Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bugün oğlum çok iştahlıydı.taaaaaaaaaaaaaaaam 2 tane burgu makarna yedi.4 kaşık da muhallebi.banyo yaparken küvetteki kuzularına saldırdı,onların oyuncak olduğunu anlatmak epey zor oldu.ahhhh unutuyordum,bisküvi istedi beyefendi.ben de sevinerek eline verdim.oturdu, halıda IIIIIIĞĞĞĞNNNNNNNNNNNNNN diye bağırarak araba muamelesi yaptı bisküvisine.

hakkaten çok iştahlıymış,o 4 kaşık muhallebi sabaha kadar tok tutar.
bizim Bilge banyoyu unuttu,nefret ediyor,günlük altını yıkamaya bile izin vermiyor.

hakkaten çok iştahlıymış,o 4 kaşık muhallebi sabaha kadar tok tutar.
bizim Bilge banyoyu unuttu,nefret ediyor,günlük altını yıkamaya bile izin vermiyor.

Off Şule'm sorma ya. Çınar'da geçen bayramdan beri yaklaşık 3 aydır huy değiştirdi. Günde 3 defa yıkadağım, banyo filesinde uyuklayan çocuk gitti yerine bağırış kıyamet bir çocuk geldi. Dışarıdan sesini duyan yıkamıyorumda etinden et kopartıyorum zanneder. Az önce Sembar'ıma da yazdım ben kimin ahını aldım diye. Walla düşünüyorum, düşünüyorum bulamıyorum. Çocukken haylazdım ama kedilerin kuyruğuna teneke bağlamayacak kadar iyi niyetliydim. Cık kedilerde olamaz :KK43:((((

defne sabah 1 yumurta sarısı azıcık beyazı ve peynirden oluşan omlet yedi
ilk kez yaptım, sevdi daha olsa yiyecekti
150 cc civarı ıhlamur içti, birazda tahin pekmezli ekmek lokmaları verdim
yeterli yediğini düşünüp bıraktım, ne kadar versem yiyor, anlamadım walla
hava güzeldi dışarı çıktık biraz, büyük kavanozlardan mürdüm eriği elma yedi
eve gelince de 100 cc civarı mercimek çorbası
4 saat bekleyelim demişsiniz, ben beklemiyorum pek
aslında açlıktan ağladığı olmadı hiç ama verince de yiyor, geri çevirmiyor
çok mu yedikleri sizce yaa
akşam da balık yiyeceğiz
biz de muhallebi falan yok ama

akşam da balık yiyeceğiz
Aman canım yaa çok diyip sakın azaltma madem iştahı yerinde yedir lütfen.zaten verdiklerin öyle kilo yapıcı sağlıksız besinler değilki.
Demekki ihtiyacı var,Taylan da bazen abartıyor, bazen yemek istemiyor değişiyor duruma göre.

sabah 1 kaşık pekmez 1 kaşık tahin 2 saat sonrada yarım armut yiyince AHA dedim,BENİMKİ DE NORMALE DÖNECEK.öğlene terbiyeli mi terbiyeli bi brokoli çorbası yaptım.yemek vakti arkadaşım geldi ve rüzgar alkışlaya alkışlaya arkadaşımın kızının çorbayı içişini seyretti.kendisi yemesin ,etrafını seyretsin!!!!!!!

banyo sıkıntısı yaşayan arkadaşlar kocamaaaaaaaaaaan plastik bi kaba ılık su doldurup miniklerin oyuncaklarını atın içine.onlarla oynaya oynaya belki yeniden alışırlarlar banyoya.banyo yaparken küvet kullanıyorsanız aynı oyuncakları küvetine de atabilirsiniz.biraz ıslak bi öneri ama....

akşam da balık yiyeceğiz

hiç de fazla değül canım.ne kadar istiyorsda o kadar ver.bebeklerde kalorleri içgüdüsel hesaplıyormuş ve bügün fazla aldıysa sonraki günlerde daha az iyecek.yani bebeklere fazla diye birşey yokmuç.bir dergide okudum.

akşam da balık yiyeceğiz

füsfüs bencede çok değil benimki klasik kahvaltısını yapıyor bi tabak meyve karışımını bi kase yoğurdunu öğlen ve akşam birer kase çorba veya yemek yiyor yatmadan öncede 120 cc suyla yaptığım muhallbesini yiyor ama gel görki kilo 8.760 kg ama dibi delik kase 3-4 kez kaka yapıyor.durmuyo vücutta yedikleri.zaten dün kafam allak bullak oldu kiloya ve boya göre kafa önde gidiyor.beyin tomografisi istendi.bende 4 saat felan beklemiyorum vediğimi yiyor ama tv yoksa lokma yemiyor.nasıl kurtaracam bilmiyorum.oooooffffffffff offffffffffff.anam bizi 4 tane nasıl büyütmüş bilmiyom.:çok üzgünüm:

sağolun kızlar ya rahatladım biraz
kilo da fazla olunca tedirgin oluyorum bazen
ekmek, muhallebi, bisküvi, makarna falan vermemeye dikkat ediyorum yine de
fiko inşalah birşeyi yoktur bebeğinin canım, geçmiş olsun

füsfüs bencede çok değil benimki klasik kahvaltısını yapıyor bi tabak meyve karışımını bi kase yoğurdunu öğlen ve akşam birer kase çorba veya yemek yiyor yatmadan öncede 120 cc suyla yaptığım muhallbesini yiyor ama gel görki kilo 8.760 kg ama dibi delik kase 3-4 kez kaka yapıyor.durmuyo vücutta yedikleri.zaten dün kafam allak bullak oldu kiloya ve boya göre kafa önde gidiyor.beyin tomografisi istendi.bende 4 saat felan beklemiyorum vediğimi yiyor ama tv yoksa lokma yemiyor.nasıl kurtaracam bilmiyorum.oooooffffffffff offffffffffff.anam bizi 4 tane nasıl büyütmüş bilmiyom.:çok üzgünüm:

Canım çok geçmiş olsun. Benim kuzeniminde öyleydi kafası 12. aya kadar hep önde gitti. Sonra 13. aydan itibaren 3 ay büyümedi ve dengeledi. Kaç bpd'si ki tomografi ihtiyacı duydu doktorunuz

sağolun kızlar ya rahatladım biraz
kilo da fazla olunca tedirgin oluyorum bazen
ekmek, muhallebi, bisküvi, makarna falan vermemeye dikkat ediyorum yine de
fiko inşalah birşeyi yoktur bebeğinin canım, geçmiş olsun

Canım korkma yedikleri çok değil. E zaten karbonhidrata dikkat ediyorsun birşey olmaz. Ayrıca da süt bebeklerinde obezite olmazmış

füsfüs canım bebişin kaç kilo resimde çok gelmedi bana çok hoşgözüküyor
bide kızlar et suyu nezaman katılır sebzelerebide ilk hangi sebzeleri vercez hangilerini daha geç vercez sizler tecrübelisiniz yardımınıza ihtiyacım var

Canım korkma yedikleri çok değil. E zaten karbonhidrata dikkat ediyorsun birşey olmaz. Ayrıca da süt bebeklerinde obezite olmazmış
sağol canım benim
anne sütünün obezite yapmayacağını biliyorum ben de ama bir arkadaş var burda pratisyen bir dr ona senin bebekte anne sütü obezitesi var demiş
bana saçma geldi biraz, bu çocuk hem çok az yiyor hem çok kilolu
olmaz bence öyle bişey yaa
bir de kızlar ben artık balığı tadımlık değil de öğün olarak veriyorum
siz nasıl yapıyorsunuz?
dün bir çay tabağı dolusu çupra yedi bizimki
fırında hiç birşey eklemeden pişirdik

füsfüs canım bebişin kaç kilo resimde çok gelmedi bana çok hoşgözüküyor
bide kızlar et suyu nezaman katılır sebzelerebide ilk hangi sebzeleri vercez hangilerini daha geç vercez sizler tecrübelisiniz yardımınıza ihtiyacım var
canım sağol. boyu da uzun biraz, pek belli olmuyor kilosu
11.500 civarı
et suyu pek kullanmadım ben, ek gıdaya alışınca kıyma eklemeye başladım
tavuk suyundan da çorba yapıyorum
ilk patates havuç verebilirsin, kabak da olurdu ama mevsimi değil
kereviz yer elması ıspanak da kullanabilirsin azar azar
kolay gelsin canım

canım sağol. boyu da uzun biraz, pek belli olmuyor kilosu
11.500 civarı
et suyu pek kullanmadım ben, ek gıdaya alışınca kıyma eklemeye başladım
tavuk suyundan da çorba yapıyorum
ilk patates havuç verebilirsin, kabak da olurdu ama mevsimi değil
kereviz yer elması ıspanak da kullanabilirsin azar azar
kolay gelsin canım
sağol canım yardımına şirineni öp benim için hayırlı kandiller buarada

patates, havuç kabak ilk tercih edilecekler.yeşil yapraklılar 7. ay demişti dr. ama biz 5. ayda ek gıdaya başladığımız için 6. ayda kıyma ve yeşil yapraklılara geçtik.etsuyu tercih ettirmiyorlar onun yerine direkt et yada kıyma(dana kıyma iki yada üç kere çekilmiş) verebilirsin.mevsim sebzelerini yavaş yavaş alerji ve sindirim problemi olup olmadığına göre verebilirsin.(yerelması, soğan, brokoli, karnıbahar kereviz kökü, enginar vs)
bu arada ıspanağı ikinci kez ısıtmamak gerekiyormuş(içindeki nitrat açığa çıkıp kanseroje etki gösteriyormuş)

sağol canım benim
anne sütünün obezite yapmayacağını biliyorum ben de ama bir arkadaş var burda pratisyen bir dr ona senin bebekte anne sütü obezitesi var demiş
bana saçma geldi biraz, bu çocuk hem çok az yiyor hem çok kilolu

anne sütü obezitesini bende duydum. ama bildiğimiz obezite gibi kötü bişey değil.(kulllanılmaması daha mantıklı insanın kafası karışıyor)ilk 6 ayda iyi kilo alan bebekler için bu tanımı kullanıyorlar.sonradan gerçek obeziteye neden olmuyor.( diye okumuştum)
yapılan birçok çalışmada anne sütünün obezite riskini düşürdüğü.sanırım önemli olanda bu.

slm kızlar

sabah 7 de irmikli ballı mama yedi,
10 bucukta kahvalltı verdim, yumurta cici bebe labne peyniri pekmez
1 gibi yoğurtlu ıspanak yadi
4bucuk gibi havuçlu mercimek çorbası
6 da aptamil (anne sütünü kestik çünkü)
gece 12 dede kalkarsa gece tahılı yicek, sonra sabaha kadar uyur zaten..

aralardada taze sıktığım elma suyu ve kuşburnu
verdim acık

barış birkaç gündür iştahsız yemek istemiyor bende zorlamıyorum. ama çok üzülüyorum yaa küçücük şey aç bilaç iyi dayanıyor gene.

sabah yarım omlet biraz ekmek ve peynir yedi. yanında pekmezli ıhlamur içti
arada yarım elma rendesi
öğlen birkaç kaşık etli mercimek çorbası
şimdi uyuyor uyanınca bulgur pilavı vereceğim yer inşallah biraz.

birde bugün öğleden sonra alışveriş merkezine gittik. cesaretlendim iyice bıraktım yere önce şaşırdı falan ama ilk defa ev dışında biryerde yürümüş oldu sonunda:) o kadar heyecanlıydı ki görmeniz lazım. koşmaya çalıştı pat pat düştü ama umurunda bile değildi gerçi artık evdede düşünce ağlamıyor. kalkıp yürüdü gene. insan bir tuhaf oluyor ya bu yürüyen çocuk benim mi diye.
çok güzel bir duyguymuş darısı tüm bebişlerin başına inşallah.

kahvaltıda süt kullandım azıcık,değişiklik olsun diye.
öğlen ıspanak vardı.
bir sulu yemek.
azıcık makarna ve yoğurt.
4 kez beslenmiş oldu.aç kalmadı inşallah.
meyve dün kahvatıya muz katmıştım,bugun az portakal suyu içti sabah.kahvaltısına elma katacaktım tadını bozar mı diye tereddüt ettim.

Çınar şaşırtıcı bir biçimde 1 çay bardağına yakın süt içti. Te te o kaa

X