Bebişlerin odası/yatağı/kıyafetleri hazır mı

bizim sadece kıyafetler-bakım ürünleri-bezler-emzik-biberon-tırnak makası gibi şeyler tamam ama mobilya-puset-ana kucağı falan gibi asıl önemli olanları hala almadık

bende kıyafet bakım ürünleri tırnak makası nevresim takımı yastık yorgan gibi şeyleri aldım kıyafetleri bugün yıkadım ütülücem...bebeğim ablasının beşiğini kullanıcak hem kullanışlı hemde rahat o nedenle yenisini almayı düşünmüyorum...33+5

kızlarya ben daha kıyafetleri yıkamadım siz neyle yıkadınız ben daha karar veremedim bide ben makinaya atmayı düşünüyorum hasas yıkamaya atıcam ama daha deterjan ve yumuşatıcı almadım önerdiginiz markalar varmı?
bugun 1 saat sürekli aralıklardada şiddetli agrım oldu korktum valla kızım hazırlıksız gelirse yıkamadan giydirmeyeyim isteiyorum. ama allahtan 1 saat sonra geçtii:teytey:

kızlarya ben daha kıyafetleri yıkamadım siz neyle yıkadınız ben daha karar veremedim bide ben makinaya atmayı düşünüyorum hasas yıkamaya atıcam ama daha deterjan ve yumuşatıcı almadım önerdiginiz markalar varmı?
bugun 1 saat sürekli aralıklardada şiddetli agrım oldu korktum valla kızım hazırlıksız gelirse yıkamadan giydirmeyeyim isteiyorum. ama allahtan 1 saat sonra geçtii:teytey:

öncelikle geçmiş olsun canım.
ben omo baby aldım,yumuşatıcı kullanmadan 30 derecede hassasda yıkadım ve sonrasında ütüledim,ütü çok önemliymiş

aslında buram buram mis gibi kokmadı benimkiler,
ama ben daha önce ütümün su haznesine bir hata yapıp yumusatıcı koymustum biraz, kıyafetleri ütüleyince hiç güzel kokmadı, bebeğin kıyafetlerini ütüleyene kadar gecmedi o koku,onun da etkisi
olabilir bilmiorum

yumuşatıcı kullanmadan nasıl omo baby güzel kokuyormu ?
bide dalin sıvı çamaşır deterjanı varmış ben bulamadım ya :uhm:

kızlar herşeyinizi tamamlayın
ben bugün biraz daha iyi anladım ki
artık son dönemeçteyiz
kasılmalarım başlayınca bugün eşimle bir çantayı hazırlayışım var
görseniz inanamazsınız

Beşik tamam,yatak tamam,battaniye tamam,kıyafetler eh,ama geç kalmışım ya,bellonada uyku seti yok taçta havlu yok:KK43:Bekliyorum...Kendime gecelik pijama almadım,küvet,tirnak makası hiçbişe yok daha:)

canım ben deterjanda omo baby i,yumuşatıcı da ise yumoş baby i kullandım..hassas ve düşük devirde herşeyini yıkadım,..misler gibi koktu..yalnız geçen gün yine birşeyini yıkayayım dedim makinem yumuşatıcıyı çekmemiş...meleğimin çamaşırları makineden çıktıktan sonra öyle önceki gibi kokmadı :)

Odasi tamam yataklari tamam susler sekerler hersey tamam sadece banyo dolabimiz ve banyo losyonlarimiz kaldi sanirim.

Artik agrilarim iyice costu korkuyorum valla 40 haftayi tamamliyamicam diye.O yuzden bir ignesi bile eksik olsun istemiyorum.Suan tek stres yaotigim sey temizlikci getiricem hangi gun getireyim suan erken diyorum ama sancilarim gelince belli olmaz diyorum arada kaldim yav

kızlar bende omo baby ve yumusatıcı olarak yumoş baby kullandım cok memnun kaldım mıs gıbı oldular makınada sıfır sıcaklıkta yıkadım hıc bırsey olmadıı tavsıye ederım

canım ben deterjanda omo baby i,yumuşatıcı da ise yumoş baby i kullandım..hassas ve düşük devirde herşeyini yıkadım,..misler gibi koktu..yalnız geçen gün yine birşeyini yıkayayım dedim makinem yumuşatıcıyı çekmemiş...meleğimin çamaşırları makineden çıktıktan sonra öyle önceki gibi kokmadı :)

canım bende hacı şakırın bebek deterjanıyla yıkadım,onu onerdıler ve yumuşatıcı kullanmadım misler gibi koktu

bendede kıyafetler,yatak odası takımı,banyo eşyaları(losyonlar,tırnak makası,burun aspiratoru,kuvet),battanıye,uyku setleri falan tamam kızlar,yanı bebişimin herşeyı hazır sayılır,ama benımkılerden(gecelik,sabahlık falan) eksik var..ayrıca kızlar ben daha doğum çantamızı hazırlamadım..bu hafat sonu eksıklerı alıp hazırlamayı düşünüyorum,ama sanki hazırlayınca hemen doğuracakmışım gıbı gelıyor,(bilinçaltım geciktiriyor sanırım çanta hazırlama işini)...ne bileyim kızlar ya...son olarak çantasınız durumu ne kızlar..neler koydunuz

bendede kıyafetler,yatak odası takımı,banyo eşyaları(losyonlar,tırnak makası,burun aspiratoru,kuvet),battanıye,uyku setleri falan tamam kızlar,yanı bebişimin herşeyı hazır sayılır,ama benımkılerden(gecelik,sabahlık falan) eksik var..ayrıca kızlar ben daha doğum çantamızı hazırlamadım..bu hafat sonu eksıklerı alıp hazırlamayı düşünüyorum,ama sanki hazırlayınca hemen doğuracakmışım gıbı gelıyor,(bilinçaltım geciktiriyor sanırım çanta hazırlama işini)...ne bileyim kızlar ya...son olarak çantasınız durumu ne kızlar..neler koydunuz

canım,
ben de hazırlamamıştım
ama dün sancı gelince o panikle nasıl hazırladım inanamazsın

çanttama
kendim için

iç çamaşırı
emzirme sutyeni
ped
pijama takım
gecelik
sabahlık
yüz havlusu

bebiş için
hastane çıkışı (2 adet)
zıbın (2 adet)
badi (4 adet)
çorap
eldiven
şapka
bebek bezi
pişik kremi
bebiş losyonu
ağız bezi
ıslak mendil
battaniye

eksiğim kaldıysa yardım edin kızlar
ekliyim hemen

canım kendın için göğüs kremi,mutlaka çorap(çok üşüyormuş ayaklar sezeryandan çıkınca),ve bence pijama takımı yerıne gecelik(çunku dikişlerin olacağı için giydirmiyorlarmış pijama takımını,terlik,diş fırçası ve macunu,sütler akmasın diye göğüs pedi bunları kendin için çantana mutlaka ekle bence yaptığım araştırmalar bu yonde

canım kendın için göğüs kremi,mutlaka çorap(çok üşüyormuş ayaklar sezeryandan çıkınca),ve bence pijama takımı yerıne gecelik(çunku dikişlerin olacağı için giydirmiyorlarmış pijama takımını,terlik,diş fırçası ve macunu,sütler akmasın diye göğüs pedi bunları kendin için çantana mutlaka ekle bence yaptığım araştırmalar bu yonde

ay ewet cnm
,dün panikle hazırladım atlamışım
şimdi
hırka
çorap
terlik
göğüs pedi
diş fırçası-macunu ekliyorum hemen

çok sağol...

X