bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

canancım, şu an yaşadığın şeyler bizim de başımıza gelebilme ihtimali olan şeyler..Herşeyin (Hayrın ve şerrin ALLAHtan geldiğine İMAN ediyoruz) Allahtan ümit kesilmez canım, her şerde bir hayır gizlidir..çok şükür ki bebeğinin sağlık durumu çok güzel..normal olamazsan, sezaryen olursun bitanem..yeter ki bebeğine sağlıkla kavuş..lütfen Arkadaşlarımızın da dediği gibi moralini yüksek tut, kendini koyverme. bu senin imtihanın tefekkür et..
Pazartesi günü çekilecek ultrason sonucunu dört gözle bekliyoruz..üç kişi edilen bir duaya gönülden amin derse o dua ALLAHın izniyle gerçekleşirmiş..
bak kaç kişiyiz...hepimiz senin ve bebeğinin sağlığı için dua ediyoruz..

Rabbim! Canan kardeşimizin ve bebek bekleyen tüm annelerin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alması için bizlere yardımcı ol..mutluluğumuzu ve huzurumuzu daim kıl..bizlere kaldıramayacağımız sorumluluklar yükleme, bizi evladımızla ve sağlığımızla imtihan etme..
Amin

AMİN, AMİN, AMİN

YÜREĞİNE SAĞLIK RİDACIM

canandan mercandan gizemden kardelenden ve bugün bebişini görmeye giden tüm hamişlerden güzel haberler bekliyorum..
güzel haberlerle dönen tüm hamişlerin de sağlıklı haberlerinin devamını diliyorum..
hala bebişi dönmeyen var mı arkadaşlar?

kardelen ve mercanın bitek ters herhalde ridacım zaten ayperinde tersti doğurdu inş

Kontrole gittim bebeğimi gördüm çok güzel gelişimi var ama bebeğimin eşi önde olduğundan normal doğum olmuyor ve gittiğim hastane senin sezeryanını yapamayız dedi çünkü daha kapsamlı bi yetişkin yoğun bakımı olan bi yere gitmem gerekiyormuş hem anne hemde bebek için tehlikeli durumlar var dedi moralim inanılmaz bozuldu çok ağladım sonra çapada bi doktor bulduk harika bi kadın ben ona hiç bi şikayetimi anlatmadım gördü evet dedi eşi önde ama korkma dedi biz bunu halledicez belki biraz erken doğabilir senide biraz hastanede misafir edebiliriz dedi ama korkulacak bişey yok dedi içimi çok rahatlattı. Bebeğimi gördüm aynı babası eşimle beraberdik oda bana benziyor diyo..
Bebeğimi ultrasonda gördüm yüzü o kadar nettiki öyle görünce ağladım ve ben ağladığımda kızımda yüzünü ekşitti onu üzmemek için artık hiç bişeyi takmıyorum. Allahın izniyle sağlıklı bir doğum yapıcam inşallah...

canancım canım çok şükür iyisiniz ve üzme kendini eminim bebişin zamanında bekleyecek ve sende sorunsuz bişekilde bebeğini kucağına alacaksın

Canancım işini iyi yapamayan insanların söylediklerine takılma..Bak iyi bir doktor bulmuşsun..Hayırlısıyla hiçbirşey olmadan sezaryan olursun ve bebeğini kucağına alırsın..Hiçbirşeyi kafana takma...

Artık iyiyim zaten doktor çok önemli bi etkenmiş ben baştan beri bi doktor bulamamışım kendime son ayda bulduk allaha şükür buda şanslamı alakalı bilmiyorum ama artık tek düşündüğüm bebeğimi sağlığıyla kucağıma almak. Allah hayırlısıyla herkese nasip etsin

canancım çok merak ettik seni. bebişinin ve senin sağlık durumunuzun iyi olmasına sevindim.çok şükür moralinin de iyi olduğunu yazmışsın. yaşadığın şeyler kolay şeyler değil ama ALLAH buyük bitanem, zaten herşeeey evlatlarımızı dünyaya getirmek için değil mi ki? derdi veren dermanını da veriyor sabrını da..çok şükür Rabbim karşına iyi bir doktor çıkarmış, gözün aydın diyeyim sana. hayırlısıyla bebişine kavuşmanı diliyorum..kendine ve bebişine iyi bak olur mu? bizleri de habersiz bırakma öpüldün şeker kızın annesia.s.

Canım benim çok saol gerçekten moral olarak iyi olmak çok iyi bu zamana kadar doktorlardan yana hiç şansım olmadı ve ilk dönem erken doğum riski şimdi plasenta önde anne içinde hayati tehlike dediler biz yapamayız diyip başlarından attılar allaha çok şükür ki şimdiki doktorum tıpkı bi annenin evladına yaklaştığı gibi bi yaklaşım gösterdi ve eğriyi doğruyu açık açık bizim anlayabileceğimiz dilden anlattı diğer doktorlar hamilenin piskolojisini hiç anlamıyo...
Salı günü tekrar kontrolüm var belki 16 mayıs beklemeden biraz daha erken alabilirler ama artık bu zamandan sonra doğan bebeklerin sağlıkları için sorun olmuyormuş şimdiki doktorum bebeğin ve senin için tutabildiğimiz zamana kadar tutalım diyor diğerleri hemen alıyordu bebeğimi :KK43:
Kızımda büyümüş geçen hafta pazartesi gittiğimde 2790 gr olmuş annesinin kuzusu

bazen anlamıyorum bu doktorları bir beyin cerrahının ben bu beyin ameliyatını yapamam demesi garip olmaz mı? doğum dr'u nasıl bu riskli bir durum biz yapamayız diyor. öyleyse ne diye okudun sen. ne diye yer işgal ediyorsun hastanelerde.

yeni dr'un için sevindim canancığım. en azından için rahattır artık. inşallah rahat bir doğum yaşarsın.

Bende anlayamadım ama doktor bulunduğu hastaneden dolayı bunu söyledi daha kapsamlı bi yere gitmem gerekiyormuş neyseki sonunda hallettik allahıma şükür sağlıklada kucağıma alsam o günleride bi görsem gün geçtikçe heyecanım daha da artıyor artık evde tek kalmaya korkuyorum

Canım benim çok saol gerçekten moral olarak iyi olmak çok iyi bu zamana kadar doktorlardan yana hiç şansım olmadı ve ilk dönem erken doğum riski şimdi plasenta önde anne içinde hayati tehlike dediler biz yapamayız diyip başlarından attılar allaha çok şükür ki şimdiki doktorum tıpkı bi annenin evladına yaklaştığı gibi bi yaklaşım gösterdi ve eğriyi doğruyu açık açık bizim anlayabileceğimiz dilden anlattı diğer doktorlar hamilenin piskolojisini hiç anlamıyo...
Salı günü tekrar kontrolüm var belki 16 mayıs beklemeden biraz daha erken alabilirler ama artık bu zamandan sonra doğan bebeklerin sağlıkları için sorun olmuyormuş şimdiki doktorum bebeğin ve senin için tutabildiğimiz zamana kadar tutalım diyor diğerleri hemen alıyordu bebeğimi :KK43:
Kızımda büyümüş geçen hafta pazartesi gittiğimde 2790 gr olmuş annesinin kuzusu

ALLAH her zaman iyilerle birliktedir canım.yeter ki senin kalbin doğru olsun, Rabbim seni iyi insanlarla karşılaştırır.Allah sağlıkla bebişine kavuşmayı nasip etsin.bebişine de maşallah :nazar:şimdi biraz daha büyümüştür annesinin kuzusu:teytey:
aklına korku getirme iyi şeyler düşün...
ben de çarşamba günü kontrole gidicem, çatı kontrolu yapabilir doktor. çok korkuyorum..ben çok utangaç ve korkak biriyim doğumda da ALLAH KERİM:uhm:

ridacım bende öyle düşünüyorum insan iyi kalpli olursa kimse için kötü bişiy düşünmezse allahda onu iyi insanlarla karşılaştırır iyi şeyler yaşatır
buarada inş acımaz iyi geçer çatı kontrolün:KK43:((((

ridacım bende öyle düşünüyorum insan iyi kalpli olursa kimse için kötü bişiy düşünmezse allahda onu iyi insanlarla karşılaştırır iyi şeyler yaşatır
buarada inş acımaz iyi geçer çatı kontrolün:KK43:((((

canım inşallah dediğin gibi olur..az önce arkadaş aradı. geçen yıl aynı doktora gidiyordu. çarşafın altından eliyle çatıyı kontrol ettiğini söyledi...bayan bir doktor mu bulsam kendime tekrar..şaşırdım kaldım Allah yardımcımız olsun..:eek:
:tomato: kaçış yok sanırımmm

canım inşallah dediğin gibi olur..az önce arkadaş aradı. geçen yıl aynı doktora gidiyordu. çarşafın altından eliyle çatıyı kontrol ettiğini söyledi...bayan bir doktor mu bulsam kendime tekrar..şaşırdım kaldım Allah yardımcımız olsun..:eek:
:tomato: kaçış yok sanırımmm

ay canım ya çarşafın altından bile kötü dimiiii ya
canım değiştirme drunu bundan sonra bayanda olsa insan utanırda valaa ben bi kere alttan muayene oldum çok kötü bir his ya :eek:gerçi çok kısa sürdü dr da çok anlayışlı ve iyi davrandı

Slm kızlar... cumartesi günü muaynemiz vardı.. biraz kafam karışık.. şöyle bi özet geçeyim.. bebişin kilosu 2,500 bundan iki hafta önce 2250 idi. 36 haftalık. NST olduk durum gayet güzel dedi dr. haftaya tekrar gitcez. Canımı sıkan şu... kafasını ölçerken gelişme sorunu varmıydı fln dedi... daha önce başka bi dr gittiğimizden sordu. yok neden diye sorunca 34 haftalık gözüküyor dedi ve baka bi inceledi durdu... başkada bi yorum yapmadı.. kilosu bana normal geldi ama dediğim gibi kafam karıştı kafamçokkarıştı

Slm kızlar... cumartesi günü muaynemiz vardı.. biraz kafam karışık.. şöyle bi özet geçeyim.. bebişin kilosu 2,500 bundan iki hafta önce 2250 idi. 36 haftalık. NST olduk durum gayet güzel dedi dr. haftaya tekrar gitcez. Canımı sıkan şu... kafasını ölçerken gelişme sorunu varmıydı fln dedi... daha önce başka bi dr gittiğimizden sordu. yok neden diye sorunca 34 haftalık gözüküyor dedi ve baka bi inceledi durdu... başkada bi yorum yapmadı.. kilosu bana normal geldi ama dediğim gibi kafam karıştı kafamçokkarıştı

aman canım takma kafaya inş hiç bişiy yoktr bu son haftalarda stres yapmak iyi değil canım bebişinde tersmiş sezeryan olcak seninde hayırlısı olsun

X