Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah rafadan yumurtalı kahvaltımız vardı..
öğlen:
yeşil mercimek çorbası ve yoğurt verdim..

birazdan uyanınca:
patetes,havuç,soğan,kıyma ve prinç haşlayıp az salça ile pişirdim..mevsim çorbası yaptım onu yiyecek,sonra meyve tabağı

yatarken :
bugün için süt...

kızlar bu arada 1 yaş üstü bebeği olan annelere ..sade arı prinç unu alıyorum..süt ile karıştırıp içine elma yada muz rendeliyorum..çok tatlı oluyor..denemediyseniz tavsiye ederim...

xenocum seni tanıştırayım bu arkadaş yer elması oluyor.
3263.jpg
[/url[/IMG]

Sembar'ım çok teşekkür ederim. Bu tam bir kültür hizmeti oldu benim gibi cahile. Anlamamda bir sorun olduğunu hep farketmiştim ama çaktırmıyordum :) İyi gibi duruyorum ama adiyim annemler beni japon pazarından 1 YE TAA LE 'ye almışlar :))))) Şaka bir yana gerçekten teşekkür ederim canım..

arkadaşlar merhaba bundan 20 gün önce düştüm ve kolum kırıldı ellerimden dirseğime kadar alçıdayım kızma hiç bakamkyorum doğru düzgün bişey hazırlayamıyorum 20 günge kuzum yarım kg zayıflamış 10 aylık 8.5 kilo sağ kolum kırık sol elimlede hiç yapamıyorum kızım hazır kavonozlardan yiyo 20 gündür bide zaten çok iştahsız yanımda kimsemde yok ülkerin 7 sebzeli kavanozunu yiyo hep hazır sizin yaptıklarınızı okuyunca çok üzüldüm nasıl özeniyorsunuz sizi çok tebrik ederim gerçekten benim bebeğim bişey yiyemiyo en yemesi gereken zamanda

Çok geçmiş olsun. Bebeğinin kilosu inan bana gayet iyi. Sonuçta sen bebeğine gereken özeni gösteriyorsun. Ha sen yapmışsın, ha kavanoz mama yemiş. Önemli olan bir şekilde gıdasını alması. Bi de beni düşün yapıyorum ama oğlum yemiyor. İnan böylesi insanı çileden çıkarıyor. Durum geçici. İyileşeceksin ve bebeğine harika şeyler yapacaksın, bebeşinde afiyetle yiyecek. Sen sakın üzülme

xenocum seni tanıştırayım bu arkadaş yer elması oluyor.
3263.jpg
[/url[/IMG]

Canım benim teşekkür ederim. Bu benim için tam bir kültür hizmeti oldu. Artık karıştırmam. Anlamamda yıllardır bir problem olduğunu hissediyordum ama belli etmiyordum. İyi gibi duruyorum ama adiyim. Annemler beni işportadan 1 YE TAA LE' ye almışlar:)))) Şaka bir yana saol.

Efendim bu gün benim oğluşuma birşeyler oldu..Çözemedim durumu. Belki de iyi huylu cinlere karıştı Çınar.. Normalde paşam sabah 8 de kalkar emer, uyu, gündelik yaşamına ve eziyetlerine saat 10.00 başlardı. Nasıl olduysa paşam saat 08.00 de kalktı emdi uyudu ve saat 12.00 de kalktı. Her sabah kahvaltıda yaptığı nadide saldırı hareketlerini yapmaksızın yedi ve emdi. Arkadaşıma gittim onu da alıp. Saat 15.00 'te arkadaşının yediği pilava saldır çekti. Yiyeceğim diye ağladı. Elif'e kızdım hatta çok pilav verdin yiyemez dedim ama 2 çorba kaşığı pilavı bitirdi. Üstüne emdi. Sallanmadan asla uyumayan çocuk o gürültüde uyudu. Geldik 1/2 muz yedi. Ben anlamadım ne oluyor??? Tek bildiğim arkadaşlarımın yanında beni aslanlar gibi yalancı çıkardığı. Acaba bugün benim yanımdaki Çınar değilde Çınar'ın prototipimiydi? Eğer prototipse ben bu çocuğu tercih edebilirmiyim??? Bu annelik etiğine sığarmı??

ben merak ettim neden emzirmeden uyutmaya çalşıyorsun kendi kendine uyuyabilmesi için mi?daha önceleri de sallıyor muydun yeni mi başladın bu durumda sallamaya??
ilk 3 ay başka türlü uyumadığı için sallıyorduk biz, sonra nolduysa emerek uyumaya başladı
arada uyumayınca salladık yine, yeni değil yani sallama hikayemiz
dişleri çıktığından beri gece uykuları çok düzensizleşmişti, hele son zamanlar aç olmadığı halde uyanıp emmeden uyumuyordu, ağlıyordu
emerek uyuduğu için böyle yaptığı sonucuna vardık, burda bazı arkadaşlar da aynı dertten muzdaripti
onun için emmeden uyutmaya çalışıyorum, hem sütten kesince iki travmayla uğraşmayız, hem meme hem uyku sendromu olmasın
tesadüf olamaz heralde, emerek uyumadığı 3 gündür gece uykuları bayağı düzeldi
umarım böyle devam eder

ilk 3 ay başka türlü uyumadığı için sallıyorduk biz, sonra nolduysa emerek uyumaya başladı
dişleri çıktığından beri gece uykuları çok düzensizleşmişti, hele son zamanlar aç olmadığı halde uyanıp emmeden uyumuyordu, ağlıyordu
emerek uyuduğu için böyle yaptığı sonucuna vardık, burda bazı arkadaşlar da aynı dertten muzdaripti
onun için emmeden uyutmaya çalışıyorum, hem sütten kesince iki travmayla uğraşmayız, hem meme hem uyku sendromu olmasın
umarım böyle devam eder

doğru diyorsun sütten kesileceği zaman zor olucak ela da emmeden hayatta uyumaz
bende o çok uyanma sorunlarını yaşamıştım bu aralar biraz iyi gibi isede arada yine uyutmadığı oluyor. kesinlikle dişlerinden olmalı 3 dişi çıktı elanın 4.yolda yine zorluyor beni.

yedikten 1-2 saat sonra kustu pütürlü değil ama ekgıda verdikten yarımsaat sonrada emmek istiyo bide üzerine baya emiyor.sonrada kusuyor..

umarım böyle devam eder

en iyisini yapmışsın
inşallah bundan sonra hep böyle devam eder
bir süre sonra sallamadan koy yatağına bakalım

barış allaha şükürler olsun iyi gidiyor
yatağına koyup öpüp çıkıyorum 2-3 dk içinde uyumuş oluyor
bozulmasın diye hep dua ediyorum valla

maşallah diyelim.
bilge de iyice uykusu geldiyse yatır,emziğini ver uyuyor.aksi halde ana kucagında salla,bebek arabasında gezdir,babası kucağnda salla,uğraştıryor.
bugun kahvaltıda zeytinyağda peynirli yumurta yaptım.bulamacın yarısını bıraktı,yumurtayı ekmekle vereyim dedim,bir iki çıkardı ağzından,tam karıştıracaktım bulamaca,yemeye karar verdi,elimle verdim yedi.
meyve ne vermiştim ya unuttum:)elmadır kesin.
şehriye çorbası yaptım öğlen,yıldız şehriye çok geç pişiyor ya.2 küp domateslerimden attım,protein takviyesi olarak et met yok diye içinde peynir kattım.
öğleden sonra pek bir şey yediremedim.azar azar elma,karşı komsuya gitmişti biraz pırasa suyundan filan vermişler.ve 20:30 civarı kıymalı ıspanak yapmıştım börek harcı olarak,ondan ayırmıştım,mercimek çorbası yaptım onla,tereyağda un kavurup ekledim,biraz ondan yedi.gece de mama içe inşallah.Allah kerim.

yedikten 1-2 saat sonra kustu pütürlü değil ama ekgıda verdikten yarımsaat sonrada emmek istiyo bide üzerine baya emiyor.sonrada kusuyor..

Elleme emsin. Yediklerini daha kolay sindirecek kuzucuk. Bence çıkarmasının sebepleri ya fazla kaçırmıştır, yada verdiklerinin içinde un varsa kuzunun ağzının tadına göre tam pişmemiştir. Tam pişmeyen gıdaları sindiremiyorlar

Efendim bu gün benim oğluşuma birşeyler oldu..Çözemedim durumu. Belki de iyi huylu cinlere karıştı Çınar.. Normalde paşam sabah 8 de kalkar emer, uyu, gündelik yaşamına ve eziyetlerine saat 10.00 başlardı. Nasıl olduysa paşam saat 08.00 de kalktı emdi uyudu ve saat 12.00 de kalktı. Her sabah kahvaltıda yaptığı nadide saldırı hareketlerini yapmaksızın yedi ve emdi. Arkadaşıma gittim onu da alıp. Saat 15.00 'te arkadaşının yediği pilava saldır çekti. Yiyeceğim diye ağladı. Elif'e kızdım hatta çok pilav verdin yiyemez dedim ama 2 çorba kaşığı pilavı bitirdi. Üstüne emdi. Sallanmadan asla uyumayan çocuk o gürültüde uyudu. Geldik 1/2 muz yedi. Ben anlamadım ne oluyor??? Tek bildiğim arkadaşlarımın yanında beni aslanlar gibi yalancı çıkardığı. Acaba bugün benim yanımdaki Çınar değilde Çınar'ın prototipimiydi? Eğer prototipse ben bu çocuğu tercih edebilirmiyim??? Bu annelik etiğine sığarmı??

sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
yazdıkların çok güzel ya çocukların anneleri yalancı çıkarma huyları hep vardır zaten
inşallah böle devam eder Çınar

sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
yazdıkların çok güzel ya çocukların anneleri yalancı çıkarma huyları hep vardır zaten
inşallah böle devam eder Çınar

Amiiiiinn. İnşallah.. Ben yalancı olarak anılmaya razıyım. İyi dileklerin için çoook teşekkür ederim

ben de sevindim çınardaki gelişmeye.
geçen hafta ben de gezmeye götüreyim dedim,uynadı yemeğini yedirdim,şöyle bir uğrayıp geleyim dedim.sağolsun bizim örtmen ark.lar sigara içmişler biz gitmeden,biri de hamile,o da içmiş.neyse gittik,başka bir odaya geçmiştim ben bir baktım kokular geliyor,yine içmiler,tab, girmedim daha oraya ve eşimi çağırdım kalktım.
kahvaltıda 1 dilim cicibebe ekmeği ve 1-2 cicibebe,ne zamandır kırmaya üşendiğim ceviz,peynir ve aptamil karıştırdım,yarısını yedi.
öğleye tavuklu birşey yapcam ama bakalım ne.

ne kadar düşüncesizmiş arkadaşlarınız
ben şimdiye kadar böle bi durumla karşılaşmadım ama çok kızardım heralde
biz de son cevizi bugün yedik, üff kırmam lazım benim de
dün defneye kıymalı ıspanak yaptım, sonunda aldığım arpacık soğandan da 1 tane koydum içine
bayağı güzel oldu, hepsini bitirmese de yediği kısmını çok iştahlı yedi, kaşığı uzatmadan ağzını kocaman aça aça yedi
bu sabah da haşlanmış günkurusu, ceviz, peynir, pekmez, ıhlamur ve organik kahvaltı mamalı karışımı yedi, hepsini bitirdi
az önce emzirdim ve uyudu

ya ben de çok kızarım böyle vurdumduymaz düşüncesiz insanlara
neticede bunlar eğitimci,ve o sigara kokusunun çocuğa ne kadar zararı oldugunu
eminim çok iyi biliyorlar
bu yaptıkları hareket senin bebeğini önemsemedikleri anlamına gelir bence
benim başıma gelseydi kibar bil dille çok fena laf sokardım
çok kızdım ayyy
neyse ipek sabah cicibebesiz:)))milupa kahvaltı karışımı içine peynir pekmez yumurta
sarısı az beyazı badem ceviz ve tereyağı karıştırdım yedi saat 9:30 gibi
sonra 10:30 da uyudu 12:30 da uyandı
13:30 gibi ballı irmikli muhallebisini mandalina suyuyla ıslatıp içine de yarımdan az muz ezdim verdim
2 postada yedi
15:30 gibi falan uyuturum,uyutmadan 130cc devam sütü
akşam da balkabağı çorbasını yer

X