Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Şaka bir yana nasıl toplu bu boğazsızlığa bende anlamış değilim. Sanırım emmek onu kurtarıyor ama beslenmiyordur.

atıştırmak dedim de ben barışa bugün çubuk kraker verdim çok hoşuma gitti kıtır kıtır yedi:)

ya geçen gün alışveriş merkezinde demirden küçük bir çocuğun eline vermiş annesi dişi de yok nasıl güzel kemiriyordu çubuk krakeri sevmediğim halde elinden alıp yiyesim geldi ben demire versen enlemesine ağzına sokar krakeri bu çocuk ısırmayı bilmiyor gerçi bugün eline bi tane bebe bisküvisi verdim yedi biraz büyük bir parça ısırıp öğürdü falan zor yuttu ben de panik oldum ama yedi sonuçta

Şaka bir yana nasıl toplu bu boğazsızlığa bende anlamış değilim. Sanırım emmek onu kurtarıyor ama beslenmiyordur.

yok öyle deme sütün besliyor bence. ben hasta olunca 5 gün sadece emzirmiştim
toplam 1 haftada 400 gr vermişti. benimki sadece karnını tok tutmuş yoksa kg vermezdi

ya geçen gün alışveriş merkezinde demirden küçük bir çocuğun eline vermiş annesi dişi de yok nasıl güzel kemiriyordu çubuk krakeri sevmediğim halde elinden alıp yiyesim geldi ben demire versen enlemesine ağzına sokar krakeri bu çocuk ısırmayı bilmiyor gerçi bugün eline bi tane bebe bisküvisi verdim yedi biraz büyük bir parça ısırıp öğürdü falan zor yuttu ben de panik oldum ama yedi sonuçta

ben kendimde evde mahleple susamlı çubuk kraker yapardım
severse yaparım yine hem sağlıklı olur evde yaptığım

evet zeno bence de sütün yarıyor ve yeterli kilo alıyorsa yemeği sorun etme bence de elbet bir gün sütü bırakıp yemek yemeye başlar bak benimki yemek yemeye başladı sütü bıraktı

evet zeno bence de sütün yarıyor ve yeterli kilo alıyorsa yemeği sorun etme bence de elbet bir gün sütü bırakıp yemek yemeye başlar bak benimki yemek yemeye başladı sütü bıraktı

İnşallah be güzelim. Ben Çınar' a bebe büskivisi yaptım. Tarifini de ekledim. Çınar pek bir sevdi tavşan gibi kemiriyor. Çubuk krekeri vermeye korkarım trans yağ vardır içinde ama nergiz tarifini verirse onun mahlepli tarifi güzel olur mutlaka sever oğlum. Benim ki sever abur cuburu

yaw seninki hem yemiyor hem toplu nasıl oluyor o öyle
senden gizli atıştırıyor olmasın:)
ay çok hoşsun canım yaaa
ben de defneye hiç muhallebi vermedim, bulunsun diye milupanın almıştım toz olanından, hiç sevmedi nefret etti hatta
ben de akşam yemek yediriyorum, yatmaya yakın da yoğurt veriyorum
kavanoz sütlacı biraz yiyor, onu da 40 yılda bir veriyorum
az önce biz portakal yerken zarını çıkarıp ona da verdim, çok sevdi öyle
vermeyince kızdı bize

xenocum bizimkilerin arasında tam 1 ay varmış, 15inde doluyor bizim 9. ayımız
ben daha eline bizküvi vermeye cesaret edemedim, zaten evde yok bebe bisküvisi, kullanmıyoruz biz
abur cubur da daha vermem sanırım, öğrenip tutturana kadar vermeyi pek düşünmüyorum

Birşey sormak istiyorum arkadaşlar ben Taylana 19:30 gibi bir kase çorba içiriyorum genelde yoğurtlu çorba oluyor,bazen pirinç bazen ince bulur yada patates vs..yoğurdu yanlız yemediği için ancak 21:30'da uyumadan önce bir kase kadar hazır mamaların muhallebisinden veriyorum.sizler vermiyorsunuz ben abartıyormuyum acana beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

canım emiyor muydu taylan?
yiyorsa abartmıyorsundur bence
tok olsa yemez zaten
defne kilolu olduğu için dr. hazır mama kullanmayın demişti bize
zaten sevmedi de onun için vermiyorum ben

Çok teşekkür ederim Füsfüs Taylan emiyor oldukça iştahlıda ama kilolu değil.Ben özellikle senin mesajını okuyunca bir danışayım dedim.

Çok teşekkür ederim Füsfüs Taylan emiyor oldukça iştahlıda ama kilolu değil.Ben özellikle senin mesajını okuyunca bir danışayım dedim.

Günde 6 kezden az emiyorsa ve emme süresi kısaysa yeme konusunda abartmıyorsun.

xenocum bizimkilerin arasında tam 1 ay varmış, 15inde doluyor bizim 9. ayımız
ben daha eline bizküvi vermeye cesaret edemedim, zaten evde yok bebe bisküvisi, kullanmıyoruz biz
abur cubur da daha vermem sanırım, öğrenip tutturana kadar vermeyi pek düşünmüyorum

Benimde verdiğim tek abur cubur yapmayı yeni öğrendiğim birkaç günde bir verdiğim bir veya yarım bebe bisküvisi. O da sert ve pütürlüye alışsın diye. Benim oğlan malum tatlıcı. Yoksa bende öyle çikolata ve cips vermeye taraftar değilim. Hatta onların tadını hiç bilsin istemiyorum tabi fast food da buna dahil.

benim oğlum da 8,5 aylık.
sabah 10:00 kahvaltı: bir çay bardağı civarı süt+ bir tatlıkaşığı tahinli pekmez + bir tatlı kaşığı bal + 3 cicibebe büsküvi + 2 tatlı kaşığı milupa ballı 8 tahıllı kahvaltı maması + bir küp beyaz peynir + yarım yumurta

13:00 öğle çorbası: kemikli et + brokoli + karnabahar+ ıspanak + kereviz +kabak+havuç+patates+ kırmızı mercimek+ pirinç + taze fasulye den oluşan çorba yaptım. bunu yarın da içecek inşallah.

16:00 ikindi: muz + reçelli yoğurt

19:00 akşam: evde ne yemek varsa o. bugün sulu köfte + pilav vardı. pilav iri taneli olduğu için rondodan geçirdim ve yedirdim.

21:30 milupa gece tahılları toz mamayı sütle yapıp yedirip saat 22:00de uyuttum

aralarda emiyor ve gece alışkanlıktan olsa gerek 05:00 gibi uyanıp emiyor ve sonra saat başı uyanıyor 9'a kadar. emiyor. 09:00da uyanıyor artık.

Son düzenleme:
benim oğluşumda 10. ayını bitirdi

sabah 10:00 -11:00 saatleri gibi milupa sütlü pekmezli kahvaltılık mama +az peynir+tam yumurta sarısı

öglen 13:00 gibi meyve püresi (elma+muz+armut+üzüm) yada meyveli yoğurt

akşam 17:00 gibi cicibebe ekmekli mercimek corbası yada tel şehriyeli tavuk çorbası veya yoğurlu ıspanak yemeği yada sebze çorbası (brokoli+kabak+patates+karnııbahar+havuç+yeşil fasulye+soğan hepsi farklı karıştırıyorum her gün) nadiren de yoğurtlu makarna veya yoğurtlu pilav

arada 19:00 gibi de bebe bisküvili yoğurt veriyorum ( yoğurt corbasını hiç sevmiyo )

gece 22:00 gibi pirinç unu+mısır nişastası+buğday nişastası+arımama karşımı süt ile pişirdiğim muhallebi yiyo

gece uykusunda 3 saatte bir beni emiyo ve gündüz öğün aralarındada beni emiyo

sizce iymi menümüz kızlar

Son düzenleme:
benim oğlum da 8,5 aylık.
sabah 10:00 kahvaltı: bir çay bardağı civarı süt+ bir tatlıkaşığı tahinli pekmez + bir tatlı kaşığı bal + 3 cicibebe büsküvi + 2 tatlı kaşığı milupa ballı 8 tahıllı kahvaltı maması + bir küp beyaz peynir + yarım yumurta

13:00 öğle çorbası: kemikli et + brokoli + karnabahar+ ıspanak + kereviz +kabak+havuç+patates+ kırmızı mercimek+ pirinç + taze fasulye den oluşan çorba yaptım. bunu yarın da içecek inşallah.

16:00 ikindi: muz + reçelli yoğurt

19:00 akşam: evde ne yemek varsa o. bugün sulu köfte + pilav vardı. pilav iri taneli olduğu için rondodan geçirdim ve yedirdim.

21:30 milupa gece tahılları toz mamayı sütle yapıp yedirip saat 22:00de uyuttum

aralarda emiyor ve gece alışkanlıktan olsa gerek 05:00 gibi uyanıp emiyor ve sonra saat başı uyanıyor 9'a kadar. emiyor. 09:00da uyanıyor artık.

amanda ne guzel corba oyle vallahi bir kasede kizima isterim yok yok bu corbada atom bombasi gibi umarim bu guzel corbayi agzini kocaman kocaman acip bitirmistir yarasin bebisine arkadasim:emir_bebek:

kizlar benim kiz bugunlerde cok istahsiz sadece elimle verdiklerimi yiyor bulsa pirincleri tek tek yiyecek saatlerce yemek yiyor ya

Benimde verdiğim tek abur cubur yapmayı yeni öğrendiğim birkaç günde bir verdiğim bir veya yarım bebe bisküvisi. O da sert ve pütürlüye alışsın diye. Benim oğlan malum tatlıcı. Yoksa bende öyle çikolata ve cips vermeye taraftar değilim. Hatta onların tadını hiç bilsin istemiyorum tabi fast food da buna dahil.
aynen canım, senin şu tarife de bir bakayım ben, üşenmezsem yapayım bari

Dışarıda gezerken lazım olabiliyor çoğu çocuğun bebeğin elinde kraker,bisküvi...Taylan'a simit uzatmışlardı geçen gün aldı simiti kemirmeye çalıştı oda kendinden bir yaş büyük arkadaşına özeniyor.Bu açıdan senin tarifi yapıcam şuan Taylan çok küçük dışarıda satılan birşeyi yemesini istemiyorum ve incelediğim kadarıyla gayet besleyici bir tarif ve oldukça basitte.
Bu sabah bir yumurta,az beyazını,peynir,bir tane zeytin ayrıca,az kahvaltı maması.Ihlamur eşiliğinde.
Saat 11:00 gibi bir adet elma bir tane ceviz yedirdim

X