bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

hamiyetcim..bebişlerimizi sadece dünyaya getirmekle taşıdığımız sorumluluğu yerine getirmiş olmuyoruz..eğitim ailede başlıyor. Çocuklarımız ilk bizi örnek alarak büyüyorlar..onlara neyi ne ölçüde sunmamız gerektiğini çok iyi ayarlamamız gerekiyor...
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun

arkadaşlar bel ağrılarım dayanılmaz boyutlara ulaştı. Çalışabilir raporu almıştım ama sanırım dayanamayacağım... çok kötü durumdayım...ilk defa oturduğum koltuk çok sert geliyor.yaslandığımda acı çekiyorum sanki..sağlık ocağı doktorundan istirahat raporu alsam cumaya kadar aceba ne olur? tekrar devlet hastanesine gidip rapor almam çok zor...offff offffffffffff
ağlamak istiyorummm ((

geçmiş olsun ridacığımbenneyaptımki Allah şifa versin

ridacım geçmiş olsun cnm... Bildiğim kadarıyla sağlık ocağı rapor vermiyor devlet hastenesinden almak gerekiyor..Çok rahatsızsan dinlenmek için, birgün için devlet hastanesinin çilesine dayanıp raporunu almaya çalış cnm..dinlenmek çok önemli son haftalarda...

geçmiş olun ridacım
bencede rapor al ya ama bu seferde rapor hakkından gidecek o var
ya ridacım niye sağlık ocağı olmuyo anlamadım bizde oluyo niye ordaki dr dr değilmi allah allah

arkadaşlar tşk ederim. öğleden sonra gitmedim işe..3 defadır aynı şeyi yapıyorum..eve gelince yemek yiyip, sırt üstü yatıyorum.
uyudum..dinlendim ohh belim de ağrımıyor şimdi.. :))
nazecim geçen yıl doğum yapan arkadaşımla görüştüm, sağlık ocağı doktoru da veriyormuş rapor..
alanyada yaşıyorum, hastanenin bir yokuşu var..aman Allah'ım ne bacaklarımın direnci kalıyor ne belim! oturup ağlamak istiyorum..bu halde gerçekten çekilmez bir durum.. araba da yok, otobüs yukarı çıkmıyor. yani o çileyi bir kez yaşadım nazecim bir daha nasıl yaşarım diye kara kara düşünüyorum..

gizemcim peki ben raporu alınca doğum sonrası iznimden mi gidecek yaniii (
o zaman böyle kaçamak kaçamak biraz daha dayanmalıyım.(öğlene kadar çalışıp, sonra firar ederim)) ama nereye kadar? 18 nisana 12 iş günü var daha.. yıllık iznimden kullanayım diyorum..eşim ocakta izne geldiğinde bir kısmını kullanmıştım bir kaç günlük iznim kaldı..
kafam karıştı..
kardeşimin izmir'de düğünü var..şimdi iznimi kullanırsam gidemem diye endişeleniyorum..
neyse bakalım hayırlısı olsun..

gizemcim kontrol nasıl geçti..bebişini gördün mü) iyi haberlerini bekliyoruz canım..

Ridacığım geçmiş olsun,bir ara bende inanılmaz bel ağrısı çekmiştim,şükürler olsunki şuan iyiyim..o yüzden bilirim.ne oturabiliyorsun ne yaslanabiliyorsun,
birkaç gün rapor alıp,cumrt,pz da birleştirebilirsin.tek çözümü dinlenmek ve ılık bir duş..birde masaj biraz iyi geliyor canım..inşallah kısa sürede geçer..

canım geldim biliyon oğluşumun kilosu 2400 gram olmuş
gerçi bana az geldi iki haftada 400 gram almış
dr normal boyutlarda bir beebk olcak diyo sağlıklı olsunda tosuncuk olmasın zaten
buarada canım yıllık rapotr hakıı varya ondan bahsediyorum yıllık rapor hakkımız 4o gün bizim mesela 2008 de en fazla 40 gün rapor alabiliyoruz heyet raporu hariç tabi
ben ondan bahsettim sizinde öle hakkınız varsa doğum izninden bittikten sonra bi müddette diğer rapor alırsın düşündüm diye doğumdan sonra rapor hakkınd gidiyo dedim
umarım anlatabildim:uhm:
çok karışık oldu ya

geçmiş olsun canım. bel ağrısı iğrenç bir ağrıdır bilirim. tek çaren dinlenmek. umarım atlatırsın.a.s.

slm anne adayları bende ilk bebeğime hamileyim bende dün gittim doktora bebeğim 1440 gram olduğunu söyledi 29 haftadayım ben alıyomuşum kiloyu çoğunlukla ama başka doktorlara sorduğumda çok güzel diyor kilosuna ve benim bebeğimde ters duruyodu ama zamanla düzeliyorlar kendinize sorun etmeyin ve günlük 25 dakika yürüyüş yapın bütün anne adaylarını tez zamanda kurtarması dileğimle :) allah herkese annelik duygusunu tattırsın

gizemcim nette bir araştırma yapmıştım...34.haftadaki bir bebiş 2200 normal ( en düşük 1680 & en yüksek 2930) aralığında olurmuş..
canım bebişin kg normal benim oğlum da 2 hafta önce 2200 gr.dı bakalım ne oldu..?
bence de sağlıklı olsunlar da...gerisi teferruatyerimseniben

Rapor konusuna gelince canım ne demek istediğini anladım..
ben daimi işçi kadrosunda çalışıyorum. bizim böyle bir sınırımız sanırım yok :teytey:
çünkü daha önce böyle bir sınırlamayla karşılaşmamıştım..ihtiyacım olmadığı için sormadım da..:çok üzgünüm:

merhaba azapcım,
29 haftalık olan fetusun normal ağırlığı 1300gr. (en düşük 900gr & en yüksek 1900gr) olduğu söyleniyor..bu durumda senin bebişin de gayet normal Allah bağışlasın..

benim bebiş 29.haftada tersti. 33.haftada döndü:teytey: 4 nisanda 35.haftamız doluyor bakalım o gün kontrolüm de var hayırlı haberlerle gelirim inş.
:dance:

ayperincim, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim..a.s.
eve gelince dinlendim geçmişti, ama birazcık ayakta durunca tekrar başlıyor...
az kaldı bir ay sonra bunların hiç birisi kalmayacak inşallah..

ayperincim, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim..a.s.
eve gelince dinlendim geçmişti, ama birazcık ayakta durunca tekrar başlıyor...
az kaldı bir ay sonra bunların hiç birisi kalmayacak inşallah..

Ridacığım ayakta kalınca vücut ağırlığı taşımakta zorlandığı için bel ağrısı daha cok kendini gösteriyor,bu zamanda mümkün oldukça ayakta durmaman daha iyi olur canım..oturduğun yerde belini desteklemeyi ihmal etme sakın...inşallah kısa sürede geçer.:)

Murgizciğim oğluşuna maşallah canım canını sıkma.kilosuda gayet iyi..sağlıklı olsun yeter,doğduktan sonra tombik tombik yaparsın bebişini:)

Murgizciğim oğluşuna maşallah canım canını sıkma.kilosuda gayet iyi..sağlıklı olsun yeter,doğduktan sonra tombik tombik yaparsın bebişini:)

sağol canım ya canımı sıkmadım canım çok şükür sağlıklı kilosuda az değil gerçekten normal yani:dance:
ama benim beslenmeme göre az geldi gerçi iki üç gün doğru düzgün bişiy yiyemedim ama normalde çok planlı bir beslenmem var her türlü şeyden yiyom düzenli
herhalde benim beslenmemle alaksı olsaydı be bebiş şimdiden 5 kg olmuştu:roflol::roflol:

Birkaç gün iyi beslenemedin diye olmamıştır canım,alacağını almıştır oğluşun senden:)
Beslenmemize göre düşünüyoruz ama malesef öyle olmuyor işte..Baştan kiloları aldık bolca.....ama kendimize:roflol:

:roflol:a.scanım haklısın haaaaa
şiştik iice ya o önemli değil ya çok fena çatladım kızlar çk fenaaaaaaa:çok üzgünüm:

:roflol:a.scanım haklısın haaaaa
şiştik iice ya o önemli değil ya çok fena çatladım kızlar çk fenaaaaaaa:çok üzgünüm:

günaydın arkadaşlar..
gizemcim yaa benim karnımın altında ve yanlarda çatlaklar oluşmuş. başka yerlerde sanırım yok..kırmızı kırmızı parlıyor...çok fena:çok üzgünüm: bir de 75 kg olmuşum bir haftada 1 kg. nasıl olacak bu işin sonu aceba merak ediyorum?
gerçi oğlum için herşeye değer...

biliyor musun ben bugün oğlumu emzirdim rüyamda...a.s
çok garip bir duyguydu yaşadım sanki o anı..gerçekten anne olduğunuzu ve o küçücük yavrunun size ait olduğu hissini verdi rüyada bile çok güzeldi...sırnaşık şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…