Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
oğlum beni rezİİİİİİİİİİil etti.malum taşındığımız için ankara'da veda turlarına çıktık.dün halama gittik.amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan oğlum sofraya bi saldırdı.sanırsın 9 aydır aç bıraktım çocuğu.

Hahh hah haaaaaa :emir_bebek::emir_bebek: insanı yalancı çıkarmak birebirdir bu yer mantarlarları. Ben alıştım misafirliğe gidince öyle yapmasına. Hemen gel pisi pisi, tok evin aç kedisi diye masaya yanaştırıyorum evden getirdiklerimi tıkıyorum ağzına. Sonra o gürültüde bir güzel uyuyarak seni ikinci kez madara ederler. Bunlar böyle şekerim. Ben arsız oldum gülüyorum artık. İlk seferde tuhaf oluyor, utanıyor insan. Bu arada sana kolay gelsin. Taşınma telaşını babamın tayinleri sırasında yaşardık. Hoş daha çok annem yaşardı ama ben severdim taşınmayı. Yeni bir yaşam yeni umut gibi gelirdi bana. Bide çocukken acaba kimler beni özleyecek, kimler beni gerçekten sevmiş oyunu oynardım. Arkadaşlarımdan mektup alınca o kadar sevinirdim ki.. Tek çocuk olmak böyle bişey işte. İnsan sevgi arsızı oluyor:)) Sana kolay gelsin. Yeni evin, yaşamın, yeni işin hayırlı olsun. Çok mutlu dilerim. Ankara Rüzgar bebeksiz çok sevimsiz olacak.

Gülceye dün sabah malum kahvaltıyı hazırladım 2 kaşık yemedi canım çok sıkıldı dolapta hero babynin numunelerini gördüm irmikli ballı paketinin tamamını yaptım denemek maksatlı koca bir kase oldu inanılmaz ama gülce silip süpürdü hayret ettim sonra hemen aldık tabii o mamadan hemde babası hızını alamayıp 2 kutu almış bu sabah hevesle yaptım ama hiiiç 1 kaşık verdim tükürdü yemedi ya bu ne şimdi anlamadım ya o kadarda sevinmiştik sonra 1 yumurta sarısını peşinde dolanarak yedirdim elindede yarım galeta onu keririp durdu öğlen tavuklu sebze çorbası var akşamada ıspanak umuyorum yer ne yapacagı belli olmuyor bizimkinin şu misafirlik olayı bizdede aynı kıtlıktan çıkmış gibi yiyor bazen ama bazen çınarımın doğum günü kutlu olsun nice yıllara

xeno canım yeni yaşınız hayırlı ve uğrlu bol iştahlı olsun inşallah......
şu misafirlik olayı bizde de var ya evde yemez uyumaz k.valdmelere gideyim öylee yerki ağzını aça aça delirtir beni hatta buyüzden ben yalan mı söylüyorum diye kızdığım bile olmuştu yaaaaaaaaaaaaa...
kafayı yedirtecek bu cimcime....zaten dişi çıkacak iyice mızmız olduuuu...

kızlar yaaa, ben feci sıkıldım yemek yapma işinden
hergün düşün dur ne yapayım, ne sırası, et tavuk hangi sebze
öfffff bunaldım yaaa, akşama ne yapsam ki kıza?

füsfüscüm bi yerde görmüştüm excel tablosu yapıyorsun,ordan takip daha kolay olur,ben yaptım ama bi türlü devam edemedim.

akşama mantar yapmayı düşünüyorum kendimize fırında yapıcam ceyline nasıl yapsammantarı denediniz mi hiç kızlar

fırında nasıl ? kaşarlı mı?
mantar hiç vermedm desem yeridir.
ama sulu bir yemek yap,ona da yedir derim.
evde kendi pişridiklerimizden versek artık,tabi bunun için kendimize yemek yapmamız lazım :)

fırında nasıl ? kaşarlı mı?
mantar hiç vermedm desem yeridir.
ama sulu bir yemek yap,ona da yedir derim.
evde kendi pişridiklerimizden versek artık,tabi bunun için kendimize yemek yapmamız lazım :)
Kendimize kaşarlı yapıcam dün akşamdan kalma mercimek çorbam var
ceyline has bi mantar çorbası yapayım en iyisi
bebelere uygun bişey pişerse tabi yedirilebilir bence ama itiraf etmeliyim ki mutfağı çok seven ve yemek yapmakdan hoşlanan biri olarak bile bazen kahvaltıyla geçiştrdiğimiz oluyor yetişememe durumlarında

kızlar bişe sorucam kızım artık 4 aylık ve elma suyunu günde kaç ml vermeliyim ya da günde mi vermeliyim tecrübeli annler yardım edermisiniz?

Sütün yetiyorsa başlama bence.Birkez başka birşeye tadını alınca bazı bebeklerden süt iş,çmek istemiyorlar.Bemde farklı tadlara alışsın diye 4 aydan sonra azr vereyim dedim.Kaşıkla yemeyi çok hoşuna giti sonra biberonu istemedi.Hemen de braktım ek gıdayı ama ondan sonra eskisi gibi iştahlı olmadı.5.5 aylıkken ekgıdaya başlamak zorunda kaldım canı yemek yemeyi istiyordu.Bizi sofrada görünce bağrırda ağlarda o da yemek yemeyi istiyordu.Bi de şok yerde okudum erken gıda verince anne sütünden de yeterince faydalanmıyormuş bebek.EN iyisi bekle en az 5.5 ay sonra yavaş yavaş başlarsın.Hayat boyunca eymek iyecek zaten anne sütü bir daha bulamaz.

Son düzenleme:
kızlar yaaa, ben feci sıkıldım yemek yapma işinden
hergün düşün dur ne yapayım, ne sırası, et tavuk hangi sebze
öfffff bunaldım yaaa, akşama ne yapsam ki kıza?

aaaaaa:1shok::1shok:isyan varrrrrrrr[
tatlım bebişin ne güzel yiyor
burda yemeyen bebiş anneleri kızıyordur şimdi sana/B]

füsfüscüm bi yerde görmüştüm excel tablosu yapıyorsun,ordan takip daha kolay olur,ben yaptım ama bi türlü devam edemedim.

ne tablosu yawwwww
ben kafama göre yapıyorum walla
evde ne varsa
bir de hergün yapmıyorum ben ipeğin yemeğini
2 gün yediriyorum...

ben artık ona özel yapmıyorum.. bugün öğlen, dün akşamdan kalan erişte ve tavuk sote vardı onu yedirdim

arkadaşlar 7,5 aylık kızıma sütün kaymağını versem ağır mı gelir acaba?
hiç veren oldumu aranızda?

Bende hala Taylan'a özel yapıyorum yemeğini biz beslenme alışkanlığımızı değiştirmediğimiz sürece sanırım böyle devam edecek insan yılların alışkanlığını kolay kolay değiştiremiyor.
Bugün oğlum sabah kahvaltısını güzel yaptı,öğlen balık yedirdim,biraz öncede bol yoğrtlu az makarna taneli yemeğini yedi,iştah sıkıntımız var o açıdan aralarda meyve yemek istemedi.Diş çıkarma süreçlerimizde hep aynı sıkıntı yaşıyoruz gerçi yinede yemeğen bebekleri düşündüğüm zaman halimden memnunum.

my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]

çok teşekkür ederiz:))))))

oğlum beni rezİİİİİİİİİİil etti.malum taşındığımız için ankara'da veda turlarına çıktık.dün halama gittik.amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan oğlum sofraya bi saldırdı.sanırsın 9 aydır aç bıraktım çocuğu.

çocuklar annelerini yalancı çıkarmaya bayılırlar

dün sofralara saldıran oğlum bugün tam 1 saatte tavuk çorbası içti....arkadaşlar bu kahvaltı olayından hem sıkıldım hem korkmaya başladım.böyle karman karışık yemeye alıştılar...sanki benimki çok yiyormuş gibi :kızgın: gerçi bazen ayrı şeyler vermeye çalışıyorum ama....ayrı verince hepten az yiyor...karışık olunca kaptırabildiğim gidiyor...

dün sofralara saldıran oğlum bugün tam 1 saatte tavuk çorbası içti....arkadaşlar bu kahvaltı olayından hem sıkıldım hem korkmaya başladım.böyle karman karışık yemeye alıştılar...sanki benimki çok yiyormuş gibi :kızgın: gerçi bazen ayrı şeyler vermeye çalışıyorum ama....ayrı verince hepten az yiyor...karışık olunca kaptırabildiğim gidiyor...

Ayrı verince daha az yiyor spagetti makarnaları ama ayrı ayrı yemeleri gerek ki damak zevkleri gelişsin, tadları bilsinler

X