bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

Ridacığım senin oğluşunada maşallah canım...:nazar::nazar: oğluşunun dönmüş olduğuna çok sevindim:) hep böyle devam eder inş..:nazar:

ayperincim teşekkürler, inşallah tekrar dönmezzzza.s

a.s.

ya bebekleri dönen anneler bişey sorucam. bebişlerinizin hareketlerinde bi değişiklik varmı tekme attıkları yerler filan değiştimi. yani dönmüş oldukları hissediliyormu anlayabilirmiyiz acaba?

kardelencim ben döndüğünü anlamadım ama şu anda dönmüş olduğunu bildiğim için muhtemel yargılarda bulunabiliyorum.
bebişin kafasını sağ altta hissediyorsun, yukarıdan karnına baktığında sağ tarafın daha şişkin olduğunu anlarsın...göğsünün altı öncesinde daha şişkinken şimdi biraz daha boş geliyor .ellerinle yoklayarak anlayabiliyorsun. bebiş tersken o kadar çok hareketliydi ki şu anda gayet sessiz diyebilirim. dönmeden önce sağ kaburgama kuvvetlice vuruyordu şu anki hareketleri göbek üzerinde daha yoğun. benim anladığım kadarıyla hareketsizliğinin sebebi yerinin eskiye nazaran daralmış olması...bacaklarını topladığından göbek üzeri daha hareketli...ama kişiden kişiye değişiyor bu tasvirler, çünkü herkes kendi penceresinden gözlemliyor manzarayı :))
anlatılanların bir kısmı tam bana uyarken, bir kısmı uymuyordu..şimdi benim yazdıklarımdan bir kısmı tam seni anlatırken bir kısmı alakasız gelebilir..çünkü bebişin ne zaman hangi dk döndüğünü biz anlayamadığımız için sonraki hareketlerini de bir öncekine ekleyebiliriz..en iyisi ultrasonda görmen :))

arkadaşlar dün ilk kez sağ göğsümden iki damla sıvı geldi..çok şaşırdım ve duygulandım siz de de oldu mu hiç :))

açıklaman için teşekkürler rida geçen haftaya göre sanki karnım değişti biraz gibi geliyor ama kontürolüme 2 hafta var daha 34deyim 36. haftadan sonra sık gitmeye başlıcakmışım. bende merak edip sıktım biraz gögüs ucumu geçen hafta bendende geldi 4,5 delik var damladan az bişey çıktı hepsinden yapışkan bişeydi şeffaf. ilk yaşıcam için meraktan çatlıyorum nasıl bir duygu bebişlerimizi emziricez:)) bide ilklerde meme ucu ağrıları oluyormuş küçük paketlerde krem varmış onlardan alıp koyucam hastane çantamada neolur ne olmaz:))

açıklaman için teşekkürler rida geçen haftaya göre sanki karnım değişti biraz gibi geliyor ama kontürolüme 2 hafta var daha 34deyim 36. haftadan sonra sık gitmeye başlıcakmışım. bende merak edip sıktım biraz gögüs ucumu geçen hafta bendende geldi 4,5 delik var damladan az bişey çıktı hepsinden yapışkan bişeydi şeffaf. ilk yaşıcam için meraktan çatlıyorum nasıl bir duygu bebişlerimizi emziricez:)) bide ilklerde meme ucu ağrıları oluyormuş küçük paketlerde krem varmış onlardan alıp koyucam hastane çantamada neolur ne olmaz:))

rica ederim kardelen, benim de ilk bebeğim ve ben bu tür olaylara hamile kalmadan önce çok soğuk biri olduğum için hala tuhaf geliyor, nasıl emzirecem, nasıl altını değiştirecem, bakımını nasıl yapacağım, kısaca ne yapacağımı bilmiyorum...en ufak bir şey beni tedirgin ediyor, yolunda giden tek şey mutlu ediyor,artık yavaş yavaş anne olma yolunda olduğumuz için, ve bu fıtrat üzere yaratıldığımız için iç güdülerimizle hareket edeceğimizi düşünüyorum reflex olarak yaniii a.s

bu arada kardelencim iyi haberler alırsın inşallah bebişinle ve sağlınla ilgili...

arkadaşlar dün ilk kez sağ göğsümden iki damla sıvı geldi..çok şaşırdım ve duygulandım siz de de oldu mu hiç :))

Ridacım kendiliğindenmi geldi benim öyle bişey olmadı ama bi arkadaşım sıkarsan gelir diyo ama ben korkuyorum yapamam bide gelse panik olurum gibi gelio

Ridacım kendiliğindenmi geldi benim öyle bişey olmadı ama bi arkadaşım sıkarsan gelir diyo ama ben korkuyorum yapamam bide gelse panik olurum gibi gelio

korkucak bişey yokki. zaten öyle fışkırırcasına çıkmıyor:tomato: iğne ucu kadar damla. benden öyle geldi başkasını bilmem tabi. ama çok hoşuma gitti heyecanlandırdı beni sadece:dance:

benim yaklaşık 1 aydan fazla oluyor göğsümden sıvı gelmesi.gerçekten ilginç bir durum:) ama kesinlikle sıkılkmaması gerekiyor çünkü bu hormonların etkisiyle oluştuğu için doğum eylemini başlatırmış.yani erken doğum nedeniymiş kızlar benden söylemesi.tabi bu dediğim çok sıkmakla ilgilidir herhalde.

evet, canım tesadüfen gördüm. bir damla su gibiydi..şeffaf..sildim biraz sonra bir damla daha geldi çok hoşuma gitti diğerine baktım ama ondan çıkmadı bugün de baktım ama yok...CADIARZU
güzelresim sıkmak konusuna aynı sebeplerden ben de sıcak bakmıyorum..iş yerinden arkadaşlar 6.aydan itibaren sıkarsam gelebileceğini söylediler ama ben korktum..gelse ne değişir niye sıkayım diye düşündüm..kendiliğinden gelmesini bekledim. insanın içi gerçekten garip oluyor..
bugün eşimle nette görüştük..hamilelik sana çok yakışmış, sen çok güzel bir anne olacaksın dedi..
çok mutlu oldum kıssslar
hepinize hamileliğin çok yakıştığına ve hepinizin çok güzel birer anne olacağınıza eminim...:enbuyukkk:a.s.
burdaki herkes bebişi ile ilgili herşeyi paylaşıyor, araştırıyor,öğreniyor ve bebeği için herşeyin en iyisini istiyorlar...kadın olmak ve anne olmak böyle birşey demek ki...

arkadaşlar sizin de sancınız oluyor mu, ben bu gece yine çok sancılandım. göğsümün hemen altında bir acı hissediyorum, kramp gibi,kılıç gibi batıyor ve geziniyor karnımda..
üstelik 10-15 dk da bir lavabo ihtiyacı duyuyorum.. işle ev arası..15 dk bu nedenle öğlenleri yürüyüş maksatlı eve gidip geliyorum ama yolda nasıl mesaneme basınç oluyor bilemezsiniz..kendimi lavaboya zor atıyorum..
artık uyuyamıyorum, pozisyon denemelerim boş...belim de bacaklarım da ağrıyor.. yerimden kalkarken nasıl acı çekiyorumm...
Rabbim hepimizi kurtarsın hayırlısıylaaa

Ridacım benimde ağrılarım oluyor göğsümün altında ki ağrıyı bebeğim geriliyo galiba diye nitelendirdim. Ama bebek birden fırlıcakmış gibi aşağı doğru bi basınç oluyo doktoruma bunu söylediğimde doğum sancısı olduğunu söyledi, bu ağrılar mı desem sancı mı desem bilmiyorum his neticede anlatmasıda zor herkeste yaşadığını daha iyi bilir. Doğum yapmış olanlar sancıyı farklı anlatıyor, her kişiye göre değişiyormu acaba çözemedim ben..
Geceleri uyumak artık hayal gibi oldu mışıl mışıl uyuyan ben nöbetdeyim her gece hatta uyumak için rahat pozisyon keşfedenler varsa bizimle paylaşsın lütfenn...

kızlar durumlarımız benzer benim kaburgalarıma batmıyo akıllı ıoğluşum ama aşağı baskı hissi var dr um bu durumun normal olduğunu söylüyor
mesaneme baskı olduğu halde yürüyüşden vazgeçnmiyorum ama sanki oğluşum da içimde zıplıyo mesanemde:))))ben yürüerken
onun dışında bel fıtığım var bazenh bel bacak ağrım oluyo ve ayak uyuşmam buna bağlı
ve uyku tabiki yok gecelerşi çok uyanıyorum sonra dön dön dönnnn sonrada korkuyom dönmekten bebişe bişiy olcak diyeeeee

kızlar artık nihayete eriyor bu macera, sayılı günlerimiz kaldı....bebişler de büyüdü maşallah...artık onlar da dış dünyayla buluşacakları gün için sabırsızlanıyorlar..vücudumuz tamamen değişiyor, el-ayak bütün vücudumuz şişiyor, bacaklarımıza giren kramplarla gece vakti uyanıyoruz, pozisyon denemekten uyuyamıyoruz, oturunca kalkamıyoruz, artık mesafeler daha da uzun geliyor, belimize-bacaklarımıza ağrılar giriyor...vs..vs...bebişimiz büyüyor her geçen gün, kıpraştıkça, vuruşları kuvvetlendikçe şükrediyoruz, kalp atışlarını dinleyip rahatlıyoruz...onu görme günleri ilan ettiğimiz kontrollerde hayırlı şeyler duymayı ümid ediyoruz, dualarımız hep onun sağlıklı olması için,
Bu yüzden onun içimizdeki varlığı çektiğimiz çileye mukabil... bunca güzel şey hissediyoruz, paylaşıyoruz asla şikayet etmiyoruzz.
Elhamdülillah...
biliyoruz ki sonunda Rahmeti bol Padişahın sunduğu (kendi genetik yapımızdan, kanımızdan, canımızdan) bir hediyeye sahip olacağız..

kızlar artık nihayete eriyor bu macera, sayılı günlerimiz kaldı....bebişler de büyüdü maşallah...artık onlar da dış dünyayla buluşacakları gün için sabırsızlanıyorlar..vücudumuz tamamen değişiyor, el-ayak bütün vücudumuz şişiyor, bacaklarımıza giren kramplarla gece vakti uyanıyoruz, pozisyon denemekten uyuyamıyoruz, oturunca kalkamıyoruz, artık mesafeler daha da uzun geliyor, belimize-bacaklarımıza ağrılar giriyor...vs..vs...bebişimiz büyüyor her geçen gün, kıpraştıkça, vuruşları kuvvetlendikçe şükrediyoruz, kalp atışlarını dinleyip rahatlıyoruz...onu görme günleri ilan ettiğimiz kontrollerde hayırlı şeyler duymayı ümid ediyoruz, dualarımız hep onun sağlıklı olması için,
Bu yüzden onun içimizdeki varlığı çektiğimiz çileye mukabil... bunca güzel şey hissediyoruz, paylaşıyoruz asla şikayet etmiyoruzz.
Elhamdülillah...
biliyoruz ki sonunda Rahmeti bol Padişahın sunduğu (kendi genetik yapımızdan, kanımızdan, canımızdan) bir hediyeye sahip olacağız..

ridacığım çok güzel yazmışsın çok duygulandırdın beni.senağlama hamilelilimin evreleri film şeridi gibi geçti gözümün önünden. bazen bende düşünüyorum gerçekten bir mucize hediyelerimiz. bir su damlasıydı ve şimdi hissedebildiğimiz acısıyla tatlısıyla sabırsızlıkla gelmesini beklediğimiz bi parçamız. Allaha şükürler olsunki rabbimiz nasip etti bize bu mucizeyi. yıllarca bekleyenler var. Allah hayırlısıyla kucaklarımıza almayı ve onları hayırlı güzel ahlaklı yetiştirmemizi nasip etsin. Amiiin......

ridacığım çok güzel yazmışsın çok duygulandırdın beni.senağlama hamilelilimin evreleri film şeridi gibi geçti gözümün önünden. bazen bende düşünüyorum gerçekten bir mucize hediyelerimiz. bir su damlasıydı ve şimdi hissedebildiğimiz acısıyla tatlısıyla sabırsızlıkla gelmesini beklediğimiz bi parçamız. Allaha şükürler olsunki rabbimiz nasip etti bize bu mucizeyi. yıllarca bekleyenler var. Allah hayırlısıyla kucaklarımıza almayı ve onları hayırlı güzel ahlaklı yetiştirmemizi nasip etsin. Amiiin......

canım benim, Allah'ın biz anne ve babalara sunduğu bu mucizevi hediyeyi, yine onu yaradana layık bir kul olarak yetiştirmeyi nasip etsin Rabbim bize..(amin)

Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.
Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.
Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne yücedir.
(Müminun Suresi, 12-14)

X