bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

eylülcüm iyi haberlerele gel inş evet senin bebiş önden gidiyodu maaşlh kilolu olcak bakalım kaç kilo olcak 4 kilodan fazla olursa normal doğum pek önermiyorlar biliyosun
hayırlısı olsunda normal istiyon inş normal yaparsın

Eylülcüm ve Gizemcim,

Aslına bakarsanız ben de lisede hemşirelik okudum, sürekli internetten bilgi edinmeyede çalışıyorum ama şimdiye kadar hiçbir doktora bunu söylemedim..Çünkü söylersem zaten bildiğimi düşünerek daha az ilgi gösterecek yada sen zaten bunu biliyorsun neden soruyorsun gibi şeyler söyleyeceklerdi o zaman sende karşındaki doktorun bilgisini ölçemiyor ve ilgisinden mahrum kalıyorsun..

Ben şu an özel bir hastaneye gidiyorum, benimle ilgilenen uzman doktor artık çok yoğunlaştığından ve 36. haftamdaki randevum iptal edildiğinden bende aynı hastanedeki prof hanıma kontrol olmaya başladım. Aslında sezeryanla ilgili açıklamasında mesele yaşımda falan değil..Bu hanım sadece sezeryanlara giriyormuş ve normal doğumun takibi saatler sürdüğünden 15 yıldır normal doğumlara girmiyormuş. E haliyle benide sezeryana yönlendirmeye çalışıyor bu nedenle.. Çünkü o zaman operasyon ücreti alacak hastaneden..

Bu arada Eylülcüm bebeğin tombiş olsa bile korkma minnacık kadınların 5 kiloluk tosuncuklar doğurduğunu gördüm ben..Benim kuzenimin oğluda 4 kiloydu ve doğumu çok kolay oldu..

Allah inşallah hepimize kolay doğum nasip eder..Bu arada bazı arkadaşlar doğum yaptığından bazı arkadaşlarda artık internet kullanamayacaklarından iyice sayımız azaldı..:çok üzgünüm:

ridacım geçmiş olsun canım bende anlamadım neden hem çatı muayenesinden hemde resimden para aldılar umarım birdahaki sefer herşey yolunda gider banada doktor sakın kendini kasma dedi
ebrucum benimde yaşım 30 ve doktor sezeryana çok iyi bakmıyo açıkcası son anda belli olur diyor gerçi senin daha iyi bilmen lazım benim halam 39 yaşında normal doğum yapmıştı ve bebiş 3.5 kilo falandı çok merak ediyorum bu doktorlar neye göre insan hayatıyla alakalı bu kadar kolay karar verebiliyorlar...
benimde 29 unda kontrolüm var ama doktora söylemezsem ne bebişin kilosunu söylüyo nede başka bir kelam ediyo adamın ağzını bıçak açmıyo vallahi bende her seferinde arsızlık yapıp elli tane soru soruyorum oda haftaya konuşuruz deyip başından savıyoo ama doğum mayıs başından 10una kadar dedi anlamadım normalde 21 mayıstı bu haftada bunu sorarım :)

Neysencim bebeğin gelişimine göre doktor yorum yapmış sanırım..Galiba 1.5 hafta önden gidiyo senin bebiş..O yüzden muhtemel doğum tarihin öne çekilmiş, yani bebişin o haftalarda gelişimini tamamlamış olacak..( Ama bunu benden duyduğunu doktora söyleme, dermişim :roflol: bakalım o ne dicek )

kızlar hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim.dünkü yaşadığım şoku yeni yeni atlatıyorum ve o an aklıma geldikçe hem kendime hem de doktora kızıyorum. yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik son anda bir terslik çıkarsa çok üzülürüm..doktorlardan yana hiç yüzüm gülmedi..ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok..biliyorsunuz eşim de yok yanımda..benim için herşey daha zor..

ebrucum, 40 ytl vermedim muayene ve resim için 30 ytl verdim ama yine de çok zoruma gitti. bir hafta sonrası için de aynı ücreti istedi...indirim yapıyormuş bana güya..özel hastaneye ayda 20 öderken özel muayenehaneye ayda 120 ytl ödemek gerçekten çok zoruma gitti..
eylülcüm dediğin gibi ALLAH vicdan muhasebesini nefsinde yapan insanlarla karşılaştırsın herkesi..el insaf yanii
bir de aslında o doktoru da değiştirirdim ama doğum yaklaştı doğumu devlet hastanesinde yapacağım için ses çıkarmadım şimdiye kadar..eşim de gitme bir daha diyor..ben de korkuyorum zaten..
aman yaa ne yapacağımı şaşırdım
bugün kayınvalide görümceler geldiler, cam sildiler, perde yıkadılar temizlik yaptılar. ayakta durmaktan oraya buraya koşuşturmaktan şimdi oturunca kalkamıyorum her yerim ağrıyor...bu arada bebişimin beşiği geldi ama istediğim olmadığı için gönderdim nasipse bu akşam yada yarın istediğimi gönderecekler.hayırlısı bakalım beşiğimin yerini ayarladım..

ebrucum benim ablam 33 yaşında 3.çocuğunu normal doğumla dünyaya getirdi. bunun yaşla ne alakası var yahuu.. babaannem 43 yaşında halamı dünyaya getirmiş. bazı doktorlar herşeyi maddiyat olarak değerlendiriyorlar anlaşılan..

Ridacım, konuyu takip edemedim..cnm ama geçmiş olsun diyorum..

Bebeğinin beşiğide hayırlı olsun...Sağlıkla yatırırsın inşallah..

ridacım ohhh evin tertemiz olöuştur şimdi bebeğin beşide hayırlı olsun güle güle yatsın büyüsün inş

nazecim ve gizemcim çok teşekkür ederim, bebişimin yatağı yarın sabah geliyor, evim de tertemiz oldu çok şükür. şu an bu satırları yeni odamda yazıyorum :))

Nasılsınız kızlar...

Dün kontrolüm vardı oğluşumu gördüm çok şükür herşey yolunda normal doğum gözüküyor yine bir terslik yok doktorumda zaten normal doğum taraftarı...
Oğluşumda 2764gr olmuş doktor iyi gidiyor dedi...
Kolumdaki uyuşmada kilodan dolayıymış kızlar doktor son ayında dikkat et kilona dedi...öğünlerde 1'er dilim ekmek ye dedi bende nasıl doyalım o kadarcıkla dedim bende zaten 3dilimi geçmiyorum dedim öğünlerde yinede fazla dedi
Bu arada kızlar kilom 16kg olmuş sınırdasın dedi toplam alınması gereken kilo bu dedi daha var 1 ayımız dedi ama ne yapayım kızlar yemesek olmuyor ayy ne edeyim yaaa doğumdan sonra dikkat edicez artık dimi sengözlerimebaksanab

Eylülcüm maşallah bebişin gayet ii gidiyo..Kilo olarakta iyisin merak etme..Sadece yediklerine dikkat etmen yeter..Gerçi ben dikkat etmeme rağmen almaya devam ediyorum ne hikmetse :bbo: Ama sevindiğim bi konu var ki bana "çok kilo alıyosun hiç dolaşmıyosun" diyen arkadaşlarla kilo bakımından çok bi farkım kalmamış :roflol: Bi tanesi söylemek istemiyo ama 8. ayında 20 kilo almış..Gerçi şimdi kıvırıyo tabi "kaç kiloyla hamile kaldığımı bilmiyom ben" diyo naniknanik..

Ridacım ya çok sevindim evinin temizlenmesine..Doğuma giderken aklın evde kalmayacak.. Bebişinde eşyalarını güle güle kullansın..Offf keşke banada temizlik için yardım eden birileri olsaydı..Kendi kendime süpürmeye çalışıyorum evi ve mümkün olduğu kadar toplu tutmaya çalışıyorum..Ani bir şey olursa diye..Ama yinede iyi bi temizlik yapılsa içim rahat edecekti.. Bu sene bahar temizliği de yapamadım..:çok üzgünüm: Doktor konusunu da kafana takma canım..Eğer son bi kez gideceksen ver gitsin..Doğumunda kafan rahat olur hiç değilse..Burada da fiyatlar öyle çok ucuz değil..Şimdiye kadar abuk subuk bi dolu şeye para ödedim bende yapılan testlerim türlü bahanelerle yeniden yapılıp duruyo..Ama para vermediğin zamanda kaliteli hizmet alamıyosun..Var bizim burda fark almayan bir sağlık merkezi ama kadın doğumcunun bilgileri taş devrinden kalmış resmen..Tavırlarıyla beni çok tedirgin etti..Malesef öyle bir zamandayız ki herkes paraya bakıyo..Çalışsam sorun etmezdim ama çalışmıyorum bende uzun zamandır..Ama bebek bereket getirirmiş canım ya.. Allah fazlasıyla verir ödemelerimizin karşılığını

Ebrucum son ayında dikkat et fazla temizliğe kalkışıpta yorma kendini olduğu kadar canım doktor özellikle uyardı beni son ayında bayanlar temizlikle kendini zorlayıp erken doğum yapma riskine giriyor dedi...Allahtan arkadaşlarım sağolsun 2 hafta sonra gelip evimi temizleyecekler annemde yardım edecek bende yavaş yavaş bebeğin eşyalarını yıkayıp ütüleyip yerleştiricem
Ridacım evini ve bebişinin eşyalarını iyi günlerde kullan canım rahatlamışındır ortalıkda toparlanınca...
Ebrucum o arkadaşlarına ohhh iyi olmuş diyeceğim valla tutamadım içimde nisbet yapmak neymiş görsünler

Bizim takvimlere ne olmuş yine sitede bir türlü ayarlarını kafamçokkarıştı tutturamadı yani sürekli değişim değişim olmuyor ama

kendinize iyi bakın a.s.

eylülcüm maaşlah yavrun kilosuda çok iyi inş herşry sonuna kadar iyi gider inş
eylül kilon çok değil canım son ay çok alınmıyor bence

ebrucum ya bencede yapma iş son haftalar tehlikeli iş yapmak eşin hafta sonları evdeyse oda biraz yardım etse fena olmaz yani
buıarada bunlar ne biçim arkadaş be ebru destek olacaklarına köstek oluyolar çoçuk gibi gıcık veriyolar ama eylülün dediği gibi ohhhh olmuş daha fazla alacak o senden
bide senin dikkat ediyosan o şiştir gibime geliyor şişde doğumda hemen giderinş kısa zamanda formuna kavuşursunda çatlarlar tam
ya benimde bir arkadaşım vardı böyle anormal davranan nişan günümde bile laf sokan yıllarca kaprisini kıskançlıklarını çektim ya bide ben bu konuda çok olgundum yıllarca (yaklaşık 10 yıl)önemsemedim sevdim öyle kabul ettim ama valla bi zamandan sonra katlanılmıyo şimdi ilişkimi kestim daha rahatım valla

eylül seninde arkadaşların çok iyiymiş valla bende gittim arkadaşlarıma son günlerinde yardıma ama sağolsunlar onlar da öyle bir girişim yok
gerçi benim işim bitti sadece günlük işlerim var onuda bir hafta görümcem kaldı ara ara temizledi şimdide annem var o yapıyo biraz
doğumdan bi gün önce evi biraz temizleyecekler o kadar

Murgizcim arkadaşlarım sağolsun iyidir ben kadın tutacaktım temizlik için arkadaşlarım kızdı aşkolsun biz varken ne gerek var dediler sağolsunlar 4 kız gelip güzelce temizlik yapacaklar Şeniz
Eşimde bu haftasonu halıları yıkayacak banada yanında oturmak kalıyor ne yapalım dimi ama bu koca göbüşle yerimseniben nasıl yıkayayım halıları kızlar sizi bilmem ama ben çok naz yapıyorum eşime fırsat bu fırsat diyorum birde 1 haftadır ayaklarım şişiyor diye uzatıyorum ayakları ohhhh yatıyorum işten eve gidince sağolsun yemek bulaşık yapıyor kızlar ben yine bugünlerde çok duygusallaştım hayırlısıyla bir doğsa yavrumda alsam kucağıma bitse şu stres

eylülcüm annemde biraz naz yap diyor anlasın artık hamile olduğunu diyor bizimki çok rahat ben şimdiye kadar ne ağrımı belli ettim ne yorgunluğumu hiçbişiyinide eksik koymadım diye normal sanıyor durumu valla eşime kırgınım buaralar burda doğumuma az kaldı adamın umrunda değil valla haklı zaten can benim canım ona ne oluyoki doğuncada tek derdi sevmek olcak (
ama bende yapamıyorum naz falan bide diyorum benim naz yapmamla anlayacağına hamile olduğumu anlamasın daha iyi

Murgizcim erkek milleti anlamıyorki başka türlü illa onlara ima edeceksin gözlerine gözlerine sokarak ki anlasınlar bence yap ben mesela 4 aydır ayakkabımı giyip çıkarmıyorum içeri girince kapıda duruyorum sesleniyorum Erooooollll diye oda gelip çıkarıyor ayy egilemiyoruzda babası diyorum oda numaracılar sizi diyor çıkarıyor

valla doğru diyon demeden ima etmeden anlamıyolar ama bende anlamasını bekliyom işteeeeee
yoksa benim eşimde ne desem ne istesem yapar ama işte benim zoruma gidiyo demek o çaba harcasın istiyom
amann neyse boşver oğluşum sağlıklı gelsinde zaten o ikinci bebeyi rüyasında görür:1no2:

kızlar merhaba bende dün bütün gün yazlıklarla kışlıkları ayarladım ama gece hiç uyuyamadım ayaklarım şişti ve çok yandılar ateş gibi mayıs başında annem gelecek artık o gelincede temizlik yaparım gerçi evi temizletmiştim bitek camlarla perdeler kaldı sağolsun kayınvalidemlerle görümce elti çok onlarda çay içmeye geliyolar ben zaten zor geziyorum bide neden kuru çay veriyomuşum büsküvi falan olmuyo kek yapacaksın haberli geliyolarmışş akşama yine bendeler ama ben bu sefer çayı bile vermeyip kolayla idare etmeyi düşünüyorum kendimi çok yorgun hissediyorummm

eylülcüm merhaba..
kontrolünden güzel haberlerle dönmüşsün.maşallah oğluşunun kilosu da çok güzel..sadece 16 kg almışsın ben de bir ay öncesine kadar 16 kg daydım.her bir-iki haftada 1 kg alınıyor san ayda..valla ben şu an 19 da olmuş olabilirim..tartılmaya korkuyorum..
benim ayaklar dün nasıl şişmişti ayakta çok durmaktan..bu gün de hala şişler..
ah ahhh ayakkabımı çıkaracak, nazımı çekecek kocam yok ki yanımda.. Allah canını sağ etsin, gerçekten çok zorlanıyorum artık çorap bile giyinmiyorum..ayakkabılar ayağıma olmuyor zaten..
bir kaç gündür öylesine şaşkınım ki..eşimle konuştum az önce, o da öyle garip bir halde..az kaldı çok şükür..ama stres oluyor ister istemez..
bebişimin yatağını hala teslim etmedi firma..
ebrucum bugün ben mağazadan promosyonlu pilsan marka oto koltuğu ve anakucağını 39,50 ytl ye aldım..2 yıl garantili..dediğin gibi baya ucuza geldi eğer almayı düşünürseniz BİM mağazasından alabilirsiniz çok kullanışlı..görünüyor...

selam kızlar bugün kontrolüm vardı benimde....
maşallah nstmiz ve ultrason ölçümlerimiz gayet iyi....
oğluşum 3030 gr olmuş teyzeleri......

bugün bide bebek arabasını kuvetini bakım ürünlerini aldık hepsi çokk tatlılar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…