Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
haklısın megicim yaa
yazarken aklıma geldi zaten yapıp yapıp yediremeyenler ne yapsın dedim kendi kendime, buna da şükür

bir yaptığımı 2 gün yiyor ma şöyle, akşam pişiriyorum yiyor, kalanını da ertesi gün öğlen yiyor, sonuçta hergün pişirmek zorunda kalıyorum yine de

şulecim de çok haklı, kendimize yaptıklarımızdan vericem ama önce kendimize doğru düzgün yemek yapmamız lazım hergün, o da olmuyor maalesef
dün erişteli yeşil mercimek yaptım kendimize, defne de ondan yedi, iyi oldu

karışık yemek konusuna da değineyim bitirecem:))
ben az da yese ayrı ayrı ve taneli yemesi taraftarıyım
8 ay civarı bu şekilde yedirmeye başladım, ilk zamanlar az yiyordu ama zamanla hem kahvaltısı hem yemekleri çoğaldı, şimdi ayrı ayrı ve yemekleri de ezmeden yemeye iyice alıştı

Merhaba kızlar,
bu sabah yumurta,tahin pekmez,ıhlamur,peynir ve ekmekten oluşan kahvaltımızı ettik:)şu anda yiğitim uyuyor,o uyurken bende bezelye yaptım..bizim burada organik pazar yok diye üzülürken meğerse pazarın üst katında organik ürünler satılıyormuş,eşim haftasonu almış..şimdi uyanınca bezelyesini ve yoğurdunu yiyecek,sonrada parka sallanmaya gidicez:))

ne güzel kızlar ya ayrı ayrı yedirebiliyorsunuz.bende çok istiyorum o şekilde yemesini ama olmuyor,istemiyor.özellikle kahvaltı karışımından biran önce kurtulmak istiyorum artık,nasıl olacak bilmiyorum

Oy verdim çokta tatlıymış maşallah.
Bugün öğlen yemeğinde mercimek çorbsı yapmya karar verdim yanındada yerse yoğurt.
Kahvaltısını bende ayrı ayrı veriyorum mamanın içine kattığım badem,ceviz vs... saymasak bir sabah beğenip yediğini diğer sabah yemeye biliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende şimdi oy verdim canım..bol şanss

canım çok şeker maşallah bende şimdi verdim oyumu
Bugün karnıbahar yaptım kendimize kızımada ondan yedirecegim akşamada köfte makarna düşünüyorum ayrı yapmıyorum artık diyebilirim bizde ailece sağlıklı beslenmeye karar verdik.

Yerim ben onu yumuğumm.. Maşallah. Yaklaşık 1 saat önce oyumu verdim. sevgiler

Çınar kendinden beklenmeyecek bir preformansla krebinin çeyreğini yedi, ballı bitki çayını içti. Emdi ve uyudu. Uyanınca tavuklu enginar yaptım ona birazda onunla şansımı zorlayacağım :)))

07:30 aptamil 150 ml
(tekrar yatıyo kızım sütü içtikten sonra)
10:00 5 adet cici bebe,tuzsuz peynir,devam mamasıyla hazırlayıp veriyorum
13:30 kendi yaptığım sebze çorbası(kabak,havuç,bürüksel lahanası,ıspanak,pirinç,patates,pırasa..hepsinden 1 tane öğünlük oluyor)
15:00 uykudan uyanınca 1 tane petit danone bebe bisküvili yoğurt
16:00 elma rendesi
18:00un çorbası(kendi yaptığım bir parça tereyağ ile)
yatmadan öncede 200 ml aptamil devam sütünü içiyo..
saat 21:00da yatıyo kızım ve sabah 6 da uyanıy:)gece uyanmalarımız hiç olmuyo..kızım 7 aylık.bu güne kadar en fazla 4-5 defa kalkmışımdır gece.çok rahat geçiyor yani...
tabi emzirmeye de hala devam ediyorum...
ama hala diş çıkartmadı kızım bunu kafama takıyorum...:ecrin_bebek:

Benim kızım 11 aylık 9 aylıkken ilk dişini çıkardı ben de çok takılmıştım geç kaldı diye ama eninde sonunda çıkıyo hayırlı dişler olsun

Elif sabah kahvaltıda çok az yumurta sarısı, peynir, 1tane zeytin pekmez ekmek içi ve portakalsuyu içti. öğlen tarhana çorbası içip uyudu, kalkancı kçük bir kase yoğurt yiyecek
Elma rendesi ile bebe bisküvisi karışımını çok seviyor ben artık kendimize yaptığımız yemeklerden veriyorum ve muhallebisini de yarı yarıya sütle hazırlıyorum.

canım teşekkür ederim..bir an önce çıksa rahatlarım bende.huzursuz oldum.üst dişleri belli ama altta bişey yok..haırlısıyla artık.

xenom bala başladın mı?
hiç haber veriyor mu bak, bizim daha var gerçi ama öyle pat diye mi verdin, azar azar mı?
ben balı çok severim ve çok yerim, kıza da birden veririm diye korkuyorum, nasıl vercez?

teknocum ben de verdim oyumu canım

xenom bala başladın mı?
hiç haber veriyor mu bak, bizim daha var gerçi ama öyle pat diye mi verdin, azar azar mı?
ben balı çok severim ve çok yerim, kıza da birden veririm diye korkuyorum, nasıl vercez?

teknocum ben de verdim oyumu canım

Canım doktorumuz 11. ayda başlatmıştı bala bizi malum Çınar boğazsız alışsın die. Anzer balı vermeyeceksin şartıyla tabi. Pat diye değil diline süre süre verdim. meyve sularını veya bitki çaylarını birgün pekmez, birgün balla tadlandırıyorum.

Akşam için Çınar'a mercimekli yoğurt çorbası yaptım. Sevdi nasılsa..Tarifini ilgilenirseniz ekledim..

rüzgarın dünkü menüsü:yumurtalı kahvaltı (tabiki yarısını yedi) , meyve karışımı , yayla çorbası,muhallebi.yayla çorbası verdiğim için yoğurt teklif etmedim.etsem çorbayı geri sunacaktı bana çünkü.menü dolu görülüyor ama gel gör ki saysan kaşık ettiğini ağlarsınız halimize.neyse buna da şükür....

ev karışıklığından rüzgar coştu.bi o kolide bi bu hurçta.pıt pıt emekleyip oraya buraya tutunup ayakta geziyor.yine diş sıkıntısı başlayacak sanırım.dün mızırdamaya başladı.vallahi yoruldum.6. dişi daha yeni çıktı,bitti yaaaaaaaaaaaaaaaa

Son düzenleme:
Taylan biraz önce uyudu,ben bittim arkadaşlar zaten eskisi kadar giremiyorum Taylan çoook fazla hareketli ve dağıtıcı yetişemiyorum hiiç bir şeye bir seneyi daha geçirsem belki daha bir düzene girermiş gibi.
Sabah sıkıntılı bir kahvaltı yaptık,kahvaltıyı beraber yapıyoruz masadaki yiyecekleri,tabakları kıramadı ve dağıtamadı diye kahvaltı yemeği red etti.İşte sonra oyun oynayarak yedi.
Kahvaltımızda:Bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir,bir çay kaşığı ayva reçeli,Pekmezli,peynirli mama,bir adet yumurta,mamanın içine ceviz,badem,kabak çekirdeği,dut kurusu,fındık bunları daha önce rondadan geçirip bir kavonoza koyup hergün bir yada iki tatlı kaşığı ekliyorum ayrıca siyah üzüm çekirdeği yarım çay kaşığı kadar.Bir saat sonra iki çay kaşığı pekmez.Şimdi uyuyor pıtırcığım hemen gidip öğlen yemeği hazırlıcam doktorumuz süt kullanma diyor ama ben brokoli sütle denemek istiyorum ve şeytan dürtüyor yada şeytana yenilmezsem pazı yemeği yapıcam...Gözlerimi yarım açabiliyorum yanlış yazdıysam özür dilerim...

Çınar'a sabah zar zor kaşar peynirli, yarım mantarlı omlet yaptım. Yanında portakal suyu verdim. Eline şeker hamuru verdim. Bu aralar Çınar hamura bayılıyor. Oyun hamuru vermiyorum heran herşey ağzına gidiyor yemekleri hariç :) bende bu formülü buldum. şeker hamuru aldım veriyorum eline. O mıncıklarken ağzına götürmeye çalışırken tıkıyorum kaşığı. Arada şeker hamuruda yiyor tatlı tatlı :)Tabi yine günün süprizine devam ediyor oğlum. Şimdi uyuyor. Uyanınca ne vereceğimi bilmiyorum anneannesi ne yaparsa onu yiyecek. Şuanda annem kapalı halk tv seyrediyor. Bakalım kısmetimizde ne var, neyle şansımı zorlayacağım. Bu arada şeker hamuru sağlıklı mı??? renksiz alıyorum gıda boyası zararlı olur diye.. Şeker hamurunun yapılışını biliyormusunuz??? evde yapsam daha mı sağlıklı olur acaba???

X