Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
biz bu gece hiç uyumadık sabah gülcenin iki dişinin patladıgını gördük uykusuzluktan sevinemedim valla kahvaltısından 2 kaşık aldı ağladı kek verdim biraz ağladı sonunda dayanamadı emdi uyudu yavrum biraz uyusada dinlense

kızlar sonunda yeme düzenimiz tekrar oturmaya başladı çok şükür
diş dönemleri gerçekden çok zor oluyor hem kuzular hemde bizler için
Rabbim hepimize yardım etsin

kızlar sonunda yeme düzenimiz tekrar oturmaya başladı çok şükür
diş dönemleri gerçekden çok zor oluyor hem kuzular hemde bizler için
Rabbim hepimize yardım etsin

Amin canım kuzuya maşallah aman nazar değmesin bizimde bu ara iyiydi ama iki diş patladı deli gibi ağladı gece geçecek elbet

biz izmire geldiğimizden beri ipek de huysuzlandı
az yiyor az uyuyor
sürekli naz-kucak istiyor
ben de diş mi geliyor acaba diye düşünüyorum

ipeğin huysuzluğuda diştendir mutlaka yavrum ya çok acı çekiyorlar bir anda başlıyor huysuzluk iştahsızlık uykusuzluk bizim dişler patladı kaşık degdirmiyor ağzına dişler bitene kadar böylemi olacak korkuyorum ya

kizlar dun kendi derdimden unuttum dun dr yeni bir kahvaltiya baslatti sizede yazayim bu sabah kizima verdim gr birakmadi sildi supurdu umarim Turkiye deki marketlerde vardir VITABIX BLOKLAR HALINDE SIKIstirilmis tahil heryas icin sizde yiyebilirsiniz birtur misir gevregi sanirim misir gevregi reyonlarinda bulabilirsiniz size resim yuklerdim ama simdi uzun olucak size internet adresini veriyim resimleri vardir tam olarak anlarsiniz benimki Ingilizlerin markasi ama orda nestlenin falan kesin vardir icine 1yasin altinda cocuklara aptamil sut,pekmez,muz veya baska bir meyve ekleyerek karistiiriyorsunuz 1yastan sonra inek sutu ve bal kullanabilirsiniz ayrica 2adet vitabix buyuk bir insanin demir ihtiyacini karsiliyormus dusunun bir bebeginkini nasil karsilar cocuklariniza degisik bir kahvalti onerisi benim kiz sildi supurdu sizinkilerde kesin bayilir internet adresini veriyorum bakin benzeri mutlaka vardir sizin marketlerde (:: The Weetabix Food Company) ayrica bali dr sordum bal kesinlikle 1yasi gecmeden yok dedi inek sutunude artik yemeklerde corbalarda pisirilmis olarak kullanabilirsin dedi iletiyim dedim bu adam burada prof. sozlerine guvenirim bal icin sabredin bazi dr verebilirsiniz demisti ya opuyorum hepinizi sevgilierimle

biz bu gece hiç uyumadık sabah gülcenin iki dişinin patladıgını gördük uykusuzluktan sevinemedim valla kahvaltısından 2 kaşık aldı ağladı kek verdim biraz ağladı sonunda dayanamadı emdi uyudu yavrum biraz uyusada dinlense

Geçmiş olsun kuzucuğa. Siz diş dedikçe benim dişlerim ağrıyor kaç gündür. Allah yardımcıları olsun.. Çınar'ın da 7 ve 8. dişleri hala yolda. Bir kabarıyor bir sönüyorlar patlatamadı çocuğum bi türlü..

biz izmire geldiğimizden beri ipek de huysuzlandı
az yiyor az uyuyor
sürekli naz-kucak istiyor
ben de diş mi geliyor acaba diye düşünüyorum
canım defne de aynı, uykusu çok değişmedi ama yemesi azaldı bayağı
sabah bir kahvaltı ettiremedik
ağladı durdu, emzirdim ben de
çok naz yapıyor, resmen şımardı diyorum anneanne sayesinde

üffffff kızlar ya benim oğlum da gece saat başı uyanmaya başladı 2 gecedir böyle yatağında kendikendine uyuyor ve normalde pek kalkmazdı şimdi zırt pırt uyanmaya başladı emziğini verip pışpışlayınca uyuyor ama mızırdaya mızırdaya sanırım bizim de şu bir türlü çıkmak bilmeyen 7 ve 8 nolu dişlerden çekeceğimiz var
allahtan yemesinde fazla birşey yok bir de uzun zamandır soracağım size unutuyorum şimdi gece mama saatinde uyanıp ağlamaya başlıyorlar ya bizim elimiz ayağımıza dolaşıyo ben ağlamasını istemiyorum babası hemen mutfağa koşuyor önceden hazırlayıp termosa koyduğumuz sudan ve soğuk sudan karışım yapıp mamasını hazırlıyor 2-3 dakika sürüyor bu koşarak biberonu getiriyor (bir gün ayağı kayıp kapaklanacak yere diye korkuyorum bişey değil cam biberon da kırılırsa bi de naaaaparım) siz nasıl yapıyorsunuz ya her gece aynı stres hayır hep aynı saatte kalksa kalkmadan önce hazırlarım mamayı ama belli olmuyor işte?????

bir de yoğurdunu dolaptan çıkarıp verince soğuk olur diye ben 1.5 saat önceden ılınsın diye çıkarıyorum bakteri makteri ürer mi ki?

bir de yoğurdunu dolaptan çıkarıp verince soğuk olur diye ben 1.5 saat önceden ılınsın diye çıkarıyorum bakteri makteri ürer mi ki?

bakteri üretmez diye düşünüyorum çünkü 1.5 saat fazla degil bence ama ben yogurdunu sıcak su dolu kapta bekletiyorum hemen ılıyor alıyorum daha kolayıma geliyor

Hava değişiminden olabilir. Nasıl geldiniz İzmir'e uçakla mı???
evet canım uçakla geldik,çok rahat geldik
canım defne de aynı, uykusu çok değişmedi ama yemesi azaldı bayağı
sabah bir kahvaltı ettiremedik
ağladı durdu, emzirdim ben de
çok naz yapıyor, resmen şımardı diyorum anneanne sayesinde

sorma füsfüs yaaa
şımarması beni acaip sinirlendiriyor
bir damla bebek bile şımarmayı biliyor yaaa

X