Bebişlerin odası/yatağı/kıyafetleri hazır mı

göbek bağı nasıl bişey???
Benim listemde vardı zaten alışveriş sırasında almak istedim ama öyle ayrı satılmıyor dediler genelde hastane çıkışının içinden çıkıyormuş benimkinde yoktu. başka bir takımdan çıkardı verdi bana satıcı. Çokta önemli birşey değil zaten küçük penye bir kuşak bağlamak için ucunda ipleri var. Bide siz ağız bezlerini kaçartane aldınız ben 10 tane olan paketlerden alım azmı sizce

arkadaşlar bu hafta sonu bebek mobilyası baktık,bizim evimiz yeterince geniş,bebeğimize ayrı oda yapabilcez,beğendiğim takımın(90-190 sonradan büyüyüp tek kişilik yatak olabilen yatak-3 kapılı gardrop-4raflı enine dar bir kitaplık-şifonyer yerine biz çalışma masası istedik)pazarlıklı fiyatı 2000 ytl,takım çok cici,pembeli sarılı falan,üzerinde winnie the pooh baskıları var:)sizce fiyat nasıl?

2.ooo ytl ortalama bir fiyat canım,geçenlerde İst.modoko da ki bebek takımlarındaki araştırmalarımdan söylüyorum...:)

yakamozun dediği gibi göbek bagı penyeden kuşak gibi bişii,göbeği düştüğü zaman tahriş olmasın die takılıomuş:)agız bezlerini ben 6 paketten 2 tane aldım,yeter heralde yaww,yıkar yıkar kullanırız:))

kizlar zaman yaklasti desenize ,allah heepinize hayirli dogumlar versin ,cok zevkli bir telas ..bende ikinci cocuguma hamileyim size yardimim olsun benimde gerci bunlar bilinen seyler ama hep nedense unutulur ..

....bebek icin kulak cubugu
....kremli mendil
....gogus pedi
....emzirme sutyeni
....altini alirken altina sereceginiz bez(ben cocuklar icin yatak koruyuculari var onlari kullandim hep ,kirlenince atiyorsun yada hastalarin yatagina sermeye oluyor marketlerde oluyor genelde..)
....bide ince penye battaniyeler cok ise yariyor , ya cocugun altina sermeye yada ustunu ortmeye (yalniz o cok tuylu yumusak battaniyelerin guzelligine aldanip almistim hala dolapta duruyor ,tuylu olunca pek kullanamiyor insan)
....pisik kremi
....gogus catlagi kremi
....banyo yaptirirken bide kucuk kova ve masrapa lazim olmustu
.....birde kiyafet alirken ilk iki ay icinde cok hizli buyuyorlar ben hep minik minik almistim bir yada iki kere giydi kuculduler ,biraz buyuk alin kivirarak giydirirsiniz
....yine kiyafet alirken ayakli penye pijamalar cok kullanisli ,penye pijamalar gercekten ise yariyor
cok uzun olduuu kusura bakmayin

yalniz oda derecesi hic isime yaramadi bosuna almisim

size fikir vermek istedim ,insallah ise yaramistir ,allahim hayirlisiyla bizede o gunleri gostersin ..

oooo kızlar biz sanırım çok geç kaldık daha ev badana yapılıyo nerden baksak evin hazırlanması için iki hafta var kaldıki daha hastane valizimizi hazırlıycaz yanmışız valla odası bitenler fotoğraflarını koyarmısınız çok merak ediyorum kuzularımın odalarını

walla canım biz de yeni ev aldık,evin oturulmaya hazır olmasına en az 1 ay var şuan,ben de bebeğimizin odasını oraya göre almak istiyorum, o nedenle odası bekliyor,daha almadık:KK43: en erken nisanda falan alınacak sanırım...odası dısında herseyi hazır, annesinin bişiii yok ama:))ne gecelik ne pijama ne terlik....sadece dün kendime hasta bezi aldım:)

aman güzelim sen en güzelini yapıp ev almışşsın insanın yeterki kendi evi olsun benim herşeyim hazır pijama terlik falan gel görki kiracıyım hani bende evi alıp diğerlerini bırakaydım ama nerdeeeee

darısı isteyen herkesin başına,dediğin gibi kiracı olmak zor iş walla:)

VALLA ÇOOOK ZOR KİRACI OLMAK DOGRU DÜZGÜN EŞYA ALAMIYOSUN BEBİŞİN ODASI İÇİN ODAYA UYGUN BİŞİ ALMIYOSUN ONDAN ÇOOK ZOR YOKSA BEN KIZIMA BEBİŞİME BEBK ODASI TAKIMI ALMAK İSTİYORDUM senağlama FAKAT OLMUYO YA DARISI İNŞALLAH TÜM KİRACILARIN BAŞINA HELE BİDE İSTANBULDA ÇOOK ZOR OLUYO KIZLAR KOMŞULUK YOK APARTMANDAN KİMSEYİ TANIMIYOSUN BİŞİ OLSA KİMSE DÖNÜP BAKMIYOR İSTANBULDA İNSANLIKTA YOKKK.....

canım yaaa bende aynı sorun sureklı tayıncıyızz
ondan bebek esyalarını bıle gonlume gore alamıyorsun

KIzlarr ya bugun kizimin odasi icin boya aldik oyle korkuyordumki istedigim rengi tutturamicaz diye ama tam begendigim istedigim gibi oldu ya cok tatli bir pembeee yarin babasi odasini boyicak kizimin cumada mobilyamiz gelicek Allah artik kimse tutmasin beni :)))

Kızımdan sonra bugün sıra banada geldi pijama takımı aldım 2 tane 1 tane daha alıcam ama karar veremedim artık nasıl birşey olması gerektiğine. aldıklarım çünkü sonradanda giyebileceğim tarzda önden düğmelide değil artık inşallah kullanabilirim. Herkez önden düğmeli olması konusunda ısrar ediyor ama onlarda güzel olmuyorlar. Çorap iç çamaşırı stokladık.

KIzlarr ya bugun kizimin odasi icin boya aldik oyle korkuyordumki istedigim rengi tutturamicaz diye ama tam begendigim istedigim gibi oldu ya cok tatli bir pembeee yarin babasi odasini boyicak kizimin cumada mobilyamiz gelicek Allah artik kimse tutmasin beni :)))

ooh desene bizim minik hayırlısıyla pembe pembe odada büyüyecek :dance:

Kızımdan sonra bugün sıra banada geldi pijama takımı aldım 2 tane 1 tane daha alıcam ama karar veremedim artık nasıl birşey olması gerektiğine. aldıklarım çünkü sonradanda giyebileceğim tarzda önden düğmelide değil artık inşallah kullanabilirim. Herkez önden düğmeli olması konusunda ısrar ediyor ama onlarda güzel olmuyorlar. Çorap iç çamaşırı stokladık.

arkadaşım pijamayı kesinlikle önden düğmeli almalısın,güzelliğinden ziyade kullanışı önemli,emzirirken kolay olur,1 tane daha alcaksan onu da önden düğmeli almanı tavsiye ederim

ay-003.jpg

şimdilik bunun bir başak renginden olanı sağolsun annemgil almışlar odayı doğduktan sonra alıcam çünkü teyzem hamileyken almıştı doğuma 9 gün kala karnında bebişini kaybetti sonradan çok zor oldu geri veremediler onun için çok korkuyorum Allah korusun bişey olucak diye bende doğumdan sonraya bıraktım saten bitane beğendim ben gidemesemde eşim onu alır

X