bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

ridacım dikkat et kendine benimde bu kaç gündür ağrılarım sancışarım çoğaldı
dün gecedendir sol gögsümün altına bi ağrı saplanmış çok fena ağrıyo
canım bende çooook merak diyom sağlıklı olsunlarda ne olsa kabulum
canım bende iki üç gündür ayaklarını dışarıya çıkışını görüyorum süper ya dışarda bayağı belli oluyo
sevdecim senin tersse o hissettiğin başıdır sağ göğsünün altında ve çıkıntı ise elidir
bak benim hıçkırığı şu an sol kasığımda oluyo

Murgizcim yeni gördüm bu yazını pardon yaaaa a.s.
Eli de ola bilir yada dirseği diye tahmin ediyorum baya sert çünkü bide inatcı ben geri itiyorum daha çok bastırıyo... başını bazen tam iki göğsümün arasının altında hissede biliyorum kocaman top gibi orda bi sertlik oluyo :dance:

Murgizcim yeni gördüm bu yazını pardon yaaaa a.s.
Eli de ola bilir yada dirseği diye tahmin ediyorum baya sert çünkü bide inatcı ben geri itiyorum daha çok bastırıyo... başını bazen tam iki göğsümün arasının altında hissede biliyorum kocaman top gibi orda bi sertlik oluyo :dance:

evet dirsekte olabilir
hehehe kıs çoçupğu rahat bıraksana ne karışıyon yavruşa:roflol:

Bende çok oynuyorum göğsümün altına gelen yeri sanırım ayağı ama seviyorum onu canım kızımın ayakisi

evet dirsekte olabilir
hehehe kıs çoçupğu rahat bıraksana ne karışıyon yavruşa:roflol:

ama acıyoooooooo sanki etimi delip geçecekmiş gibiii...
ya kızlar bide sizin bebişlerinizin eşlerinizin sesine tepkisi nasıl??

Benimki mesela canımı çok acıtırcasına hareket etmeye başlayınca eşim yaklaşıyo göbeğime ve konuşuyo... oğlum sesini duyar duymaz duruyor eşim susunca yine başlıyor :dance:

canancım hele o ayaklar bi meydana çıksın.. hele bi yaz da gelsin bacaklarda tonton ossun sevmekle bırakmiiicazzz yicez yiiiceeezzzz :teytey:

Şaşırdım ölemi olurmuş bende çok hızlı hareket ediyorum. aslında benim çok yavaş olmam lazım ama içimde bi tezcanlılık var engel olamıyorum eşim hep yavaş yavaş die kızıyo bide böle bişe olursa :uhm:

valla canım arkadaş öyle dedi..canım sen de dikkat et..vardır bir doğruluk payı mutlaka.anneme de söyledim...kızdı acelen ne diye:eek:klava:

Benimki mesela canımı çok acıtırcasına hareket etmeye başlayınca eşim yaklaşıyo göbeğime ve konuşuyo... oğlum sesini duyar duymaz duruyor eşim susunca yine başlıyor :dance:

canancım hele o ayaklar bi meydana çıksın.. hele bi yaz da gelsin bacaklarda tonton ossun sevmekle bırakmiiicazzz yicez yiiiceeezzzz :teytey:

bebişim babasının sesini sadece haftasonu nette duyabiliyor..babasının sesini başka seslerden ayırt edebiliyor mu aceba ne dersiniz??
babası bizi uzaktan seviyor..
kedinin ciğere baktığı gibi birbirimize bakıyoruz :eek:
25 gün kaldı kızlar...mesai bittiğinde eve gidince ilk işim takvim yaprağını koparmak..:hooray: birgün daha gitti diye seviniyorum..
450 gündür ayrı olmak ne kötüüüüKötü Kazenkabus gibiydi günler geçmek bilmiyordu..birden bebişimin olacağını öğrendim..bir de baktım ki..ikisinin de tezkeresi aynı güne geliyor. zaman daha hızlı geçti oğluşum Allahın bana bir lütfuuu
ben çok şanslı bir anne ve eşim sanırımmm:nazar::teytey:
iki aşkıma da aynı zamanlarda kavuşacağım...

kıslaaaar... kontürole gittik bugün bebişim dönmüüüüüüüüüüş:dance::dance::dance: nst yede girdim herşeyimiz normal bebişim gayet sağlıklı. ama kilosu 2700 çıktı ona şaşırdım 4 haftada 600 gr almış oluyor dr.da 2900 den aşşa değil iri bi bebek duruş pozisyonundan sebep yanlış hesaplamış olabilir makina dedi. bidahaki kontürolüm 10 gün sonra.:teytey:

kıslaaaar... kontürole gittik bugün bebişim dönmüüüüüüüüüüş:dance::dance::dance: nst yede girdim herşeyimiz normal bebişim gayet sağlıklı. ama kilosu 2700 çıktı ona şaşırdım 4 haftada 600 gr almış oluyor dr.da 2900 den aşşa değil iri bi bebek duruş pozisyonundan sebep yanlış hesaplamış olabilir makina dedi. bidahaki kontürolüm 10 gün sonra.:teytey:

Maşallah canım bebişine.:nazar::nazar:.ne güzel dönmüşte annesinide mutlu etmiş a.s ben ultr.ölçümlerine cok inanmıyorum canım,yanlış hesaplayabiliyor..ama üç aşağı beş yukarı bir sonuç veriyor diye düşünüyorum..inş hepimizin bebişleri düşündüğümüz ,istediğimiz kiloda ve kiloya yakın doğarlar:içelim:

Bizde de aynısı oluyo bazen çok hareket ettiğinde canım çok acıyo eşimde dediğin gibi göbeğime konuşuyo hadi kızım sen uyu bak anne de uyusun hadi canım dio yaa inanması garip ama kızım bunu anlıyo galiba :emir_bebek:
bugün arkadaşım hadi doğsunda mıncıklayalım onu dio ay ben ne yapcam öle hırçın severlerse çok kalp kırarım gibi gelio :uhm:

aman ne güzel :nazar: allah nazarlardan korusun hepimizi... Bende yarın görücem kızımı bakalım kilosu ne olmuş büyümüşmü benim kızımda

bebişim babasının sesini sadece haftasonu nette duyabiliyor..babasının sesini başka seslerden ayırt edebiliyor mu aceba ne dersiniz??
babası bizi uzaktan seviyor..
kedinin ciğere baktığı gibi birbirimize bakıyoruz :eek:
25 gün kaldı kızlar...mesai bittiğinde eve gidince ilk işim takvim yaprağını koparmak..:hooray: birgün daha gitti diye seviniyorum..
450 gündür ayrı olmak ne kötüüüüKötü Kazenkabus gibiydi günler geçmek bilmiyordu..birden bebişimin olacağını öğrendim..bir de baktım ki..ikisinin de tezkeresi aynı güne geliyor. zaman daha hızlı geçti oğluşum Allahın bana bir lütfuuu
ben çok şanslı bir anne ve eşim sanırımmm:nazar::teytey:
iki aşkıma da aynı zamanlarda kavuşacağım...

Bence babası olduğundan senin duygularından ve içgüdüsel olarak bunu ayırt ediyordur bence...
Az kaldı Rida 25 gün ama sanki son günler hiç geçmezmiş gibi gelir ya insana sendeki heyecan bizimkilerin 2 katı dediğin gibi iki aşkına kavuşucan allahın izniyle...

merhaba kızlar
bakıyorum gün yaklaştıkça kime benzediği merak konusu oluyo.
sağlıklı olsun da kime benzerse benzesin.

benim dr'a göre bana benziyor. geçen sene doğum yapan bir arkadaşa babasına benziyor demiş ve gerçekten bebek babasına benziyor. hayırlısı artık.

bizim bacaksız da dönmüştü tekrar dönmezse eğer. bu gidişle sağ tarafımdan kocaman bir delik açıp çıkacak.

kardelencim çok şükür bebişin dönmüş ve sağlıklı bir bebek haberi verdin bize..gözün aydın...:nazar::nazar: senin şu yaşadığın sevincin aynısını ben de 3 hafta önce yaşadım..seni anlıyorum .. bundan sonra da bebişin büyük ihtimalle dönmez 36.haftan bittiği için ..
bir de kilo konusunda benim tereddütlerim var..makine otomatik hesaplıyor haftasına göre kilo standardı var sanırım..kontrolden gelen arkadaşların yaklaşık hepsinin bebişi 2700gr.. sitenin birinde bir çizelge bulmuştum.haftaya göre birebir aynı rakamların çıkması beni şaşırtıyor..bence bu olasılıkları da göz önünde bulundurmakta fayda var..
sonraki kontrolünde de iyi haberler alman dileğiyle..

ridacım buarada sana biraz kızcammmmmmm
tamam belki kramp çekmek hoşuna gidiyor diye kalsiyum hapını kullanmıyosun
peki demir ilacının nekadar önemli olduğunu biliyormusun
bebek ilk 6 aydaki ihtiyacıını son 6 haftada anndden depoluyor ve sen gece gündüz et yiyerek ancak bu ihtiyacı karşılayabilirsin ilaçsız
şimdiye kadar kullanmamışsan kansızlık olmuştr bari şimdiden sonra düzenli kullanki sebde bebekde kansız kalmayın ya
aaaaaaaa hemen bu gece atıyosun bak beni daha fazla sinirlendirme

gizemcim bana kızmakta haklısın.. ilaç kullanma alışkanlığım yok..
Annemin söylediği birşey var
"kızım hiç canının kıymetini bilmiyorsun. Allah onarmasıyla geldin bu zamana dek" der..
saldım çayıra mevlam kayıra hesabı yapıyorum sanırım..
hayırlısı olsun bakalım...
seni dinleyeceğimden emin olabilirsin..demir hapımı birazdan alıcam..ve sonra her gün.. söz sana
teşekkür ederim canımmm ikazın için..

Son düzenleme:
Bence babası olduğundan senin duygularından ve içgüdüsel olarak bunu ayırt ediyordur bence...
Az kaldı Rida 25 gün ama sanki son günler hiç geçmezmiş gibi gelir ya insana sendeki heyecan bizimkilerin 2 katı dediğin gibi iki aşkına kavuşucan allahın izniyle...

bir sitede okumuştum..annenin sesi ince olduğundan annenin sesini daha iyi algılarmış bebişler..babalar da seslerini incelterek konuşurlarsa onların sesini de algılayabilirmiş bebişler..hatta bizim refleks olarak bebişlerle yada küçük çocuklarla konuşurken sesimizi inceltmemiz bu yüzdenmiş...
bunu ocak'ta izne geldiğinde eşimle paylaşmıştım. oğlumuzla sesini incelterek konuşmuştu çok komikti:roflol:
ne düşünüyorum biliyor musun canancım,
eşimin izinleri en fazla 10 gün sürdü. bazen gecenin bir yarısı çıktı gitti, bazen sabahın bir vakti..son gün gelince ağlaşırdık birlikte..sabah olsun istemezdim..beni bırakıp gitmek zor geliyordu ona, benim onu yolcu etmem işkence gibiydi..yeter artık dedim birgün..psikolojim bozulacak beni bırakıp bırakıp gitme..senağlama
birgün gelicem ve hiç gitmeyecem dedi.:teselli:
şimdi gelicek ve bir daha gitmeyecek düşüncesi garip geliyor..inanamıyorum..üstelik şimdi bir de bebiş olucak buna hiç inanamıyorm..
yani biz tam bir aile olucaz
henüz birbirimize doyamadık,
ALLAH nasip kısmet ederse; bundan sonra oğlumuzla yolumuza devam edeceğiz :emir_bebek::emir_bebek:
bunları neden yazdım bilmiyorum...yazdığım zaman rahatlıyorum..çünkü karşımda sesime ses veren beni anlayan dinleyen değer veren insanlar var..
iyi ki varsınız..a.s.

merhaba kızlar
bakıyorum gün yaklaştıkça kime benzediği merak konusu oluyo.
sağlıklı olsun da kime benzerse benzesin.

benim dr'a göre bana benziyor. geçen sene doğum yapan bir arkadaşa babasına benziyor demiş ve gerçekten bebek babasına benziyor. hayırlısı artık.

bizim bacaksız da dönmüştü tekrar dönmezse eğer. bu gidişle sağ tarafımdan kocaman bir delik açıp çıkacak.

elifcim (sekertas) gerçekten de çok merak ediyorum ben..
dr. anlayabiliyor demek ki..
onların gözleri herşeyi ayırt edebilmekte özel bir yeti kazanmış..
ben sekiz aydır bakıyorum hiç birşeye benzetemiyorum. .
anlıyormuş gibi davranıyorum..
ama son ultrason resminde oğlumun yüzü benim gibi yuvaklak, yanakları tombuldu..eşimin gözleri büyük, kirpikleri uzundur..göz çukurları büyük göründüğüne göre gözler babaya benzeyecek..
hayırlısı olsun yaaa sağlıklı olması önemli tabi kiii
bu arada senin bebiş de dönmez bir daha inş.
zaten ters gelme ihtimali %4 deniyor...

bir sitede okumuştum..annenin sesi ince olduğundan annenin sesini daha iyi algılarmış bebişler..babalar da seslerini incelterek konuşurlarsa onların sesini de algılayabilirmiş bebişler..hatta bizim refleks olarak bebişlerle yada küçük çocuklarla konuşurken sesimizi inceltmemiz bu yüzdenmiş...
bunu ocak'ta izne geldiğinde eşimle paylaşmıştım. oğlumuzla sesini incelterek konuşmuştu çok komikti:roflol:
ne düşünüyorum biliyor musun canancım,
eşimin izinleri en fazla 10 gün sürdü. bazen gecenin bir yarısı çıktı gitti, bazen sabahın bir vakti..son gün gelince ağlaşırdık birlikte..sabah olsun istemezdim..beni bırakıp gitmek zor geliyordu ona, benim onu yolcu etmem işkence gibiydi..yeter artık dedim birgün..psikolojim bozulacak beni bırakıp bırakıp gitme..senağlama
birgün gelicem ve hiç gitmeyecem dedi.:teselli:
şimdi gelicek ve bir daha gitmeyecek düşüncesi garip geliyor..inanamıyorum..üstelik şimdi bir de bebiş olucak buna hiç inanamıyorm..
yani biz tam bir aile olucaz
henüz birbirimize doyamadık,
ALLAH nasip kısmet ederse; bundan sonra oğlumuzla yolumuza devam edeceğiz :emir_bebek::emir_bebek:
bunları neden yazdım bilmiyorum...yazdığım zaman rahatlıyorum..çünkü karşımda sesime ses veren beni anlayan dinleyen değer veren insanlar var..
iyi ki varsınız..a.s.

Canım benim az çok seni anlayabiliyorum çünkü şuan kardeşim aynı senin gibi nişanlısı askerde hakikaten zor asker yolu beklemek ama en güzel senin eşinin gelmesine sadece 25 gün kaldı bu 25 günde sen zaten aman bugün sancım oldu bugün böyle oldu derken geçivermiş mutluluğun heyecanın 2 kat allah kimseyi sevdiğinden ayrı koymasın çok zor..
Bende kocamı özledim annemde kalıyorum 3 gündür senağlama

"kızım hiç canının kıymetini bilmiyorsun. Allah onarmasıyla geldin bu zamana dek" der..
seni dinleyeceğimden emin olabilirsin..demir hapımı birazdan alıcam..ve sonra her gün.. söz sana

canım lütfenn unutma ve gece yatarken al ve süt içme demir ilacı aldığın zaman ridacım bak çok önemli demir ilacı en önemli olan şey hamilelikte sen ve beişin için
canım dinimizde bile sen önlemini alacan sonra allaha güvenecek sığınacaksın
sen elinden geleni yap gerisini Allaha bırak o da kendisine sığınan kimseyi darda bırakmaz

ridacığım gizem haklı kızmakta:eek:klava:. bende önceleri özen göstermiyordum iki kontrolümde de kan ve calsiyum değerlerim düşük çıkınca (ocak şubat) dikkat etmeye başladım şu an değerlerim gayet iyi. demekki dr'dan fırça yemek gerekiyormuş.:roflol:
bu arada demiri sabah aç karna alsan daha iyi olur. emilimi daha iyi sağlıyormuş vucut. ben yataktan başımı kaldırır kaldırmaz alıyorum valla. ben de ilaç sevmem ama bebiş için alıştım valla.

X