Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
akşam kapuska yapacaktım ama komşum 1,5 yaşındaki oğlu bedirhana yoğurtlu şehriye çorbası yapmış ceylinede getirdi onu yedik kapuska başka bi akşama kaldı yani
biliyor musunuz ben hep ezerek verirdim princi şehriyeyi akşam direk verdim öyle tatlı yediki şaşırdım sanırım artık bu şekilde vermeliyim dimi kızlar
canım geç bile kalmışsın, biz nerdeyse 2 aydır bulgur pirinç pilavlarını bile direk veriyoruz, çok da güzel yiyor
tavuğu bile yedi, genelde çorbanın içine didiklerdim, geçen gün onu da direk verdik, yedi walla
enese de çok geçmiş olsun bu arada

akşam kapuska yapacaktım ama komşum 1,5 yaşındaki oğlu bedirhana yoğurtlu şehriye çorbası yapmış ceylinede getirdi onu yedik kapuska başka bi akşama kaldı yani
biliyor musunuz ben hep ezerek verirdim princi şehriyeyi akşam direk verdim öyle tatlı yediki şaşırdım sanırım artık bu şekilde vermeliyim dimi kızlar

aşkolsun ya pirinç,şehriye ezilir mi?çorba hem de ,kayar gider.

Enes çok hastalandı gece 39.6 derecediydi ateş düşürücüyü veriyoruz ateşi düşüyo etkisi geçince gene yükseliyo birde isal oldu neyse doktora gittik kan idrar ve kaka tahlili istedi idrar tahlili temiz çıktı kan tahlilinde ise CRP değeri çok yüksek çıktı antibiyotik verdi ve bi dozda iğne iğneyi hemen yaptırdık çok canı acıdı yavrumun öle bi ağladıki nefessiz kaldı :KK43:
içim parçalandı sanki :KK43:( eve geldik 1.5 saat kesintisiz ağladı ne yaptıysak susturamadık sonunda ağlamaktan bitkin düştü sızdı 20 dakka uyudu uyandığında daha iyiydi tarhana çorbası içti bütün gün yediği tek yemekti bu şimdi uyuyo bakalım gece ne olcak

Canım çok geçmiş olsun. İnanın sizler böyle bebeklerinizin hastalıklarını yazınca benim içim gidiyor. Allah başka dert vermesin. Canım çok haklısın. Annesin ve için yanıyor ama inan bana çok kısa sürede toparlıyorlar. Benim, 3 tarafı denizlerle çevrili boğazlar diyarı ülkemde yaşayan BOĞAZSIZ oğlum bile toparladı..Ateşini kontrol altına aldıktan sonra gerisi kolay. Ben ateşten çok korkuyorum. Tekrar geçmiş olsun

Pütürlü yemeye alışsın derim dertli anne olarak. Ben zaten sürekli çıkarıyor diye hala blenderdan geçiriyorum :KK43:(( oğlumda bana benzeyecek 5 yaşına kadar pütürkü yiyemeyecek sanırım

ünlü Türk düşünür Xeno'dan günün incisi gelmiş :)
"Benim, 3 tarafı denizlerle çevrili boğazlar diyarı ülkemde yaşayan BOĞAZSIZ oğlum bile toparladı."

kızlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
Enes bugün daha ii ateş düşürücü ve antibiyotiğe devam yemeside idare eder yani dünkünden daha ii
yesin diye sevdiği mercimek çorbasını yaptım içine evde ne sebze varsa koydum bide tavuk çok az pirinç bulgur ve irmik bakalım yicek mi

bu arada 1.5 ayda hiç kilo almamış ve sdc 1 cm uzamış :KK43:( gelişimi iyice durdu büyüyeceğine küçülüyo
dr minadex verdi bakalım işe yarayacak mı

canım geç bile kalmışsın, biz nerdeyse 2 aydır bulgur pirinç pilavlarını bile direk veriyoruz, çok da güzel yiyor
tavuğu bile yedi, genelde çorbanın içine didiklerdim, geçen gün onu da direk verdik, yedi walla
enese de çok geçmiş olsun bu arada
Bende siz nasıl plav yediriyorsunuz diye şaşkın şaşkın bakıyordum
insan bi der dimi arkadaş huuu artık şu kıza ezme yedir diye

evet ilk deneyimimden sonra anladım ki kızım artık büyüyor ve normal yedirebilirim ama hala pilav için endişeliyim

Bende siz nasıl plav yediriyorsunuz diye şaşkın şaşkın bakıyordum
insan bi der dimi arkadaş huuu artık şu kıza ezme yedir diye

evet ilk deneyimimden sonra anladım ki kızım artık büyüyor ve normal yedirebilirim ama hala pilav için endişeliyim
aaaa sen ezerek falan mı veriyoruz zannediyordun, sorsaydın keşke
1 yaşına yaklaşmış bebişin annesi, ezerek vereceğin hiç aklıma gelmedi, bilsek söylemezmiydik
pilavı da az az ver, bir dene bakalım, çok seviyorlar genelde, yiyebilir zannediyorum

şimdi kendimi çok kötü hissettim bak
drumuz daha çiğnemeye hazır değil deyince bende hep ezdim verdim
2 altta 2 üstte 4 dişimiz var

kızlar dru aradım 2 yaşına kadar ezerek vereceksin diyor
bisküvi verebilirsin ama günde 5 yada 6 bunu geçmesin diyo
birde yutmada sorun yaşamıyorsan sen bilirisn pütürlü verebilirsinde dedi ama rdın biz drlar 2 yaşına kadar ezerek vermenizden yanayız diyede ilave etti

sizin drlar bu konuda ne diyorlar onlar mı yönlendirdi sizi

bizimde 2 alt 2 üst dişimiz ama pilavı hiç emzedim hatta makarnayı bile
pilav makarna şehriye sert değilki ağzına rahat çevirebilir diğer sebzeleride küçük küçük parçala ki çiğnemeye alışsın sonra zor olur öğrenmesi

birde yutmada sorun yaşamıyorsan sen bilirisn pütürlü verebilirsinde dedi ama rdın biz drlar 2 yaşına kadar ezerek vermenizden yanayız diyede ilave etti

Ezmiyorum sebzeleride ezmiyorum küçük parçalar halinde yiyor.uzun zamandır ezmiyorum ve dört dörtlük yemesi yutması var.Gerçi sen doktorunun sözünden çıkma.Bizim diş sayımız size göre hayli fazla buda rahatlıkla çiğnemseni sağlıyor.
Bizim doktorumuz bizim bu şekilde beslenmemizden memnun.

iki yaş fazla değil mi yaa
ben anlamadım walla
biz doğru düzzgün dişi yokken bile ezmiyorduk (şimdi de 4 tanecik gerçi)
sebzeleri falan geyet de güzel yiyor
2 yaşından sonra nasıl alışacak

Son düzenleme:
2 yaş banada fazla geldi biraz bende ezmeden veriyorum hemen hemen her yemeğini sebzesi pilavı makarnası aklıma takıldı kızımın henüz 4 dişi var çiğnemedende yuttuğu oluyordur belkide bağırsaklarına zarar verir mi acaba

bebeğin gidişine göre ayarlanıyor sanırım,tabi az da cesaret.
Bilge de peyniri yemez pütürlü,iyice ezilecek,sebzeleri de farkederse çıkarır hemen.
Ama sen şehriye diyorsun o iyice yumşuyor zaten,o kadar da abartmamak lazım sanırım.

epey zamandır sitedeki bu sayfaya girip sizin bebişlerin yediklerine maşallah diyerek çıkıyorum.hiçbirşey yazamıyorum çünkü oğlum açlığın kitabını yazıyor.karar verdim.artık ben de kendi yediklerimi yazacağım. lülülülülülü

epey zamandır sitedeki bu sayfaya girip sizin bebişlerin yediklerine maşallah diyerek çıkıyorum.hiçbirşey yazamıyorum çünkü oğlum açlığın kitabını yazıyor.karar verdim.artık ben de kendi yediklerimi yazacağım. lülülülülülü
ikinci bir xeno-çınar vakası
olsun canım sen gel yaz yine de, ne yemediğini, neler yaptığını anlatır deşarj olursun
bekleriz....

merhabalar
bende sıkı takipçinizim maşallah defne taylan ne güzel yiyolar iştahsız bebek çok zor bizde başta öyleydik şimdide akşamları ben eve gidince nazlanıyo yemiyo
bebeğim sizinkilerden küçük 9 aylık olduk yeni bende kendi çorbalarını blendırdan geçiriyorum ama bizimle yerken ezmeden veriyorum herşeyden elinede ekmek bisküvi veriyorum küçük küçük kopararak yiyo kendisi daha dişimiz yok bizim yakındada çıkacak gibi görünmüyo
bugün ıhlamurla ıslatılmış cicibebeli tahıll ve cevizli kahvaltısı yedi yanında peyniriyle
öğlene kadar yoğurt sonra çorba yer birer kase ondan sonrası zorlaşıyo meyveyi zar zor yediriyorum muhallebisini canı isterse yiyo sonra uyuyo sizce nasıl akşamları azmı yiyo yoksa gündüzleri iyi yediği için yememesi normalmi

bebeğin gidişine göre ayarlanıyor sanırım,tabi az da cesaret.
Bilge de peyniri yemez pütürlü,iyice ezilecek,sebzeleri de farkederse çıkarır hemen.
Ama sen şehriye diyorsun o iyice yumşuyor zaten,o kadar da abartmamak lazım sanırım.
cesaret konusunda haklısın bebekken bi kaç kez boğulma tehlikesi geçirdi
belki sizlerde aynı şeyleri yaşadınız bilmiyorum ama kızıma doğduğu 2. haftasından itibaren yalnız bakıyorum annem ilk hafta geldi sonra memlkete dönmek zorubda kaldı kayınvalide 16 saat uzakta böyle olunca dr ne derse o yönde ilerledik hep
korkuyorum açıkcası

cesaret konusunda haklısın bebekken bi kaç kez boğulma tehlikesi geçirdi
belki sizlerde aynı şeyleri yaşadınız bilmiyorum ama kızıma doğduğu 2. haftasından itibaren yalnız bakıyorum annem ilk hafta geldi sonra memlkete dönmek zorubda kaldı kayınvalide 16 saat uzakta böyle olunca dr ne derse o yönde ilerledik hep
korkuyorum açıkcası
cesaret bende de pek yok,olanı da eşim götürdü,ilk başlarda ekmek,muz verdim bir iki kez eline,sonra bıraktım,şimdi diliyle itiyor o tip şeyleri.Bakma konusunda aynı durumdayız çogumuz sanırım,çınçın bey hariç.bir eşlerimiz bir bakıcılarımız,sağolsunlar.
doktorlara gelince hiç güvenim kalmadı,çünkü görüş ayrılıkları var hep,ekollelri.bu fikir ayrılıklarının yüzünden sütten kestim zaten yanar içim ona yanar.neyseee.
bugun öğlen pirinçli mercimek,akşam patatesli tavuklu yemek vardı ezdim çatalla yoğrtla yedi biraz,4 saat aç kalınca mecbur yiyor birşeyler.

X