Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
derın mamayla buyudugu ıcın sanırım sute cok cabuk adapte oldu hatta versem gunduzde ıcecek yemek yemeyıp.sutu gece yatarken ve uyurken verıyorum bıberonla.arad bal koyuyorum arada sade verıyorum

ben hala emzirdiğim için vermiyorum
yoğurt da çok yiyor zaten
1-2 kere denedim sütü, problemsiz içti, o nedenle üstünde durmuyorum
memeden kesince (yazın inşallah) vermeye başlarım

kızlar benım oglum 13 aylık sut ıcmıyor hıc..
sızınkıler nasıl ıcıyor

mutlaka sut ıcmelı dıyor doktorlar
Canım benimkide pek sevmiyor sütü, ancak ben hala emziriyorum ayrıca sebzeye çok düşkün, hemen hemen hiç ayırt etmiyor bildiğim kadarıyla sebzelerdede azımsanmayacak kadar kalsiyum var.Ben onu şuan zorlamıyorum ilerleyen süreçte günde bir bardak içermeye çalışırım.

bende semizotu ve kabak taze fasulye bezelye (pazarda vardı ilk defa yaptım ama artık daha sık yaparım) sulu köfte geçen bi domates çrbası yaptım enginar hiç yapmadım nasıl yapıcağını bilmediğim için cesaret edemedim almadım bide ayıklanmamışı olmalıymış iyice gözüm korktu
şimdi burdanda denizbörülcesii duydum hiç görmemiştim bizim burdaki markette hep bilindik sebzeler var pazarda da görmedim neyse görürsem alırım herhalde oğlumun değişik şeylere açık olmasını istiyorum
Enes bugün kahvaltısını yaptı sonra banyo yaptırdık 2 meyveli yoğurt yedi uyudu ama yarım saat ya uyudu ya uyumadı sonra patates köfte yapmıştım onunda yarısını anca yedi benim evde işim vardı kayınvaldeme yolladım orda da uyumamış ben gidince muz yedirdim akşamda bezelye yaptım az pilavla onu yedi yatmadan öncede muhallebi yedi uzun zamandır ilk defa 10 da uyudu

ya kızlar bişey sorcam yaz geldi bebeklerinize dondurma vermek konusunda ne düşünüyorsunuz ben bugün dr muzu aradım başka bişey sormak için aklıma geldi onuda sordum taze yapılmış olanlarından verebilirsiniz dedi

sizler ne yapcaksınız hangisnin taze olduğunu nasıl bilcem ya kafam karıştı fisfisfis

Enginarı ben temizlenmiş alıyorum..Çorbasınıda şu şekilde yapıyorumm
3-4 bardak kaynamış suya 2 adet enginarı atıyorumm pişmeye yakın 1 kaşık un ile 30 ml sütü katıyorum.. 5 dak. daha onlarla piştikten sonra blendırlıyorum yada eziyorum..Burdan bir arkadaş yazmıştı bu tarifi..Güzel ve pratıik oluyor tavsiye ederim..

Pancar yemeği nasıl yapılıyor bilen varmı?

ben pancar turşusu yapıyorum mezelik yani.yemeğini annem yapraklarından yapar.sanırım yumurtayla kavuruyor soğanla.oğlumada buharda diğer sebzelerle beraber pişirip veriyorum çok sevmiyor.istersen mezesinn tarifini veriirm ama sanırım bebeğe olmaz.

dondurma konusunu ben de merak ediyorum
taze yapılmış derken açık dondurmayı mı kastetti acaba
onlar daha ikli bence, hijyenik olmayabilirler
kapalılardan versek, iyi markalardan olmaz mı ki?

Kızlar ne güzel bebekelrini köfte balık yiyor benim kıızmın işta
hı hiç yok ne yapacağımı şaştım ve sabahalrı kahvaltı bile yapmaz mecburen Mama veriyorum arada da veriyorum çorba felanda çok zor t.fasulte felan aslaaaaa.... Siz nasıl ediriyorsunuz köfteyi eline ible versem ısırıp çıkarıyor...

ben verdim bile dondurmayı çok seviyor.elinden alınca basıyor çığlığı.bademcikleri şişti,burnuda akıyor.aman olsun.

Teşekkür ederim canım ama dediğin gibi bebeğe olmaz bir int. araştırayım bakalım belki bir şeyler çıkar..

bizimkide ilk başlarda köfteyi yemiyodu ma şimdi alıştı küçük küççük ağzına veriyorum çiğniyp zorlanmıyo

ben hala emzirdiğim için vermiyorum
yoğurt da çok yiyor zaten
1-2 kere denedim sütü, problemsiz içti, o nedenle üstünde durmuyorum
memeden kesince (yazın inşallah) vermeye başlarım

Füsfüs ya, şu memeden kesme planının detaylarını yazsana bana. ben de istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. bir de başka bir topikte yazın kesmek iyi değil diye bir şey okumuştum. neden bilmiyorum ama. ne yapmak lazım, nasıl yapmak lazım?

dün akşam çok beklediğimiz 3. dişimizde çıktı biraz huysuzluğu var ama

ah canım öyle bir planım olsa paylaşayım da yok ki maalesef
pat diye keseceğim sanırım, memeye salça falan sürüp kaka oldu diyorlarmış
deneriz artık birşeyler

ah canım öyle bir planım olsa paylaşayım da yok ki maalesef
pat diye keseceğim sanırım, memeye salça falan sürüp kaka oldu diyorlarmış
deneriz artık birşeyler
Tabi tabi sen öyle san şimdi bak çok güldüm.Öyle pat diye kesecekmiş Defne sana dünyayı dar eder kuzum,salça falanda işe yaramaz onların hepsini sildirir ahada görürsün.Bu memeden kesme olayı benide çok kastığından kesmemeye karar vardim :)))iki yaşına yaklaştığı zaman memeyi azar azar azaltmayı düşünüyorum hem o zaman iyice bilinçlendiği için konuşma fırsatımda olur,nereden bakarsan bak zor iş bu memeden kesme işi.Hele sen bir dene bakalım...
Bugün oğluma türlü yapıyorum,az önce pazardan geldim acayip güzel bir çileğe denk geldim ömrümde böyle güzelini yemedim,şimdi ondan reçel yapıyorum oğluma...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…