bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

günaydın arkadaşlar..
gizemcim yaa benim karnımın altında ve yanlarda çatlaklar oluşmuş. başka yerlerde sanırım yok..kırmızı kırmızı parlıyor...çok fena:çok üzgünüm: bir de 75 kg olmuşum bir haftada 1 kg. nasıl olacak bu işin sonu aceba merak ediyorum?
gerçi oğlum için herşeye değer...

biliyor musun ben bugün oğlumu emzirdim rüyamda...a.s
çok garip bir duyguydu yaşadım sanki o anı..gerçekten anne olduğunuzu ve o küçücük yavrunun size ait olduğu hissini verdi rüyada bile çok güzeldi...sırnaşık şey

canım ya artık az kaldıkça sabırsızlanıyoruz allah yüzümüzü güldürecek inş ridacım sağ sağlim alacaz kucağımıza emzirecez:dance:
canım benim göbek altı popo gögüs basen her yer çatlak:a015:mor mor
özellikle karnımın çatlakları bayağı derin vadi gibi olmuş
kilo alımımda durdu ama çatlama son gaz devam ediyo
popom ve basenimde çok kilo almadığı halde oralar bile çok fena ridacım
rida çok kilo almışın canım ya aslında teksin bide çalışıyon ya belki onun etkisidir belkide şişin çok senin

:roflol:a.scanım haklısın haaaaa
şiştik iice ya o önemli değil ya çok fena çatladım kızlar çk fenaaaaaaa:çok üzgünüm:

Catlak da başka bir dert..Murgizciğim catladım diye kremlenmeyi kesme sakın..:sm_confused: doğumdan sonra bile bir süre kullanmak gerekiyormuş..hiç olmazsa biraz görüntüde hafifler canım..oğluşunu eline alınca bak çatlağı düşünecekmisina.s
Ben aldığım abartı kilolara rağmen şuan çatlamadım.yada öyle görüyorum:sm_confused: ..gelişme döneminde aldığım kilolardan dolayı yerleşen çatlaklarım vardı,hala onlar var..yenisi yok gibi:uhm: ne olacağı belli olmaz tabi,her dakika herşey olabilir,inşallahda olmaz:eek:

Catlak da başka bir dert..Murgizciğim catladım diye kremlenmeyi kesme sakın..:sm_confused: doğumdan sonra bile bir süre kullanmak gerekiyormuş..hiç olmazsa biraz görüntüde hafifler canım..oğluşunu eline alınca bak çatlağı düşünecekmisina.s
Ben aldığım abartı kilolara rağmen şuan çatlamadım.yada öyle görüyorum:sm_confused: ..gelişme döneminde aldığım kilolardan dolayı yerleşen çatlaklarım vardı,hala onlar var..yenisi yok gibi:uhm: ne olacağı belli olmaz tabi,her dakika herşey olabilir,inşallahda olmaz:eek:
canım olsa görürdün emin olkafamçokkarıştı
krem yağ ne bvarsa haşla kullnıyom dahada artmasın diye canım ama etkisi yok
dediğin gibi doğumdan sonrada kullanacam ayrıca bazı ilaçlar var onlarıda kullnancam etkisi olduğunu ida edenler var bakalım

ebrudan duymuştum fito krem sürdüm hiç kaşınmıyordu kaşınmaya başladı, galiba bende alerjik etki gösterdi.badem yağı kullanıyordum onu da bıraktım..
saldım çayıra mevlam kayıra hihihhih :))

canım ya artık az kaldıkça sabırsızlanıyoruz allah yüzümüzü güldürecek inş ridacım sağ sağlim alacaz kucağımıza emzirecez:dance:
canım benim göbek altı popo gögüs basen her yer çatlak:a015:mor mor
özellikle karnımın çatlakları bayağı derin vadi gibi olmuş
kilo alımımda durdu ama çatlama son gaz devam ediyo
popom ve basenimde çok kilo almadığı halde oralar bile çok fena ridacım
rida çok kilo almışın canım ya aslında teksin bide çalışıyon ya belki onun etkisidir belkide şişin çok senin

canım güzel temennilerine ben de katılıyorum..
kilo konusunda çok şanslısın, ben tekim dediğin gibi ama kimse beni yalnız bırakmıyor yemek yapıp geliyorlar, abimin eşi de 5 yıl aradan sonra hamile kaldı hepimizi sevince boğdu...:teytey:15 haftalık hamile..akdeniz anemisi çıktı onda, doktor kansızlıktan dolayı yürütemeyebilirsin diyince 50 kg dan 55'e çıktı habire yiyor :icecream:
beni bana bıraksalar kalkıp su içecek mecalim bile yok..

bu çatlaklar bünyeyle alakası var heralde ne yapsak ne sürsek fayda etmiyor bende kullandım başlarda baktım oluyor herşeye rağmen saldım çayıra mevlam kayıra yaptım. bi karnımda yok ordada zaten küçükken banyo yaptıktan sonra ısınmak isterken sobaya deydirmiştim onun izi var küçüttü ama kocaman oldu gerilince orasıda çatlamasın artık yaniyasakkelime popomda başladı baldırdan bacaklara inmeye başladı ayaklar kollar filan devam edecek bütün vucudu sarıcak heralde:roflol: virüs gibi yayılıyor bunlar :sm_cool:imdaaaaaat

Ben ilk hamile kaldığımda bebeyağı sürüyordum 4. aydan sonra pregnacare die bi krem var onu kullanıyorum son aylarda çok kilo almama rağmen allaha şükür daha çatlağım olmadı son 1 aydada olmaz inşallah:nazar:

Ben ilk hamile kaldığımda bebeyağı sürüyordum 4. aydan sonra pregnacare die bi krem var onu kullanıyorum son aylarda çok kilo almama rağmen allaha şükür daha çatlağım olmadı son 1 aydada olmaz inşallah:nazar:

canancım benim de öyle aman aman bir çatlağım olmamıştı ama 2-3 hafta önce belirdi..en alt kısımda şerit şeklinde yanlara doğru uzuyor..senağlama

Vefa, dost ikliminde yetisir ve bizim yamaclarimizin guludur..
--
9-8-7-6-5-4-3-2-1-0
Okuyun bakalım rakamları :

* Eger '9' canli olsaydın bile

* En çok '8' kez kaçabilirdin ölümden

* Bilki '7' düvele sultan olsan dahi

* Yerin '6' mekan olacak sana

* En fazla '5' metre kumaş götürebileceksin

* Kapatacaksin '4' açsanda gözünü

* Bu dünya '3' günlük dünya

* Azrailin yaninda '2' kat olup yalvarsanda nafile

* Elbet '1' gün öleceksin

* Işte o zaman herşey '0' dan başlayacak

Çünkü ÖLÜM bir yok oluş degil
YENiDEN DOGUSTUR...!

az önce mail olarak aldım paylaşmak istedim sizlerle...

Vefa, dost ikliminde yetisir ve bizim yamaclarimizin guludur..
--
9-8-7-6-5-4-3-2-1-0
Okuyun bakalım rakamları :

* Eger '9' canli olsaydın bile

* En çok '8' kez kaçabilirdin ölümden

* Bilki '7' düvele sultan olsan dahi

* Yerin '6' mekan olacak sana

* En fazla '5' metre kumaş götürebileceksin

* Kapatacaksin '4' açsanda gözünü

* Bu dünya '3' günlük dünya

* Azrailin yaninda '2' kat olup yalvarsanda nafile

* Elbet '1' gün öleceksin

* Işte o zaman herşey '0' dan başlayacak

Çünkü ÖLÜM bir yok oluş degil
YENiDEN DOGUSTUR...!

az önce mail olarak aldım paylaşmak istedim sizlerle...

Çok güzelmiş ya bayıldım yerimseniben

merhaba betül'cüm ben burdayım peki siz nerdesiniz?

Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum.

15.haftadayım.ben de bugün kontrole gittim. bebişimin sağlıklı olduğunu öğrendim.bende akdeniz anemisi (taşıyıcı) olduğu için (kansızlık) biraz moralim bozulmuştu.gittiğim tüm doktorlar canımı sıktı.yürütemezsin, kan takviyesi lazım, doktorumu değiştirdim ve bugün sordum.herşeyin yolunda olduğunu, kansızlığımın da ileri boyutta olmadığını, taşıyıcı talesemi olmanın hastalıkla aynı şey olmadığını ve moralimi bozmamam gerektiğini söyledi..bu bana çok moral oldu.
ben ne hastalar gördüm dedi..talesemi olup da sağlıklı çocuklar dünyaya getiren dedi...
neyse herşey yolunda...ALLAH HERKESE SAĞLIKLI BEBİŞLER NASİP ETSİN
Bu arada bebişimin cinsiyetini de öğrendim, kızım olucak..
..

Son düzenleme:
kızlar ben şimdi geldim kontrolden..
şuan 35.haftamızdayız ve oğluşum 2701gr olmuş..bu durumda oğlum iki haftada 500gr almış :))
herşey yolunda dedi doktor, oğluşumun başı doğum kanalına ilerlemiş, şu an normal doğum görünüyor dedi dr.
şişliklerin bu dönemde azalması gerektiğini ve şu anki kilomun normal olmadığını söyledi..yediklerime dikkat etmediğimi, ekmeği azaltmamı ve abur cuburu, tuzu kesmemi söyledi. ekmekte zaten tuz var tamamen tuzsuz ye dedi..
ama bu mümkün değil. reflüm var...zaten ağzımın tadı yok...boğazıma asit geldikçe yemek yiyorum..ondan kilo alıyorum ben :KK66:
ya bir de doktor benden çok para alıyor. ilk gittiğimde indirim yaptı eşim asker diye...50 ytl aldı iki hafta sonra gittiğimde de 70 aldı..birşey diyemedimmm :KK43:( daha önceki doktoruma kontrollerde para ödemiyordum. sizler ne kadar ödüyorsunuz...
..

Ben daha önceki doktorumda 90 ödüyordum, yarın yeni bi doktora gitcez inş. 55 ödicekmişiz... Ama benim bildiğim kontroller ücretsizdir, sadece muayne ücretlidir... ilk gittiğim doktor ilk gittiğimde çok sabırsız davrandığım için 2 hafta sonra kalp atışlarını duymak için çağırmıştı kontrole ücretsiz gittik... :sm_confused:

kızlar ben şimdi geldim kontrolden..
şuan 35.haftamızdayız ve oğluşum 2701gr olmuş..bu durumda oğlum iki haftada 500gr almış :))
herşey yolunda dedi doktor, oğluşumun başı doğum kanalına ilerlemiş, şu an normal doğum görünüyor dedi dr.
şişliklerin bu dönemde azalması gerektiğini ve şu anki kilomun normal olmadığını söyledi..yediklerime dikkat etmediğimi, ekmeği azaltmamı ve abur cuburu, tuzu kesmemi söyledi. ekmekte zaten tuz var tamamen tuzsuz ye dedi..
ama bu mümkün değil. reflüm var...zaten ağzımın tadı yok...boğazıma asit geldikçe yemek yiyorum..ondan kilo alıyorum ben :KK66:
ya bir de doktor benden çok para alıyor. ilk gittiğimde indirim yaptı eşim asker diye...50 ytl aldı iki hafta sonra gittiğimde de 70 aldı..birşey diyemedimmm :KK43:( daha önceki doktoruma kontrollerde para ödemiyordum. sizler ne kadar ödüyorsunuz...
..

maaşlh canım:nazar::teytey:allh nazardan saklsın
canım sende azalt aman dinle drunu
ridacım ağrılarını sordunmu ne dedi:uhm:
ben devletle anlaşmalı özel hastaneye gidiyorum sadece 20 ytl katkı ödüyom

maaşallah bebişine:nazar: bende murgizgibi özel hastaneye gidiyorum 25 ytl fark ödüyorum. sen heralde özel muayenehaneye gidiyorsun. 10 gün içinde gittiğin zaman almıyorlar ücreti diye biliyorum. hemde 50ytl için konuştuğunu bildirseydin keşke hatırlayamayabilirler

maaşlh canım:nazar::teytey:allh nazardan saklsın
canım sende azalt aman dinle drunu
ridacım ağrılarını sordunmu ne dedi:uhm:
ben devletle anlaşmalı özel hastaneye gidiyorum sadece 20 ytl katkı ödüyom

hııı evet tabiii benimki ya peşin yada özel sigorta için verdiğim ücretlerdi sırnaşık şey
İlk yazdığım ssk lı olarak katkı payı 65 ytl (anlaşmaları çok kötüydü) şimdi gideceğim yerin katkı payı 20 Ytl

Kardelencim ve gizemcim, sevdecim çook teşekkür ederim..oğlum çok şükür sağlıklı ve herşey yolunda..paradan çok önemli bebişlerimizin sağlığı ama insanın kafasına takılıyor..fazla ödeme yapmanın da anlamı yok yaniii
kızlar ben de önce ssk anlaşmalı özel bir hastaneye 20 ytl ödüyordum. ama doğumumu devlet hastanesinde yapacağım ve özelin doktorunu yeterli bulmadığım için son iki ay devlet doktorunun muayenehanesine gitmeye karar vermiştim. ama bana pahalıya patladı..sonraki gittiğimde durumu izah edeyim bakalım.. .
oğluşumun yüzünü görmek istedim, pozisyonu uygun değil dedi...eşim yarın çarşı iznine çıkacak bebiğimin bir görüntüsü olsun dedim.. ultrason kağıdı bitmiş sipariş verdik gelmedi dedi..üstüne üstlük 70 ytl verip çıkıp geldik...ayrıca abimin eşiyle gittik kontrole o da cinsiyetini öğrenicekti
öğrendik...KIZ :)

Kardelencim ve gizemcim, sevdecim çook teşekkür ederim..oğlum çok şükür sağlıklı ve herşey yolunda..paradan çok önemli bebişlerimizin sağlığı ama insanın kafasına takılıyor..fazla ödeme yapmanın da anlamı yok yaniii
kızlar ben de önce ssk anlaşmalı özel bir hastaneye 20 ytl ödüyordum. ama doğumumu devlet hastanesinde yapacağım ve özelin doktorunu yeterli bulmadığım için son iki ay devlet doktorunun muayenehanesine gitmeye karar vermiştim. ama bana pahalıya patladı..sonraki gittiğimde durumu izah edeyim bakalım.. .
oğluşumun yüzünü görmek istedim, pozisyonu uygun değil dedi...eşim yarın çarşı iznine çıkacak bebiğimin bir görüntüsü olsun dedim.. ultrason kağıdı bitmiş sipariş verdik gelmedi dedi..üstüne üstlük 70 ytl verip çıkıp geldik...ayrıca abimin eşiyle gittik kontrole o da cinsiyetini öğrenicekti
öğrendik...KIZ :)

Rida sanırım doktorun hastaneninde iyi olması şansa bağlı sende benim gibi bu konuda şanssızsın... benneyaptımki
Bi kızınız olucak demek aman ne güzel hala olmakta güzel bi duygudur heralde fisfisfis

X