bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

Murgizcim onu sordum dr 38. haftaya kadar döner dedi.. ozamana kadar doğum başlamazsa ve bebek hala ters ise sanırım sezeryan diicek... henüz hiç öyle bişey demedi adam sezeryana çok karşı son dakikaya kadar beklicek anladığım kadarıyla :sm_confused: bi terslik olsaydı söylerdi diye düşünmeye çalışıyorum bende ama insanın ister istemez aklına takılıyor...
TErs olduğundan dolayıda herhalde en ufak bi sancıda kanamada suyun gelmesinde hemen geliyorsun dedi... yalancı sancılar normal değilmi diye sorunca kızdı beklemiyorsun geliyorsun dedi... bunu ben dediğim gibi bebeğin ters durmasına yorumladım hemen sezeryana alabilmesi için herhalde kafamçokkarıştı yoksa normal doğumda hemen gelmeyin sancılar sıklaşınca gelin diyolarya normalde... offf yaaaa günler yaklaştıkca valla stres basıyo beni

Slm kızlar... cumartesi günü muaynemiz vardı.. biraz kafam karışık.. şöyle bi özet geçeyim.. bebişin kilosu 2,500 bundan iki hafta önce 2250 idi. 36 haftalık. NST olduk durum gayet güzel dedi dr. haftaya tekrar gitcez. Canımı sıkan şu... kafasını ölçerken gelişme sorunu varmıydı fln dedi... daha önce başka bi dr gittiğimizden sordu. yok neden diye sorunca 34 haftalık gözüküyor dedi ve baka bi inceledi durdu... başkada bi yorum yapmadı.. kilosu bana normal geldi ama dediğim gibi kafam karıştı kafamçokkarıştı

sevdeciğim bende de benzer bir durum var. geçen cuma dr'a gittiğimde bebeğin haftasını bir hafta eksik söyledi. sat' göre 36+1 olan bebek ultrasonda birhafta eksik çıktı. ben de gelişim problemi mi diye korktum ama dr'um korkulacak birşey olmadığını başından beri sat'ın gerisinde olduğunu, bunun yumurtlama dönemiyle ilgili olduğunu söyledi. (bu dr'a 4 aydan sonra gitmeye başladım ben bu arada)

içini ferah tut canım bence seninki de normal bir durumdur.

sevdecim canım banada drum bu durumlarda hemen gel dedi
inş canım döner o zaman ama bence çok bekleme 36. haftadan sonra dönmesi zor diyolar canım

ay canım ya çarşafın altından bile kötü dimiiii ya
canım değiştirme drunu bundan sonra bayanda olsa insan utanırda valaa ben bi kere alttan muayene oldum çok kötü bir his ya :eek:gerçi çok kısa sürdü dr da çok anlayışlı ve iyi davrandı

gizemcim düşündükçe kötü oluyorum.kadın olmak ne zor iş yahuuu:1rolleyes:

Slm kızlar... cumartesi günü muaynemiz vardı.. biraz kafam karışık.. şöyle bi özet geçeyim.. bebişin kilosu 2,500 bundan iki hafta önce 2250 idi. 36 haftalık. NST olduk durum gayet güzel dedi dr. haftaya tekrar gitcez. Canımı sıkan şu... kafasını ölçerken gelişme sorunu varmıydı fln dedi... daha önce başka bi dr gittiğimizden sordu. yok neden diye sorunca 34 haftalık gözüküyor dedi ve baka bi inceledi durdu... başkada bi yorum yapmadı.. kilosu bana normal geldi ama dediğim gibi kafam karıştı kafamçokkarıştı

sevdecim 34 haftalık bir fetusun ağırlığı 2200(1480-2750)aralığında,
36 haftalık bir fetus ise 2700(2080-3330)aralığında olması normalmiş..

senin bebiş 2 haftada 250gr almış 2500 gr da aslında azımsanacak bir rakam değil..:nazar: en alt sınırın üstünde görünüyor..normalden de 200gr düşük sadece..:uhm:kilosu da düzene girer inş. canımm ya, üzülme..sağlıklı olsun da..
zaten önemli bir durum olursa doktorunla istişare edersiniz durumu..
bebişin de dönmemiş gizemin dediği gibi şimdilik sezaryen görünüyor durumun bana da öyle söylemişti doktorum ama döndü. normal doğum tercih ediyorsan tabi ki son ana kadar beklemekte fayda var bence..hayırlısı olsun hakkınızda canım.a.s.

Yanıtlarınız için tşk ederim kızlar... Kilo hesabını bende eve gider gitmez yapmıştım banada normal geldi.. zaten bu aralar iştahım hiç yok bundan dolayı kilosu biraz az olmasına şaşırmadım... gerçi bebeği beslicek şeyleri hala yiyip içiyorum ama :sm_confused:

Umarım hepimiz sağlıklı bi şekilde bu yavruları kollarımıza alırız da rahatlarız sırnaşık şey

amin sevdecim.ama sen yine de bebişin için yemene özen göster..ben ne bulursam yiyorum vallaa..76 kg oldum..tosun gibiyim maşallah..gıdığım filan çıktı yüzüm yanlara doğru genişledi..iyi ki eşim yanımda değil..gerçi eşim yanımda olsa utanır fazla yemezdim,o beni engelliyordu..uyarıyordu..
bakalım bebiş ne kadar olmuş yarın öğreneceğim..
bir de ben döndüğü konusunda endişelerim vardı. dün gece biraz rahatladım..ayaklarını göğsüme dayamış sanırım..

kıpır kıpırlar ne şekilde durdukları belli diilki :dance:

kıpır kıpırlar ne şekilde durdukları belli diilki :dance:

ne garip şey, şu an içimizde bir canlının olması..
ilk kez bize ait olan ve sevgisi herşeyin üstünde bir varlığı dünyaya getirecek ve ona oğlum yada kızım diyeceğiz..ve onların sayesinde anne & baba olacağız..
çok değil şurda 2 hafta sonra evimiz bebişlerimizin çığlıkları ile dolup taşacak.
artık iş dönüşlerinde yolumuzu bekleyen ve bizi görünce boynumuza atılan bir çocuğumuz olacak..
ne kadar heyecan verici bir durum değil mi?

herkese slm...bugün saat 11:30 da kontrolüm var..tüm kontrolü olan arkadaşlardan da iyi haberler getirmelerini diliyorum.
şu çatı muayenesi konusu kafamı karıştırıyor ve içimi ürpertiyor ama bakalım neler olacak?
görüşmek dileğiyle....

ridacım hayırlı haberlerini bekliyoruz inş korktuğun gibi geçmeyecek canım

ridacım inşallah çok güzel haberlerle gelirsin canımm

arkadaşlar ben geldim..bebişimin herşeyi normal.2850 gr görünüyor şu anda.( bebişim 20 günde 150 gr almış ona biraz üzüldüm..)
gizemcim, neysencim..iyi dilekleriniz için teşekkürler
bugün çatı muayenesi oldum. tam da korktuğum gibi geçti...çok iğrenç ötesi bir durum..(bir çığlık atıp ortalığı birbirine katacak kadar canım yandı)
sonuç alınsa o kadar zoruma gitmeyecekti..doktor haftaya bir daha gelin, kendinizi çok kastınız birşey anlamadım dedi
nasıl yani dedim..
% 50 sezaryen ve %50 normal dedi.
bir de para mevzusu var tabi..30 ytl aldı haftaya bir daha 30 ytl alacağını söyledi..bebişin ultrason resmini istedim 40 ytl fark vermeniz gerekir dedi ve üstüne bir de size indirim yapıyoruz ondan az alıyorum demez mi? siyah beyaz bir resim verdi bebişimin yüzü (güya) hiç birşey anlaşılmıyor..eşime nasıl göstericem bilmiyorum o resmi..
birşey de diyemedim..çok canım sıkıldı..
valla doğuma kadar kontrole gitmeyi hiiiç düşünmüyorum..zaten eşim de çok kızdı doktora..ses tonu bir anda değişti ben anlatınca..bir daha o doktorun adını duymak istemiyorum bir daha o doktora gitmiyorsun dedi..
işte böyle arkadaşlar...bebişimin sağlığı yerinde ya başka ne isterim ki..Allahım herkese yardım etsin..bebişlerimizi hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah.

amanın ridacım bu dr da çok paragöz çıkmış ya nerden buldun bunu?
peki şimdi napcan yaaaa?
çatınıda anlamamış ya bu dr bari onu anlasaydı,, ya
neyse moralini bozma canım bir yolunu bulursun inşaalah allah yarımcın olsun canım
stresse girme lütfen

valla gizemcim çok şaşkınım aslında..normal doğum istiyorum ama bu doktor ona da engel olmaya çalışıyor bence..gitmeyi düşünmüyorum o doktora. eşim de kızdı zaten..nasıl anlayamamış, dedi bir daha da gitmemi istemiyor haklı olarak anlatırken nasıl sinirlendi bi bilsen.orda olsa neler olurdu bilmiyorum..

ridacığım geçmiş olsun sonunda çatını çatlattırdın demektatlicadiarzu gerçi ölçememişlerde ama. anlamadım ben bu işi çatı ölçmeye paramı alıyorlar ne yapıyorlarmışta hakediyorlar o parayı canı acıyan sensin işkence gören sensin onların üstüne para vermeleri gerekir. acaba bendendemi alıcaklar cuma gidicem söylerim.
buarada nst ye para veriyormusunuz ben 10ytl veriyorum merak ettim herkez veriyormu?

Merhaba kızlar

Geçmiş olsun ridacım ne biçim bir doktormuş böyle çatı muayenesi için ayrıca ücret ödenmiyorki yine ultrason görüntüsü içinde ayrıca ücret ödenmez ne para gözmüş senin doktor...Bebişin maşallah :nazar: canım bence endişelenme gayet iyi doğuma az kaldı takma kafana canım Allah yardımcın olur...Doğru insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin bize yaradan...
Kardelencim nst'ye bende 22ytl ödedim

Bu arada kızlar bugün kontrolüm var bakalım bebişim nasıl olmuş inşallah herşey yolundadır doktor ne diyecek bakalım...

arkadaşlar ben geldim..bebişimin herşeyi normal.2850 gr görünüyor şu anda.( bebişim 20 günde 150 gr almış ona biraz üzüldüm..)
gizemcim, neysencim..iyi dilekleriniz için teşekkürler
bugün çatı muayenesi oldum. tam da korktuğum gibi geçti...çok iğrenç ötesi bir durum..(bir çığlık atıp ortalığı birbirine katacak kadar canım yandı)
sonuç alınsa o kadar zoruma gitmeyecekti..doktor haftaya bir daha gelin, kendinizi çok kastınız birşey anlamadım dedi
nasıl yani dedim..
% 50 sezaryen ve %50 normal dedi.
bir de para mevzusu var tabi..30 ytl aldı haftaya bir daha 30 ytl alacağını söyledi..bebişin ultrason resmini istedim 40 ytl fark vermeniz gerekir dedi ve üstüne bir de size indirim yapıyoruz ondan az alıyorum demez mi? siyah beyaz bir resim verdi bebişimin yüzü (güya) hiç birşey anlaşılmıyor..eşime nasıl göstericem bilmiyorum o resmi..
birşey de diyemedim..çok canım sıkıldı..
valla doğuma kadar kontrole gitmeyi hiiiç düşünmüyorum..zaten eşim de çok kızdı doktora..ses tonu bir anda değişti ben anlatınca..bir daha o doktorun adını duymak istemiyorum bir daha o doktora gitmiyorsun dedi..
işte böyle arkadaşlar...bebişimin sağlığı yerinde ya başka ne isterim ki..Allahım herkese yardım etsin..bebişlerimizi hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah.

Ridacım benim oğluşta çok kilolu görünmüyodu..Yani cumartesi günkü ultrasonda 2800 gr çıkmıştı..normalde 32. haftadan itibaren günde 20-30 gr alması gerekirken benimki ortalama 15 gr almış..doktor bu rakam (+) (-) 150 gr olabilir dedi yani ya bu rakamdan daha büyük yada daha küçük bilemiyorum..Birde ben kontrole gittiğimde doktor ilk başlarda resim veriyordu ama artık vermiyor..İstemediğimden heralde..Zaten doğmasına az kaldı artık resmini diil kendisini görcem :dance: O yüzden çok takılmıyorum resmine..Kendi sağlıklı olsun yeter..Resme keşke para vermeseydin..Bir dahaki gidişinde mutlaka söyle ben bu resmi beğenmedim hem arkadaşlarım resimleri bedava alıyorlarmış siz neden para talep ettiniz de ve muayene ücretini de ödeme (ciddiyim bi resme 40 YTL istenirmi ayol saçmalık resmen, nesine istiyor o kadar parayı anlamadım, uyduruk bir kağıda basılan fotokopi sadece ).Adamlar bizim gibi meraklı anneleri bulmuşken biraz yolayım diye uğraşıyor..Yalnız kontrollerini aksatmamanı tavsiye ederim canım..Artık son zamanlarımız birazcık sabırlı olmak lazım..Dediğim gibi sen kontrolüne git ve de ki "kusura bakmayın geçen sefer haksız yere benden 40 YTL aldınız bende şimdi ücret ödemeyeceğim..Ücret istiyorsanız 40 YTL 'mi geri verin bende size ücretinizi ödiyeyim" de ama yanında mutlaka biri olsun, son derecede rahat ol, normal birşey konuşuyormuş gibi konuş, kimse seni dövemez sövemez eğer paramı vermezseniz bu yaptığınızı herkese anlatırım dersin sende. Allah bilir sana makbuz falanda vermemiştir o..Zaten fatura kesmedikleri için aldıkları tüm para ceplerine kalıyor böyle uyanık doktorların. Bu arada benim hastanedeki doktorda anlattım ya senin yaşındakilere sezeryan öneriyorum ben dedi bana ..Bende sezeryana ancak bir komplikasyon olursa evet derim onun haricinde normal doğum yapmak istiyorum kararımı verdim dedim..Bişey diyemedi tabi..

Son düzenleme:
ebru yaşın daha 30 ya ne alaka yaşla normal doğumun ne alakası varmış hayter bişiy ha
kızlar valla para sorun değil verilirde insan paragöz drdan korkuyor prensipleri vicdanı olmayan insan bana göre tehlikelidir para için herşleyide yapar
neyse az kaldıda bu saatten sonra dr değiştirsen dert değiştirmesen dert
bide siz nerde doğum yapmayı düşünüyosunuz ayarladınızmı doğumhastanesimi özel hastanemi artık kesinleştirin çünkü bebişler 38-40 hafta arası artık geliyolar kızlar
doğum haberi süpriz olmayacak yANi hiçbirimizin

Murgizcim dediğin gibi Allah bizi vicdanlı doktorlarla karşılaştırsın canım...
Ben ilk ayımdan itibaren Özel hastaneye gidiyorum ssk karşılıyor hastane ve doktorumdan memnunum daha önceleride gittiğimiz hastane ve benim doktorumda 3 arkadaşımda doğum yaptı ben kendimi doktorumda güvende hissediyorum kontrol esnasında şakalaşıyor bile çok tatlı bir bayan istediğim soruyu soruyorum oda detaylı bir şekilde anlatıyor zaten nettende hafta hafta takip ettim gebeliği bilinçsiz davranmadım inşallah doğumumuzda kolay geçerde doktorumda normal doğumdan yana ama bebeğin tombiş olacak nasıl çıkaracaksın diye şaka yapmayıda ihmal etmiyor fisfisfis
Bugün oğluşumu görücem çok heyecanlıyım kızlar...:emir_bebek:

X