Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizimki sabah peynirli omlet yanında biraz ekmek domates rendesi 1 zeytin yedi
arada yarım elma rendesi
öğlen tavuksuyuna mercimek çorbası yedi
birazdan uyanacak yoğurtlu ıspanak yiyecek
yatarken belki birşey yemez yemeğini geç yiyeyecek çünkü
bu arada çorba ve ıspanağı kendimize yaptım onada verdim bugün ona özel yemek yapmadım kendimi dinlenmiş hissediyorum:)

gerçekten ya onlara ayrı, kendimize ayrı çok zor geliyor walla
defne de şimdi emdi, emrken uyudu, ne alaka bu saatte yaa
bizim hiç uyku düzenimiz yok, kesinlikle bir günü diğerini tutmuyor
çok geç yatmıyor ama gece bölük pörçük
nergiscim barışta da vardı, uyanır uyanmaz ayağa dikiliyordu yanlış hatılamıyorsam
defne de şu an öyle
gece yarı uyanık, gözü yarı kapalı hemen ayağa kalkıyor, geri düşüyor, ağlıyor saçma sapan hareketler
sizinki geçti mi canım

kahvaltıda ceviz,peynir.
meyve ne yedi bilmiyorum,haftalık koyuyorum artık.
çorba olarak et suyuna dibine soğan kavrulmuş,kereviz,havuç,soğan,mercimek,bulgur ve yıldız şehriyeden oluşan bir çorba vardı.eti didiklemiştim,bakıcmız blendrlamış:KK43:
dün de kendi kafasına göre ateş düşürücü vermiş,sıcak gibydi diyor.Allah'ım ya birşey de diyemiyorum,derce çantadaydı filan dedim sadece:KK43:

bunun bir daha tekrarlanması için uyar bence ne demek kafasına göre ilaç vermek neden sana haber vermemiş :eek:klava:
bizde kahvaltıda yumurta yedi sonrada peynir fındık (ceviz kırmaya üşendim) reçel tereyağ ve cicibebe ıhlamurla ıslattım
mandalina ve elmayı karıştırıp püre yaptım onunda yedi
bugün hava çok güzeldi kayınvaldemle beraber dışarı çıktık Enes arabasında uyudu eve geldik uyandığında da tavuklu brokoli havuç patatesle yemek yaptım onuda kayınvaldem yedirdi birazını bıraktı yanlız birde artık tel süzgeç kullanmıyacağım patates ezeceğiyle sebzeleri küçülteceğim artık öle yiyo
şimdide danone aldı kayınvaldem onu vercem aslında pekte vermek istemiyorum ama aldı şimdi
yoğurduda çok severek yemiyo zaten
biraz uzun oldu sanırım :eek:

biz artık hiçbir sebzeyi ezmiyoruz
ben kaşıkla ufak parçalara bölüp veriyorum
güzelce yiyor ama az yiyor tabi

gerçekten ya onlara ayrı, kendimize ayrı çok zor geliyor walla
defne de şimdi emdi, emrken uyudu, ne alaka bu saatte yaa
bizim hiç uyku düzenimiz yok, kesinlikle bir günü diğerini tutmuyor
çok geç yatmıyor ama gece bölük pörçük
nergiscim barışta da vardı, uyanır uyanmaz ayağa dikiliyordu yanlış hatılamıyorsam
defne de şu an öyle
gece yarı uyanık, gözü yarı kapalı hemen ayağa kalkıyor, geri düşüyor, ağlıyor saçma sapan hareketler
sizinki geçti mi canım

ben bu aralar çok vermeye başladım. doktor verin demişti zaten. blender hiç kullanmadığım için ben yiyemez diye cesaret edemiyordum. artık veriyorum valla yarın akşam nohut pilav yiyecek mesela:)

bizimki ilk defa 6,5 aylıkken ayağa kalmıştı hala uyanınca ayağa kalkıyor düşün yani 3 ay canıma okudu.birde son zamanlar saat başı kalkar olmuştu. artık uyanınca böyle olacak sanırım.abimin oğlu 1,5 yaşında uyanınca ayaktaymış o da. yanlız barış artık sık sık uyanmadığı için ayağa da kalkmamış oluyor. kalksada geri yatmayı öğrendiği için biraz mızıldayıp geri yatıp uyuyor. geri yatmayı ve kendi kendine uykuya dalmayı öğrenince rahatlarsın biraz inşallah.

bu haftanın mönüsü:

pazartesi havuç çorbası ıspanak
salı kıymalı kabak tarhana
çarşamba kereviz sütlü un çorbası
perşembe kıymalı patates tarhana
cuma kırmızı mercimek hazır(milupa çorba)
cmts balıklı patates muhallebi
pazar köfte tarhana

ben genelde çok karıştırmıyorum sebzeleri birbirine tadları ayrı ayrı alsın diye ama her sebzeden yedirmeye çalışıyorum hafta boyu 3 gün kırmızı et 1 gün de balık veriyorum tavuk fazla vermiyorum nedense?

Çınar'a akşam etli enginar verdim. 3 kaşık yedi ve öğürdü. Biraz ara verdim, tekrar öğürdü, bir kaşık daha verdim öğürdü ve çıkardı hepsini. Şunu öğrendi sanırım ben öğürünce bir daha vermiyordum. Yememek için öğürüyor baktı veriyorum aldırmıyorum bağırıp öğürtüyor kendini. Doktor demişti zaten. Offfffff ya bende seviniyordum 2 gündür az da olsa yedi diye...Küstüm oynamıyorum yaaaaaaaaaaa

bu haftanın mönüsü:

pazartesi havuç çorbası ıspanak
salı kıymalı kabak tarhana
çarşamba kereviz sütlü un çorbası
perşembe kıymalı patates tarhana
cuma kırmızı mercimek hazır(milupa çorba)
cmts balıklı patates muhallebi
pazar köfte tarhana

ben genelde çok karıştırmıyorum sebzeleri birbirine tadları ayrı ayrı alsın diye ama her sebzeden yedirmeye çalışıyorum hafta boyu 3 gün kırmızı et 1 gün de balık veriyorum tavuk fazla vermiyorum nedense?

Bende tavuğu fazla vermeye özen gösteriyorum kırmızı etten ziyade. Çünkü tavuk suyu gribe karşı koruyor,çinko bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve iştah arttırıyor ( iştah arttırdığına inanmıyorum öyle olsa Çınar'ın dağları yiyip, denizleri içmesi lazımdı iştahtan ama nerdeeee)

ben akşamları hep muhallebi yapıyorum başka bi yemek yedirmiyorum artık bende mi yemek versem
muhallebi veren yok mu ya

ben mu hllebiyi haftada bir ya da 2 haftada bir veriyorum seviyor çünkü tavuğu da neden vermediğimi ben de bilmiyorum ama elim bi türlü tavuğa gitmiyor anlamadım tam tavuklu yapacakken vaz geçiyorum tuhaf bi insanım ben ya

ben akşamları hep muhallebi yapıyorum başka bi yemek yedirmiyorum artık bende mi yemek versem

canım ben muhallebiyi arada bir dışında 7. aydan bu yana vermiyorum ne kadar sebze-et- balık yerse o kadar iyidir diye düşünüyorum naçizane fikrim sen de akşamları çorba falan ver hem daha hafif olur rahat uyur hem daha besleyici:)

öğlen 2 de çorbasını içmiş,akşam 7 gibi uğraştık birşey yemedi,sonra 3 gündür yaptığı üzere azıttı,sızlandı,evde sıkılıyor sanırım.dün karşı komşuya gitmiştik,bugun de alt komsuya gittik.orda mandalinayı öyle bir emerek yedi ki.neyse 22 ye doğru armut rende ve muhallebi yedi uzun bir aradan sonra.bayadır istemiyordu.

X