her zaman bu şekilde yanında olup olaylara müdahale etme şansınız da olamaz...yapacak adam yinede yapar diyorum...

ha hocanın bir fıkrası vardı bilenler bilir ;" hocanın eşeği çalındı diye herkes hocayı suçlamış,hocada ;dostlar demiş,tamam ben eşeğimi çaldırdım ama Allah aşkınıza bu hırsızın hiç mi kabahati yok"..söz meclisten dışarı ....

bende diyorum "durun arkadaşlar ,yapmayın bu adamın hiç mi kabahati yok?"olayı başlatan o değilmi zaten ,bütün herşey beyefendide bitiyor.
....:eek:klava:

değerli arkadaşım, sevgili uvercinkaya verdiğim yanıtta cevaplarınızın bir kısmı var.lütfen benim içinde empati yapmayı deneyin.

eşimin bu olaylarda hiç bir suçu yok.baştan öyle sandım ama zihnim açıldıktan sonra tablonun tamamını gördüm. zaten eşimi çok iyi tanıyan bir kadın olarak hiç şüphelenmemem gerekirdi ama burda öyle konular okudum ki acaba diye sorgulamaktan alıkoyamadım kendimi.en sinir olduğum cümlelerden biriside, benin evladım öyle birşeyi asla yapmaz, benim kocam öyle birşeyi asla yapmaz.En son koca'nın haberi olurmuş, durumuna düşmek istememek adına eşimide sorguladım.

durum her ne olursa olsun bir kadın nerde nasıl davranacağını bilmeli
ben evli bir bayanım karşı komşumlada çok samimiyim ama eşini kapıda görsem aynı yöne gidiyor olsak kolay kolay arabasına binmem
empati yapmak lazım bunun evlisi bekarı yok komşusunun bunu düşünmesi lazım çok rahat bir davranış bence ...
size kesinlikle hak verdim bende aynı rahatsızlığı hissederdim

hiçbiri olmasa bile sabahın köründe evli bi çiftin kapısına gidip

"uyanın uykuculaaaarr" diye kapıyı çalan ve yeni komşu olan birinin karakteri hakkında fikir sahibi olabiliriz hanımlar.

aramızdakilerden hiçbirinin bu kadar rahat olabileceğini düşünmüyorum. hadi eski arkadaş olsa amenna da, nedir bu samimiyet sabahın köründe, karı koca onlar yahu?

hani ne derler oohhaaaa oldum -tatlicadiarzu-

Okudum herşeyi canım inşallah gece gelebilirsin , rahatça konuşuruz hepberaberyerimseniben
içinin iyi oldugu her halinde belli canım senin de eşinin de , sen içini rahat tutkaydirigubbakcemile5
herşey tatlıya baglandı, kötü olandan sakındınız Allah'ın da emrettigi gibi olan sadece bu...
Akşama gelebilcek misin bitanem , konuşabilcek miyiz..?:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
duygularıma tercüman olmuşsun arkadaşım ,önceki yazılardada ben de aynı şeylerden bahsettim ,kadına bu yapılmamalıydı,çünkü kadının yaptığı beyfendiyle işe gidip gelmekti.eğer durumdan rahatsız olunmuşsa bunun konuşma şekli bu olmamalıydı..

bu olayları önlemekse niyetimiz bu işe kocamızdan başlamalıyız sanırım...evet derken aklı nerdeymiş ,karısını niye düşünmemiş? sonrada aradan sıyrılmış ,oh kadınlar birbirini yesin,eminim paylaşılamıyorum diye çok sevinmiş ,epey gerilmiştir...erkek milleti değilmi işte....yine aradan sıyrılmış....ağustos böceği burdaki arkadaşların yorumuyla gaza geldi ,kimse bunu inkar etmesin sakın..
Işte yargısız infaz buna denir!!!
pes cidden pes, sözün bittiği yerdeyim.

bazı arkadaşlar yorum yaparken bu teklifi yapan bir kadının acaba çok saf,mağdur durumda,üstü başı yırtık,başı önde dezen bir şahsiyettemi olduğunu düşünüyorlar?
kadın resmen evin hanımını ezip kocasına dönüp,'bundan sonra beraber işe gidip geliriz' diyecek kadar yüzsüz ve arsız.ayrıca emrivakisinin arkasından sabahına kapıya dikilip,hadi kalkmadınız mı daha uykucular?... diyecek kadarda sinir bozucu düşüncesiz.kafamçokkarıştı siz şimdi böyle bir teklifi yapan kadına(ki bu kadın asla saf değil,böyle birşeyin yanlışlığını biliyor.)ah canım kusurumuza bakma kocamla benim kararımız,senin o güzel teklifinden memnunuz ama inan komşucum etraftaki komşular ne der bir düşünsene mi dicekti?.konunun sahibi ağustos böceği gayet güzel bir dille kadına bildirilmesi gereken haddini bildirmiş.bir insan nerede duracağını bilecek,ona yerini göstermiş.bu kadının bir çok vukuatı daha varmış.eğer tatlı dille uyarılsaydı,bu kadın başka bigrün eve damlayıp başka bir sinir bozucu vukuatlar gerçekleştirirdi. CADIARZU

Işte yargısız infaz buna denir!!!
pes cidden pes, sözün bittiği yerdeyim.

Bitanem aldı o cevabını merak etme sen yerimseniben
Gaza getirmişmişiz bende sırf bunun ve hala kadının kötü niyetli oldugunu söylememize ragmen anlamamakta ısrar ettigi için dayanamamıştım cevap verirken ,mirmirmirmir

Okudum herşeyi canım inşallah gece gelebilirsin , rahatça konuşuruz hepberaberyerimseniben
içinin iyi oldugu her halinde belli canım senin de eşinin de , sen içini rahat tutkaydirigubbakcemile5
herşey tatlıya baglandı, kötü olandan sakındınız Allah'ın da emrettigi gibi olan sadece bu...
Akşama gelebilcek misin bitanem , konuşabilcek miyiz..?:nazar:

canım kardeşim demek geldin. güzelim burda olmaya çalışacağım. eğer birkaç gün bile gelemiyecek olsam bile bilinki hiç müsait değilim.bazen öyle yorgun oluyorumki yatağa kendimi zor atıyorum.gerçi kriz bizi henüz etkimeye başladığından eskisi gibi yoğun olmasakta genede yoğunuz.eskiden olsa işyerimden bu kadara bile fırsat bulamazdım.elimden geleni yapacağım.buraya o kadar alıştımki sanki 37 yıldır hayatımın bir parçası gibi oldunuz.

eşimle eskisi gibi olduk.zaten konuları ısıtıp ısıtıp gündeme getirmeyiz.sorunun üzerini kapamadık biz sorunu hep ders alarak kapatırız.sanırım 17 yıllık evliliğimizi sorunsuz sürdürmeyi bu denli uyumlu olmakdan ötürü başardık:nazar:.

kadınla henüz karşılaşmadık fakat birgün mutlaka karşılaşacağız.diğer komşulardan haber alacağımda eminim.

şimdi çıkmak zorundayım. görüşmek üzere canlarım Şeniza.s.

X